Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Kolárovický potok

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,8km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Kolárovický potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Kolárovický potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Kolárovický potok, ablakpontszám 34.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    3004005006007008000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 689-től 358 m tengerszint feletti magasságig 10,8 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    689 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    338 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    351 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    33 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,07

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Kolárovický potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 13.
    Kolárovický potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 10.
    Kolárovický potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. aug. 24.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Kolárovický potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Kolárovický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,5modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 235 mg/l, mäkká voda (7,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 50,3 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 58 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    39nGy/h dávkový príkon

    5. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 544 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    93vrtov do 3 km

    405 rozborov vody v okolí

    Z toho 93 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    1 záťaž, 10 skládok

    Najbližšia záťaž: Petrovice – Pšurnovice – ihrisko, 2,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    7 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    212plôch do 3 km

    24 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih75%SR 32 %
    • malý zdvih25%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • magurský flyš100%SR 5,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce50%SR 15 %
    • Ílovce50%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)50%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)50%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,50typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    7,7°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,38 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    235mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • NátriumNa6,88 mg/l39. percentil
    • KloridokCl5,13 mg/l35. percentil
    • KalciumCa45,6 mg/l32. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3133 mg/l27. percentil
    • SzulfátokSO425,6 mg/l27. percentil
    • FluoridokF0,0653 mg/l20. percentil
    • DraslíkK1,46 mg/l19. percentil
    • MagnéziumMg5,82 mg/l14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,0905 mg/l43. percentil
    • NitrátokNO34,32 mg/l31. percentil
    • FosforečnanyPO40,0428 mg/l24. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,00 mg/l4. percentil

    Fémek

    • AlumíniumAl114 μg/l64. percentil
    • VasFe0,124 mg/l58. percentil
    • MangánMn27,1 μg/l47. percentil
    • CinkZn2,84 μg/l19. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NikkelNi50,3 mg/kg95. percentil
    • KrómCr132 mg/kg92. percentil
    • KobaltCo10,9 mg/kg80. percentil
    • SzelénSe0,404 mg/kg78. percentil
    • BizmutBi0,285 mg/kg70. percentil
    • RézCu27,6 mg/kg65. percentil
    • VanádiumV70,4 mg/kg55. percentil
    • MolibdénMo0,403 mg/kg55. percentil
    • CínSn2,76 mg/kg54. percentil
    • CinkZn100 mg/kg54. percentil
    • ArzénAs6,72 mg/kg51. percentil
    • HiganyHg0,0752 mg/kg33. percentil
    • ÓlomPb12,5 mg/kg30. percentil
    • AntimonSb0,283 mg/kg9. percentil
    • KadmiumCd0,0605 mg/kg9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa4,26 %76. percentil
    • MangánMn1 046 mg/kg69. percentil
    • VasFe2,56 %42. percentil
    • MagnéziumMg0,798 %40. percentil
    • AlumíniumAl5,07 %29. percentil
    • TitánTi3 850 mg/kg26. percentil
    • DraslíkK1,35 %26. percentil
    • FoszforP630 mg/kg22. percentil
    • NátriumNa0,676 %15. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerilliumBe1,92 mg/kg79. percentil
    • LítiumLi35,1 mg/kg76. percentil
    • GáliumGa16,4 mg/kg70. percentil
    • StronciumSr150 mg/kg62. percentil
    • BórB64,1 mg/kg61. percentil
    • RubídiumRb85,6 mg/kg42. percentil
    • ZirkónZr353 mg/kg33. percentil
    • BáriumBa380 mg/kg28. percentil
    • YtriumY22,2 mg/kg23. percentil
    • CérCe50,1 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    39nGy/h vo vzduchu

    rozsah 37 až 41 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,33 ppm16. percentil
    • Kálium (K)K1,03 %7. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,70 ppm4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 858 Bq/m²65. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • közepes100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +45nT

    rozsah 33 až 64 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -53mGal

    reziduálna -9,4 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 58 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)278–1 072m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek616m a.s.l.
    • Átlagos lejtés15,5°
    • Priemerná januárová teplota-5,4°C
    • Priemerná júlová teplota15,6°C
    • Ročné zrážky900mm

    Geomorfologické celky

    • Javorníky100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Petrovice – Pšurnovice – ihrisko – SK2001800F (2,3 km od vody)Bytča – pri potoku – Veľká Bytča – nijaký (1,6 km od vody)Farma – Makov – trvalý (2,0 km od vody)Farma – Makov – občasný (2,1 km od vody)Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice – nijaký (2,3 km od vody)Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice – nijaký (2,3 km od vody)Kolárovice ihrisko – Kolárovice – nijaký (2,4 km od vody)Pšurnovice – transf. – Pšurnovice – nijaký (2,4 km od vody)Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Pšurnovice – nijaký (2,6 km od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (5,0 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Kolárovice – Melocík – stavebný kameň (650 m od vody)Lom Veľké Rovné – stavebný kameň (3,6 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (5,0 km od vody)Kolárovice – Skoruby – keramické íly (70 m od vody)Makov – Labajovci – stavebný kameň – pieskovec (1,8 km od vody)Makov – keramické íly (2,9 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 9 – Jedľovník – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Makov (Klín) – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 7 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 8 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (5,0 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (150 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (160 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (170 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (180 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (280 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (290 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (330 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (640 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (650 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)U MELOCIKA – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)U MELOCIKA – Zosuvy (780 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (830 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (870 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (880 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (900 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (910 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (910 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,0 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,0 km od vody)BYTCA – Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)PSURNOVICE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kolárovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Petrovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Makov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Makov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 544 μg/lmedián 226 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka, 1999, 280 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrbežná hodnota
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 1,10 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 880 m od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 880 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 690 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,62 mg/lmedián 5,62 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka, 1999, 110 m od vody. Porovnanie: 24. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)4 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)8 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l32 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 0,650 μg/l32 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l32 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 734 μg/lmedián 1,00 μg/l32 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l32 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l32 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 10,0 μg/l32 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň713,1 Bq/l10,2 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie10,860 Bq/l0,860 Bq/l
    prameň64,05 Bq/l1,73 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,32 Bq/l2,32 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kolárovice – Melocíkstavebný kameňŤažené ložisko – LESOSTAV SEVER, s.r.o.650 m
    Lom Veľké Rovnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,6 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.4,1 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO4,1 km
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.4,8 km
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.5,0 km
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    93 vrtov v pásme 3 km, z toho 20 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 93.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m61×
    • 10–30 m14×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    VN84-7životné prostredie–9644440 m
    VRK-1inžiniersko-geologický4,0 m8628650 m
    VRK-2inžiniersko-geologický4,0 m8628650 m
    VN84-2životné prostredie–9644460 m
    DPS-2inžiniersko-geologický–9835360 m
    JV-5inžiniersko-geologický9,0 m9835360 m
    VRK-6inžiniersko-geologický4,0 m8628660 m
    Kolároviceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m27799 98Aa3.pdf70 m
    Kolároviceširokoprofilový vrt7,5 m64618 98Aa12.pdf70 m
    JV-2inžiniersko-geologický6,0 m9835380 m
    VRK-5inžiniersko-geologický4,0 m8628680 m
    VRK-7inžiniersko-geologický4,0 m8628680 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 531,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Petrovice – Pšurnovice – ihriskoSK2001800F2,3 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Bytča – pri potoku – Veľká Bytča–––1,6 km
    Farma – Makov1 200 m²––2,0 km
    Farma – Makov750 m²––2,1 km
    Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice–––2,3 km
    Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice300 m²––2,3 km
    Kolárovice ihrisko – Kolárovice–––2,4 km
    Pšurnovice – transf. – Pšurnovice–––2,4 km
    Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice100 m²––2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy199×
    • Svahové prúdy11×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny154×
    • Stabilizovaný32×
    • Aktívny23×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000105×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Byttse1 horgászvíz · 11 km25Kolárovický potok25

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág