Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Kolárovický potok

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
10,8km
región
Región de Žilina
Imagen aérea del curso de agua Kolárovický potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Kolárovický potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Kolárovický potok, puntuación de la ventana 34.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.

    3004005006007008000 km5 km10 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 689 a 358 m s. n. m. en 10,8 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    689 m a.s.l.
    Punto más bajo
    338 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    351 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    33 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,07

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Kolárovický potok de 2018
    2018fotografiado 13 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua Kolárovický potok de 2021
    2021fotografiado 10 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua Kolárovický potok de 2024
    2024fotografiado 24 ago 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Kolárovický potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Kolárovický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 544 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    93vrtov do 3 km

    405 rozborov vody v okolí

    Z toho 93 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    1 záťaž, 10 skládok

    Najbližšia záťaž: Petrovice – Pšurnovice – ihrisko, 2,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    7 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    212plôch do 3 km

    24 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Petrovice – Pšurnovice – ihrisko – SK2001800F (2,3 km od vody)Bytča – pri potoku – Veľká Bytča – nijaký (1,6 km od vody)Farma – Makov – trvalý (2,0 km od vody)Farma – Makov – občasný (2,1 km od vody)Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice – nijaký (2,3 km od vody)Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice – nijaký (2,3 km od vody)Kolárovice ihrisko – Kolárovice – nijaký (2,4 km od vody)Pšurnovice – transf. – Pšurnovice – nijaký (2,4 km od vody)Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Pšurnovice – nijaký (2,6 km od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (5,0 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Kolárovice – Melocík – stavebný kameň (650 m od vody)Lom Veľké Rovné – stavebný kameň (3,6 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (5,0 km od vody)Kolárovice – Skoruby – keramické íly (70 m od vody)Makov – Labajovci – stavebný kameň – pieskovec (1,8 km od vody)Makov – keramické íly (2,9 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 9 – Jedľovník – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Makov (Klín) – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 7 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 8 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (5,0 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (150 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (160 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (170 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (180 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (280 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (290 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (330 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (640 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (650 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)U MELOCIKA – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)U MELOCIKA – Zosuvy (780 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (830 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (870 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (880 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (900 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (910 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (910 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,0 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,0 km od vody)BYTCA – Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)PSURNOVICE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kolárovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Petrovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Makov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Makov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 544 μg/lmedián 226 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka, 1999, 280 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrbežná hodnota
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 1,10 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 880 m od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 880 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 690 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,62 mg/lmedián 5,62 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka, 1999, 110 m od vody. Porovnanie: 24. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)4 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)8 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l32 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 0,650 μg/l32 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l32 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 734 μg/lmedián 1,00 μg/l32 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l32 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l32 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 10,0 μg/l32 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň713,1 Bq/l10,2 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie10,860 Bq/l0,860 Bq/l
    fuente64,05 Bq/l1,73 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,32 Bq/l2,32 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kolárovice – Melocíkstavebný kameňŤažené ložisko – LESOSTAV SEVER, s.r.o.650 m
    Lom Veľké Rovnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,6 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.4,1 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO4,1 km
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.4,8 km
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.5,0 km
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    93 vrtov v pásme 3 km, z toho 20 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 93.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m61×
    • 10–30 m14×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    VN84-7životné prostredie–9644440 m
    VRK-1inžiniersko-geologický4,0 m8628650 m
    VRK-2inžiniersko-geologický4,0 m8628650 m
    VN84-2životné prostredie–9644460 m
    DPS-2inžiniersko-geologický–9835360 m
    JV-5inžiniersko-geologický9,0 m9835360 m
    VRK-6inžiniersko-geologický4,0 m8628660 m
    Kolároviceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m27799 98Aa3.pdf70 m
    Kolároviceširokoprofilový vrt7,5 m64618 98Aa12.pdf70 m
    JV-2inžiniersko-geologický6,0 m9835380 m
    VRK-5inžiniersko-geologický4,0 m8628680 m
    VRK-7inžiniersko-geologický4,0 m8628680 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 531,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Petrovice – Pšurnovice – ihriskoSK2001800F2,3 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Bytča – pri potoku – Veľká Bytča–––1,6 km
    Farma – Makov1 200 m²––2,0 km
    Farma – Makov750 m²––2,1 km
    Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice–––2,3 km
    Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice300 m²––2,3 km
    Kolárovice ihrisko – Kolárovice–––2,4 km
    Pšurnovice – transf. – Pšurnovice–––2,4 km
    Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice100 m²––2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy199×
    • Svahové prúdy11×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny154×
    • Stabilizovaný32×
    • Aktívny23×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000105×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Bytča1 coto de pesca · 11 km27Kolárovický potok27

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh