Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Дубнік

Басейн: ВагКоропові
рибальські ділянки
2
довжина ділянок
2,3km
край
Тренчинський край
Аерофотознімок водотоку ВН Дубнік з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Дубнік

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 2 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня0
  • Низька2

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

VN Dubník č. 1, оцінка вікна 16.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 13:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    2402502602702800,0 км0,5 км1,0 км№ 1№ 2
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 273 до 248 м н. р. м. на 1,3 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    256 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    248 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    273 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Дубнік за 2017 рік
    2017знято 24 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Дубнік за 2020 рік
    2020знято 28 лип. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Дубнік за 2023 рік
    2023знято 13 серп. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Дубнік

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 2 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Dubník

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 552 mg/l, tvrdá voda (19,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,491 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 68. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    56nGy/h dávkový príkon

    78. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    4 rudné minerály v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 552 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Kostolík, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    38vrtov do 3 km

    169 rozborov vody v okolí

    Z toho 38 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    7lokalít do 3 km

    3 záťaže, 4 skládky

    Najbližšia záťaž: Stará Turá – areál Chirana, 920 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    12plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Viedenská panva100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma50%SR 0,0 %
    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma východnej časti Bielych Karpát a severnej časti Myjavskej pahorkatiny50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,89typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    19,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,40 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    552mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа104 мг/л89. percentil
    • СульфатиSO473,9 мг/л78. percentil
    • ХлоридиЦл27,9 мг/л78. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3303 мг/л78. percentil
    • МагнійМґ19,6 мг/л65. percentil
    • НатрійНа12,0 мг/л61. percentil
    • ФторидиF0,124 мг/л55. percentil
    • ДраслікK2,11 мг/л34. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,295 мг/л77. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,193 мг/л59. percentil
    • НітратиNO36,91 мг/л55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,20 мг/л51. percentil

    Метали

    • МарганецьМн164 μg/l87. percentil
    • ЗалізоФе0,234 мг/л78. percentil
    • АлюмінійАл122 μg/l66. percentil
    • ЦинкЗн3,72 μg/l27. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МолібденМо0,491 мг/кг68. percentil
    • ЦінСн2,89 мг/кг59. percentil
    • ХромЦр77,3 мг/кг58. percentil
    • НікельНі26,0 мг/кг56. percentil
    • АрсенАс6,71 мг/кг51. percentil
    • ВанадійV67,2 мг/кг48. percentil
    • МідьЦу21,8 мг/кг41. percentil
    • КадмійЦд0,0975 мг/кг25. percentil
    • КобальтЦо6,82 мг/кг24. percentil
    • ЦинкЗн72,8 мг/кг22. percentil
    • СеленСе0,141 мг/кг21. percentil
    • АнтимонСб0,380 мг/кг21. percentil
    • ОловоПб11,1 мг/кг20. percentil
    • РтутьГґ0,0521 мг/кг15. percentil
    • БізмутБі0,110 мг/кг9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ДраслікK1,70 %77. percentil
    • ТітанТі4 700 мг/кг59. percentil
    • КальційЦа2,25 %54. percentil
    • НатрійНа0,822 %40. percentil
    • АлюмінійАл5,25 %36. percentil
    • МагнійМґ0,713 %27. percentil
    • ЗалізоФе2,27 %25. percentil
    • МарганецьМн606 мг/кг19. percentil
    • ФосфорP447 мг/кг5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БорB76,1 мг/кг84. percentil
    • ЗірконЗр457 мг/кг68. percentil
    • ҐаліумҐа15,8 мг/кг65. percentil
    • РубідіумРб92,0 мг/кг59. percentil
    • ЛітіумЛі30,7 мг/кг57. percentil
    • ИтріумY27,8 мг/кг51. percentil
    • ЦерЦе59,3 мг/кг51. percentil
    • СтронціумСр114 мг/кг28. percentil
    • БаріумБа368 мг/кг23. percentil
    • БерилійБе0,796 мг/кг18. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    56nGy/h vo vzduchu

    rozsah 55 až 58 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,61 %89. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,48 ppm77. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,47 ppm36. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 674 Bq/m²58. percentil

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +3нТл

    rozsah 2 až 4 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -17mGal

    reziduálna +14,1 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)195–543m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek327m н. р. м.
    • Середній ухил7,3°
    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Myjavská pahorkatina100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Stará Turá – areál Chirana – SK2000900F (920 m od vody)Stará Turá – skládka KO Drahý vrch – SK2000900F (1,1 km od vody)Lubina – skládka KO Palčekové – SK2000900F (2,4 km od vody)Drgoňova dolina – Stará Turá – nijaký (1,2 km od vody)Kostolné – Studienec – Kostolné – nijaký (2,0 km od vody)Skládka odpadov Kostolné – Kostolné – nijaký (2,2 km od vody)skládka KO Palčekove – Lubina – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Hrašné – Taranovia – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (1,9 km od vody)Rudník – sadrovec (2,5 km od vody)Vaďovce – železničná stanica – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (3,3 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – vápnitý zlepenec (3,8 km od vody)Višňové – hnedé uhlie (4,3 km od vody)Hrušové – stavebný kameň – krinoidový vápenec (4,3 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – piesčitý dolomitický vá (4,6 km od vody)STARA TURA – Zosuvy (960 m od vody)STARA TURA – Zosuvy (960 m od vody)VADOVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)MISKECHDEDINKA – Zosuvy (3,0 km od vody)Stará Turá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Hrašné – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Hrašné – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Hrašné – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Hrašné – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kostolné – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Kostolné – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Kostolné – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Kostolné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Stará Turá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)JRD Papraď – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)JRD Vadovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)JRD Papraď – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)JRD Papraď – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)JRD Papraď – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СтронціумСрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 552 μg/lmedián 552 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,610 μg/lmedián 0,610 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 350 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсbežná hodnota
      najvyššie 1,77 μg/lmedián 1,77 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,30 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 3,03 мг/лmedián 3,03 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kostolík, potok, 2003, 350 m od vody. Porovnanie: 7. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)4 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 940 μg/lmedián 183 μg/l14 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 59,0 μg/lmedián 17,5 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,850 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 740 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 мг/лmedián 0,00500 мг/л14 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie25,30 Bq/l3,10 Bq/l
    studňa115,5 Bq/l15,5 Bq/l
    upravený prameň142,3 Bq/l42,3 Bq/l
    prameň316,6 Bq/l3,14 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    38 vrtov v pásme 3 km, z toho 18 hydrogeologických a 20 ostatných; s číslom archívnej správy 38.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м20×
    • 10–30 м5×
    • 30–100 м0×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Stará Turáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 м14862 120Cb3.pdf640 м
    vrtúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–91081660 м
    VN145-2životné prostredie–96444660 м
    vrtúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–91081680 м
    VN145-3životné prostredie–96444690 м
    vrtúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–91081730 м
    1-182 Hrašnéhydrogeologický9,0 м101748770 м
    V-1inžiniersko-geologický5,0 м848941,0 км
    V-2inžiniersko-geologický6,0 м848941,0 км
    V-3inžiniersko-geologický5,0 м848941,1 км
    Hrašnémonitorovací vrt7,0 м69165 120Cb22.pdf1,1 км
    ST-3inžiniersko-geologický5,0 м874591,1 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Stará Turá – areál ChiranaSK2000900F920 м
    Stará Turá – skládka KO Drahý vrchSK2000900F1,1 км
    Lubina – skládka KO PalčekovéSK2000900F2,4 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Drgoňova dolina – Stará Turá–1982monitorovaná1,2 км
    Kostolné – Studienec – Kostolné2 270 м²1962monitorovaná2,0 км
    Skládka odpadov Kostolné – Kostolné59 748 м²1996monitorovaná2,2 км
    skládka KO Palčekove – Lubina–1972monitorovaná2,4 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви12×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални7×
    • Стабілізовани5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Стара Тура2 рибальських ділянок · 2,3 км6VN Dubník č. 16

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг