Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Яблонка

Басейн: ВагЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
15,3km
край
Тренчинський край
Аерофотознімок водотоку Яблонка з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Яблонка

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Яблонка, оцінка вікна 36.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Чахтіце11 см1,5 °C
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 05:58

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.

    2002503003500 км5 км10 км15 км
    Висотний профіль водотоку: від 321 до 214 м н. р. м. на 15,3 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    321 м н. р. м.
    Найнижча точка
    207 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    114 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    7,5 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,42

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Яблонка за 2017 рік
    2017знято 22 трав. 2017
    Аерофотознімок водотоку Яблонка за 2020 рік
    2020знято 22 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку Яблонка за 2023 рік
    2023знято 14 серп. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Яблонка

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Jablonka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 626 mg/l, veľmi tvrdá voda (21,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Meď 39,8 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    54nGy/h dávkový príkon

    70. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,16 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Korytárka, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    67vrtov do 3 km

    493 rozborov vody v okolí

    Z toho 67 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    1 zdroj geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    31lokalít do 3 km

    1 záťaž, 16 skládok, 14 sedimentov

    Najbližšia záťaž: Myjava-Surovín – HGM-1, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    31záznamov do 5 km

    9 ložísk, 22 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    30plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Mladé sedimenty25%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)80%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)20%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles80%SR 7,3 %
    • stredný zdvih20%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Пісок40%SR 3,9 %
    • Іловце40%SR 2,9 %
    • Гравій20%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Morské)40%SR 0,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)40%SR 2,8 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)20%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    21,9°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,91 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    626mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа108 мг/л91. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3358 мг/л87. percentil
    • МагнійМґ29,6 мг/л84. percentil
    • СульфатиSO476,0 мг/л79. percentil
    • ХлоридиЦл26,1 мг/л76. percentil
    • НатрійНа12,4 мг/л63. percentil
    • ДраслікK3,12 мг/л52. percentil
    • ФторидиF0,116 мг/л51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO312,3 мг/л80. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,315 мг/л69. percentil
    • АмоніумNH40,129 мг/л55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,23 мг/л51. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,389 мг/л89. percentil
    • АлюмінійАл175 μg/l75. percentil
    • МарганецьМн60,2 μg/l67. percentil
    • ЦинкЗн4,78 μg/l35. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МідьЦу39,8 мг/кг84. percentil
    • АрсенАс7,94 мг/кг64. percentil
    • НікельНі26,3 мг/кг57. percentil
    • ХромЦр73,5 мг/кг52. percentil
    • МолібденМо0,369 мг/кг49. percentil
    • ЦинкЗн89,1 мг/кг42. percentil
    • ВанадійV63,8 мг/кг40. percentil
    • СеленСе0,200 мг/кг38. percentil
    • АнтимонСб0,502 мг/кг36. percentil
    • КадмійЦд0,122 мг/кг33. percentil
    • КобальтЦо6,73 мг/кг23. percentil
    • БізмутБі0,147 мг/кг21. percentil
    • РтутьГґ0,0598 мг/кг21. percentil
    • ОловоПб11,2 мг/кг21. percentil
    • ЦінСн1,96 мг/кг19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ДраслікK1,81 %86. percentil
    • КальційЦа2,43 %58. percentil
    • ТітанТі4 589 мг/кг54. percentil
    • МагнійМґ0,824 %43. percentil
    • НатрійНа0,833 %43. percentil
    • АлюмінійАл5,29 %38. percentil
    • МарганецьМн713 мг/кг34. percentil
    • ЗалізоФе2,28 %25. percentil
    • ФосфорP622 мг/кг21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БорB73,5 мг/кг81. percentil
    • ҐаліумҐа15,8 мг/кг66. percentil
    • РубідіумРб92,6 мг/кг61. percentil
    • ЛітіумЛі31,2 мг/кг59. percentil
    • ЦерЦе60,7 мг/кг56. percentil
    • ЗірконЗр390 мг/кг45. percentil
    • СтронціумСр121 мг/кг36. percentil
    • БаріумБа399 мг/кг36. percentil
    • ИтріумY24,4 мг/кг32. percentil
    • БерилійБе0,903 мг/кг23. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    54nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,83 ppm75. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,02 ppm68. percentil
    • Калій (K)K1,36 %67. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Myjava – skládka galvanických kalov – Holičov vr – SK2000700F (2,8 km od vody)Pod Kolne – Hrachovište – nijaký (90 m od vody)Krajné – Kahúnova dolina – Krajné – nijaký (200 m od vody)Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka – trvalý (430 m od vody)Hrašné – Hodulov vrch – Krajné – nijaký (900 m od vody)Podkylava – Krížne cesty – Krajné – nijaký (1,2 km od vody)Jablonka – Michaličkovia – Jablonka – trvalý (1,2 km od vody)Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kal – trvalý (1,9 km od vody)SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava – trvalý (1,9 km od vody)Myjava I. – Suroviny – skládka KO – Myjava – trvalý (2,0 km od vody)Myjava – Vančiak – Myjava – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)pri železnici, PHO – Vaďovce – nijaký (2,4 km od vody)Pri PD Vaďovce – Višňové – nijaký (2,5 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka galvani – občasný (2,8 km od vody)Skládka odpadov Kostolné – Kostolné – nijaký (2,9 km od vody)Turá Lúka – Pokrivníky – stavebná suť s.r.o.Myja – občasný (2,9 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka KO – Tu – trvalý (2,9 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-1 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-2 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – S-1 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – S-4 – údolný (2,0 km od vody)Myjava-Surovín – S-5 – údolný (2,1 km od vody)Myjava-Surovín – S-11 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – S-6 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – ZO – údolný (2,4 km od vody)Myjava-Surovín – S-7 – údolný (2,5 km od vody)Myjava-Surovín – S-9 – údolný (2,6 km od vody)Myjava-Surovín – S-8 – údolný (2,7 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – MK-6 – údolný (2,9 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-1 – údolný (3,0 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-2 – údolný (3,0 km od vody)a1 (10 km od vody)Myjava – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Myjava – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Čachtice – stavebný kameň (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec vysokopercentný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec vysokopercentný (4,8 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – piesčitý dolomitický vá (80 m od vody)Krajné – 3 – stavebný kameň – pieskovec (110 m od vody)Krajné – 2 – tehliarske suroviny (120 m od vody)Krajné – hnedé uhlie (280 m od vody)Hrachovište – 3 – stavebný kameň – dolomit (280 m od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – vápnitý zlepenec (850 m od vody)Krajné – Podrienie – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (920 m od vody)Prehôrka – Krajné – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Višňové – Sedielce – stavebný kameň – vápenec (1,4 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavebný kameň – krinoidový vápenec (2,1 km od vody)Vaďovce – železničná stanica – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (2,1 km od vody)Višňové – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Myjava – Siváčkovia – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Hrašné – Taranovia – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (2,7 km od vody)Rudník – sadrovec (3,0 km od vody)Častkovce – hnedé uhlie (3,5 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (4,0 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (4,1 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (4,2 km od vody)Višňové – hnedé uhlie (4,2 km od vody)Prašník – stavebný piesok – pieskovec (4,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)Košariská – všeobecná geológia (4,7 km od vody)Bradlo Hrombaba – všeobecná geológia (4,8 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)Hrachovište – Zosuvy (160 m od vody)HRACHOVISTE – Zosuvy (210 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (270 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KRAJNE RUDNIK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)Rudník – Zosuvy (2,2 km od vody)Rudník – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)OZS Krajné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Trenčín-Krajné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Višňové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Višňové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Višňové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)JRD Vadovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Podkulava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kostolné – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (3,0 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,16 μg/lmedián 0,605 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2003, 10 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 678 μg/lmedián 389 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 2,35 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,340 μg/lmedián 0,170 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 10 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,36 μg/lmedián 1,21 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2003, 10 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаbežná hodnota
      najvyššie 51,0 μg/lmedián 45,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,8 мг/лmedián 9,28 мг/л17 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Krajné – ľavý prítok Jablonky (profil 30a), 1988, 50 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 225 μg/lmedián 18,0 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,2 μg/lmedián 0,900 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 370 μg/lmedián 80,5 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,30 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 760 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 мг/лmedián 0,00500 мг/л40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л20 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 760 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa1038,8 Bq/l14,3 Bq/l
    джерело533,0 Bq/l21,9 Bq/l
    upravený prameň752,6 Bq/l25,6 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie212,0 Bq/l6,45 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,0 Bq/l11,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Мияваtehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT2,1 км
    Мияваtehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT2,1 км
    Чахтіцеstavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 км
    Чахтіце Іvápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 км
    Чахтіцеvápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 км
    Чахтіце Іvápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 км
    Чахтіце Іvápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 км
    Чахтіцеvápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 км
    Чахтіце Іvápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,8 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    67 vrtov v pásme 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 56 ostatných; s číslom archívnej správy 67.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м17×
    • 10–30 м36×
    • 30–100 м2×
    • 100–300 м2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    KV-4inžiniersko-geologický5,0 м8681910 м
    KV-2inžiniersko-geologický5,0 м8681910 м
    KV-3inžiniersko-geologický5,0 м8681960 м
    KV-1inžiniersko-geologický5,0 м8681960 м
    ОЗС Крайнеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,2 м9672 120Cd5.pdf70 м
    Тренчин-Крайнеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 м64740 120Cd8.pdf710 м
    V-1inžiniersko-geologický9,0 м844851,0 км
    S-2mapovací106,0 м156881,1 км
    S-3mapovací104,0 м156881,2 км
    Вішньовеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 м12744 120Dc19.pdf1,6 км
    Вішньовеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 м12744 120Dc20.pdf1,6 км
    HGM-1hydrogeologický–865071,8 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5110 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Миява – складка ґалваніцких калов – Голічов врхSK2000700F2,8 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Под Колне – Граховіште–1972–90 м
    Krajné – Kahúnova dolina – Krajné1 087 м²1982monitorovaná200 м
    Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka4 000 м²1969–430 м
    Hrašné – Hodulov vrch – Krajné–1972–900 м
    Podkylava – Krížne cesty – Krajné5 685 м²1972monitorovaná1,2 км
    Яблонка – Міхалічковіа – Яблонка3 000 м²1980–1,2 км
    Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kalov – Myjava5 296 м²1974–1,9 км
    SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava300 м²1965–1,9 км

    Antropogénne sedimenty

    ЛокаціяUložený odpadOd vody
    Миява-Суровін – HGM-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,8 км
    Миява-Суровін – HGM-2Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,9 км
    Миява-Суровін – S-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,9 км
    Миява-Суровін – S-4Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,0 км
    Миява-Суровін – S-5Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,1 км
    Миява-Суровін – S-11Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,2 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви30×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални24×
    • Актівни3×
    • Стабілізовани3×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Стара Тура1 рибальська ділянка · 15 км34Яблонка34

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг