Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga 15:00–17:00 VN Dubník č. 1, ablakpontszám 17. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás. Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba). A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (2 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,9modell szerinti becslés Víztípus Ca–HCO₃ Mineralizáció 552 mg/l, kemény víz (19,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Molibdén 0,491 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 68. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben hőáramlás 65 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 56NGY/H dózisteljesítmény 78. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 0objektum 3 km-en belül A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel. 0aranyat tartalmazó minta 4 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Stroncium 552 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 92. percentilis (Kostolík, potok). 38fúrás 3 km-en belül 169 vízelemzés a közelben Közülük 38-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 10 km-en belül nem rögzítenek geotermikus fúrást vagy rugót. 7Telephelyek 3 km-en belül 3 környezeti terhelés, 4 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Stará Turá – areál Chirana, 920 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 7bejegyzés 5 km-en belül 7 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 12terület 3 km-en belül Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 2 pontjából 1-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,89tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 19,0°dH, kemény Kalcium és magnézium összege (3,40 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 552mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 56ngy/h a levegőben 55-58 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. +3nT 2-4 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -17mGal Maradék +14,1 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben 30 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m². A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kostolík, potok, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 69. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Kostolík, potok2003, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 7. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: studňa1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 40. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 38 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 18 hidrogeológiai és 20 egyéb; archív jelentés számával: 38. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) VN Dubník vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Magassági profil: víztározó
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) VN Dubník vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) VN Dubník vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 1× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Fő hidrogénező régió
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
104 mg/l89. percentilis73,9 mg/l78. percentilis27,9 mg/l78. percentilis303 mg/l78. percentilis19,6 mg/l65. percentilis12,0 mg/l61. percentilis0,124 mg/l55. percentilis2,11 mg/l34. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,295 mg/l77. percentilis0,193 mg/l59. percentilis6,91 mg/l55. percentilis3,20 mg/l51. percentilisFémek
164 μg/l87. percentilis0,234 mg/l78. percentilis122 μg/l66. percentilis3,72 μg/l27. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
0,491 mg/kg68. percentilis2,89 mg/kg59. percentilis77,3 mg/kg58. percentilis26,0 mg/kg56. percentilis6,71 mg/kg51. percentilis67,2 mg/kg48. percentilis21,8 mg/kg41. percentilis0,0975 mg/kg25. percentilis6,82 mg/kg24. percentilis72,8 mg/kg22. percentilis0,141 mg/kg21. percentilis0,380 mg/kg21. percentilis11,1 mg/kg20. percentilis0,0521 mg/kg15. percentilis0,110 mg/kg9. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
1,70 %77. percentilis4 700 mg/kg59. percentilis2,25 %54. percentilis0,822 %40. percentilis5,25 %36. percentilis0,713 %27. percentilis2,27 %25. percentilis606 mg/kg19. percentilis447 mg/kg5. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
76,1 mg/kg84. percentilis457 mg/kg68. percentilis15,8 mg/kg65. percentilis92,0 mg/kg59. percentilis30,7 mg/kg57. percentilis27,8 mg/kg51. percentilis59,3 mg/kg51. percentilis114 mg/kg28. percentilis368 mg/kg23. percentilis0,796 mg/kg18. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
1,61 %89. percentilis8,48 ppm77. percentilis2,47 ppm36. percentilis1 674 Bq/m²58. percentilisGeofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső jól, vízforrás egyéni ellátáshoz 2 5,30 Bq/l 3,10 Bq/l jól 1 15,5 Bq/l 15,5 Bq/l fejlett rugó 1 42,3 Bq/l 42,3 Bq/l forrás 3 16,6 Bq/l 3,14 Bq/l Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből Stará Turá keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 7,0 m 14862 120Cb3.pdf640 m fúrás keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel – 91081660 m VN145-2 környezet – 96444660 m fúrás keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel – 91081680 m VN145-3 környezet – 96444690 m fúrás keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel – 91081730 m 1-182 Hrašné hidrogeológiai 9,0 m 101748770 m V-1 mérnök-geológiai 5,0 m 848941,0 km V-2 mérnök-geológiai 6,0 m 848941,0 km V-3 mérnök-geológiai 5,0 m 848941,1 km Hrašné fúrás megfigyelése 7,0 m 69165 120Cb22.pdf1,1 km ST-3 mérnök-geológiai 5,0 m 874591,1 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Stará Turá – areál Chirana SK2000900F 920 m Stará Turá – hulladéklerakó KO Drahý vrch SK2000900F 1,1 km Lubina – hulladéklerakó KO Palčekové SK2000900F 2,4 km Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Drgoňova dolina – Stará Turá – 1982 ellenőrzött 1,2 km Kostolné – Studienec – Kostolné 2 270 m² 1962 ellenőrzött 2,0 km Szemétlerakó odpadov Kostolné – Kostolné 59 748 m² 1996 ellenőrzött 2,2 km hulladéklerakó KO Palčekove – Lubina – 1972 ellenőrzött 2,4 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
9100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
StronciumSremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 552 μg/lmedián 552 μg/l1 minta
AntimonSbenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,610 μg/lmedián 0,610 μg/l1 minta
KadmiumCdenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 minta
ArzénAsszokásos érték
Legmagasabb 1,77 μg/lmedián 1,77 μg/l1 minta
RézCuszokásos érték
Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 1,30 μg/l1 minta
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 3,03 mg/lmedián 3,03 mg/l1 minta
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1 940 μg/lmedián 183 μg/l14 minták7 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 59,0 μg/lmedián 17,5 μg/l14 minták
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l14 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l14 minták64 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,850 μg/l14 minták
SzelénSeemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l14 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l14 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l14 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt





