Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Кральова

Басейн: ВагКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
8,9km
край
Трнавський край
Аерофотознімок водотоку ВН Кральова з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Кральова

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

ВН Кральова, оцінка вікна 19.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 07:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1141151161171181191200 км2 км4 км6 км8 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 119 до 115 м н. р. м. на 8,9 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    117 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Кральова за 2017 рік
    2017знято 1 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Кральова за 2020 рік
    2020знято 21 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Кральова за 2023 рік
    2023знято 21 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Кральова

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 0 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • Жодної невиконаної норми1

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Kráľová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Iné horniny100 % čiary vody

    Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 785 mg/l, veľmi tvrdá voda (27,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 15,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км45 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 9,70 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Jarčie, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    321vrtov do 3 km

    336 rozborov vody v okolí

    Z toho 321 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    81°C na ústí vrtu

    9 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 7,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    10lokalít do 3 km

    10 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    5 ložísk, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Iné horniny100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geologický vek hornín

    • вода100%

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta100%SR 2,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,04typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    27,3°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    785mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • МагнійМґ51,7 мг/л95. percentil
    • ХлоридиЦл58,7 мг/л94. percentil
    • СульфатиSO4127 мг/л93. percentil
    • КальційЦа110 мг/л92. percentil
    • НатрійНа25,0 мг/л85. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3341 мг/л85. percentil
    • ФторидиF0,188 мг/л77. percentil
    • ДраслікK4,16 мг/л66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO359,4 мг/л96. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,76 мг/л39. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0817 мг/л39. percentil
    • АмоніумNH40,0632 мг/л32. percentil

    Метали

    • МарганецьМн259 μg/l92. percentil
    • ЗалізоФе0,246 мг/л80. percentil
    • АлюмінійАл93,4 μg/l59. percentil
    • ЦинкЗн6,03 μg/l45. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • КобальтЦо15,5 мг/кг95. percentil
    • АрсенАс19,4 мг/кг89. percentil
    • ХромЦр114 мг/кг88. percentil
    • НікельНі33,9 мг/кг79. percentil
    • МідьЦу27,6 мг/кг65. percentil
    • АнтимонСб0,726 мг/кг57. percentil
    • ОловоПб15,3 мг/кг48. percentil
    • РтутьГґ0,0892 мг/кг43. percentil
    • ЦинкЗн87,4 мг/кг40. percentil
    • ВанадійV63,5 мг/кг39. percentil
    • КадмійЦд0,114 мг/кг31. percentil
    • СеленСе0,164 мг/кг28. percentil
    • БізмутБі0,126 мг/кг14. percentil
    • ЦінСн1,76 мг/кг12. percentil
    • МолібденМо0,141 мг/кг8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МарганецьМн3 456 мг/кг96. percentil
    • МагнійМґ1,65 %84. percentil
    • КальційЦа5,20 %81. percentil
    • ФосфорP785 мг/кг41. percentil
    • НатрійНа0,810 %38. percentil
    • ЗалізоФе2,22 %21. percentil
    • ТітанТі3 579 мг/кг17. percentil
    • АлюмінійАл4,49 %11. percentil
    • ДраслікK1,15 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр156 мг/кг66. percentil
    • ЦерЦе63,8 мг/кг66. percentil
    • ЛітіумЛі31,4 мг/кг60. percentil
    • БаріумБа433 мг/кг49. percentil
    • ЗірконЗр391 мг/кг46. percentil
    • БорB54,5 мг/кг33. percentil
    • ИтріумY21,4 мг/кг20. percentil
    • БерилійБе0,789 мг/кг18. percentil
    • РубідіумРб69,8 мг/кг11. percentil
    • ҐаліумҐа7,62 мг/кг9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,36 ppm26. percentil
    • Калій (K)K1,23 %25. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,50 ppm20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км45 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Váhovce – nijaký (460 m od vody)Šoporňa – nijaký (550 m od vody)Váhovce – nijaký (870 m od vody)Amerika – Šintava – Šintava – trvalý (1,2 km od vody)Dolná Streda – nijaký (1,5 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – občasný (1,7 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – nijaký (1,8 km od vody)Struskovisko – Dolná Streda – nijaký (1,9 km od vody)Péro – Kráľová nad Váhom – občasný (2,6 km od vody)Šintava – nijaký (2,9 km od vody)Sereď – SEG-1 – nekúpeľný (3,8 km od vody)Šaľa – HTŠ-1 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – HTŠ-2 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – GTŠ-1 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Diakovce – Di-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Galanta – FGG-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-3 – nekúpeľný (7,3 km od vody)Galanta – FGG-3 – nekúpeľný (8,0 km od vody)HTŠ-2 – k1 (5,6 km od vody)Di-1,2 – l2 (6,0 km od vody)FGG-2,3 – l3 (6,2 km od vody)FGG-1 – l2 (9,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)Šaľa (5,9 km od vody)Diakovce (7,0 km od vody)Galanta (9,7 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (120 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,3 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (2,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Šoporňa – Štrkov – štrkopiesky (110 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Sereď – Šoporňa – štrkopiesky (130 m od vody)Šintava – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Váhovce – štrkopiesky (3,7 km od vody)Pata I – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Hájske – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (70 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (110 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (120 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (160 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (170 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (180 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (190 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (220 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (330 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (350 m od vody)Váhovce (430 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kráľová n.Váh.-Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (460 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Kráľová n. Váh. – Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (620 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (670 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Štrkovec – pozorovací vrt SHMÚ (780 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (790 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kráľová nad Váhom – Kajal – monitorovací vrt (910 m od vody)Šoporňa-Majšín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Unovce,150m SZ od K118 – vrt (2,3 km od vody)Kralova n/Vahom,3150m JZ od K116 – studňa (2,5 km od vody)Dlha n/Vahom,1500m JZ od K116 – studňa (2,9 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,70 μg/lmedián 6,14 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрmierne zvýšená
      najvyššie 380 μg/lmedián 365 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 620 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,00 мг/лmedián 6,21 мг/л2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO3-SO41×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO31×
    • Ца-Мґ-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D1×
    • trieda H1×
    • trieda B1×

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,8 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 217 μg/lmedián 22,5 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,180 мг/лmedián 0,00500 мг/л26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 290 μg/lmedián 152 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 610 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,600 μg/l26 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,90 μg/lmedián 0,900 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa1311,1 Bq/l1,51 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie13,98 Bq/l3,98 Bq/l
    vrt s prelivom244,9 Bq/l24,3 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Шопорняštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.70 м
    Шопорняštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.120 м
    Шопорняštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SEEDSTAR AGRO spol. s r.o.1,3 км
    Шопорняštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – FO – SA Omega s.r.o.1,8 км
    Шопорняštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MARKO GAS s.r.o.2,2 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    321 vrtov v pásme 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 223 ostatných; s číslom archívnej správy 321.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м76×
    • 10–30 м163×
    • 30–100 м63×
    • 100–300 м6×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    R-801inžiniersko-geologický35,0 м1224030 м
    R-806inžiniersko-geologický48,0 м1224040 м
    R-802inžiniersko-geologický35,0 м1224050 м
    R-805inžiniersko-geologický40,0 м1224050 м
    2101-К/Гґbez určenia účelu35,0 м1224060 м
    Кральова над Вагомmonitorovací vrt31,0 м83364 144Bc84.pdf70 м
    R-826inžiniersko-geologický35,0 м1224070 м
    R-821inžiniersko-geologický30,0 м1224070 м
    R-825inžiniersko-geologický30,0 м1224080 м
    R-804inžiniersko-geologický35,1 м1224090 м
    2012-Kinžiniersko-geologický30,0 м1224090 м
    ŽK-141ložiskový14,6 м1978290 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Середь – SEG-166 °C–1800 мНа-HCO3-Цлvyužívaný3,8 км
    Шаля – HTŠ-122 °C–800 мnevyužívaný4,4 км
    Шаля – HTŠ-242 °C3,1 л/с1200 мНа-HCO3nevyužívaný4,4 км
    Шаля – GTŠ-169 °C–1800 мНа-HCO3-Цлvyužívaný4,6 км
    Діаковце – Ді-138 °C4,0 л/с3303 мНа-HCO3využívaný7,2 км
    Галанта – FGG-281 °C25,0 л/с2100 мHCO3-Цл- Наvyužívaný7,2 км
    Горне Саліби (Діаковце) – Ді-268 °C12,0 л/с1551 мНа-HCO3-Цлvyužívaný7,2 км
    Горне Саліби (Діаковце) – Ді-319 °C15,0 л/с306 мЦа-На-HCO3využívaný7,3 км
    Галанта – FGG-375 °C25,0 л/с2102 мHCO3-Цл- Наvyužívaný8,0 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 545,5 км
    HTŠ-2geotermálna voda38 – 55< 515,6 км
    kategória Šaľatermálne kúpalisko––15,9 км
    Ді-1,2geotermálna voda55 – 805 – 1516,0 км
    FGG-2,3geotermálna voda55 – 8016 – 3016,2 км
    kategória Diakovcetermálne kúpalisko––17,0 км
    FGG-1geotermálna voda55 – 805 – 1519,4 км
    kategória Galantatermálne kúpalisko––19,7 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Ваговце–1985–460 м
    Шопорня–––550 м
    Ваговце–––870 м
    Амеріка – Шінтава – Шінтава11 050 м²1974monitorovaná1,2 км
    Долна Стреда–1985–1,5 км
    Штрковец – Шопорня–––1,7 км
    Штрковец – Шопорня–1985–1,8 км
    Струсковіско – Долна Стреда20 920 м²1963–1,9 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. РАДА1 рибальська ділянка · 8,9 км16ВН Кральова16

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг