Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Kráľová

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
8,9km
Region
Region Trnava
Luftbild von Fließgewässer VN Kráľová mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Kráľová

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

VN Kráľová, Fensterpunktzahl 19.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    1141151161171181191200 km2 km4 km6 km8 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 119 bis 115 m ü.d.M. über 8,9 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    117 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Kráľová von 2017
    2017abgebildet 1. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer VN Kráľová von 2020
    2020abgebildet 21. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer VN Kráľová von 2023
    2023abgebildet 21. Mai 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Kráľová

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    0 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • Keine nicht eingehaltene Norm1

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Kráľová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 9,70 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Jarčie, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    321vrtov do 3 km

    336 rozborov vody v okolí

    Z toho 321 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    81°C na ústí vrtu

    9 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 7,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    10lokalít do 3 km

    10 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    5 ložísk, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Váhovce – nijaký (460 m od vody)Šoporňa – nijaký (550 m od vody)Váhovce – nijaký (870 m od vody)Amerika – Šintava – Šintava – trvalý (1,2 km od vody)Dolná Streda – nijaký (1,5 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – občasný (1,7 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – nijaký (1,8 km od vody)Struskovisko – Dolná Streda – nijaký (1,9 km od vody)Péro – Kráľová nad Váhom – občasný (2,6 km od vody)Šintava – nijaký (2,9 km od vody)Sereď – SEG-1 – nekúpeľný (3,8 km od vody)Šaľa – HTŠ-1 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – HTŠ-2 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – GTŠ-1 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Diakovce – Di-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Galanta – FGG-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-3 – nekúpeľný (7,3 km od vody)Galanta – FGG-3 – nekúpeľný (8,0 km od vody)HTŠ-2 – k1 (5,6 km od vody)Di-1,2 – l2 (6,0 km od vody)FGG-2,3 – l3 (6,2 km od vody)FGG-1 – l2 (9,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)Šaľa (5,9 km od vody)Diakovce (7,0 km od vody)Galanta (9,7 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (120 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,3 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (2,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Šoporňa – Štrkov – štrkopiesky (110 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Sereď – Šoporňa – štrkopiesky (130 m od vody)Šintava – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Váhovce – štrkopiesky (3,7 km od vody)Pata I – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Hájske – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (70 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (110 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (120 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (160 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (170 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (180 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (190 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (220 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (330 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (350 m od vody)Váhovce (430 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kráľová n.Váh.-Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (460 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Kráľová n. Váh. – Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (620 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (670 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Štrkovec – pozorovací vrt SHMÚ (780 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (790 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kráľová nad Váhom – Kajal – monitorovací vrt (910 m od vody)Šoporňa-Majšín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Unovce,150m SZ od K118 – vrt (2,3 km od vody)Kralova n/Vahom,3150m JZ od K116 – studňa (2,5 km od vody)Dlha n/Vahom,1500m JZ od K116 – studňa (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,70 μg/lmedián 6,14 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 380 μg/lmedián 365 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 620 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,00 mg/lmedián 6,21 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D1×
    • trieda H1×
    • trieda B1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,8 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 217 μg/lmedián 22,5 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,180 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 290 μg/lmedián 152 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 610 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,600 μg/l26 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,90 μg/lmedián 0,900 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1311,1 Bq/l1,51 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie13,98 Bq/l3,98 Bq/l
    vrt s prelivom244,9 Bq/l24,3 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.70 m
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.120 m
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SEEDSTAR AGRO spol. s r.o.1,3 km
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – FO – SA Omega s.r.o.1,8 km
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MARKO GAS s.r.o.2,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    321 vrtov v pásme 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 223 ostatných; s číslom archívnej správy 321.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m76×
    • 10–30 m163×
    • 30–100 m63×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    R-801inžiniersko-geologický35,0 m1224030 m
    R-806inžiniersko-geologický48,0 m1224040 m
    R-802inžiniersko-geologický35,0 m1224050 m
    R-805inžiniersko-geologický40,0 m1224050 m
    2101-K/Hgbez určenia účelu35,0 m1224060 m
    Kráľová nad Váhommonitorovací vrt31,0 m83364 144Bc84.pdf70 m
    R-826inžiniersko-geologický35,0 m1224070 m
    R-821inžiniersko-geologický30,0 m1224070 m
    R-825inžiniersko-geologický30,0 m1224080 m
    R-804inžiniersko-geologický35,1 m1224090 m
    2012-Kinžiniersko-geologický30,0 m1224090 m
    ŽK-141ložiskový14,6 m1978290 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Sereď – SEG-166 °C–1800 mNa-HCO3-Clvyužívaný3,8 km
    Šaľa – HTŠ-122 °C–800 mnevyužívaný4,4 km
    Šaľa – HTŠ-242 °C3,1 l/s1200 mNa-HCO3nevyužívaný4,4 km
    Šaľa – GTŠ-169 °C–1800 mNa-HCO3-Clvyužívaný4,6 km
    Diakovce – Di-138 °C4,0 l/s3303 mNa-HCO3využívaný7,2 km
    Galanta – FGG-281 °C25,0 l/s2100 mHCO3-Cl- Navyužívaný7,2 km
    Horné Saliby (Diakovce) – Di-268 °C12,0 l/s1551 mNa-HCO3-Clvyužívaný7,2 km
    Horné Saliby (Diakovce) – Di-319 °C15,0 l/s306 mCa-Na-HCO3využívaný7,3 km
    Galanta – FGG-375 °C25,0 l/s2102 mHCO3-Cl- Navyužívaný8,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 545,5 km
    HTŠ-2geotermálna voda38 – 55< 515,6 km
    kategória Šaľatermálne kúpalisko––15,9 km
    Di-1,2geotermálna voda55 – 805 – 1516,0 km
    FGG-2,3geotermálna voda55 – 8016 – 3016,2 km
    kategória Diakovcetermálne kúpalisko––17,0 km
    FGG-1geotermálna voda55 – 805 – 1519,4 km
    kategória Galantatermálne kúpalisko––19,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Váhovce–1985–460 m
    Šoporňa–––550 m
    Váhovce–––870 m
    Amerika – Šintava – Šintava11 050 m²1974monitorovaná1,2 km
    Dolná Streda–1985–1,5 km
    Štrkovec – Šoporňa–––1,7 km
    Štrkovec – Šoporňa–1985–1,8 km
    Struskovisko – Dolná Streda20 920 m²1963–1,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. RADA1 Fischereirevier · 8,9 km10VN Kráľová10

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag