Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Kráľová

Cuenca: VáhCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
8,9km
región
Región de Trnava
Imagen aérea del curso de agua VN Kráľová con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Kráľová

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

VN Kráľová, puntuación de la ventana 18.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    1141151161171181191200 km2 km4 km6 km8 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 119 a 115 m s. n. m. en 8,9 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    117 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Kráľová de 2017
    2017fotografiado 1 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Kráľová de 2020
    2020fotografiado 21 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Kráľová de 2023
    2023fotografiado 21 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Kráľová

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    0 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • Ninguna norma incumplida1

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Kráľová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Iné horniny100 % čiary vody

    Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 785 mg/l, veľmi tvrdá voda (27,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 15,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 9,70 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Jarčie, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    321vrtov do 3 km

    336 rozborov vody v okolí

    Z toho 321 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    81°C na ústí vrtu

    9 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 7,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    10lokalít do 3 km

    10 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    5 ložísk, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Iné horniny100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geologický vek hornín

    • agua100%

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta100%SR 2,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,04typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    27,3°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    785mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesioMg51,7 mg/l95. percentil
    • ClorurosCl58,7 mg/l94. percentil
    • SulfatosSO4127 mg/l93. percentil
    • CalcioCa110 mg/l92. percentil
    • SodioNa25,0 mg/l85. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3341 mg/l85. percentil
    • FluorurosF0,188 mg/l77. percentil
    • DraslíkK4,16 mg/l66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO359,4 mg/l96. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,76 mg/l39. percentil
    • FosforečnanyPO40,0817 mg/l39. percentil
    • AmóniumNH40,0632 mg/l32. percentil

    Metales

    • ManganesoMn259 μg/l92. percentil
    • HierroFe0,246 mg/l80. percentil
    • AluminioAl93,4 μg/l59. percentil
    • CincZn6,03 μg/l45. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CobaltoCo15,5 mg/kg95. percentil
    • ArsénicoAs19,4 mg/kg89. percentil
    • CromoCr114 mg/kg88. percentil
    • NíquelNi33,9 mg/kg79. percentil
    • CobreCu27,6 mg/kg65. percentil
    • AntimonioSb0,726 mg/kg57. percentil
    • PlomoPb15,3 mg/kg48. percentil
    • MercurioHg0,0892 mg/kg43. percentil
    • CincZn87,4 mg/kg40. percentil
    • VanadioV63,5 mg/kg39. percentil
    • CadmioCd0,114 mg/kg31. percentil
    • SelenioSe0,164 mg/kg28. percentil
    • BizmutBi0,126 mg/kg14. percentil
    • CínSn1,76 mg/kg12. percentil
    • MolibdenoMo0,141 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn3456 mg/kg96. percentil
    • MagnesioMg1,65 %84. percentil
    • CalcioCa5,20 %81. percentil
    • FósforoP785 mg/kg41. percentil
    • SodioNa0,810 %38. percentil
    • HierroFe2,22 %21. percentil
    • TitánTi3579 mg/kg17. percentil
    • AluminioAl4,49 %11. percentil
    • DraslíkK1,15 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr156 mg/kg66. percentil
    • CérCe63,8 mg/kg66. percentil
    • LítiumLi31,4 mg/kg60. percentil
    • BáriumBa433 mg/kg49. percentil
    • ZirkónZr391 mg/kg46. percentil
    • BoroB54,5 mg/kg33. percentil
    • YtriumY21,4 mg/kg20. percentil
    • BerilioBe0,789 mg/kg18. percentil
    • RubídiumRb69,8 mg/kg11. percentil
    • GáliumGa7,62 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,36 ppm26. percentil
    • Potasio (K)K1,23 %25. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,50 ppm20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Váhovce – nijaký (460 m od vody)Šoporňa – nijaký (550 m od vody)Váhovce – nijaký (870 m od vody)Amerika – Šintava – Šintava – trvalý (1,2 km od vody)Dolná Streda – nijaký (1,5 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – občasný (1,7 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – nijaký (1,8 km od vody)Struskovisko – Dolná Streda – nijaký (1,9 km od vody)Péro – Kráľová nad Váhom – občasný (2,6 km od vody)Šintava – nijaký (2,9 km od vody)Sereď – SEG-1 – nekúpeľný (3,8 km od vody)Šaľa – HTŠ-1 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – HTŠ-2 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – GTŠ-1 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Diakovce – Di-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Galanta – FGG-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-3 – nekúpeľný (7,3 km od vody)Galanta – FGG-3 – nekúpeľný (8,0 km od vody)HTŠ-2 – k1 (5,6 km od vody)Di-1,2 – l2 (6,0 km od vody)FGG-2,3 – l3 (6,2 km od vody)FGG-1 – l2 (9,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)Šaľa (5,9 km od vody)Diakovce (7,0 km od vody)Galanta (9,7 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (120 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,3 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (2,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Šoporňa – Štrkov – štrkopiesky (110 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Sereď – Šoporňa – štrkopiesky (130 m od vody)Šintava – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Váhovce – štrkopiesky (3,7 km od vody)Pata I – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Hájske – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (70 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (110 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (120 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (160 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (170 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (180 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (190 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (220 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (330 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (350 m od vody)Váhovce (430 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kráľová n.Váh.-Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (460 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Kráľová n. Váh. – Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (620 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (670 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Štrkovec – pozorovací vrt SHMÚ (780 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (790 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kráľová nad Váhom – Kajal – monitorovací vrt (910 m od vody)Šoporňa-Majšín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Unovce,150m SZ od K118 – vrt (2,3 km od vody)Kralova n/Vahom,3150m JZ od K116 – studňa (2,5 km od vody)Dlha n/Vahom,1500m JZ od K116 – studňa (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,70 μg/lmedián 6,14 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 380 μg/lmedián 365 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 620 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,00 mg/lmedián 6,21 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D1×
    • trieda H1×
    • trieda B1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,8 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 217 μg/lmedián 22,5 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,180 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 290 μg/lmedián 152 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 610 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,600 μg/l26 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,90 μg/lmedián 0,900 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1311,1 Bq/l1,51 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie13,98 Bq/l3,98 Bq/l
    vrt s prelivom244,9 Bq/l24,3 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.70 m
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.120 m
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SEEDSTAR AGRO spol. s r.o.1,3 km
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – FO – SA Omega s.r.o.1,8 km
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MARKO GAS s.r.o.2,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    321 vrtov v pásme 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 223 ostatných; s číslom archívnej správy 321.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m76×
    • 10–30 m163×
    • 30–100 m63×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    R-801inžiniersko-geologický35,0 m1224030 m
    R-806inžiniersko-geologický48,0 m1224040 m
    R-802inžiniersko-geologický35,0 m1224050 m
    R-805inžiniersko-geologický40,0 m1224050 m
    2101-K/Hgbez určenia účelu35,0 m1224060 m
    Kráľová nad Váhommonitorovací vrt31,0 m83364 144Bc84.pdf70 m
    R-826inžiniersko-geologický35,0 m1224070 m
    R-821inžiniersko-geologický30,0 m1224070 m
    R-825inžiniersko-geologický30,0 m1224080 m
    R-804inžiniersko-geologický35,1 m1224090 m
    2012-Kinžiniersko-geologický30,0 m1224090 m
    ŽK-141ložiskový14,6 m1978290 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Sereď – SEG-166 °C–1800 mNa-HCO3-Clvyužívaný3,8 km
    Šaľa – HTŠ-122 °C–800 mnevyužívaný4,4 km
    Šaľa – HTŠ-242 °C3,1 l/s1200 mNa-HCO3nevyužívaný4,4 km
    Šaľa – GTŠ-169 °C–1800 mNa-HCO3-Clvyužívaný4,6 km
    Diakovce – Di-138 °C4,0 l/s3303 mNa-HCO3využívaný7,2 km
    Galanta – FGG-281 °C25,0 l/s2100 mHCO3-Cl- Navyužívaný7,2 km
    Horné Saliby (Diakovce) – Di-268 °C12,0 l/s1551 mNa-HCO3-Clvyužívaný7,2 km
    Horné Saliby (Diakovce) – Di-319 °C15,0 l/s306 mCa-Na-HCO3využívaný7,3 km
    Galanta – FGG-375 °C25,0 l/s2102 mHCO3-Cl- Navyužívaný8,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 545,5 km
    HTŠ-2geotermálna voda38 – 55< 515,6 km
    kategória Šaľatermálne kúpalisko––15,9 km
    Di-1,2geotermálna voda55 – 805 – 1516,0 km
    FGG-2,3geotermálna voda55 – 8016 – 3016,2 km
    kategória Diakovcetermálne kúpalisko––17,0 km
    FGG-1geotermálna voda55 – 805 – 1519,4 km
    kategória Galantatermálne kúpalisko––19,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Váhovce–1985–460 m
    Šoporňa–––550 m
    Váhovce–––870 m
    Amerika – Šintava – Šintava11 050 m²1974monitorovaná1,2 km
    Dolná Streda–1985–1,5 km
    Štrkovec – Šoporňa–––1,7 km
    Štrkovec – Šoporňa–1985–1,8 km
    Struskovisko – Dolná Streda20 920 m²1963–1,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. RADA1 coto de pesca · 8,9 km16VN Kráľová16

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh