Ma a(z) VN Kráľová vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Kráľová, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1141151161171181191200 km2 km4 km6 km8 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 119-től 115 m tengerszint feletti magasságig 8,9 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    117 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Kráľová vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 1.
    VN Kráľová vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 21.
    VN Kráľová vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 21.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Kráľová vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 0 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • Nincs nem teljesített norma1

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Kráľová vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (9 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    Egyéb sziklákA vízvezeték 100%-a

    Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 8,0modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    mineralizáció 785 mg/l, nagyon nehéz víz (27,3 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Kobalt 15,5 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 85 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    46NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 18 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 9,70 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 96. percentilis (Jarčie, kanál).

    fúrások és talajvízelemzések

    321fúrás 3 km-en belül

    336 vízelemzés a közelben

    Közülük 321-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    81°C a kútfejnél

    9 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    legmelegebb: Galanta – FGG-2, hozam 25,0 l/s, 7,2 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    10Telephelyek 3 km-en belül

    10 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    11bejegyzés 5 km-en belül

    5 telep, 6 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Egyéb sziklák100%SR 4,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A sziklák geológiai kora

    • víz100%

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov aluviálnych rovín100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 4 pontjából 3-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta100%SR 2,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,04tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    27,3°dH, nagyon nehéz

    kalcium és magnézium összege (4,88 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    785mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • MagnéziumMg51,7 mg/lszázalék 95
    • kloridCl58,7 mg/lszázalék 94
    • szulfátokSO4127 mg/lszázalék 93
    • KalciumCa110 mg/lszázalék 92
    • NátriumNa25,0 mg/lszázalék 85
    • bikarbonátokHCO3341 mg/lszázalék 85
    • fluoridF0,188 mg/lszázalék 77
    • KáliumK4,16 mg/lszázalék 66

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO359,4 mg/lszázalék 96
    • kémiai oxigénigényChSK2,76 mg/lszázalék 39
    • foszfátokPO40,0817 mg/lszázalék 39
    • AmmóniaNH40,0632 mg/lszázalék 32

    Fémek

    • MangánMn259 μg/lpercentilis 92
    • VasalóFe0,246 mg/lszázalék 80
    • AlumíniumAl93,4 μg/lpercentilis 59
    • Cink-Zn6,03 μg/lpercentilis 45

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KobaltCo15,5 mg/kgszázalék 95
    • ArzénAs19,4 mg/kgszázalék 89
    • KrómCr114 mg/kgszázalék 88
    • NikkelNi33,9 mg/kgszázalék 79
    • RézCu27,6 mg/kgszázalék 65
    • AntimonSb0,726 mg/kgszázalék 57
    • ÓlomPb15,3 mg/kgszázalék 48
    • HiganyHg0,0892 mg/kgszázalék 43
    • Cink-Zn87,4 mg/kgszázalék 40
    • VanádiumV63,5 mg/kgszázalék 39
    • KadmiumCd0,114 mg/kgszázalék 31
    • SzelénSe0,164 mg/kgszázalék 28
    • BizmutBi0,126 mg/kgszázalék 14
    • Ón-Sn1,76 mg/kgszázalék 12
    • MolibdénMo0,141 mg/kgszázalék 8

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn3 456 mg/kgszázalék 96
    • MagnéziumMg1,65 %Percentilis 84
    • KalciumCa5,20 %Percentilis 81
    • FoszforP785 mg/kgszázalék 41
    • NátriumNa0,810 %Percentilis 38
    • VasalóFe2,22 %Percentilis 21
    • TitánTi3 579 mg/kgszázalék 17
    • AlumíniumAl4,49 %Percentilis 11
    • KáliumK1,15 %Percentilis 8
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr156 mg/kgszázalék 66
    • CériumCe63,8 mg/kgszázalék 66
    • LítiumLi31,4 mg/kgszázalék 60
    • BáriumBa433 mg/kgszázalék 49
    • cirkóniumZr391 mg/kgszázalék 46
    • BórB54,5 mg/kgszázalék 33
    • IttriumY21,4 mg/kgszázalék 20
    • BerilliumBe0,789 mg/kgszázalék 18
    • RubídiumRb69,8 mg/kgszázalék 11
    • galliumGa7,62 mg/kgszázalék 9

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    46ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,36 ppm26. percentilis
    • Kálium (K)K1,23 %Percentilis 25
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,50 ppm20. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1372 988 Bq/m²86. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -5nT

    -10-1 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -22mGal

    maradék −6,7 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 85 °C1000 és 2000 m mélységben

    40 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • januári átlaghőmérséklet-2,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet20,0°C
    • évi csapadék590mm

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Váhovce – nijaký (460 m od vody)Šoporňa – nijaký (550 m od vody)Váhovce – nijaký (870 m od vody)Amerika – Šintava – Šintava – trvalý (1,2 km od vody)Dolná Streda – nijaký (1,5 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – občasný (1,7 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – nijaký (1,8 km od vody)Struskovisko – Dolná Streda – nijaký (1,9 km od vody)Péro – Kráľová nad Váhom – občasný (2,6 km od vody)Šintava – nijaký (2,9 km od vody)Sereď – SEG-1 – nekúpeľný (3,8 km od vody)Šaľa – HTŠ-1 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – HTŠ-2 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – GTŠ-1 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Diakovce – Di-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Galanta – FGG-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-3 – nekúpeľný (7,3 km od vody)Galanta – FGG-3 – nekúpeľný (8,0 km od vody)HTŠ-2 – k1 (5,6 km od vody)Di-1,2 – l2 (6,0 km od vody)FGG-2,3 – l3 (6,2 km od vody)FGG-1 – l2 (9,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)Šaľa (5,9 km od vody)Diakovce (7,0 km od vody)Galanta (9,7 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (120 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,3 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (2,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Šoporňa – Štrkov – štrkopiesky (110 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Sereď – Šoporňa – štrkopiesky (130 m od vody)Šintava – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Váhovce – štrkopiesky (3,7 km od vody)Pata I – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Hájske – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (70 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (110 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (120 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (160 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (170 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (180 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (190 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (220 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (330 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (350 m od vody)Váhovce (430 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kráľová n.Váh.-Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (460 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Kráľová n. Váh. – Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (620 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (670 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Štrkovec – pozorovací vrt SHMÚ (780 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (790 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kráľová nad Váhom – Kajal – monitorovací vrt (910 m od vody)Šoporňa-Majšín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Unovce,150m SZ od K118 – vrt (2,3 km od vody)Kralova n/Vahom,3150m JZ od K116 – studňa (2,5 km od vody)Dlha n/Vahom,1500m JZ od K116 – studňa (2,9 km od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 9,70 μg/lmedián 6,14 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Jarčie, kanál, 1997, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 380 μg/lmedián 365 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Jarčie, kanál, 1997, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 81 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 1,25 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 55 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jarčie, kanál, 1997, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jarčie, kanál, 1997, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jarčie, kanál, 1997, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jarčie, kanál, 1997, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jarčie, kanál, 1997, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jarčie, kanál, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2az Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 7,00 mg/lmedián 6,21 mg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda D1×
    • trieda H1×
    • trieda B1×

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 16,8 μg/lmedián 0,500 μg/l26 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 217 μg/lmedián 22,5 μg/l26 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l26 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,180 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3 290 μg/lmedián 152 μg/l26 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l26 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 610 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,40 μg/lmedián 0,600 μg/l26 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,90 μg/lmedián 0,900 μg/l26 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l26 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l26 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 84 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 47 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa1311,1 Bq/l1,51 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie13,98 Bq/l3,98 Bq/l
    vrt s prelivom244,9 Bq/l24,3 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.70 m
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.120 m
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SEEDSTAR AGRO spol. s r.o.1,3 km
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – FO – SA Omega s.r.o.1,8 km
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MARKO GAS s.r.o.2,2 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    321 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 98 hidrogeológiai és 223 egyéb; archív jelentés számával: 321.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m76×
    • 10–30 m163×
    • 30–100 m63×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    R-801inžiniersko-geologický35,0 m1224030 m
    R-806inžiniersko-geologický48,0 m1224040 m
    R-802inžiniersko-geologický35,0 m1224050 m
    R-805inžiniersko-geologický40,0 m1224050 m
    2101-K/Hgbez určenia účelu35,0 m1224060 m
    Kráľová nad Váhommonitorovací vrt31,0 m83364 144Bc84.pdf70 m
    R-826inžiniersko-geologický35,0 m1224070 m
    R-821inžiniersko-geologický30,0 m1224070 m
    R-825inžiniersko-geologický30,0 m1224080 m
    R-804inžiniersko-geologický35,1 m1224090 m
    2012-Kinžiniersko-geologický30,0 m1224090 m
    ŽK-141ložiskový14,6 m1978290 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Sereď – SEG-166 °C–1800 mNa-HCO3-Clvyužívaný3,8 km
    Šaľa – HTŠ-122 °C–800 mnevyužívaný4,4 km
    Šaľa – HTŠ-242 °C3,1 l/s1200 mNa-HCO3nevyužívaný4,4 km
    Šaľa – GTŠ-169 °C–1800 mNa-HCO3-Clvyužívaný4,6 km
    Diakovce – Di-138 °C4,0 l/s3303 mNa-HCO3využívaný7,2 km
    Galanta – FGG-281 °C25,0 l/s2100 mHCO3-Cl- Navyužívaný7,2 km
    Horné Saliby (Diakovce) – Di-268 °C12,0 l/s1551 mNa-HCO3-Clvyužívaný7,2 km
    Horné Saliby (Diakovce) – Di-319 °C15,0 l/s306 mCa-Na-HCO3využívaný7,3 km
    Galanta – FGG-375 °C25,0 l/s2102 mHCO3-Cl- Navyužívaný8,0 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 545,5 km
    HTŠ-2geotermálna voda38 – 55< 515,6 km
    kategória Šaľatermálne kúpalisko––15,9 km
    Di-1,2geotermálna voda55 – 805 – 1516,0 km
    FGG-2,3geotermálna voda55 – 8016 – 3016,2 km
    kategória Diakovcetermálne kúpalisko––17,0 km
    FGG-1geotermálna voda55 – 805 – 1519,4 km
    kategória Galantatermálne kúpalisko––19,7 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Váhovce–1985–460 m
    Šoporňa–––550 m
    Váhovce–––870 m
    Amerika – Šintava – Šintava11 050 m²1974monitorovaná1,2 km
    Dolná Streda–1985–1,5 km
    Štrkovec – Šoporňa–––1,7 km
    Štrkovec – Šoporňa–1985–1,8 km
    Struskovisko – Dolná Streda20 920 m²1963–1,9 km

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. RADA1 horgászvíz · 8,9 km17VN Kráľová17

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág