Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Kráľová

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
8,9km
région
Région de Trnava

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Kráľová

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

VN Kráľová, score de la fenêtre 19.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1141151161171181191200 km2 km4 km6 km8 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 119 à 115 m au-dessus du niveau de la mer sur 8,9 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    117 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Kráľová de 2017
    2017imagé 1 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau VN Kráľová de 2020
    2020imagé 21 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau VN Kráľová de 2023
    2023imagé 21 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Kráľová

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • Aucune norme non respectée1

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Kráľová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Iné horniny100 % čiary vody

    Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 785 mg/l, veľmi tvrdá voda (27,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 15,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 9,70 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Jarčie, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    321vrtov do 3 km

    336 rozborov vody v okolí

    Z toho 321 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    81°C na ústí vrtu

    9 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 7,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    10lokalít do 3 km

    10 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    5 ložísk, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Iné horniny100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geologický vek hornín

    • eau100%

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta100%SR 2,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,04typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    27,3°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    785mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnésiumMg51,7 mg/l95. percentil
    • ChloruresCl58,7 mg/l94. percentil
    • SulfatesSO4127 mg/l93. percentil
    • CalciumCa110 mg/l92. percentil
    • SodiumNa25,0 mg/l85. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3341 mg/l85. percentil
    • FluoruresF0,188 mg/l77. percentil
    • DraslíkK4,16 mg/l66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO359,4 mg/l96. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,76 mg/l39. percentil
    • FosforečnanyPO40,0817 mg/l39. percentil
    • AmóniumNH40,0632 mg/l32. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn259 μg/l92. percentil
    • FerFe0,246 mg/l80. percentil
    • AluminiumAl93,4 μg/l59. percentil
    • ZincZn6,03 μg/l45. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CobaltCo15,5 mg/kg95. percentil
    • ArsenicAs19,4 mg/kg89. percentil
    • ChromeCr114 mg/kg88. percentil
    • NickelNi33,9 mg/kg79. percentil
    • CuivreCu27,6 mg/kg65. percentil
    • AntimoineSb0,726 mg/kg57. percentil
    • PlombPb15,3 mg/kg48. percentil
    • MercureHg0,0892 mg/kg43. percentil
    • ZincZn87,4 mg/kg40. percentil
    • VanadiumV63,5 mg/kg39. percentil
    • CadmiumCd0,114 mg/kg31. percentil
    • SéléniumSe0,164 mg/kg28. percentil
    • BizmutBi0,126 mg/kg14. percentil
    • CínSn1,76 mg/kg12. percentil
    • MolybdèneMo0,141 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn3 456 mg/kg96. percentil
    • MagnésiumMg1,65 %84. percentil
    • CalciumCa5,20 %81. percentil
    • PhosphoreP785 mg/kg41. percentil
    • SodiumNa0,810 %38. percentil
    • FerFe2,22 %21. percentil
    • TitánTi3 579 mg/kg17. percentil
    • AluminiumAl4,49 %11. percentil
    • DraslíkK1,15 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr156 mg/kg66. percentil
    • CérCe63,8 mg/kg66. percentil
    • LítiumLi31,4 mg/kg60. percentil
    • BáriumBa433 mg/kg49. percentil
    • ZirkónZr391 mg/kg46. percentil
    • BoreB54,5 mg/kg33. percentil
    • YtriumY21,4 mg/kg20. percentil
    • BérylliumBe0,789 mg/kg18. percentil
    • RubídiumRb69,8 mg/kg11. percentil
    • GáliumGa7,62 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,36 ppm26. percentil
    • Potassium (K)K1,23 %25. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,50 ppm20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Váhovce – nijaký (460 m od vody)Šoporňa – nijaký (550 m od vody)Váhovce – nijaký (870 m od vody)Amerika – Šintava – Šintava – trvalý (1,2 km od vody)Dolná Streda – nijaký (1,5 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – občasný (1,7 km od vody)Štrkovec – Šoporňa – nijaký (1,8 km od vody)Struskovisko – Dolná Streda – nijaký (1,9 km od vody)Péro – Kráľová nad Váhom – občasný (2,6 km od vody)Šintava – nijaký (2,9 km od vody)Sereď – SEG-1 – nekúpeľný (3,8 km od vody)Šaľa – HTŠ-1 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – HTŠ-2 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Šaľa – GTŠ-1 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Diakovce – Di-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Galanta – FGG-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-3 – nekúpeľný (7,3 km od vody)Galanta – FGG-3 – nekúpeľný (8,0 km od vody)HTŠ-2 – k1 (5,6 km od vody)Di-1,2 – l2 (6,0 km od vody)FGG-2,3 – l3 (6,2 km od vody)FGG-1 – l2 (9,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)Šaľa (5,9 km od vody)Diakovce (7,0 km od vody)Galanta (9,7 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (120 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,3 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Šoporňa – štrkopiesky a piesky (2,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Šoporňa – Štrkov – štrkopiesky (110 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Sereď – Šoporňa – štrkopiesky (130 m od vody)Šintava – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Váhovce – štrkopiesky (3,7 km od vody)Pata I – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Hájske – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (70 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (110 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (120 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (160 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (170 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (180 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (190 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (220 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (330 m od vody)Kráľová nad Váhom – monitorovací vrt (350 m od vody)Váhovce (430 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kráľová n.Váh.-Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (440 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (460 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Kráľová n. Váh. – Váhovce – monitorovací vrt (540 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (620 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (670 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Štrkovec – pozorovací vrt SHMÚ (780 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (790 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Váhovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kráľová nad Váhom – Kajal – monitorovací vrt (910 m od vody)Šoporňa-Majšín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Šoporňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Váhovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Unovce,150m SZ od K118 – vrt (2,3 km od vody)Kralova n/Vahom,3150m JZ od K116 – studňa (2,5 km od vody)Dlha n/Vahom,1500m JZ od K116 – studňa (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,70 μg/lmedián 6,14 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 380 μg/lmedián 365 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jarčie, kanál, 620 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,00 mg/lmedián 6,21 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Šoporňa-rigól na ľavej strane Váhu, GP-32, 1997, 330 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D1×
    • trieda H1×
    • trieda B1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,8 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 217 μg/lmedián 22,5 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,180 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 290 μg/lmedián 152 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 610 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,600 μg/l26 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,90 μg/lmedián 0,900 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1311,1 Bq/l1,51 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie13,98 Bq/l3,98 Bq/l
    vrt s prelivom244,9 Bq/l24,3 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.70 m
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.120 m
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SEEDSTAR AGRO spol. s r.o.1,3 km
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – FO – SA Omega s.r.o.1,8 km
    Šoporňaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MARKO GAS s.r.o.2,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    321 vrtov v pásme 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 223 ostatných; s číslom archívnej správy 321.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m76×
    • 10–30 m163×
    • 30–100 m63×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    R-801inžiniersko-geologický35,0 m1224030 m
    R-806inžiniersko-geologický48,0 m1224040 m
    R-802inžiniersko-geologický35,0 m1224050 m
    R-805inžiniersko-geologický40,0 m1224050 m
    2101-K/Hgbez určenia účelu35,0 m1224060 m
    Kráľová nad Váhommonitorovací vrt31,0 m83364 144Bc84.pdf70 m
    R-826inžiniersko-geologický35,0 m1224070 m
    R-821inžiniersko-geologický30,0 m1224070 m
    R-825inžiniersko-geologický30,0 m1224080 m
    R-804inžiniersko-geologický35,1 m1224090 m
    2012-Kinžiniersko-geologický30,0 m1224090 m
    ŽK-141ložiskový14,6 m1978290 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Sereď – SEG-166 °C–1800 mNa-HCO3-Clvyužívaný3,8 km
    Šaľa – HTŠ-122 °C–800 mnevyužívaný4,4 km
    Šaľa – HTŠ-242 °C3,1 l/s1200 mNa-HCO3nevyužívaný4,4 km
    Šaľa – GTŠ-169 °C–1800 mNa-HCO3-Clvyužívaný4,6 km
    Diakovce – Di-138 °C4,0 l/s3303 mNa-HCO3využívaný7,2 km
    Galanta – FGG-281 °C25,0 l/s2100 mHCO3-Cl- Navyužívaný7,2 km
    Horné Saliby (Diakovce) – Di-268 °C12,0 l/s1551 mNa-HCO3-Clvyužívaný7,2 km
    Horné Saliby (Diakovce) – Di-319 °C15,0 l/s306 mCa-Na-HCO3využívaný7,3 km
    Galanta – FGG-375 °C25,0 l/s2102 mHCO3-Cl- Navyužívaný8,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 545,5 km
    HTŠ-2geotermálna voda38 – 55< 515,6 km
    kategória Šaľatermálne kúpalisko––15,9 km
    Di-1,2geotermálna voda55 – 805 – 1516,0 km
    FGG-2,3geotermálna voda55 – 8016 – 3016,2 km
    kategória Diakovcetermálne kúpalisko––17,0 km
    FGG-1geotermálna voda55 – 805 – 1519,4 km
    kategória Galantatermálne kúpalisko––19,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Váhovce–1985–460 m
    Šoporňa–––550 m
    Váhovce–––870 m
    Amerika – Šintava – Šintava11 050 m²1974monitorovaná1,2 km
    Dolná Streda–1985–1,5 km
    Štrkovec – Šoporňa–––1,7 km
    Štrkovec – Šoporňa–1985–1,8 km
    Struskovisko – Dolná Streda20 920 m²1963–1,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. RADA1 parcours de pêche · 8,9 km16VN Kráľová16

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh