Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Немчіняни

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

ВН Немчіняни, оцінка вікна 15.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Немчіняни за 2017 рік
    2017знято 17 лип. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Немчіняни за 2020 рік
    2020знято 2 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Немчіняни за 2023 рік
    2023знято 1 черв. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Немчіняни

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Nemčiňany

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 6,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Rohožnícky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    17vrtov do 3 km

    94 rozborov vody v okolí

    Z toho 17 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    8 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 ložiská

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nemčiňany – nijaký (1,0 km od vody)Nemčiňany – občasný (1,2 km od vody)Volkovce – nijaký (2,1 km od vody)Volkovce – občasný (2,3 km od vody)Volkovce – Závada – občasný (2,4 km od vody)Veľké Vozokany – nijaký (2,5 km od vody)Volkovce – občasný (2,5 km od vody)Malé Vozokany – nijaký (2,9 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Nemčiňany I – štrkopiesky a piesky (880 m od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Nemčiňany – negatívny vrt (310 m od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)1 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 24,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 390 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,5 мг/лmedián 13,5 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 1,40 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,170 мг/лmedián 0,0400 мг/л7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 883 μg/lmedián 38,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 2,10 μg/l7 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,700 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,50 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 28,0 μg/lmedián 14,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa426,2 Bq/l5,65 Bq/l
    джерело58,77 Bq/l1,80 Bq/l
    potok, rieka22,50 Bq/l2,09 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Немчіняни Іštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – VODOSTAV PLUS, s.r.o.880 м
    Волковцеštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.3,3 км
    Волковцеštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.3,3 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    17 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 4 ostatných; s číslom archívnej správy 17.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м1×
    • 10–30 м1×
    • 30–100 м11×
    • 100–300 м4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    N-5mapovací103,0 м1430170 м
    Немчіняниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou68,9 м5706 133Bb8.pdf300 м
    Немчіняниnegatívny vrt70,0 м5706 133Bb7.pdf310 м
    N-1mapovací57,0 м1430820 м
    Немчіняниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 м67661 133Bb32.pdf1,5 км
    Немчіняниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 м67661 133Bb31.pdf1,5 км
    Немчіняниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou62,0 м67661 133Bb30.pdf1,5 км
    Немчіняниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou55,0 м67661 133Bb29.pdf1,5 км
    Немчіняни12,0 м44090 133Bb17.pdf1,6 км
    Немчіняниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom50,0 м67661 133Bb16.pdf1,6 км
    Немчіняниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,5 м67661 133Bb33.pdf1,6 км
    Немчіняниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou144,0 м44090 133Bb18.pdf2,0 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Немчіняни1 300 м²1975–1,0 км
    Немчіняни3 500 м²1970–1,2 км
    Волковце150 м²1980–2,1 км
    Волковце1 350 м²1980–2,3 км
    Волковце – Завада100 м²1975–2,4 км
    Вельке Возокани2 500 м²1970–2,5 км
    Волковце600 м²1970–2,5 км
    Мале Возокани400 м²1975–2,9 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Злате Моравце1 рибальська ділянка · 0,3 км9ВН Немчіняни9

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг