Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Nemčiňany

Cuenca: VáhCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,3km
región
Región de Nitra
Imagen aérea del curso de agua VN Nemčiňany con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Nemčiňany

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

VN Nemčiňany, puntuación de la ventana 15.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Nemčiňany de 2017
    2017fotografiado 17 jul 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Nemčiňany de 2020
    2020fotografiado 2 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Nemčiňany de 2023
    2023fotografiado 1 jun 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Nemčiňany

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Nemčiňany

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 6,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Rohožnícky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    17vrtov do 3 km

    94 rozborov vody v okolí

    Z toho 17 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    8 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 ložiská

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nemčiňany – nijaký (1,0 km od vody)Nemčiňany – občasný (1,2 km od vody)Volkovce – nijaký (2,1 km od vody)Volkovce – občasný (2,3 km od vody)Volkovce – Závada – občasný (2,4 km od vody)Veľké Vozokany – nijaký (2,5 km od vody)Volkovce – občasný (2,5 km od vody)Malé Vozokany – nijaký (2,9 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Nemčiňany I – štrkopiesky a piesky (880 m od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Nemčiňany – negatívny vrt (310 m od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 24,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 390 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,5 mg/lmedián 13,5 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 1,40 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,170 mg/lmedián 0,0400 mg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 883 μg/lmedián 38,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 2,10 μg/l7 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,700 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,50 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 28,0 μg/lmedián 14,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa426,2 Bq/l5,65 Bq/l
    fuente58,77 Bq/l1,80 Bq/l
    potok, rieka22,50 Bq/l2,09 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Nemčiňany Ištrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – VODOSTAV PLUS, s.r.o.880 m
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.3,3 km
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.3,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    17 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 4 ostatných; s číslom archívnej správy 17.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m1×
    • 10–30 m1×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    N-5mapovací103,0 m1430170 m
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou68,9 m5706 133Bb8.pdf300 m
    Nemčiňanynegatívny vrt70,0 m5706 133Bb7.pdf310 m
    N-1mapovací57,0 m1430820 m
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m67661 133Bb32.pdf1,5 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m67661 133Bb31.pdf1,5 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou62,0 m67661 133Bb30.pdf1,5 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou55,0 m67661 133Bb29.pdf1,5 km
    Nemčiňany12,0 m44090 133Bb17.pdf1,6 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom50,0 m67661 133Bb16.pdf1,6 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,5 m67661 133Bb33.pdf1,6 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou144,0 m44090 133Bb18.pdf2,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nemčiňany1 300 m²1975–1,0 km
    Nemčiňany3 500 m²1970–1,2 km
    Volkovce150 m²1980–2,1 km
    Volkovce1 350 m²1980–2,3 km
    Volkovce – Závada100 m²1975–2,4 km
    Veľké Vozokany2 500 m²1970–2,5 km
    Volkovce600 m²1970–2,5 km
    Malé Vozokany400 m²1975–2,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Zlaté Moravce1 coto de pesca · 0,3 km9VN Nemčiňany9

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh