Dnes na toku VN Nemčiňany

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Nemčiňany, skóre okna 19.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Nemčiňany z roku 2017
    2017snímkováno 17. 7. 2017
    Letecký snímek toku VN Nemčiňany z roku 2020
    2020snímkováno 2. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Nemčiňany z roku 2023
    2023snímkováno 1. 6. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Nemčiňany

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Nemčiňany

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,9modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 440 mg/l, tvrdá voda (14,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Vést 18,3 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 63. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplo pod nohama

    55°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 85 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    60dávkový příkon nGy/h

    percentil 87 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Vést 6,00 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 96 (Rohožnícky potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    17vrtů do 3 km

    94 rozborů vody v okolí

    Z toho 17 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    V okruhu 10 km není zaznamenán žádný geotermální vrt ani pramen.

    Ekologické zátěže a skládky

    8místa v okruhu 3 km

    8 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    3záznamy do 5 km

    3 ložiska

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí1×

    Kvartérní pokryv

    • eolické sedimenty100%SR 3,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé povznesení100%SR 7,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Dunajská pánev100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Písek100%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Písek; Lakustrinné)100%SR 0,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • novotvar hronské pahorkatiny100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Komjatice deprese100%SR 2,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,95typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    14,4°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,58 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    440mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • HořčíkMg22,7 mg/lpercentil73
    • DraslíkK4,90 mg/lpercentil72
    • ChloridyCl20,7 mg/lpercentil70
    • BikarbonátyHCO3260 mg/lpercentil66
    • SodíkNa12,3 mg/lpercentil63
    • VápníkCa66,0 mg/lpercentil54
    • SíranySO431,7 mg/lpercentil37
    • FluoridyF0,0621 mg/lpercentil18

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,487 mg/lpercentil80
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK4,23 mg/lpercentil70
    • AmmoniumNH40,150 mg/lpercentil60
    • DusičnanyNO37,24 mg/lpercentil58

    Kovy

    • ManganMn157 μg/lpercentil87
    • ZinekZn19,1 μg/lpercentil85
    • ŽelezoFe0,187 mg/lpercentil73
    • HliníkAl39,5 μg/lpercentil36

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • VéstPb18,3 mg/kgpercentil63
    • ArsenAs7,83 mg/kgpercentil63
    • ChromCr72,4 mg/kgpercentil51
    • SelenSe0,241 mg/kgpercentil48
    • KobaltCo7,74 mg/kgpercentil38
    • CínSn2,34 mg/kgpercentil37
    • MěďCu20,3 mg/kgpercentil35
    • RtuťHg0,0745 mg/kgpercentil32
    • VanadV59,4 mg/kgpercentil28
    • VizmutBi0,156 mg/kgpercentil24
    • NiklNi18,3 mg/kgpercentil22
    • ZinekZn72,1 mg/kgpercentil21
    • MolybdenMo0,170 mg/kgpercentil11
    • AntimonSb0,281 mg/kgpercentil9
    • KadmiumCd0,0512 mg/kgpercentil1

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • TitanTi5 216 mg/kgpercentil74
    • FosforP985 mg/kgpercentil67
    • DraslíkK1,59 %percentil62
    • SodíkNa0,910 %percentil59
    • HliníkAl5,53 %percentil46
    • ŽelezoFe2,42 %percentil34
    • ManganMn666 mg/kgpercentil27
    • VápníkCa0,834 %percentil9
    • HořčíkMg0,494 %percentil5
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • ZirkoniumZr561 mg/kgpercentil89
    • YttriumY35,9 mg/kgpercentil86
    • RubidiumRb101 mg/kgpercentil78
    • BerylliumBe1,61 mg/kgpercentil62
    • BorB63,4 mg/kgpercentil59
    • CeriumCe58,4 mg/kgpercentil47
    • BaryumBa399 mg/kgpercentil36
    • GalliumGa10,7 mg/kgpercentil25
    • StronciumSr107 mg/kgpercentil21
    • LithiumLi24,1 mg/kgpercentil19

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    60nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh9,86 ppm93. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU3,06 ppm84. percentil
    • Draslík (K)K1,38 %percentil69

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 231 Bq/m²76. percentil

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -72nT

    rozsah -72 až -72 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -26mGal

    zbytkový −13,6 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    55 / 85 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Komjatice deprese100%SR 2,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)124–370m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek199m a.s.l.
    • Průměrný sklon3,9°
    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Geomorfologické jednotky

    • Dunajské kopce100%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Dunajská nížina100%SR 18 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Nemčiňany – žádný (1,0 km od vody)Nemčiňany – příležitostný (1,2 km od vody)Volkovce – žádný (2,1 km od vody)Volkovce – příležitostný (2,3 km od vody)Volkovce – Závada – příležitostný (2,4 km od vody)Veľké Vozokany – žádný (2,5 km od vody)Volkovce – příležitostný (2,5 km od vody)Malé Vozokany – žádný (2,9 km od vody)Volkovce – štěrkovité písky a písky (3,3 km od vody)Volkovce – štěrkovité písky a písky (3,3 km od vody)Nemčiňany I – štěrkovité písky a písky (880 m od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Nemčiňany – negativní vrt (310 m od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)1 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok2010, 390 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok2010, 390 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok2010, 390 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuběžná hodnota
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok2010, 390 m od vody. Srovnání: percentil 66 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok2010, 390 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok2010, 390 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBapod polovinou Slovenska
      nejvyšší 24,0 μg/lmedián 24,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok2010, 390 m od vody. Srovnání: percentil 29 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok, 390 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 13,5 mg/lmedián 13,5 mg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rohožnícky potok2010, 390 m od vody. Srovnání: percentil 60 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 8,10 μg/lmedián 1,40 μg/l7 vzorky43 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,170 mg/lmedián 0,0400 mg/l7 vzorky29 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 883 μg/lmedián 38,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,10 μg/lmedián 2,10 μg/l7 vzorky14 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 1,90 μg/lmedián 0,700 μg/l7 vzorky43 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 89 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,40 μg/lmedián 1,50 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 28,0 μg/lmedián 14,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky14 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 520 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře426,2 Bq/l5,65 Bq/l
    zdroj58,77 Bq/l1,80 Bq/l
    potok, řeka22,50 Bq/l2,09 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Nemčiňany Ištěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – VODOSTAV PLUS, s.r.o.880 m
    Volkovceštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.3,3 km
    Volkovceštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.3,3 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    17 vrtů v pásmu 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 4 ostatních; s číslem archivní zprávy 17.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m1×
    • 10–30 m1×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m4×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    N-5mapování103,0 m1430170 m
    Nemčiňanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou68,9 m5706 133Bb8.pdf300 m
    Nemčiňanynegativní vrt70,0 m5706 133Bb7.pdf310 m
    N-1mapování57,0 m1430820 m
    Nemčiňanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou80,0 m67661 133Bb32.pdf1,5 km
    Nemčiňanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou80,0 m67661 133Bb31.pdf1,5 km
    Nemčiňanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou62,0 m67661 133Bb30.pdf1,5 km
    Nemčiňanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou55,0 m67661 133Bb29.pdf1,5 km
    Nemčiňany12,0 m44090 133Bb17.pdf1,6 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem50,0 m67661 133Bb16.pdf1,6 km
    Nemčiňanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou41,5 m67661 133Bb33.pdf1,6 km
    Nemčiňanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou144,0 m44090 133Bb18.pdf2,0 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Nemčiňany1 300 m²1975–1,0 km
    Nemčiňany3 500 m²1970–1,2 km
    Volkovce150 m²1980–2,1 km
    Volkovce1 350 m²1980–2,3 km
    Volkovce – Závada100 m²1975–2,4 km
    Veľké Vozokany2 500 m²1970–2,5 km
    Volkovce600 m²1970–2,5 km
    Malé Vozokany400 m²1975–2,9 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Zlaté Moravce1 revír · 0,3 km8VN Nemčiňany8

    Další toky v okolí

    Povodí Váh