Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Nemčiňany

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
0,3km
région
Région de Nitra

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Nemčiňany

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

VN Nemčiňany, score de la fenêtre 15.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Nemčiňany de 2017
    2017imagé 17 juil. 2017
    Vue aérienne du cours d'eau VN Nemčiňany de 2020
    2020imagé 2 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau VN Nemčiňany de 2023
    2023imagé 1 juin 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Nemčiňany

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Nemčiňany

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 6,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Rohožnícky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    17vrtov do 3 km

    94 rozborov vody v okolí

    Z toho 17 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    8 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 ložiská

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nemčiňany – nijaký (1,0 km od vody)Nemčiňany – občasný (1,2 km od vody)Volkovce – nijaký (2,1 km od vody)Volkovce – občasný (2,3 km od vody)Volkovce – Závada – občasný (2,4 km od vody)Veľké Vozokany – nijaký (2,5 km od vody)Volkovce – občasný (2,5 km od vody)Malé Vozokany – nijaký (2,9 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Nemčiňany I – štrkopiesky a piesky (880 m od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Nemčiňany – negatívny vrt (310 m od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nemčiňany (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemčiňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Volkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 24,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 390 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,5 mg/lmedián 13,5 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rohožnícky potok, 2010, 390 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 1,40 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,170 mg/lmedián 0,0400 mg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 883 μg/lmedián 38,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 2,10 μg/l7 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,700 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,50 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 28,0 μg/lmedián 14,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa426,2 Bq/l5,65 Bq/l
    source58,77 Bq/l1,80 Bq/l
    potok, rieka22,50 Bq/l2,09 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Nemčiňany Ištrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – VODOSTAV PLUS, s.r.o.880 m
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.3,3 km
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.3,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    17 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 4 ostatných; s číslom archívnej správy 17.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m1×
    • 10–30 m1×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    N-5mapovací103,0 m1430170 m
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou68,9 m5706 133Bb8.pdf300 m
    Nemčiňanynegatívny vrt70,0 m5706 133Bb7.pdf310 m
    N-1mapovací57,0 m1430820 m
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m67661 133Bb32.pdf1,5 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m67661 133Bb31.pdf1,5 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou62,0 m67661 133Bb30.pdf1,5 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou55,0 m67661 133Bb29.pdf1,5 km
    Nemčiňany12,0 m44090 133Bb17.pdf1,6 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom50,0 m67661 133Bb16.pdf1,6 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,5 m67661 133Bb33.pdf1,6 km
    Nemčiňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou144,0 m44090 133Bb18.pdf2,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nemčiňany1 300 m²1975–1,0 km
    Nemčiňany3 500 m²1970–1,2 km
    Volkovce150 m²1980–2,1 km
    Volkovce1 350 m²1980–2,3 km
    Volkovce – Závada100 m²1975–2,4 km
    Veľké Vozokany2 500 m²1970–2,5 km
    Volkovce600 m²1970–2,5 km
    Malé Vozokany400 m²1975–2,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Zlaté Moravce1 parcours de pêche · 0,3 km9VN Nemčiňany9

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh