Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Слнява

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

ВН Слнява, оцінка вікна 17.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 02:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1501511521531541551560 км1 км2 км3 км4 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 155 до 151 м н. р. м. на 5,0 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    153 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Слнява за 2017 рік
    2017знято 26 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Слнява за 2020 рік
    2020знято 22 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Слнява за 2023 рік
    2023знято 2 черв. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Слнява

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Sĺňava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 5 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 512 mg/l, tvrdá voda (17,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Ortuť 0,814 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    44. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Bezmenná štôlňa (štôlňa), 280 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 126 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    400vrtov do 3 km

    259 rozborov vody v okolí

    Z toho 381 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    71°C na ústí vrtu

    19 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 840 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    3 záťaže, 5 skládok

    Najbližšia záťaž: Piešťany – Chirana, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    13záznamov do 5 km

    13 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,94typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    17,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    512mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • МагнійМґ32,7 мг/л87. percentil
    • ХлоридиЦл33,0 мг/л82. percentil
    • НатрійНа18,3 мг/л77. percentil
    • ДраслікK5,22 мг/л75. percentil
    • СульфатиSO466,8 мг/л74. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3279 мг/л71. percentil
    • ФторидиF0,162 мг/л70. percentil
    • КальційЦа70,4 мг/л59. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,745 мг/л90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК4,80 мг/л79. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,404 мг/л75. percentil
    • НітратиNO33,26 мг/л19. percentil

    Метали

    • МарганецьМн146 μg/l86. percentil
    • ЦинкЗн13,6 μg/l76. percentil
    • ЗалізоФе0,0723 мг/л35. percentil
    • АлюмінійАл13,4 μg/l9. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • РтутьГґ0,814 мг/кг93. percentil
    • БізмутБі0,547 мг/кг91. percentil
    • ЦинкЗн219 мг/кг91. percentil
    • КадмійЦд0,610 мг/кг89. percentil
    • ОловоПб30,3 мг/кг87. percentil
    • МолібденМо0,681 мг/кг86. percentil
    • МідьЦу41,2 мг/кг85. percentil
    • АнтимонСб2,30 мг/кг85. percentil
    • НікельНі36,3 мг/кг84. percentil
    • АрсенАс10,2 мг/кг76. percentil
    • ЦінСн3,42 мг/кг72. percentil
    • ХромЦр83,5 мг/кг67. percentil
    • КобальтЦо9,28 мг/кг63. percentil
    • СеленСе0,205 мг/кг40. percentil
    • ВанадійV59,1 мг/кг27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МагнійМґ1,32 %76. percentil
    • КальційЦа3,88 %74. percentil
    • ФосфорP966 мг/кг65. percentil
    • ДраслікK1,57 %58. percentil
    • МарганецьМн904 мг/кг56. percentil
    • АлюмінійАл5,27 %37. percentil
    • ТітанТі4 071 мг/кг34. percentil
    • ЗалізоФе2,42 %34. percentil
    • НатрійНа0,686 %16. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр153 мг/кг64. percentil
    • БаріумБа476 мг/кг63. percentil
    • БорB64,4 мг/кг61. percentil
    • ҐаліумҐа15,2 мг/кг61. percentil
    • РубідіумРб87,5 мг/кг47. percentil
    • ЛітіумЛі28,9 мг/кг47. percentil
    • ЦерЦе52,7 мг/кг27. percentil
    • ИтріумY20,9 мг/кг18. percentil
    • ЗірконЗр268 мг/кг15. percentil
    • БерилійБе0,565 мг/кг9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,60 ppm53. percentil
    • Калій (K)K1,29 %47. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,06 ppm38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (280 m od vody)Štôlňa Všetkých svätých – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Piešťany – Chirana – SK1000400P (1,8 km od vody)Piešťany – bývalá STS – SK1000400P (2,3 km od vody)Piešťany – prečerpávacia stanica na ropné látky – SK1000400P (2,4 km od vody)Ratnovce – U Cigáňov ( bývalý kameňolom) – Ratno – nijaký (1,3 km od vody)Na Pustovníku – Sokolovce – nijaký (2,1 km od vody)Drahovce – občasný (2,6 km od vody)Piešťany – nijaký (2,8 km od vody)Drahovce – občasný (2,8 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (240 m od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (260 m od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (340 m od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (340 m od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (370 m od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (370 m od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (400 m od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (400 m od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (400 m od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (440 m od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (450 m od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (450 m od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (470 m od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (530 m od vody)Piešťany – VLÚ-1 – kúpeľný (770 m od vody)Piešťany – VLÚ-2 – kúpeľný (780 m od vody)Piešťany – VLÚ-3 – kúpeľný (830 m od vody)Piešťany – GTP-1 – nekúpeľný (840 m od vody)Koplotovce – KB-1 – nekúpeľný (8,2 km od vody)d1 (120 m od vody)e1 (1,1 km od vody)c1 (1,2 km od vody)c2 (1,2 km od vody)a1 (1,5 km od vody)e1 (1,5 km od vody)e2 (1,5 km od vody)e1 (1,8 km od vody)a1 (3,5 km od vody)b1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)c1 (9,4 km od vody)a1 (9,4 km od vody)b2 (9,4 km od vody)Koplotovce (9,0 km od vody)Piešťany – maliarske hlinky (330 m od vody)Banka – 2 – tehliarske suroviny (840 m od vody)Banka – 3 – stavebný kameň – vápenec (1,2 km od vody)Banka – východ – tehliarske suroviny (1,5 km od vody)Moravany – 2 – štrkopiesky (2,2 km od vody)Banka – kóta 284,5 – stavebný kameň – dolomit (2,2 km od vody)Moravany – 3 – stavebný kameň – dolomit (2,4 km od vody)Sokolovce – 1 – štrkopiesky (2,5 km od vody)Moravany – 1 – štrkopiesky (2,7 km od vody)Moravany – Podkovica – stavebný kameň – dolomit (2,9 km od vody)Drahovce – štrkopiesky (3,3 km od vody)Ardanovce – k 421,5 – stavebný kameň – dolomit (4,3 km od vody)Moravany nad Váhom – muskovit (4,6 km od vody)Piešťany – hydrogeológia (850 m od vody)Ratnovce – paleontológia (1,5 km od vody)Banka – archeológia (2,5 km od vody)Banka – Zosuvy (150 m od vody)Banka – Zosuvy (1,7 km od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (60 m od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (170 m od vody)Piešťany – Sĺňava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (210 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (240 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (260 m od vody)Piešťany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (260 m od vody)Ratnovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (300 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (340 m od vody)Piešťany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (340 m od vody)Piešťany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (340 m od vody)Piešťany – Sĺňava – monitorovací vrt (360 m od vody)Piešťany -Sĺňava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (380 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (390 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (440 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (450 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (450 m od vody)Piešťany – Sĺňava – monitorovací vrt (460 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Piešťany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (530 m od vody)Piešťany – Sĺňava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Piešťany – Sňlňava I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (610 m od vody)Piešťany – Sĺňava – monitorovací vrt (610 m od vody)Ratkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Piešťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Piešťany – Sĺňava – monitorovací vrt (690 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Piešťany – vrt pre vodné dielo (720 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • БаріумБаzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 126 μg/lmedián 93,0 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 970 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,10 μg/lmedián 4,00 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: kanál pri ČOV, 1999, 170 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,50 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: kanál pred hotelom Poppy – most, 1999, 290 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 210 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,07 мг/лmedián 7,28 мг/л6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: kanál pred hotelom Poppy – most, 1999, 290 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 430 μg/lmedián 76,0 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 мг/лmedián 0,0100 мг/л21 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 9,00 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa445,3 Bq/l14,6 Bq/l
    upravený prameň125,3 Bq/l25,3 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody149,1 Bq/l49,1 Bq/l
    potok, rieka13,83 Bq/l3,83 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Фе1×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa2×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Bezmenná štôlňaštôlňaFe rudy (pyrit)280 м
    Štôlňa Všetkých svätýchštôlňadravé kovy (zlato)1,6 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    400 vrtov v pásme 3 km, z toho 124 hydrogeologických a 276 ostatných; s číslom archívnej správy 381.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м137×
    • 10–30 м129×
    • 30–100 м16×
    • 100–300 м5×
    • nad 300 m23×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Пієштяни – купельни островmonitorovací vrt16,1 м3263 132Ba51.pdf60 м
    Пієштяни – купельни островmonitorovací vrt11,7 м3263 132Ba47.pdf170 м
    Пієштяни – Слняваširokoprofilový vrt9,5 м20298 132Bc8.pdf210 м
    P-3hydrogeologický–100581210 м
    Пієштяниvrt s termálnou, minerálnou vodou66,5 м14048 132Ba72.pdf240 м
    Пієштяниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,5 м79620 132Ba177.pdf240 м
    Пієштяниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,0 м14835 132Bc2.pdf250 м
    Пієштяниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 м36070 132Bc23.pdf250 м
    P-1hydrogeologický–100581250 м
    HV-234hydrogeologický–100581250 м
    PS-1inžiniersko-geologický6,0 м83937250 м
    Пієштяни – купельни островmonitorovací vrt9,7 м3263 132Ba48.pdf260 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Пієштяни – V-769 °C4,4 л/с66,5 мЦа-SO4nevyužívaný240 м
    Пієштяни – PM-141 °C–300 мЦа-SO4nevyužívaný260 м
    Пієштяни – PS-348 °C–410 мЦа-SO4nevyužívaný340 м
    Пієштяни – PS-443 °C–282 мЦа-SO4nevyužívaný340 м
    Пієштяни – V-1067 °C–16 мЦа-SO4nevyužívaný370 м
    Пієштяни – V-868 °C16,6 л/с55 мЦа-SO4využívaný370 м
    Пієштяни – V-166 °C23,5 л/с55,2 мЦа-SO4využívaný400 м
    Пієштяни – V-564 °C–11,2 мЦа-SO4využívaný400 м
    Пієштяни – V-4A65 °C24,0 л/с54 мЦа-SO4využívaný400 м
    Пієштяни – V-1269 °C6,3 л/с58 мЦа-SO4nevyužívaný440 м

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória d1minerálna voda39-55< 51120 м
    kategória e1minerálna voda56-80< 531,1 км
    kategória c1minerálna voda23-38< 521,2 км
    kategória c2minerálna voda23-385-1511,2 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 541,5 км
    kategória e2minerálna voda56-805-1511,5 км
    kategória Koplotovcetermálne kúpalisko––19,0 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,3 км
    kategória b2minerálna voda15-225-1519,4 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Пієштяни – ХіранаSK1000400P1,8 км
    Пієштяни – бивала СТСSK1000400P2,3 км
    Пієштяни – пречерпаваціа станіца на ропне латкиSK1000400P2,4 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Ratnovce – U Cigáňov ( bývalý kameňolom) – Ratnovce3 000 м²1970–1,3 км
    На Пустовніку – Соколовце5 000 м²1975–2,1 км
    Драговце12 000 м²1950–2,6 км
    Пієштяни35 000 м²1985–2,8 км
    Драговце50 000 м²1950–2,8 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви2×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални1×
    • Актівни1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. РАДА1 рибальська ділянка · 5,0 км7ВН Слнява7

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг