Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Sĺňava

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

VN Sĺňava, score de la fenêtre 17.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1501511521531541551560 km1 km2 km3 km4 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 155 à 151 m au-dessus du niveau de la mer sur 5,0 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    153 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Sĺňava de 2017
    2017imagé 26 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau VN Sĺňava de 2020
    2020imagé 22 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau VN Sĺňava de 2023
    2023imagé 2 juin 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Sĺňava

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Sĺňava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 5 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Bezmenná štôlňa (štôlňa), 280 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 126 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    400vrtov do 3 km

    259 rozborov vody v okolí

    Z toho 381 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    71°C na ústí vrtu

    19 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 840 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    3 záťaže, 5 skládok

    Najbližšia záťaž: Piešťany – Chirana, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    13záznamov do 5 km

    13 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (280 m od vody)Štôlňa Všetkých svätých – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Piešťany – Chirana – SK1000400P (1,8 km od vody)Piešťany – bývalá STS – SK1000400P (2,3 km od vody)Piešťany – prečerpávacia stanica na ropné látky – SK1000400P (2,4 km od vody)Ratnovce – U Cigáňov ( bývalý kameňolom) – Ratno – nijaký (1,3 km od vody)Na Pustovníku – Sokolovce – nijaký (2,1 km od vody)Drahovce – občasný (2,6 km od vody)Piešťany – nijaký (2,8 km od vody)Drahovce – občasný (2,8 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (240 m od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (260 m od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (340 m od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (340 m od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (370 m od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (370 m od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (400 m od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (400 m od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (400 m od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (440 m od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (450 m od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (450 m od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (470 m od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (530 m od vody)Piešťany – VLÚ-1 – kúpeľný (770 m od vody)Piešťany – VLÚ-2 – kúpeľný (780 m od vody)Piešťany – VLÚ-3 – kúpeľný (830 m od vody)Piešťany – GTP-1 – nekúpeľný (840 m od vody)Koplotovce – KB-1 – nekúpeľný (8,2 km od vody)d1 (120 m od vody)e1 (1,1 km od vody)c1 (1,2 km od vody)c2 (1,2 km od vody)a1 (1,5 km od vody)e1 (1,5 km od vody)e2 (1,5 km od vody)e1 (1,8 km od vody)a1 (3,5 km od vody)b1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)c1 (9,4 km od vody)a1 (9,4 km od vody)b2 (9,4 km od vody)Koplotovce (9,0 km od vody)Piešťany – maliarske hlinky (330 m od vody)Banka – 2 – tehliarske suroviny (840 m od vody)Banka – 3 – stavebný kameň – vápenec (1,2 km od vody)Banka – východ – tehliarske suroviny (1,5 km od vody)Moravany – 2 – štrkopiesky (2,2 km od vody)Banka – kóta 284,5 – stavebný kameň – dolomit (2,2 km od vody)Moravany – 3 – stavebný kameň – dolomit (2,4 km od vody)Sokolovce – 1 – štrkopiesky (2,5 km od vody)Moravany – 1 – štrkopiesky (2,7 km od vody)Moravany – Podkovica – stavebný kameň – dolomit (2,9 km od vody)Drahovce – štrkopiesky (3,3 km od vody)Ardanovce – k 421,5 – stavebný kameň – dolomit (4,3 km od vody)Moravany nad Váhom – muskovit (4,6 km od vody)Piešťany – hydrogeológia (850 m od vody)Ratnovce – paleontológia (1,5 km od vody)Banka – archeológia (2,5 km od vody)Banka – Zosuvy (150 m od vody)Banka – Zosuvy (1,7 km od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (60 m od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (170 m od vody)Piešťany – Sĺňava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (210 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (240 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (260 m od vody)Piešťany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (260 m od vody)Ratnovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (300 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (340 m od vody)Piešťany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (340 m od vody)Piešťany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (340 m od vody)Piešťany – Sĺňava – monitorovací vrt (360 m od vody)Piešťany -Sĺňava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – monitorovací vrt (380 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (390 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (440 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (450 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (450 m od vody)Piešťany – Sĺňava – monitorovací vrt (460 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Piešťany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (530 m od vody)Piešťany – Sĺňava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Piešťany – Sňlňava I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Piešťany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (610 m od vody)Piešťany – Sĺňava – monitorovací vrt (610 m od vody)Ratkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Piešťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Piešťany – Sĺňava – monitorovací vrt (690 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Piešťany – vrt pre vodné dielo (720 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 126 μg/lmedián 93,0 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 970 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,10 μg/lmedián 4,00 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: kanál pri ČOV, 1999, 170 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,50 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: kanál pred hotelom Poppy – most, 1999, 290 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 1999, 210 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Holeška, potok, 210 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,07 mg/lmedián 7,28 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: kanál pred hotelom Poppy – most, 1999, 290 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 430 μg/lmedián 76,0 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l21 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 9,00 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa445,3 Bq/l14,6 Bq/l
    upravený prameň125,3 Bq/l25,3 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody149,1 Bq/l49,1 Bq/l
    potok, rieka13,83 Bq/l3,83 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe1×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa2×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Bezmenná štôlňaštôlňaFe rudy (pyrit)280 m
    Štôlňa Všetkých svätýchštôlňadravé kovy (zlato)1,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    400 vrtov v pásme 3 km, z toho 124 hydrogeologických a 276 ostatných; s číslom archívnej správy 381.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m137×
    • 10–30 m129×
    • 30–100 m16×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m23×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Piešťany – kúpeľný ostrovmonitorovací vrt16,1 m3263 132Ba51.pdf60 m
    Piešťany – kúpeľný ostrovmonitorovací vrt11,7 m3263 132Ba47.pdf170 m
    Piešťany – Sĺňavaširokoprofilový vrt9,5 m20298 132Bc8.pdf210 m
    P-3hydrogeologický–100581210 m
    Piešťanyvrt s termálnou, minerálnou vodou66,5 m14048 132Ba72.pdf240 m
    Piešťanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,5 m79620 132Ba177.pdf240 m
    Piešťanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,0 m14835 132Bc2.pdf250 m
    Piešťanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m36070 132Bc23.pdf250 m
    P-1hydrogeologický–100581250 m
    HV-234hydrogeologický–100581250 m
    PS-1inžiniersko-geologický6,0 m83937250 m
    Piešťany – kúpeľný ostrovmonitorovací vrt9,7 m3263 132Ba48.pdf260 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Piešťany – V-769 °C4,4 l/s66,5 mCa-SO4nevyužívaný240 m
    Piešťany – PM-141 °C–300 mCa-SO4nevyužívaný260 m
    Piešťany – PS-348 °C–410 mCa-SO4nevyužívaný340 m
    Piešťany – PS-443 °C–282 mCa-SO4nevyužívaný340 m
    Piešťany – V-1067 °C–16 mCa-SO4nevyužívaný370 m
    Piešťany – V-868 °C16,6 l/s55 mCa-SO4využívaný370 m
    Piešťany – V-166 °C23,5 l/s55,2 mCa-SO4využívaný400 m
    Piešťany – V-564 °C–11,2 mCa-SO4využívaný400 m
    Piešťany – V-4A65 °C24,0 l/s54 mCa-SO4využívaný400 m
    Piešťany – V-1269 °C6,3 l/s58 mCa-SO4nevyužívaný440 m

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória d1minerálna voda39-55< 51120 m
    kategória e1minerálna voda56-80< 531,1 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 521,2 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1511,2 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 541,5 km
    kategória e2minerálna voda56-805-1511,5 km
    kategória Koplotovcetermálne kúpalisko––19,0 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,3 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1519,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Piešťany – ChiranaSK1000400P1,8 km
    Piešťany – bývalá STSSK1000400P2,3 km
    Piešťany – prečerpávacia stanica na ropné látkySK1000400P2,4 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ratnovce – U Cigáňov ( bývalý kameňolom) – Ratnovce3 000 m²1970–1,3 km
    Na Pustovníku – Sokolovce5 000 m²1975–2,1 km
    Drahovce12 000 m²1950–2,6 km
    Piešťany35 000 m²1985–2,8 km
    Drahovce50 000 m²1950–2,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. RADA1 parcours de pêche · 5,0 km7VN Sĺňava7

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh