Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Stav vody na toku
Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic
Vodní stavy na toku
Stanice
Stav
Změna
Teplota
Kokošovce
32 cm
–
Výškový profil toku
Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.
BystrinaHorský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.
Výškový profil toku: od 704 do 240 m n. m. na 17,4 km.Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
Nejvyšší bod
704 m a.s.l.
Nejnižší bod
219 m a.s.l.
Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
486 m
Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
28 ‰
SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
1,16
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geológia a geochémia toku Delňa
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
255objektov do 3 km
ťažené: Au, Hg
Najbližšie: Pinga č.9 (pinga, pingový ťah), 30 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
12vzoriek so zlatom
17 rudných minerálov v sedimente
Najviac 3 zrná v jednej vzorke (780 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
5 z 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 400 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 100. percentil (v Rácovej doline).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
699vrtov do 3 km
499 rozborov vody v okolí
Z toho 695 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
22 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
17lokalít do 3 km
3 záťaže, 14 skládok
Najbližšia záťaž: Prešov – rušňové depo, 950 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
29záznamov do 5 km
7 ložísk, 22 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
81plôch do 3 km
5 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 400 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v Rácovej doline, 370 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18,8 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Delna, 1000m od Kokošoviec, 1992, 10 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 75,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pri horárni, 1993, 740 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 1,20 μg/l15 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v Rácovej doline, 1992, 370 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,50 μg/lmedián 2,90 μg/l15 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: nad obcou Zlatá Baňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Delna – pri chatkách, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OlovoPbmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Malá Delna, v Kokošovciach, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 330 μg/lmedián 150 μg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pri ceste k štôlni Gemerka, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Delna, 1000m od Kokošoviec, 1992, 10 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 20,0 μg/lmedián 20,0 μg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Delna, 1000m od Kokošoviec, 1992, 10 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 65,2 mg/lmedián 31,7 mg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný – pod Kameňolomom, 1992, 630 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)90 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)90 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)86 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Cinabarit (HgS)67 vzoriek, najviac 400 zŕn
Pyrit (FeS₂)47 vzoriek, najviac 315 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)32 vzoriek, najviac 55 zŕn
Rutil (TiO₂)29 vzoriek, najviac 315 zŕn
Barit (BaSO₄)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
Anatas (TiO₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
Zlato (Au)12 vzoriek, najviac 3 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
1147
3 zrná
40 m
1162
3 zrná
60 m
1158
3 zrná
70 m
1056
3 zrná
80 m
1145
1 zrno
80 m
1161
3 zrná
80 m
1077
3 zrná
80 m
1146
3 zrná
80 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)90 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)85 vzoriek, najviac 815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)80 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))34 vzoriek, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)21 vzoriek, najviac 5 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)16 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 34,2 μg/lmedián 0,800 μg/l40 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HliníkAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,44 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 570 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 122 μg/lmedián 8,00 μg/l40 vzoriek23 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 670 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 176 μg/lmedián 17,0 μg/l40 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RtuťHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 650 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSemierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
3
3,91 Bq/l
2,47 Bq/l
zdroj
8
23,3 Bq/l
4,51 Bq/l
výtok z banského diela
1
1,11 Bq/l
1,11 Bq/l
minerálny prameň
3
10,1 Bq/l
7,22 Bq/l
upravený prameň
1
13,4 Bq/l
13,4 Bq/l
potok, rieka
1
0,470 Bq/l
0,470 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
7,72 Bq/l
7,72 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au183×
Hg4×
Druhy banských objektov
pinga, pingový ťah164×
štôlňa53×
halda27×
šachta6×
iný druh objektu3×
odkalisko2×
Najbližšie staré banské diela
Název
Druh
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Pinga č.9
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
30 m
Pinga č.28
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
50 m
št.
štôlňa
Polymetalické rudy
1985
50 m
Pinga č.115
pinga, pingový ťah
polymetalické a Au rudy
1814
50 m
št.
štôlňa
Polymetalické rudy
1985
50 m
Pinga č.29
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
50 m
Pinga č.8
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
60 m
Pinga č.38
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
60 m
Pinga č.30
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
70 m
Vyšná Christi Geburt štôlňa
štôlňa
Au a polymetal. rudy
1814
70 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Zlatá baňa
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
680 m
Prešov – Solivar
kamenná soľ
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,7 km
Perlín
drahé kamene
Ťažené ložisko – Slovenské opálové bane, s.r.o.
2,9 km
Prešov – Solivar
kamenná soľ
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
3,0 km
Perlín
drahé kamene
Ťažené ložisko – Slovenské opálové bane, s.r.o.
4,3 km
Dubník
ortuťové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Rudné bane, štátny podnik
4,4 km
Perlín
drahé kamene
Ťažené ložisko – Slovenské opálové bane, s.r.o.
4,5 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Od vody
Zlatá Baňa – Nozger
Antimonitovo-zlaté rudy
Au, Sb
mineralogický výskyt
40 m
Zlatá Baňa
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Ag, Au
malé ložisko
60 m
Kuria hora
Ortuťové rudy
Hg
mineralogický výskyt
1,0 km
Zlatá Baňa -Jozef
Antimonitovo-zlaté rudy
Au, Sb
ložiskový výskyt
1,2 km
Zlatá Baňa
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Ag, Au
malé ložisko
1,4 km
Šťavica
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
1,7 km
Nozger
Ortuťové rudy
Hg
ložiskový výskyt
1,8 km
Tancoška
Ortuťové rudy
Hg
mineralogický výskyt
2,4 km
Dubník
Ortuťové rudy
Hg
malé ložisko
3,1 km
Dubník-okolie
Ortuťové rudy
Hg
malé ložisko
4,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
699 vrtov v pásme 3 km, z toho 144 hydrogeologických a 555 ostatných; s číslom archívnej správy 695.
Hĺbky vrtov
do 10 m139×
10–30 m189×
30–100 m26×
100–300 m79×
nad 300 m232×
Najbližšie vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archívna správa
Od vody
J-10
inžiniersko-geologický
10,0 m
83645
30 m
KSV-2
ložiskový
326,5 m
74426
30 m
KSV-2/75
ložiskový
326,5 m
49174
30 m
Prešov
širokoprofilový vrt
40,0 m
59652 115Ba70.pdf
40 m
ZB-3
ložiskový
553,0 m
76645
40 m
KSV-15
ložiskový
1 513,1 m
74426
40 m
ZB-5
ložiskový
588,3 m
76645
40 m
Haniska
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
9,0 m
6372 115Ab28.pdf
50 m
Prešov – Solivar
monitorovací vrt
232,0 m
75939 115Ba99.pdf
50 m
Sigord
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
15,0 m
83973 115Ba118.pdf
50 m
ZP-13
ložiskový
551,0 m
76786
50 m
J-9
inžiniersko-geologický
10,0 m
83645
50 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj
Druh
Teplota vody (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
22
510 m
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lokalita
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Prešov – rušňové depo
SK2005300P
950 m
Prešov – Solivary
SK1001200P
2,0 km
Prešov – bývalý závod ZPA
SK1001200P
2,2 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Záborské
–
1980
–
90 m
Kokošovce
1 200 m²
1989
–
100 m
Dolina – Dulova Ves
1 800 m²
1985
–
400 m
Bučinová stredná dolina – Kendice
–
1985
–
670 m
Baňa – Klenov
–
1990
–
1,1 km
Radatice
–
1980
–
1,2 km
Prešov – močiar – Solivar
200 m²
1980
–
1,6 km
Záborské
–
1980
–
1,6 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy51×
Blokové rozpadliny13×
Blokové polia8×
Svahové prúdy7×
Blokové rozpadliny + blokové polia + zosuvy1×
Blokové polia + zosuvy1×
Stupeň aktivity
Potenciálny41×
Stabilizovaný35×
Aktívny5×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova37×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick14×
Nedostatočne doložené7×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.