Dnes na toku Jakubianka

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 2 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná0
  • Nízká2

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Jakubianka č. 1, skóre okna 34.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 17:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.

    4006008001 0001 2000 km5 km10 km15 km20 kmč. 2č. 1
    Výškový profil toku: od 1 064 do 525 m n. m. na 21,1 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    1 078 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    521 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    557 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    26 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,20

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Jakubianka z roku 2019
    2019snímkováno 27. 8. 2019
    Letecký snímek toku Jakubianka z roku 2022
    2022snímkováno 5. 8. 2022
    Letecký snímek toku Jakubianka z roku 2025
    2025snímkováno 12. 8. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Jakubianka

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    0 ze 2 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • Žádná nesplněná norma2

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Jakubianka

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 21 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny57 % vodní hladiny

    43% flyš

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 199 mg/l, měkká voda (6,5 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Chrom 106 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 85. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km37 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    37°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 28 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    46dávkový příkon nGy/h

    percentil 18 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    2vzorky se zlatem

    13 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 2 zrna v jednom vzorku (940 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 0,900 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 95 (Jakubany).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    97vrtů do 3 km

    651 rozborů vody v okolí

    Z toho 97 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    65°C u ústí vrtu

    6 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Plavnica – Pl-1, vydatnost 5,0 l/s, 4,1 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    10místa v okruhu 3 km

    2 ekologické zátěže, 8 skládek

    Nejbližší zátěž: Stará Ľubovňa – SKRUTKÁREŇ – EXIM, 1,4 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    8záznamů do 5 km

    2 ložiska, 6 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    137ploch do 3 km

    18 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny57%SR 72 %
    • Flyš43%SR 4,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní57%
    • Paleogenní43%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí4×
    Paleogenníoligocén – miocénFormace Bielopotok3×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí50%SR 68 %
    • říční sedimenty teras25%SR 3,1 %
    • proluviální sedimenty terasovitých aluviálních kuželů25%SR 2,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Spiš–Šariš Paleogén100%SR 5,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast pískovcových konglomerátních hornin75%SR 3,4 %
    • oblast nánosů horských toků25%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • flysch Formation75%SR 13 %
    • tvorba kvartérních sedimentů25%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí67%SR 95 %
    • Oblast potenciálně nestabilních oblastí33%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 7 z 8 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pískovce71%SR 15 %
    • Štěrk29%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)71%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)14%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)14%SR 22 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné63%SR 86 %
    • štěrbina38%SR 12 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • Paleogénní levočské vrchy63%SR 1,2 %
    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…38%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Levoča – Ne část100%SR 5,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,19typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    6,5°dH, měkká

    Součet vápníku a hořčíku (1,16 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    199mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • FluoridyF0,0929 mg/lpercentil37
    • SíranySO425,3 mg/lpercentil26
    • VápníkCa34,3 mg/lpercentil23
    • BikarbonátyHCO3114 mg/lpercentil22
    • HořčíkMg7,41 mg/lpercentil22
    • SodíkNa3,14 mg/lpercentil13
    • ChloridyCl2,37 mg/lpercentil13
    • DraslíkK1,10 mg/lpercentil12

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,0657 mg/lpercentil33
    • FosfátyPO40,0348 mg/lpercentil20
    • DusičnanyNO33,22 mg/lpercentil19
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,55 mg/lpercentil10

    Kovy

    • ZinekZn25,4 μg/lpercentil91
    • HliníkAl61,0 μg/lpercentil48
    • ŽelezoFe0,0717 mg/lpercentil35
    • ManganMn12,4 μg/lpercentil26

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ChromCr106 mg/kgpercentil85
    • MolybdenMo0,574 mg/kgpercentil78
    • NiklNi28,5 mg/kgpercentil66
    • AntimonSb0,808 mg/kgpercentil63
    • SelenSe0,299 mg/kgpercentil62
    • KadmiumCd0,229 mg/kgpercentil59
    • RtuťHg0,105 mg/kgpercentil51
    • VizmutBi0,215 mg/kgpercentil50
    • VanadV64,3 mg/kgpercentil41
    • ArsenAs5,31 mg/kgpercentil31
    • ZinekZn71,7 mg/kgpercentil21
    • CínSn1,98 mg/kgpercentil20
    • KobaltCo6,37 mg/kgpercentil19
    • VéstPb10,6 mg/kgpercentil17
    • MěďCu15,7 mg/kgpercentil13

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • SodíkNa1,06 %percentil77
    • DraslíkK1,61 %percentil65
    • ManganMn975 mg/kgpercentil63
    • TitanTi4 726 mg/kgpercentil60
    • HliníkAl5,56 %percentil47
    • VápníkCa1,78 %percentil43
    • HořčíkMg0,814 %percentil42
    • ŽelezoFe2,44 %percentil36
    • FosforP704 mg/kgpercentil31
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi35,0 mg/kgpercentil75
    • RubidiumRb95,1 mg/kgpercentil67
    • BorB65,8 mg/kgpercentil65
    • BerylliumBe1,53 mg/kgpercentil57
    • ZirkoniumZr421 mg/kgpercentil56
    • BaryumBa449 mg/kgpercentil54
    • YttriumY27,2 mg/kgpercentil48
    • GalliumGa11,9 mg/kgpercentil33
    • CeriumCe54,4 mg/kgpercentil33
    • StronciumSr114 mg/kgpercentil29

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    46nGy/h ve vzduchu

    rozsah 41 až 48 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,33 %percentil60
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,40 ppm17. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,13 ppm12. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 560 Bq/m²53. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -22nT

    rozsah -27 až -19 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -44mGal

    zbytkový −0,4 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km37 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    37 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 28 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Levoča – Ne část100%SR 5,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)488–1 289m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek786m a.s.l.
    • Průměrný sklon11,9°
    • Průměrná lednová teplota-5,6°C
    • Průměrná červencová teplota14,5°C
    • Roční srážky961mm

    Geomorfologické jednotky

    • Spiš–šariš mezihorská plocha50%SR 0,0 %
    • Levoča Hills50%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Podhôľne–Magura100%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • horské klima57%SR 33 %
    • klima povodí43%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • přirozeně kyselé půdy50%SR 8,5 %
    • půdy středně náchylné k okyselení33%SR 25 %
    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení17%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnitřní karpatské paleogénní86%SR 11 %
    • Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum14%SR 2,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Stará Ľubovňa – SKRUTKÁREŇ – EXIM – SK2004700F (1,4 km od vody)Stará Ľubovňa – skládka Skalka – SK2004700F (1,9 km od vody)pri potoku Jakubianka – Jakubany – nelze odhadnout (80 m od vody)pri potoku Jakubianka – Jakubany – nelze odhadnout (100 m od vody)Stará Ľubovňa – nelze odhadnout (100 m od vody)pri potoku Jakubianka – Jakubany – nelze odhadnout (250 m od vody)Hombark – Nová Ľubovňa – nelze odhadnout (500 m od vody)Stará Ľubovňa – skládka Skalka – Stará Ľubovňa – nelze odhadnout (1,9 km od vody)Skalka – Hon Vabec – Stará Ľubovňa – – (2,0 km od vody)Pri trati – Chmeľnica – nelze odhadnout (2,7 km od vody)Plavnica – Pl-1 – mimo SPA (4,1 km od vody)Plavnica – Pl-2 – mimo SPA (6,5 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-5 – lázně (9,2 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-2 – lázně (9,6 km od vody)Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 – lázně (9,8 km od vody)Vyšné Ružbachy – vrt – lázně (9,9 km od vody)a1 (630 m od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (2,4 km od vody)b2 (2,7 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,7 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)b1 (7,0 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a2 (7,5 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (7,6 km od vody)b2 (7,8 km od vody)a1 (8,2 km od vody)b3 (8,4 km od vody)b1 (8,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)c1 (8,6 km od vody)b4 (8,6 km od vody)b3 (8,7 km od vody)a1 (8,7 km od vody)b1 (8,8 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,3 km od vody)c2 (9,5 km od vody)c1 (9,5 km od vody)b1 (9,7 km od vody)Vyšné Ružbachy (9,1 km od vody)Stará Ľubovňa – Marmon – dekorativní kámen (2,5 km od vody)Stará Ľubovňa – Marmon – dekorativní kámen (2,5 km od vody)Nová Ľubovňa – stavební kámen – pískovec (210 m od vody)Nová Ľubovňa – cihlové suroviny (590 m od vody)Ľubica – Kamenná Dolka – stavební kámen – pískovec (3,3 km od vody)Hniezdne – cihlové suroviny (3,5 km od vody)Ľubica (Javorinka) – stavební kámen – pískovec (4,8 km od vody)Ľubica – Zadná dolina – stavební kámen – pískovec (4,9 km od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (30 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (90 m od vody)JAKUBANY – Bloková pole (120 m od vody)– Sesuvy půdy (170 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (170 m od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (190 m od vody)– Sesuvy půdy (210 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (220 m od vody)– Sesuvy půdy (230 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (240 m od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (290 m od vody)– Sesuvy půdy (320 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (330 m od vody)STARA LUBOVNA – Sesuvy půdy (350 m od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (360 m od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (360 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (390 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (410 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (420 m od vody)– Sesuvy půdy (430 m od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (440 m od vody)STARA LUBOVNA – Sesuvy půdy (460 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (530 m od vody)– Sesuvy půdy (560 m od vody)– Sesuvy půdy (640 m od vody)– Sesuvy půdy (700 m od vody)– Sesuvy půdy (750 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (790 m od vody)– Sesuvy půdy (830 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (840 m od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (840 m od vody)HROMOS – Sesuvy půdy (850 m od vody)– Sesuvy půdy (850 m od vody)NOVA LUBOVNA – Sesuvy půdy (880 m od vody)STARA LUBOVNA – Sesuvy půdy (900 m od vody)STARA LUBOVNA – Sesuvy půdy (920 m od vody)STARA LUBOVNA – Sesuvy půdy (930 m od vody)– Sesuvy půdy (940 m od vody)– Sesuvy půdy (970 m od vody)– Sesuvy půdy (980 m od vody)NOVA LUBOVNA – Svahové toky (980 m od vody)– Sesuvy půdy (990 m od vody)– Sesuvy půdy (990 m od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)JAKUBANY – Bloková pole + sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)PODSADEK – Svahové toky (1,2 km od vody)STARA LUBOVNA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)CHMELNICA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)STARA LUBOVNA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)CHMELNICA – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)STARA LUBOVNA – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)STARA LUBOVNA – Svahové toky (1,6 km od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)CHMELNICA – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)CHMELNICA – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)JAKUBANY – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)CHMELNICA – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)Jakubovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Stará Ľubovňa-Jakubovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Jakubany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Nová Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Jakubovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Nová Ľubovňa-Stará Ľubovňa – SHMú pozorovací vrt (160 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (610 m od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Stará Ľubovňa – SHMú pozorovací vrt (1,1 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Stará Ľubovňa – monitorování vrtu (1,3 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Chmelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chmelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Chmelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Chmelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hniezdne – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Chmelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Hniezdne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ľubovnianske Kúpele – konstrukční vrt s termální vodou, minerálnou v (2,5 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Jakubany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Chmeľnica – SHMú pozorovací vrt (2,6 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Hniezdne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (10 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Prameny podzemní vody (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (290 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Prameny podzemní vody (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (600 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (740 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (800 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,8 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,8 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,9 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,9 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (2,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,1 km od vody)Stará Ľubovňa – Podsadek – vrt (800 m od vody)Stará Ľubovňa – Podsadek – vrt (1,1 km od vody)Stará Ľubovňa – vrt (1,2 km od vody)Stará Ľubovňa – Podsadek – zdroj (1,3 km od vody)Stará Ľubovňa – Podsadek – vrt (1,3 km od vody)Stará Ľubovňa – Podsadek – zdroj (1,3 km od vody)Stará Ľubovňa – Podsadek – vrt (2,2 km od vody)Chmeľnica – zdroj (2,4 km od vody)Chmeľnica – vrt (2,5 km od vody)Chmeľnica – zdroj (2,5 km od vody)Stará Ľubovňa – vrt (2,7 km od vody)Chmeľnica – vrt (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – Podsadek – zdroj (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – Podsadek – zdroj (2,9 km od vody)Stará Ľubovňa – vrt (3,0 km od vody)Stará Ľubovňa – Zadné hory – zdroj (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (270 m od vody)zlato 2 ks – zlato (940 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Jakubany, 80 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 4,00 μg/l11 vzorky45 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Jakubianka2007, 30 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 113 μg/lmedián 14,0 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: potok Maslienka2007, 690 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky55 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Jakubany2002, 100 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzorky55 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Jakubany2002, 100 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzorky55 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Jakubany2002, 100 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Jakubany2002, 100 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Jakubianka2007, 30 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Jakubianka2007, 30 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 7,24 mg/lmedián 6,14 mg/l6 vzorky

      Nejvyšší hodnota: potok Pasterník2007, 790 m od vody. Srovnání: percentil 28 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Rutil (TiO₂)92 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)87 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Anatas (TiO₂)82 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)78 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Baryt (BaSO₄)75 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Pyrit (FeS₂)39 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)36 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)34 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)23 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Zlato (Au)2 vzorků, maximálně 2 zrn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    6611 zrno270 m
    6042 zrna940 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)124 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)92 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)92 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)91 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))16 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)9 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 202 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-SO4-HCO32×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A13×
    • třída B1×
    • třída E1×
    • třída D1×

    Kovy v podzemních vodách

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,190 mg/lmedián 0,00500 mg/l49 vzorky78 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 150 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,40 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzorky69 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,00 μg/lmedián 0,800 μg/l49 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzorky69 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzorky84 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 770 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 17,0 μg/lmedián 5,00 μg/l49 vzorky10 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 800 m od vody. Srovnání: percentil 76 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnběžná hodnota
      nejvyšší 120 μg/lmedián 8,00 μg/l49 vzorky14 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,2 km od vody. Srovnání: percentil 74 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj2231,6 Bq/l3,40 Bq/l
    vyvinutá pružina218,1 Bq/l10,1 Bq/l
    minerální pružina18,46 Bq/l8,46 Bq/l
    volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou11,44 Bq/l1,44 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování17,80 Bq/l7,80 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Stará Ľubovňa – Marmondekorativní kámenZáloha s očekávaným využitím rezerv – G.O. – Sand s.r.o.2,5 km
    Stará Ľubovňa – Marmondekorativní kámenZáloha s očekávaným využitím rezerv – G.O. – Sand s.r.o.2,5 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    97 vrtů v pásmu 3 km, z toho 49 hydrogeologických a 48 ostatních; s číslem archivní zprávy 97.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m56×
    • 10–30 m19×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m5×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Jakubovanyúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem102,0 m87964 102Ad4.pdf10 m
    Stará Ľubovňa-Jakubovanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou6,0 m54282 102Ad2.pdf60 m
    Jakubanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou7,0 m24178 102Ad1.pdf60 m
    Stará Ľubovňavrt s širokým průměrem6,6 m24545 102Ab16.pdf70 m
    Nová Ľubovňavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou6,8 m33313 102Ab38.pdf70 m
    Nová Ľubovňavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou8,0 m33313 102Ab41.pdf80 m
    Nová Ľubovňavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou9,5 m33313 102Ab40.pdf90 m
    Nová Ľubovňavrt s širokým průměrem9,2 m52872 102Ab46.pdf140 m
    Jakubovanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou7,5 m59762 102Ad3.pdf150 m
    Nová Ľubovňavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou10,0 m33313 102Ab39.pdf150 m
    Nová Ľubovňa-Stará ĽubovňaSHMú pozorovací vrt8,0 m8527 102Ab4.pdf160 m
    Nová Ľubovňavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou11,0 m33313 102Ab37.pdf250 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Plavnica – Pl-165 °C5,0 l/s3500 mNa-Clnepoužitý4,1 km
    Plavnica – Pl-253 °C4,0 l/s3500 mNa-Clnepoužitý6,5 km
    Vyšné Ružbachy – VR-524 °C2,5 l/s330 mCa-Mg-HCO3-SO4nepoužitý9,2 km
    Vyšné Ružbachy – VR-220 °C0,6 l/s220 mCa-Mg-HCO3nepoužitý9,6 km
    Vyšné Ružbachy – VRŠ-121 °C17,0 l/s1200 mCa-Mg-HCO3-SO4nepoužitý9,8 km
    Vyšné Ružbachy – vrt20 °C75,0 l/s200 mCa-HCO3při použití9,9 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 525630 m
    kategorie b2minerální voda15-225-1522,7 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 547,0 km
    kategorie a2minerální voda< 155-1517,5 km
    kategorie b3minerální voda15-2216-3028,4 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 528,6 km
    kategorie b4minerální voda15-2231-5018,6 km
    kategorie Vyšné Ružbachytermální koupaliště––19,1 km
    kategorie c2minerální voda23-385-1519,5 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Stará Ľubovňa – SKRUTKÁREŇ – EXIMSK2004700F1,4 km
    Stará Ľubovňa – skládka SkalkaSK2004700F1,9 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    pri potoku Jakubianka – Jakubany–1989–80 m
    pri potoku Jakubianka – Jakubany35 m²1989–100 m
    Stará Ľubovňa–1991–100 m
    pri potoku Jakubianka – Jakubany–1989–250 m
    Hombark – Nová Ľubovňa20 m²1989–500 m
    Stará Ľubovňa – skládka Skalka – Stará Ľubovňa–1982–1,9 km
    Skalka – Hon Vabec – Stará Ľubovňa10 804 m²2000monitorováno2,0 km
    Pri trati – Chmeľnica30 m²1990–2,7 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy124×
    • Svahové toky11×
    • Bloková pole1×
    • Bloková pole + sesuvy půdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny89×
    • Stabilizovaný28×
    • Aktívny18×
    • Se stabilizovanými a potenciálními formami2×

    Současný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick52×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova32×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00013×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S6×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. VO Javorina1 revír · 11 km26Jakubianka č. 226
    2. Stará Ľubovňa1 revír · 10 km26Jakubianka č. 126

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád