Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku Ľubický potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 2 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná0
  • Nízká2

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Ľubický potok č. 2, skóre okna 32.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 06:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    4006008001 0001 2000 km5 km10 km15 km20 kmč. 2č. 1
    Výškový profil toku: od 1 041 do 619 m n. m. na 21,8 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    1 041 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    615 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    425 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    20 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,31

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Ľubický potok z roku 2019
    2019snímkováno 19. 8. 2019
    Letecký snímek toku Ľubický potok z roku 2022
    2022snímkováno 27. 8. 2022
    Letecký snímek toku Ľubický potok z roku 2025
    2025snímkováno 21. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Ľubický potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Problematické čistírny odpadních vod poblíž revírů1 čistírna do 2 km od revíru

    • COV Kezmarokzatížení 151 %0,6 km

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Ľubický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 228 mg/l, mäkká voda (7,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,907 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    20. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 2,90 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Zadná dolina).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    134vrtov do 3 km

    656 rozborov vody v okolí

    Z toho 134 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    5 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 6,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    32lokalít do 3 km

    2 záťaže, 30 skládok

    Najbližšia záťaž: Kežmarok – bývalé kasárne, 350 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    32plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Flyš50%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • paleogén50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    paleogénoligocén – miocénbielopotocké súvrstvie3×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)83%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • veľmi malý zdvih33%SR 6,4 %
    • veľmi malý pokles17%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 9 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk56%SR 52 %
    • Pieskovce44%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)56%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)44%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová67%SR 86 %
    • puklinová33%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Levočských vrchov83%SR 1,2 %
    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia17%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť56%SR 9,5 %
    • Levočská panva – SV časť44%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,16typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    7,7°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,38 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    228mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridyF0,101 mg/l43. percentil
    • SíranySO434,1 mg/l41. percentil
    • ChloridyCl4,50 mg/l31. percentil
    • HořčíkMg9,04 mg/l28. percentil
    • VápníkCa40,4 mg/l28. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3132 mg/l27. percentil
    • SodíkNa3,88 mg/l19. percentil
    • DraslíkK1,17 mg/l13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,45 mg/l56. percentil
    • AmóniumNH40,0709 mg/l35. percentil
    • FosforečnanyPO40,0481 mg/l27. percentil
    • DusičnanyNO31,81 mg/l6. percentil

    Kovy

    • ZinekZn32,9 μg/l94. percentil
    • HliníkAl263 μg/l86. percentil
    • ŽelezoFe0,255 mg/l80. percentil
    • ManganMn35,4 μg/l53. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdenMo0,907 mg/kg93. percentil
    • SelenSe0,420 mg/kg80. percentil
    • ChromCr96,9 mg/kg79. percentil
    • AntimonSb1,10 mg/kg74. percentil
    • NiklNi28,6 mg/kg66. percentil
    • KadmiumCd0,225 mg/kg58. percentil
    • CínSn2,67 mg/kg50. percentil
    • VanadV66,6 mg/kg46. percentil
    • ArsenAs6,23 mg/kg45. percentil
    • ZinekZn82,4 mg/kg34. percentil
    • RtuťHg0,0734 mg/kg31. percentil
    • OlovoPb11,6 mg/kg24. percentil
    • BizmutBi0,139 mg/kg18. percentil
    • MěďCu16,7 mg/kg17. percentil
    • KobaltCo5,53 mg/kg11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodíkNa1,14 %83. percentil
    • ManganMn1 207 mg/kg79. percentil
    • DraslíkK1,71 %78. percentil
    • TitánTi4 597 mg/kg55. percentil
    • HliníkAl5,72 %53. percentil
    • FosforP769 mg/kg39. percentil
    • ŽelezoFe2,50 %39. percentil
    • VápníkCa1,29 %24. percentil
    • HořčíkMg0,676 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • RubídiumRb100 mg/kg76. percentil
    • BerylliumBe1,83 mg/kg74. percentil
    • BáriumBa505 mg/kg71. percentil
    • LítiumLi33,9 mg/kg71. percentil
    • CérCe63,8 mg/kg66. percentil
    • BorB63,3 mg/kg58. percentil
    • ZirkónZr414 mg/kg54. percentil
    • GáliumGa14,3 mg/kg53. percentil
    • YtriumY27,3 mg/kg48. percentil
    • StronciumSr122 mg/kg37. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 49 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Draslík (K)K1,36 %66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,40 ppm17. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,18 ppm14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť56%SR 9,5 %
    • Levočská panva – SV časť44%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,7°C
    • Priemerná júlová teplota14,6°C
    • Ročné zrážky956mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma78%SR 33 %
    • kotlinová klíma22%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kežmarok – bývalé kasárne – SK1001000P (350 m od vody)Kežmarok – OKTAN – SK1001000P (790 m od vody)Ľubica – nijaký (30 m od vody)Ľubica – nijaký (60 m od vody)Ľubica – nijaký (80 m od vody)Ľubica – nijaký (80 m od vody)Ľubica – nijaký (90 m od vody)Ľubica – nijaký (110 m od vody)Ľubica – nijaký (300 m od vody)Ľubica – nijaký (330 m od vody)Ľubica – nijaký (360 m od vody)Kežmarok – Ľubica – nijaký (560 m od vody)Kežmarok – nijaký (630 m od vody)Ľubica – nijaký (640 m od vody)Kežmarok – nijaký (700 m od vody)Kežmarok – nijaký (720 m od vody)Kežmarok – nijaký (750 m od vody)Kežmarok – nijaký (780 m od vody)Ľubica – nijaký (830 m od vody)Kežmarok – nijaký (830 m od vody)Kežmarok – nijaký (1,1 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,3 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,4 km od vody)Ľubica – nijaký (1,6 km od vody)Ľubica – nijaký (1,7 km od vody)Spišská Belá – Strážky – Kežmarok – nijaký (1,8 km od vody)Ihľany – Majerka – nijaký (1,9 km od vody)Spišská Belá – Strážky – Kežmarok – nijaký (2,0 km od vody)Ihľany – Ihla – nijaký (2,3 km od vody)Mlynčeky – nijaký (2,6 km od vody)Ihľany – Majerka – nijaký (2,7 km od vody)Mlynčeky – nijaký (2,8 km od vody)Kežmarok – GTK-1 – nekúpeľný (370 m od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (4,7 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (6,8 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)Vr-1,2 – l3 (3,9 km od vody)FGP-1 – l3 (8,3 km od vody)a1 (720 m od vody)a1 (970 m od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Vrbov (5,5 km od vody)Stará Lesná (8,1 km od vody)Ľubica – Zadná dolina – stavebný kameň – pieskovec (100 m od vody)Ľubické Kúpele – stavebný kameň – pieskovec (160 m od vody)Kežmarok – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (190 m od vody)Ľubica (pri ceste) – stavebný kameň – pieskovec (330 m od vody)Ľubica – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (870 m od vody)Ľubica – Kamenná Dolka – stavebný kameň – pieskovec (1,3 km od vody)Ruskinovce – stavebný kameň – pieskovec (2,6 km od vody)Ihľany – stavebný kameň – pieskovec (3,1 km od vody)Ľubica (Javorinka) – stavebný kameň – pieskovec (3,3 km od vody)Strážky II – tehliarske suroviny (3,7 km od vody)Ihľany – stavebný kameň – pieskovec (3,9 km od vody)Tvarožná (Duránd) – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Žakovce – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (4,4 km od vody)Torysky II – stavebný kameň – pieskovec (4,5 km od vody)Krížová Ves – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)Kežmarok – všeobecná geológia (230 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (110 m od vody)Ľubica – Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)Ľubica – Zosuvy (220 m od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (340 m od vody)LUBICA – Zosuvy (550 m od vody)LUBICA – Zosuvy (550 m od vody)LUBICA – Zosuvy (730 m od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (950 m od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,1 km od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (1,2 km od vody)LUBICA – Zosuvy (1,2 km od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (1,2 km od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,3 km od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)STRAZKY – Zosuvy (1,6 km od vody)STRAZKY – Zosuvy (1,6 km od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)STRAZKY – Zosuvy (2,3 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,4 km od vody)STOTINCE – Zosuvy (2,6 km od vody)STOTINCE – Zosuvy (2,6 km od vody)MAJERKA – Zosuvy (2,7 km od vody)STOTINCE – Zosuvy (2,7 km od vody)MAJERKA – Zosuvy (2,7 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (2,9 km od vody)MLYNCEKY – Zosuvy (3,0 km od vody)Záľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Zaľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Zaľubica – monitorovací vrt (110 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (130 m od vody)Ľubica – monitorovací vrt (190 m od vody)Ľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Záľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (410 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (420 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (700 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (750 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (760 m od vody)Ľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (840 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (900 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kežmarok (1,8 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Huncovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (370 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (920 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (940 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,05 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zadná dolina, 30 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCumierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)137 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)129 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)128 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)106 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)71 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)70 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)61 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)43 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)36 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zlato (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    LV-9631 zrno60 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)155 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)138 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)135 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)132 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))63 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)47 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))45 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))36 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 472 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 275 μg/lmedián 8,00 μg/l51 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 64,4 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 560 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l51 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,210 mg/lmedián 0,0100 mg/l51 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,300 μg/l51 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,700 μg/l51 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l51 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnmierne zvýšená
      najvyššie 460 μg/lmedián 6,00 μg/l51 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    zdroj2119,3 Bq/l5,18 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie110,1 Bq/l10,1 Bq/l
    upravený prameň611,5 Bq/l7,80 Bq/l
    potok, rieka10,290 Bq/l0,290 Bq/l
    vrt s prelivom19,20 Bq/l9,20 Bq/l
    studňa27,40 Bq/l7,31 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    134 vrtov v pásme 3 km, z toho 51 hydrogeologických a 83 ostatných; s číslom archívnej správy 134.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m103×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    V-2inžiniersko-geologický3,5 m8531930 m
    V-1inžiniersko-geologický4,0 m8531940 m
    K-10šinžiniersko-geologický4,5 m8614260 m
    K-10vinžiniersko-geologický3,5 m8614260 m
    BV-20inžiniersko-geologický3,5 m7647260 m
    K-11šinžiniersko-geologický4,5 m8614260 m
    Záľubicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou102,0 m87964 102Ca3.pdf70 m
    Zaľubicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou32,5 m47406 101Db33.pdf90 m
    Zaľubicamonitorovací vrt7,2 m8527 101Db4.pdf110 m
    K-12šinžiniersko-geologický5,0 m86142110 m
    BV-31inžiniersko-geologický3,5 m76472110 m
    Kežmarokmonitorovací vrt6,0 m8527 101Db2.pdf130 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTeplotaVýdatnosťHloubkaChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kežmarok – GTK-147 °C1,5 l/s2500 mNa-HCO3využívaný370 m
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný4,4 km
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný4,7 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,8 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 512720 m
    Vr-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 3013,9 km
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––15,5 km
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––18,1 km
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3018,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalitaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Kežmarok – bývalé kasárneSK1001000P350 m
    Kežmarok – OKTANSK1001000P790 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ľubica50 m²1960–30 m
    Ľubica40 m²1960–60 m
    Ľubica50 m²1960–80 m
    Ľubica100 m²1960–80 m
    Ľubica100 m²1980–90 m
    Ľubica150 m²1960–110 m
    Ľubica–1960–300 m
    Ľubica–1960–330 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy32×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny25×
    • Stabilizovaný6×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00015×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova10×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. VO Javorina1 revír · 14 km32Ľubický potok č. 232
    2. Kežmarok1 revír · 8,0 km30Ľubický potok č. 130

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád