Ma a(z) Ľubický potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Ľubický potok č. 2, ablakpontszám 35.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 19:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    4006008001 0001 2000 km5 km10 km15 km20 kmsz. 2sz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 1 041-től 619 m tengerszint feletti magasságig 21,8 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    1 041 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    615 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    425 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    20 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,31

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Ľubický potok vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 19.
    Ľubický potok vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 27.
    Ľubický potok vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 21.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Ľubický potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Problémás szennyvíztisztító telepek a horgászvizek közelében1 tisztító 2 km-en belül a horgászvíztől

    • COV Kezmarokterhelés 151%0,6 km

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 1 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Ľubický potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (21 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 50%-a

    50% légzőcső

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 228 mg/l, lágy víz (7,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Molibdén 0,907 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 93. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    46NGY/H dózisteljesítmény

    20. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    1aranyat tartalmazó minta

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (60 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 7 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Kadmium 2,90 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Zadná dolina).

    Fúrások és talajvízelemzések

    134fúrás 3 km-en belül

    656 vízelemzés a közelben

    Közülük 134-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    62°C a kútfejnél

    5 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Veľká Lomnica – GVL-1, hozam 54,9 l/s, 6,8 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    32Telephelyek 3 km-en belül

    2 környezeti terhelés, 30 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Kežmarok – bývalé kasárne, 350 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    15bejegyzés 5 km-en belül

    15 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    32terület 3 km-en belül

    1 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék50%SR 72 %
    • Légzőcső50%SR 4,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú50%
    • paleogén50%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai3×
    paleogénoligocén – MiocénBielopotok formáció3×

    Kvaterneri fedezet

    • tengeri üzérkedések100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)83%SR 60 %
    • negatív egység (hegyvidéki medencék)17%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés50%SR 32 %
    • nagyon kicsi felemelkedés33%SR 6,4 %
    • nagyon kicsi süllyedés17%SR 7,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • belső kárpata paleogén100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Spiš–šariš paleogén78%SR 5,8 %
    • Poprát medence22%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • homokkő-konglomerátum kőzetek régiója75%SR 3,4 %
    • hegyi patak lelőhelyek régiója25%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • légyölő formáció75%SR 13 %
    • kvaterner üledékek kialakulása25%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója86%SR 95 %
    • Potenciálisan instabil területek régiója14%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 9 pontjából 6-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics56%SR 52 %
    • Homokkő44%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)56%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homokkő)44%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés67%SR 86 %
    • repedés33%SR 12 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • paleogén levočské vrchy83%SR 1,2 %
    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia17%SR 1,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Levoča-medence – w és s rész56%SR 9,5 %
    • Levoča-medence – Nem rész44%SR 5,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,16tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    7,7°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,38 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    228mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,101 mg/l43. percentilis
    • SzulfátokSO434,1 mg/l41. percentilis
    • KloridCl4,50 mg/l31. percentilis
    • MagnéziumMg9,04 mg/l28. percentilis
    • KalciumCa40,4 mg/l28. percentilis
    • BikarbonátokHCO3132 mg/l27. percentilis
    • NátriumNa3,88 mg/l19. percentilis
    • KáliumK1,17 mg/l13. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK3,45 mg/l56. percentilis
    • AmmóniaNH40,0709 mg/l35. percentilis
    • FoszfátokPO40,0481 mg/l27. percentilis
    • NitrátokNO31,81 mg/l6. percentilis

    Fémek

    • Cink-Zn32,9 μg/l94. percentilis
    • AlumíniumAl263 μg/l86. percentilis
    • VasalóFe0,255 mg/l80. percentilis
    • MangánMn35,4 μg/l53. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • MolibdénMo0,907 mg/kg93. percentilis
    • SzelénSe0,420 mg/kg80. percentilis
    • KrómCr96,9 mg/kg79. percentilis
    • AntimonSb1,10 mg/kg74. percentilis
    • NikkelNi28,6 mg/kg66. percentilis
    • KadmiumCd0,225 mg/kg58. percentilis
    • Ón-Sn2,67 mg/kg50. percentilis
    • VanádiumV66,6 mg/kg46. percentilis
    • ArzénAs6,23 mg/kg45. percentilis
    • Cink-Zn82,4 mg/kg34. percentilis
    • HiganyHg0,0734 mg/kg31. percentilis
    • ÓlomPb11,6 mg/kg24. percentilis
    • BizmutBi0,139 mg/kg18. percentilis
    • RézCu16,7 mg/kg17. percentilis
    • KobaltCo5,53 mg/kg11. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,14 %83. percentilis
    • MangánMn1 207 mg/kg79. percentilis
    • KáliumK1,71 %78. percentilis
    • TitánTi4 597 mg/kg55. percentilis
    • AlumíniumAl5,72 %53. percentilis
    • FoszforP769 mg/kg39. percentilis
    • VasalóFe2,50 %39. percentilis
    • KalciumCa1,29 %24. percentilis
    • MagnéziumMg0,676 %23. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • RubídiumRb100 mg/kg76. percentilis
    • BerilliumBe1,83 mg/kg74. percentilis
    • BáriumBa505 mg/kg71. percentilis
    • LítiumLi33,9 mg/kg71. percentilis
    • CériumCe63,8 mg/kg66. percentilis
    • BórB63,3 mg/kg58. percentilis
    • CirkóniumZr414 mg/kg54. percentilis
    • GalliumGa14,3 mg/kg53. percentilis
    • IttriumY27,3 mg/kg48. percentilis
    • StronciumSr122 mg/kg37. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    46ngy/h a levegőben

    45-49 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,36 %66. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,40 ppm17. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,18 ppm14. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 542 Bq/m²52. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -20nT

    -23--17 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -48mGal

    maradék −6,2 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Levoča-medence – w és s rész56%SR 9,5 %
    • Levoča-medence – Nem rész44%SR 5,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)488–1 289m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága865m a.s.l.
    • Átlagos lejtés13,6°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,7°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet14,6°C
    • Évi csapadék956mm

    Geomorfológiai egységek

    • Levoča Hills75%SR 1,1 %
    • Szubtátrai medence25%SR 3,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Podhôľne–Magura körzet75%SR 4,5 %
    • Fatra–Tatra terület25%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma78%SR 33 %
    • merítőiad22%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • természetesen savas talajok60%SR 8,5 %
    • savanyításra érzékeny talajok40%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Belső kárpata paleogén100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Kežmarok – bývalé kasárne – SK1001000P (350 m-re a víztől)Kežmarok – OKTAN – SK1001000P (790 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (30 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (60 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (80 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (80 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (90 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (110 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (300 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (330 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (360 m-re a víztől)Kežmarok – Ľubica – egyik sem (560 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (630 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (640 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (700 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (720 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (750 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (780 m-re a víztől)Ľubica – egyik sem (830 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (830 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (1,1 km-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (1,3 km-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (1,4 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (1,7 km-re a víztől)Spišská Belá – Strážky – Kežmarok – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Ihľany – Majerka – egyik sem (1,9 km-re a víztől)Spišská Belá – Strážky – Kežmarok – egyik sem (2,0 km-re a víztől)Ihľany – Ihla – egyik sem (2,3 km-re a víztől)Mlynčeky – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Ihľany – Majerka – egyik sem (2,7 km-re a víztől)Mlynčeky – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Kežmarok – GTK-1 – spanyollal hajó (370 m-re a víztől)Vrbov – Vr-2 – spanyollal hajó (4,4 km-re a víztől)Vrbov – Vr-1 – spanyollal hajó (4,7 km-re a víztől)Veľká Lomnica – GVL-1 – spanyollal hajó (6,8 km-re a víztől)Stará Lesná – FGP-1 – spanyollal hajó (7,4 km-re a víztől)Vr-1,2 – l3 (3,9 km-re a víztől)FGP-1 – l3 (8,3 km-re a víztől)a1 (720 m-re a víztől)a1 (970 m-re a víztől)a1 (4,5 km-re a víztől)a1 (5,6 km-re a víztől)a1 (7,8 km-re a víztől)a1 (7,8 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)a1 (8,5 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)a1 (9,5 km-re a víztől)a1 (9,6 km-re a víztől)Vrbov (5,5 km-re a víztől)Stará Lesná (8,1 km-re a víztől)Ľubica – Zadná dolina – építőkő – homokkő (100 m-re a víztől)Ľubické Kúpele – építőkő – homokkő (160 m-re a víztől)Kežmarok – építőkő – pieskovec (slabo vápnit (190 m-re a víztől)Ľubica (pri ceste) – építőkő – homokkő (330 m-re a víztől)Ľubica – építőkő – pieskovec (slabo vápnit (870 m-re a víztől)Ľubica – Kamenná Dolka – építőkő – homokkő (1,3 km-re a víztől)Ruskinovce – építőkő – homokkő (2,6 km-re a víztől)Ihľany – építőkő – homokkő (3,1 km-re a víztől)Ľubica (Javorinka) – építőkő – homokkő (3,3 km-re a víztől)Strážky II – téglalap (3,7 km-re a víztől)Ihľany – építőkő – homokkő (3,9 km-re a víztől)Tvarožná (Duránd) – építőkő – homokkő (4,2 km-re a víztől)Žakovce – építőkő – pieskovec (slabo vápnit (4,4 km-re a víztől)Torysky II – építőkő – homokkő (4,5 km-re a víztől)Krížová Ves – építőkő – homokkő (4,9 km-re a víztől)Kežmarok – általános geológia (230 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (80 m-re a víztől)LUBICKE KUPELE – Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)Ľubica – Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (120 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (140 m-re a víztől)Ľubica – Földcsuszamlások (220 m-re a víztől)LUBICKE KUPELE – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)LUBICA – Földcsuszamlások (550 m-re a víztől)LUBICA – Földcsuszamlások (550 m-re a víztől)LUBICA – Földcsuszamlások (730 m-re a víztől)LUBICKE KUPELE – Földcsuszamlások (950 m-re a víztől)KEZMAROK – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)LUBICKE KUPELE – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)LUBICA – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)LUBICKE KUPELE – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)KEZMAROK – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)KEZMAROK – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)STRAZKY – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)STRAZKY – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)KEZMAROK – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)STRAZKY – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)VRBOV – Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)STOTINCE – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)STOTINCE – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)MAJERKA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)STOTINCE – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)MAJERKA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)TVAROZNA – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)MLYNCEKY – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Záľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m-re a víztől)Zaľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m-re a víztől)Zaľubica – fúrás megfigyelése (110 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (130 m-re a víztől)Ľubica – fúrás megfigyelése (190 m-re a víztől)Ľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m-re a víztől)Záľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m-re a víztől)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m-re a víztől)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m-re a víztől)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (410 m-re a víztől)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (420 m-re a víztől)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m-re a víztől)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m-re a víztől)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m-re a víztől)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (700 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (750 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (760 m-re a víztől)Ľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (840 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (900 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,4 km-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,6 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,8 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,8 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,8 km-re a víztől)Kežmarok (1,8 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,9 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,9 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,9 km-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Huncovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (30 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (70 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (90 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (120 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (200 m-re a víztől)prameň sírnej minerálnej vody – Talajvízforrások (370 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (920 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (940 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,1 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,0 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,1 km-re a víztől)vrt s prelivom – Hidrogeológiai fúrások (2,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,6 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (3,0 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (60 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 1,05 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Zadná dolina, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: Ľubica2002, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 2,00 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: Ľubica2002, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: Ľubica2002, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: Ľubica2002, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: Ľubica2002, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: Ľubica2002, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Rutil (TiO₂)137 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Anatas (TiO₂)129 minta, legfeljebb 315 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)128 minta, legfeljebb 55 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)106 minta, legfeljebb 815 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)71 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)70 minta, legfeljebb 5 szem
    • Barit (BaSO₄)61 minta, legfeljebb 55 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)43 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pirit (FeS₂)36 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kasiterit (SnO₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arany (Au)1 minta, legfeljebb 1 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    LV-9631 szem60 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)155 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)138 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)135 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)132 minta, legfeljebb 315 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))63 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)47 minta, legfeljebb 55 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))45 minta, legfeljebb 55 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))36 minta, legfeljebb 15 szem
    • Korund (Al₂O₃)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 minta, legfeljebb 472 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 275 μg/lmedián 8,00 μg/l51 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 64,4 μg/lmedián 0,500 μg/l51 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 0,500 μg/l51 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 560 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l51 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,210 mg/lmedián 0,0100 mg/l51 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,20 μg/lmedián 0,300 μg/l51 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,80 μg/lmedián 0,700 μg/l51 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l51 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l51 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 460 μg/lmedián 6,00 μg/l51 minták20 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l51 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás2119,3 Bq/l5,18 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz110,1 Bq/l10,1 Bq/l
    fejlett rugó611,5 Bq/l7,80 Bq/l
    patak, folyó10,290 Bq/l0,290 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk19,20 Bq/l9,20 Bq/l
    jól27,40 Bq/l7,31 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    134 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 51 hidrogeológiai és 83 egyéb; archív jelentés számával: 134.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m103×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m4×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    V-2mérnök-geológiai3,5 m8531930 m
    V-1mérnök-geológiai4,0 m8531940 m
    K-10šmérnök-geológiai4,5 m8614260 m
    K-10vmérnök-geológiai3,5 m8614260 m
    BV-20mérnök-geológiai3,5 m7647260 m
    K-11šmérnök-geológiai4,5 m8614260 m
    Záľubicakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel102,0 m87964 102Ca3.pdf70 m
    Zaľubicakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel32,5 m47406 101Db33.pdf90 m
    Zaľubicafúrás megfigyelése7,2 m8527 101Db4.pdf110 m
    K-12šmérnök-geológiai5,0 m86142110 m
    BV-31mérnök-geológiai3,5 m76472110 m
    Késmárkfúrás megfigyelése6,0 m8527 101Db2.pdf130 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Késmárk – GTK-147 °C1,5 l/s2500 mNa-HCO3használatban370 m
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4használatban4,4 km
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4használatban4,7 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4használatban6,8 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan7,4 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 512720 m
    Vr-1,2geotermikus víz55 – 8016 – 3013,9 km
    kategória Vrbovtermálfürdő––15,5 km
    kategória Stará Lesnátermálfürdő––18,1 km
    FGP-1geotermikus víz55 – 8016 – 3018,3 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Késmárk – bývalé kasárneSK1001000P350 m
    Késmárk – OKTANSK1001000P790 m

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Ľubica50 m²1960–30 m
    Ľubica40 m²1960–60 m
    Ľubica50 m²1960–80 m
    Ľubica100 m²1960–80 m
    Ľubica100 m²1980–90 m
    Ľubica150 m²1960–110 m
    Ľubica–1960–300 m
    Ľubica–1960–330 m

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások32×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny25×
    • Stabilizovaný6×
    • Aktívny1×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel15×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova10×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. VO Javorina1 horgászvíz · 14 km25Ľubický potok č. 225
    2. Késmárk1 horgászvíz · 8,0 km24Ľubický potok č. 124

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád