Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Ľubický potok

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
21,8km
región
Región de Prešov
Imagen aérea del curso de agua Ľubický potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Ľubický potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Ľubický potok č. 1, puntuación de la ventana 31.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 14:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    400600800100012000 km5 km10 km15 km20 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 1041 a 619 m s. n. m. en 21,8 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    1041 m a.s.l.
    Punto más bajo
    615 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    425 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    20 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,31

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Ľubický potok de 2019
    2019fotografiado 19 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Ľubický potok de 2022
    2022fotografiado 27 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Ľubický potok de 2025
    2025fotografiado 21 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Ľubický potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Depuradoras problemáticas cerca de los cotos de pesca1 planta de tratamiento a menos de 2 km del coto de pesca

    • COV Kezmarokcarga 151%0,6 km

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • hierro a partir de 1 mg/l1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Ľubický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 228 mg/l, mäkká voda (7,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,907 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    20. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 2,90 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Zadná dolina).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    134vrtov do 3 km

    656 rozborov vody v okolí

    Z toho 134 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    5 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 6,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    32lokalít do 3 km

    2 záťaže, 30 skládok

    Najbližšia záťaž: Kežmarok – bývalé kasárne, 350 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    32plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Flyš50%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • paleogén50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    paleogénoligocén – miocénbielopotocké súvrstvie3×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)83%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • veľmi malý zdvih33%SR 6,4 %
    • veľmi malý pokles17%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • spišsko-šarišský paleogén78%SR 5,8 %
    • Popradská kotlina22%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón pieskovcovo-zlepencových hornín75%SR 3,4 %
    • rajón náplavov horských tokov25%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia75%SR 13 %
    • formácia kvartérnych sedimentov25%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území86%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území14%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 9 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava56%SR 52 %
    • Pieskovce44%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)56%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)44%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová67%SR 86 %
    • puklinová33%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Levočských vrchov83%SR 1,2 %
    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia17%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť56%SR 9,5 %
    • Levočská panva – SV časť44%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,16typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    7,7°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,38 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    228mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorurosF0,101 mg/l43. percentil
    • SulfatosSO434,1 mg/l41. percentil
    • ClorurosCl4,50 mg/l31. percentil
    • MagnesioMg9,04 mg/l28. percentil
    • CalcioCa40,4 mg/l28. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3132 mg/l27. percentil
    • SodioNa3,88 mg/l19. percentil
    • DraslíkK1,17 mg/l13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,45 mg/l56. percentil
    • AmóniumNH40,0709 mg/l35. percentil
    • FosforečnanyPO40,0481 mg/l27. percentil
    • NitratosNO31,81 mg/l6. percentil

    Metales

    • CincZn32,9 μg/l94. percentil
    • AluminioAl263 μg/l86. percentil
    • HierroFe0,255 mg/l80. percentil
    • ManganesoMn35,4 μg/l53. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenoMo0,907 mg/kg93. percentil
    • SelenioSe0,420 mg/kg80. percentil
    • CromoCr96,9 mg/kg79. percentil
    • AntimonioSb1,10 mg/kg74. percentil
    • NíquelNi28,6 mg/kg66. percentil
    • CadmioCd0,225 mg/kg58. percentil
    • CínSn2,67 mg/kg50. percentil
    • VanadioV66,6 mg/kg46. percentil
    • ArsénicoAs6,23 mg/kg45. percentil
    • CincZn82,4 mg/kg34. percentil
    • MercurioHg0,0734 mg/kg31. percentil
    • PlomoPb11,6 mg/kg24. percentil
    • BizmutBi0,139 mg/kg18. percentil
    • CobreCu16,7 mg/kg17. percentil
    • CobaltoCo5,53 mg/kg11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodioNa1,14 %83. percentil
    • ManganesoMn1207 mg/kg79. percentil
    • DraslíkK1,71 %78. percentil
    • TitánTi4597 mg/kg55. percentil
    • AluminioAl5,72 %53. percentil
    • FósforoP769 mg/kg39. percentil
    • HierroFe2,50 %39. percentil
    • CalcioCa1,29 %24. percentil
    • MagnesioMg0,676 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • RubídiumRb100 mg/kg76. percentil
    • BerilioBe1,83 mg/kg74. percentil
    • BáriumBa505 mg/kg71. percentil
    • LítiumLi33,9 mg/kg71. percentil
    • CérCe63,8 mg/kg66. percentil
    • BoroB63,3 mg/kg58. percentil
    • ZirkónZr414 mg/kg54. percentil
    • GáliumGa14,3 mg/kg53. percentil
    • YtriumY27,3 mg/kg48. percentil
    • StronciumSr122 mg/kg37. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 49 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Riesgo de radón del lecho rocoso

    medio

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Potasio (K)K1,36 %66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,40 ppm17. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,18 ppm14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371542 Bq/m²52. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • medio100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -20nT

    rozsah -23 až -17 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -48mGal

    reziduálna -6,2 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť56%SR 9,5 %
    • Levočská panva – SV časť44%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)488–1 289m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek865m a.s.l.
    • Pendiente media13,6°
    • Priemerná januárová teplota-5,7°C
    • Priemerná júlová teplota14,6°C
    • Ročné zrážky956mm

    Geomorfologické celky

    • Levočské vrchy75%SR 1,1 %
    • Podtatranská kotlina25%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť75%SR 4,5 %
    • Fatransko-tatranská oblasť25%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma78%SR 33 %
    • kotlinová klíma22%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • prirodzene kyslé pôdy60%SR 8,5 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu40%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kežmarok – bývalé kasárne – SK1001000P (350 m od vody)Kežmarok – OKTAN – SK1001000P (790 m od vody)Ľubica – nijaký (30 m od vody)Ľubica – nijaký (60 m od vody)Ľubica – nijaký (80 m od vody)Ľubica – nijaký (80 m od vody)Ľubica – nijaký (90 m od vody)Ľubica – nijaký (110 m od vody)Ľubica – nijaký (300 m od vody)Ľubica – nijaký (330 m od vody)Ľubica – nijaký (360 m od vody)Kežmarok – Ľubica – nijaký (560 m od vody)Kežmarok – nijaký (630 m od vody)Ľubica – nijaký (640 m od vody)Kežmarok – nijaký (700 m od vody)Kežmarok – nijaký (720 m od vody)Kežmarok – nijaký (750 m od vody)Kežmarok – nijaký (780 m od vody)Ľubica – nijaký (830 m od vody)Kežmarok – nijaký (830 m od vody)Kežmarok – nijaký (1,1 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,3 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,4 km od vody)Ľubica – nijaký (1,6 km od vody)Ľubica – nijaký (1,7 km od vody)Spišská Belá – Strážky – Kežmarok – nijaký (1,8 km od vody)Ihľany – Majerka – nijaký (1,9 km od vody)Spišská Belá – Strážky – Kežmarok – nijaký (2,0 km od vody)Ihľany – Ihla – nijaký (2,3 km od vody)Mlynčeky – nijaký (2,6 km od vody)Ihľany – Majerka – nijaký (2,7 km od vody)Mlynčeky – nijaký (2,8 km od vody)Kežmarok – GTK-1 – nekúpeľný (370 m od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (4,7 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (6,8 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)Vr-1,2 – l3 (3,9 km od vody)FGP-1 – l3 (8,3 km od vody)a1 (720 m od vody)a1 (970 m od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Vrbov (5,5 km od vody)Stará Lesná (8,1 km od vody)Ľubica – Zadná dolina – stavebný kameň – pieskovec (100 m od vody)Ľubické Kúpele – stavebný kameň – pieskovec (160 m od vody)Kežmarok – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (190 m od vody)Ľubica (pri ceste) – stavebný kameň – pieskovec (330 m od vody)Ľubica – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (870 m od vody)Ľubica – Kamenná Dolka – stavebný kameň – pieskovec (1,3 km od vody)Ruskinovce – stavebný kameň – pieskovec (2,6 km od vody)Ihľany – stavebný kameň – pieskovec (3,1 km od vody)Ľubica (Javorinka) – stavebný kameň – pieskovec (3,3 km od vody)Strážky II – tehliarske suroviny (3,7 km od vody)Ihľany – stavebný kameň – pieskovec (3,9 km od vody)Tvarožná (Duránd) – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Žakovce – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (4,4 km od vody)Torysky II – stavebný kameň – pieskovec (4,5 km od vody)Krížová Ves – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)Kežmarok – všeobecná geológia (230 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (110 m od vody)Ľubica – Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)Ľubica – Zosuvy (220 m od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (340 m od vody)LUBICA – Zosuvy (550 m od vody)LUBICA – Zosuvy (550 m od vody)LUBICA – Zosuvy (730 m od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (950 m od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,1 km od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (1,2 km od vody)LUBICA – Zosuvy (1,2 km od vody)LUBICKE KUPELE – Zosuvy (1,2 km od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,3 km od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)STRAZKY – Zosuvy (1,6 km od vody)STRAZKY – Zosuvy (1,6 km od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)STRAZKY – Zosuvy (2,3 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,4 km od vody)STOTINCE – Zosuvy (2,6 km od vody)STOTINCE – Zosuvy (2,6 km od vody)MAJERKA – Zosuvy (2,7 km od vody)STOTINCE – Zosuvy (2,7 km od vody)MAJERKA – Zosuvy (2,7 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (2,9 km od vody)MLYNCEKY – Zosuvy (3,0 km od vody)Záľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Zaľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Zaľubica – monitorovací vrt (110 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (130 m od vody)Ľubica – monitorovací vrt (190 m od vody)Ľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Záľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (410 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (420 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Kežmarok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (700 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (750 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (760 m od vody)Ľubica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (840 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (900 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kežmarok (1,8 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Huncovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (370 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (920 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (940 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,05 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zadná dolina, 30 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubica, 2002, 910 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)137 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)129 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)128 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)106 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)71 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)70 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)61 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)43 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)36 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Oro (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    LV-9631 zrno60 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)155 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)138 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)135 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)132 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))63 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)47 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))45 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))36 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 472 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 275 μg/lmedián 8,00 μg/l51 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 64,4 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 560 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l51 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,210 mg/lmedián 0,0100 mg/l51 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,300 μg/l51 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,700 μg/l51 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l51 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnmierne zvýšená
      najvyššie 460 μg/lmedián 6,00 μg/l51 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    prameň2119,3 Bq/l5,18 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie110,1 Bq/l10,1 Bq/l
    upravený prameň611,5 Bq/l7,80 Bq/l
    potok, rieka10,290 Bq/l0,290 Bq/l
    vrt s prelivom19,20 Bq/l9,20 Bq/l
    studňa27,40 Bq/l7,31 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    134 vrtov v pásme 3 km, z toho 51 hydrogeologických a 83 ostatných; s číslom archívnej správy 134.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m103×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    V-2inžiniersko-geologický3,5 m8531930 m
    V-1inžiniersko-geologický4,0 m8531940 m
    K-10šinžiniersko-geologický4,5 m8614260 m
    K-10vinžiniersko-geologický3,5 m8614260 m
    BV-20inžiniersko-geologický3,5 m7647260 m
    K-11šinžiniersko-geologický4,5 m8614260 m
    Záľubicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou102,0 m87964 102Ca3.pdf70 m
    Zaľubicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou32,5 m47406 101Db33.pdf90 m
    Zaľubicamonitorovací vrt7,2 m8527 101Db4.pdf110 m
    K-12šinžiniersko-geologický5,0 m86142110 m
    BV-31inžiniersko-geologický3,5 m76472110 m
    Kežmarokmonitorovací vrt6,0 m8527 101Db2.pdf130 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kežmarok – GTK-147 °C1,5 l/s2500 mNa-HCO3využívaný370 m
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný4,4 km
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný4,7 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,8 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 512720 m
    Vr-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 3013,9 km
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––15,5 km
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––18,1 km
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3018,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Kežmarok – bývalé kasárneSK1001000P350 m
    Kežmarok – OKTANSK1001000P790 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ľubica50 m²1960–30 m
    Ľubica40 m²1960–60 m
    Ľubica50 m²1960–80 m
    Ľubica100 m²1960–80 m
    Ľubica100 m²1980–90 m
    Ľubica150 m²1960–110 m
    Ľubica–1960–300 m
    Ľubica–1960–330 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy32×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny25×
    • Stabilizovaný6×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00015×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova10×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Kežmarok1 coto de pesca · 8,0 km27Ľubický potok č. 127
    2. VO Javorina1 coto de pesca · 14 km25Ľubický potok č. 225

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád