Dnes na toku Veľký Lipník

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Veľký Lipník, skóre okna 34.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 17:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.

    5006007008009001 0000 km5 km10 km
    Výškový profil toku: od 881 do 546 m n. m. na 13,8 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    881 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    535 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    346 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    25 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,16

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Veľký Lipník z roku 2019
    2019snímkováno 25. 8. 2019
    Letecký snímek toku Veľký Lipník z roku 2022
    2022snímkováno 4. 8. 2022
    Letecký snímek toku Veľký Lipník z roku 2025
    2025snímkováno 12. 8. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Veľký Lipník

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Veľký Lipník

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 14 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny50 % vodní hladiny

    25% vápence a dolomity, 25% flyš

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 342 mg/l, středně tvrdá voda (11,2 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 32,1 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 76. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    44dávkový příkon nGy/h

    percentil 13 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    7vzorků se zlatem

    12 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 1 zrno v jednom vzorku (40 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Vést 7,00 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 96 (rybník).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    82vrtů do 3 km

    406 rozborů vody v okolí

    Z toho 82 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    65°C u ústí vrtu

    5 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Plavnica – Pl-1, vydatnost 5,0 l/s, 9,9 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    15místa v okruhu 3 km

    3 ekologické zátěže, 12 skládek

    Nejbližší zátěž: Jarabina – sklad agrochemikálií, 1,2 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    7záznamů do 5 km

    4 ložiska, 3 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    164ploch do 3 km

    4 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny50%SR 72 %
    • Vápence a dolomity25%SR 2,7 %
    • Flyš25%SR 4,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní50%
    • Klippen pás25%
    • flyš25%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×
    Klippen pásPozdní jurština – raná křídaRogožníské záhony: vápence, brekcie1×
    flyšeocénStrihovce a starší malcovské formace1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • ORAVIKUM100%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • flysch Belt50%SR 9,6 %
    • Vnitřní karpatské paleogénní25%SR 11 %
    • Klippen pás a přilehlá zóna Peri-Klippen25%SR 2,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Čergov–Beskydy flysch50%SR 1,7 %
    • Spiš–Šariš Paleogén25%SR 5,8 %
    • sekce pieniny25%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast pískovcových konglomerátních hornin100%SR 3,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • flysch Formation100%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 4 z 5 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk50%SR 52 %
    • Pískovce50%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)50%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné50%SR 86 %
    • štěrbina50%SR 12 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • potamogenní, nebo polygenní33%SR 0,9 %
    • uhličitan33%SR 4,0 %
    • uhličitan-hydrosilikát33%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • C-Ca-Mg33%SR 1,9 %
    • Ca-Mg-HCO3, Ca-HCO333%SR 0,0 %
    • C-Ca-Mg, C-Ca-S, C-Ca-Na33%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • A60%SR 36 %
    • B40%SR 18 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Levoča – Ne část100%SR 5,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,26typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    11,2°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    342mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • BikarbonátyHCO3211 mg/lpercentil49
    • VápníkCa61,0 mg/lpercentil48
    • HořčíkMg11,6 mg/lpercentil37
    • DraslíkK2,15 mg/lpercentil34
    • FluoridyF0,0852 mg/lpercentil33
    • ChloridyCl4,76 mg/lpercentil33
    • SodíkNa4,98 mg/lpercentil27
    • SíranySO424,0 mg/lpercentil24

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,0769 mg/lpercentil37
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,75 mg/lpercentil14
    • AmmoniumNH40,0334 mg/lpercentil14
    • DusičnanyNO32,13 mg/lpercentil8

    Kovy

    • HliníkAl341 μg/lpercentil90
    • ŽelezoFe0,108 mg/lpercentil52
    • ManganMn28,5 μg/lpercentil48
    • ZinekZn1,59 μg/lpercentil9

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi32,1 mg/kgpercentil76
    • ChromCr92,0 mg/kgpercentil76
    • RtuťHg0,165 mg/kgpercentil69
    • ZinekZn119 mg/kgpercentil68
    • VizmutBi0,257 mg/kgpercentil64
    • KadmiumCd0,231 mg/kgpercentil60
    • CínSn2,72 mg/kgpercentil53
    • MěďCu23,4 mg/kgpercentil49
    • VanadV65,8 mg/kgpercentil44
    • VéstPb12,5 mg/kgpercentil30
    • ArsenAs5,14 mg/kgpercentil28
    • AntimonSb0,420 mg/kgpercentil27
    • KobaltCo6,71 mg/kgpercentil23
    • MolybdenMo0,239 mg/kgpercentil22
    • SelenSe0,132 mg/kgpercentil19

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • SodíkNa1,05 %percentil77
    • VápníkCa3,40 %percentil70
    • HořčíkMg0,986 %percentil59
    • HliníkAl5,47 %percentil44
    • ŽelezoFe2,57 %percentil43
    • TitanTi4 234 mg/kgpercentil41
    • DraslíkK1,46 %percentil41
    • FosforP780 mg/kgpercentil40
    • ManganMn705 mg/kgpercentil33
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB87,8 mg/kgpercentil91
    • LithiumLi38,5 mg/kgpercentil85
    • StronciumSr132 mg/kgpercentil46
    • BerylliumBe1,28 mg/kgpercentil42
    • RubidiumRb85,6 mg/kgpercentil42
    • YttriumY25,5 mg/kgpercentil37
    • ZirkoniumZr355 mg/kgpercentil34
    • BaryumBa376 mg/kgpercentil26
    • CeriumCe51,8 mg/kgpercentil24
    • GalliumGa8,93 mg/kgpercentil14

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    44nGy/h ve vzduchu

    rozsah 40 až 47 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,24 %percentil27
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,21 ppm13. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,10 ppm10. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 340 Bq/m²40. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké50%SR 36 %
    • střední50%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -20nT

    rozsah -23 až -15 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -54mGal

    zbytkový −4,5 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Levoča – Ne část100%SR 5,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)379–1 032m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek642m a.s.l.
    • Průměrný sklon10,9°
    • Průměrná lednová teplota-5,3°C
    • Průměrná červencová teplota15,6°C
    • Roční srážky838mm

    Geomorfologické jednotky

    • Spiš–šariš mezihorská plocha40%SR 0,0 %
    • Pieniny40%SR 0,0 %
    • Ľubovňa vysočina20%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Východné Beskydy60%SR 1,3 %
    • Oblast Podhôľne–Magura40%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí50%SR 29 %
    • horské klima50%SR 33 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy středně náchylné k okyselení50%SR 25 %
    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení25%SR 27 %
    • půdy náchylné k okyselení25%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Křída a paleogénní vnějších Karpat50%SR 9,5 %
    • Vnitřní karpatské paleogénní25%SR 11 %
    • Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty25%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Jarabina – sklad agrochemikálií – SK2004700F (1,2 km od vody)Stará Ľubovňa – SKRUTKÁREŇ – EXIM – SK2004700F (1,8 km od vody)Stará Ľubovňa – skládka Skalka – SK2004700F (2,3 km od vody)Pri suške – Jarabina – nelze odhadnout (60 m od vody)Jarabina – nelze odhadnout (60 m od vody)Jarabina – Litmanová – nelze odhadnout (60 m od vody)Jarabina – nelze odhadnout (100 m od vody)Jarabina – nelze odhadnout (1,0 km od vody)Jarabina – nelze odhadnout (1,4 km od vody)Dubné – Kamienka – nelze odhadnout (1,5 km od vody)Štifa – Kamienka – nelze odhadnout (1,6 km od vody)Skalka – Hon Vabec – Stará Ľubovňa – – (2,2 km od vody)Stará Ľubovňa – skládka Skalka – Stará Ľubovňa – nelze odhadnout (2,3 km od vody)Kamienka – nelze odhadnout (2,5 km od vody)Forbasy – nelze odhadnout (2,7 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-5 – lázně (5,9 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-2 – lázně (6,7 km od vody)Vyšné Ružbachy – vrt – lázně (6,9 km od vody)Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 – lázně (6,9 km od vody)Plavnica – Pl-1 – mimo SPA (9,9 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (4,1 km od vody)b1 (4,3 km od vody)a1 (4,3 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,7 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)c1 (6,0 km od vody)b1 (6,2 km od vody)a1 (6,3 km od vody)b3 (6,3 km od vody)b4 (6,3 km od vody)b1 (6,5 km od vody)b3 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)c1 (6,9 km od vody)c2 (7,0 km od vody)b1 (7,2 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,7 km od vody)b2 (9,1 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a2 (9,8 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Vyšné Ružbachy (6,4 km od vody)Jarabina – stavební kámen (970 m od vody)Kamienka – stavební kámen (1,2 km od vody)Jarabina – stavební kámen (980 m od vody)Kamienka – stavební kámen (1,2 km od vody)Hniezdne – cihlové suroviny (1,9 km od vody)Nová Ľubovňa – cihlové suroviny (3,9 km od vody)Nová Ľubovňa – stavební kámen – pískovec (4,0 km od vody)Litmanovský potok – obecná geologie (50 m od vody)HNIEZDNE – Sesuvy půdy (40 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (70 m od vody)– Sesuvy půdy (80 m od vody)HNIEZDNE – Sesuvy půdy (100 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (130 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (130 m od vody)– Sesuvy půdy (160 m od vody)– Sesuvy půdy (160 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (170 m od vody)– Sesuvy půdy (170 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (180 m od vody)– Sesuvy půdy (180 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (180 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (190 m od vody)– Sesuvy půdy (200 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (200 m od vody)– Sesuvy půdy (210 m od vody)– Sesuvy půdy (230 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (240 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (250 m od vody)– Sesuvy půdy (260 m od vody)HNIEZDNE – Sesuvy půdy (270 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (280 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (280 m od vody)– Sesuvy půdy (290 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (300 m od vody)– Sesuvy půdy (320 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (320 m od vody)– Sesuvy půdy (330 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (370 m od vody)KAMIENKA – Sesuvy půdy (380 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (420 m od vody)– Sesuvy půdy (430 m od vody)HNIEZDNE – Sesuvy půdy (440 m od vody)– Sesuvy půdy (440 m od vody)– Sesuvy půdy (480 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (520 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (620 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (650 m od vody)– Sesuvy půdy (660 m od vody)– Sesuvy půdy (680 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (690 m od vody)HNIEZDNE – Sesuvy půdy (710 m od vody)HNIEZDNE – Sesuvy půdy (710 m od vody)– Sesuvy půdy (730 m od vody)– Sesuvy půdy (750 m od vody)– Sesuvy půdy (800 m od vody)– Sesuvy půdy (810 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (830 m od vody)– Sesuvy půdy (830 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (840 m od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (840 m od vody)– Sesuvy půdy (870 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (900 m od vody)– Sesuvy půdy (900 m od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)JARABINA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)KAMIENKA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)LITMANOVA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)Jarabina /Hniezdné/ – SHMú pozorovací vrt (160 m od vody)Jarabina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Jarabina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Jarabina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Hniezdne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Jarabiná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Stará Ľubovňa (940 m od vody)Jarabina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)Hniezdne – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Hniezdne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Jarabiná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Hniezdne – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Hniezdne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Jarabina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hniezdne – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Stará Ľubovňa – monitorování vrtu (2,0 km od vody)Stará Ľubovňa – SHMú pozorovací vrt (2,2 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Kamienka – konstrukční vrt s termální vodou, minerálnou v (2,9 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (40 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (40 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (100 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (100 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (120 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (120 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (180 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (220 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (220 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (260 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (300 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (360 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (370 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (450 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (470 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (630 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (670 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (950 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Prameny podzemní vody (980 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,5 km od vody)Litmanová – Pod Zvirom – zdroj (50 m od vody)Litmanová – zdroj (90 m od vody)Litmanová – zdroj (110 m od vody)Kamienka – sírny prameň – zdroj (200 m od vody)Litmanová – Zvir – zdroj (240 m od vody)Jarabina – vrt (300 m od vody)Litmanová – Pod Okrúhlou – zdroj (300 m od vody)Jarabina – zdroj (380 m od vody)Litmanová – Vyšné pole – zdroj (400 m od vody)Jarabina – vrt (500 m od vody)Litmanová – Pod Sitníkom – zdroj (540 m od vody)Hniezdne – zdroj (670 m od vody)Litmanová – zdroj (710 m od vody)Kamienka – zdroj (1,0 km od vody)Hniezdne – zdroj (1,0 km od vody)Litmanová – Eliášovka – zdroj (1,1 km od vody)Kamienka – zdroj (1,2 km od vody)Kamienka – Barvienková – zdroj (1,2 km od vody)Jarabina – zdroj (1,2 km od vody)Litmanová – Vrchliská – zdroj (1,2 km od vody)Kamienka – zdroj (1,3 km od vody)Litmanová – Vrchliská – zdroj (1,3 km od vody)Litmanová – zdroj (1,3 km od vody)Jarabina – zdroj (1,4 km od vody)Stará Ľubovňa – vrt (1,4 km od vody)Kamienka – vrt (1,4 km od vody)Jarabina – vrt (1,8 km od vody)Stará Ľubovňa – vrt (2,1 km od vody)Jarabina – vrt (2,1 km od vody)Kamienka – vrt (2,1 km od vody)Kamienka – Čierťaže – zdroj (2,5 km od vody)Kamienka – Čierťaže – zdroj (2,6 km od vody)Jarabina – zdroj (2,8 km od vody)Jarabina – zdroj (2,8 km od vody)Kamienka – Čierťaže – zdroj (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – vrt (2,8 km od vody)zlato 1 ks – zlato (30 m od vody)zlato 1 ks – zlato (40 m od vody)zlato 1 ks – zlato (40 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (400 m od vody)zlato 1 ks – zlato (900 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: rybník2007, 350 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 99,0 μg/lmedián 84,0 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: potok Veľký Lipník2007, 570 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Veľký Lipník2007, 570 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Veľký Lipník2007, 570 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Veľký Lipník2007, 570 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Veľký Lipník2007, 570 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Veľký Lipník, 570 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Veľký Lipník2007, 570 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Veľký Lipník2007, 570 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,44 mg/lmedián 4,59 mg/l5 vzorky

      Nejvyšší hodnota: potok V.Lipník2007, 80 m od vody. Srovnání: percentil 16 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)70 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Pyrit (FeS₂)64 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Rutil (TiO₂)14 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)12 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Anatas (TiO₂)11 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)11 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Zlato (Au)7 vzorků, maximálně 1 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Markazit (FeS₂)2 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Arsenopyrit (FeAsS)1 vzorku, maximálně 50 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    2491 zrno30 m
    TP-6121 zrno40 m
    2411 zrno40 m
    2561 zrno70 m
    TP-2801 zrno90 m
    2841 zrno400 m
    2831 zrno900 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)21 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)13 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)12 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 232 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO322×
    • Ca-Mg-HCO38×
    • Ca-SO4-HCO33×
    • Na-HCO31×
    • Mg-Ca-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A21×
    • třída B7×
    • třída C3×
    • třída E2×
    • třída D2×
    • třída F1×

    Kovy v podzemních vodách

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,40 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,140 mg/lmedián 0,00750 mg/l30 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 400 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,00 μg/lmedián 0,850 μg/l30 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzorky97 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 970 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 940 μg/lmedián 1,50 μg/l30 vzorky23 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 970 m od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzorky47 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 31,0 μg/lmedián 4,50 μg/l30 vzorky7 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzorky83 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 970 m od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzorky97 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 350 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 38 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj1129,0 Bq/l7,62 Bq/l
    vyvinutá pružina418,1 Bq/l15,8 Bq/l
    minerální pružina211,0 Bq/l6,92 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Jeřábstavební kámenVytěžené ložisko – Podielnicke družstvo Poľana Jarabina970 m
    Jeřábstavební kámenVytěžené ložisko – Podielnicke družstvo Poľana Jarabina980 m
    Kamienkastavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená1,2 km
    Kamienkastavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená1,2 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    82 vrtů v pásmu 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 52 ostatních; s číslem archivní zprávy 82.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m35×
    • 10–30 m21×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m4×
    • přes 300 m1×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    JL-5inženýrsko-geologické11,0 m85189150 m
    Jeřáb /Hniezdné/SHMú pozorovací vrt5,0 m8527 102Ab6.pdf160 m
    JL-8inženýrsko-geologické25,0 m85189200 m
    BM – 8inženýrsko-geologické1 300,0 m99401260 m
    JL-7inženýrsko-geologické17,0 m85189280 m
    JL-4inženýrsko-geologické21,0 m85189310 m
    JL-6inženýrsko-geologické20,0 m85189340 m
    JL-3inženýrsko-geologické21,0 m85189370 m
    JL-2inženýrsko-geologické20,0 m85189440 m
    BM – 6inženýrsko-geologické110,0 m99401520 m
    BM – 10inženýrsko-geologické110,0 m99401520 m
    JL-1inženýrsko-geologické35,0 m85189600 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Vyšné Ružbachy – VR-524 °C2,5 l/s330 mCa-Mg-HCO3-SO4nepoužitý5,9 km
    Vyšné Ružbachy – VR-220 °C0,6 l/s220 mCa-Mg-HCO3nepoužitý6,7 km
    Vyšné Ružbachy – vrt20 °C75,0 l/s200 mCa-HCO3při použití6,9 km
    Vyšné Ružbachy – VRŠ-121 °C17,0 l/s1200 mCa-Mg-HCO3-SO4nepoužitý6,9 km
    Plavnica – Pl-165 °C5,0 l/s3500 mNa-Clnepoužitý9,9 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 5193,0 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 544,3 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 526,0 km
    kategorie b3minerální voda15-2216-3026,3 km
    kategorie b4minerální voda15-2231-5016,3 km
    kategorie Vyšné Ružbachytermální koupaliště––16,4 km
    kategorie c2minerální voda23-385-1517,0 km
    kategorie b2minerální voda15-225-1519,1 km
    kategorie a2minerální voda< 155-1519,8 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Jeřáb – sklad agrochemikáliíSK2004700F1,2 km
    Stará Ľubovňa – SKRUTKÁREŇ – EXIMSK2004700F1,8 km
    Stará Ľubovňa – skládka SkalkaSK2004700F2,3 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Pri suške – Jeřáb–1988–60 m
    Jeřáb–1986–60 m
    Jeřáb – Litmanová20 m²1989–60 m
    Jeřáb20 m²1985–100 m
    Jeřáb20 m²1989–1,0 km
    Jeřáb–1989–1,4 km
    Dubné – Kamienka–1989–1,5 km
    Štifa – Kamienka20 m²1989–1,6 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy162×
    • Svahové toky2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny135×
    • Stabilizovaný25×
    • Aktívny4×

    Současný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick53×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00015×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova12×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Stará Ľubovňa1 revír · 14 km26Veľký Lipník26

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád