Dnes na toku Brusník

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Brusník, skóre okna 21.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Mírný sklon Proud je citelný, střídají se plytčiny a tůně. Přechod mezi nížinným a podhorským tokem.

    4404604805005200 km5 km10 km
    Výškový profil toku: od 506 do 448 m n. m. na 12,0 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    507 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    448 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    59 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    4,9 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,19

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Brusník z roku 2019
    2019snímkováno 30. 6. 2019
    Letecký snímek toku Brusník z roku 2022
    2022snímkováno 10. 10. 2022
    Letecký snímek toku Brusník z roku 2025
    2025snímkováno 2. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Brusník

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Brusník

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 12 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,4modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 711 mg/l, velmi těžké voda (23,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    4 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Měď 81,9 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    0 °C80

    Teplo pod nohama

    33°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    52dávkový příkon nGy/h

    percentil 62 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    3vzorky se zlatem

    14 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 2 zrna v jednom vzorku (80 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    4 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Lithium 249 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 99 (Brusník, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    360vrtů do 3 km

    405 rozborů vody v okolí

    Z toho 328 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    31°C u ústí vrtu

    3 geotermální vrty do 10 km

    Nejteplejší: Arnutovce – HKJ-3, vydatnost 11,8 l/s, 1,1 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    17místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 16 skládek

    Nejbližší zátěž: Spišská Nová Ves – rušňové depo, 590 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    34záznamů do 5 km

    10 ložisek, 24 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    3ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí3×
    KvartérníPleistocénříční sedimenty: písčitý štěrk a štěrk nižších středních teras1×

    Kvartérní pokryv

    • deluviální sedimenty67%SR 16 %
    • říční sedimenty záplavových oblastí33%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negativní jednotka (mezihorské pánve)100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé poklesy60%SR 8,8 %
    • velmi malé poklesy40%SR 7,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Spiš–Šariš Paleogén100%SR 5,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek50%SR 20 %
    • oblast pleistocénních říčních teras50%SR 2,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 4 z 5 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)100%SR 22 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • Paleogénní Hornádská a část povodí Poprad100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Levoča – W a S část100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,36typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    23,4°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (4,18 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    711mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa109 mg/lpercentil91
    • ChloridyCl51,3 mg/lpercentil91
    • SíranySO4109 mg/lpercentil91
    • SodíkNa30,4 mg/lpercentil90
    • HořčíkMg35,5 mg/lpercentil89
    • DraslíkK8,02 mg/lpercentil88
    • FluoridyF0,243 mg/lpercentil88
    • BikarbonátyHCO3351 mg/lpercentil86

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO314,2 mg/lpercentil84
    • FosfátyPO40,367 mg/lpercentil73
    • AmmoniumNH40,121 mg/lpercentil53
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,93 mg/lpercentil44

    Kovy

    • HliníkAl594 μg/lpercentil95
    • ŽelezoFe0,423 mg/lpercentil90
    • ManganMn114 μg/lpercentil82
    • ZinekZn6,32 μg/lpercentil47

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • MěďCu81,9 mg/kgpercentil95
    • MolybdenMo0,906 mg/kgpercentil93
    • SelenSe0,589 mg/kgpercentil91
    • CínSn5,19 mg/kgpercentil91
    • AntimonSb2,75 mg/kgpercentil86
    • KadmiumCd0,394 mg/kgpercentil80
    • NiklNi33,6 mg/kgpercentil79
    • ArsenAs10,6 mg/kgpercentil78
    • KobaltCo9,92 mg/kgpercentil71
    • RtuťHg0,175 mg/kgpercentil71
    • VizmutBi0,286 mg/kgpercentil70
    • ChromCr83,7 mg/kgpercentil67
    • VanadV73,2 mg/kgpercentil61
    • VéstPb13,9 mg/kgpercentil39
    • ZinekZn85,0 mg/kgpercentil37

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • ManganMn1 361 mg/kgpercentil85
    • DraslíkK1,67 %percentil74
    • SodíkNa0,971 %percentil68
    • ŽelezoFe2,94 %percentil63
    • FosforP909 mg/kgpercentil58
    • HliníkAl5,82 %percentil56
    • HořčíkMg0,928 %percentil54
    • VápníkCa2,01 %percentil49
    • TitanTi3 961 mg/kgpercentil30
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi42,1 mg/kgpercentil91
    • BorB83,2 mg/kgpercentil90
    • RubidiumRb104 mg/kgpercentil82
    • YttriumY34,2 mg/kgpercentil80
    • CeriumCe65,8 mg/kgpercentil70
    • ZirkoniumZr401 mg/kgpercentil50
    • GalliumGa11,8 mg/kgpercentil32
    • BaryumBa374 mg/kgpercentil25
    • StronciumSr110 mg/kgpercentil25
    • BerylliumBe0,934 mg/kgpercentil24

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    52nGy/h ve vzduchu

    rozsah 44 až 58 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,37 %percentil68
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,73 ppm68. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,42 ppm53. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137790 Bq/m²10. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké50%SR 36 %
    • střední50%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -26nT

    rozsah -46 až 33 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -34mGal

    zbytkový −1,1 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    • Teplota horniny v hloubce 1000 m33°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Levoča – W a S část100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)354–703m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek480m a.s.l.
    • Průměrný sklon4,3°
    • Průměrná lednová teplota-4,2°C
    • Průměrná červencová teplota17,3°C
    • Roční srážky710mm

    Geomorfologické jednotky

    • Hornádská pánev100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy středně náchylné k okyselení67%SR 25 %
    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení33%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Markušovce – Hliníkové rudy (bauxity) (4,9 km od vody)Spišská Nová Ves – rušňové depo – SK2004900F (590 m od vody)Spišská Nová Ves – příležitostný (620 m od vody)Kúdelník I. – skládka TKO – Spišská Nová Ves – příležitostný (650 m od vody)Spišské Nová Ves – Spišská Nová Ves – příležitostný (680 m od vody)Smižany – příležitostný (740 m od vody)Smižany – příležitostný (1,0 km od vody)Kúdelník II. – Spišská Nová Ves – – (1,2 km od vody)Spišské Tomášovce – příležitostný (1,2 km od vody)Lieskovany – žádný (1,3 km od vody)Lieskovany – žádný (1,4 km od vody)Letanovce – žádný (1,6 km od vody)Letanovce – příležitostný (2,0 km od vody)Danišovce – – (2,1 km od vody)Harichovce – trvalý (2,2 km od vody)Danišovce – příležitostný (2,6 km od vody)skládka škváry FINIŠ – Iliašovce – žádný (2,9 km od vody)Levočské Lúky – Levoča – žádný (3,0 km od vody)Letanovce – HKJ-4 – mimo SPA (940 m od vody)Arnutovce – HKJ-3 – mimo SPA (1,1 km od vody)Danišovce – DH-1 – mimo SPA (3,6 km od vody)HKJ-3 – j2 (1,5 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a2 (7,3 km od vody)a1 (7,4 km od vody)b1 (7,7 km od vody)a1 (8,0 km od vody)b2 (8,7 km od vody)b1 (8,7 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)c1 (9,4 km od vody)b1 (9,6 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Smižany – Spišská Nová Ves – cihlové suroviny (1,8 km od vody)Spišské Tomášovce – stavební kámen (2,1 km od vody)Spišská Nová Ves – Novoveská Huta – sádra (4,6 km od vody)Spišská Nová Ves – Novoveská Huta – anhydrit (4,6 km od vody)Smižany – Spišská Nová Ves – cihlové suroviny (1,8 km od vody)Spišské Tomášovce – stavební kámen (2,1 km od vody)Spišská Nová Ves I – anhydrit (4,7 km od vody)Odorín – vápenatá opuka (4,0 km od vody)Spišská Nová Ves I – anhydrit (4,7 km od vody)Levoča – Baláž – štěrkovité písky a písky (5,0 km od vody)Smižany – štěrkovité písky (460 m od vody)Maša – kameňolom – stavební kámen – pískovec (660 m od vody)Smižany – štěrkovité písky (710 m od vody)Spišská Nová Ves – Blaumond – stavební kámen – pískovec (920 m od vody)Maša – lom – stavební kámen – mikrokonglomeráty (1,0 km od vody)Spišská Nová Ves – Pod skalou – stavební kámen – dolomitický vápenec (1,2 km od vody)Arnutovce II – stavební kámen – pískovec (1,5 km od vody)Smižany – Fe rudy (1,8 km od vody)Spišská Nová Ves – Ferčakovce – stavebný piesok – pískovec (2,0 km od vody)Letanovce – stavební kámen – piesčité bridlice až pi (2,3 km od vody)Spišská Nová Ves – Schullerloh – stavební kámen – dolomit (2,4 km od vody)Danišovce – stavební kámen – pískovec (2,8 km od vody)Predná Huta – stavební kámen – dolomit (3,2 km od vody)Spišská Nová Ves – stavebný piesok (konglomerát – pískovec (3,4 km od vody)Levočské Lúky – Karčelak – stavební kámen – pískovec (3,5 km od vody)Markušovce – stavebný kameň (mikrokonglomeráty – pies (3,5 km od vody)Levočské Lúky – Bicír – štěrkovité písky (4,1 km od vody)Kurimany – stavebný piesok – pískovec (4,3 km od vody)Iliašovce – stavební kámen – pískovec (4,4 km od vody)Markušovce – Al rudy – bauxit (4,5 km od vody)Levočské Lúky – štěrkovité písky (4,5 km od vody)Hrabušice – hliníkové rudy (3,4 km od vody)Markušovce – hliníkové rudy (4,3 km od vody)Spišské Tomášovce – obecná geologie (2,0 km od vody)Markušovce – obecná geologie (3,8 km od vody)Novoveská Huta – mineralogie (4,7 km od vody)– Sesuvy půdy (700 m od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (2,2 km od vody)Spišská Nová Ves (30 m od vody)Letanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Spišská Nová Ves (90 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorování vrtu (120 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorování vrtu (140 m od vody)Smižany (150 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorování vrtu (160 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorování vrtu (190 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Spišská Nová Ves (190 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorování vrtu (200 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Sp.Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Spišská Nová Ves (230 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Spišská Nová Ves (260 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Letanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Spišská Nová Ves – negativní vrt (440 m od vody)Spišská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (480 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (740 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (920 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)závrt – Bodové krasové prvky (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,8 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,2 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,4 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)závrt – Bodové krasové prvky (2,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,5 km od vody)závrt – Bodové krasové prvky (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (2,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,6 km od vody)Spišská Nová Ves, 900m V od K 564 – zdroj (1,6 km od vody)Spišská Nová Ves – dolinka Labanec,studnička p.M – zdroj (2,2 km od vody)Sp. Nová Ves – zdroj (2,2 km od vody)Ferčákovce, 600m JJZ od K489 – vrt (2,3 km od vody)Sp. Nová Ves – zdroj (2,3 km od vody)Teplička-Pučiská, 1900m SSV od K 640 – zdroj (2,4 km od vody)Smižany – zdroj (2,5 km od vody)Tepličský Brúsnik, vrt J.Halečku – vrt (2,5 km od vody)Teplička nad Hornádom, prameň v dedine – zdroj (2,6 km od vody)Smižany – dobře (2,8 km od vody)800m Z od K 564 – zdroj (2,8 km od vody)Markušovce, 2000m JJZ od K 490 Na krížiku – zdroj (2,9 km od vody)Čingov – zdroj (3,0 km od vody)zlato 2 ks – zlato (80 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 1 ks – zlato (940 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • LithiumLiextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 249 μg/lmedián 40,0 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Brusník, potok1993, 20 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 970 μg/lmedián 610 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Brusník, potok1993, 20 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,10 μg/lmedián 3,70 μg/l12 vzorky8 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Brusník, Zohra, obec Letanovce1992, 150 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Brusník, potok1993, 40 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 2,15 μg/l12 vzorky17 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: HORNÁD2005, 810 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 4,40 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzorky58 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 110 m od vody. Srovnání: percentil 89 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 70,0 μg/lmedián 50,0 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: 400m JZ od Arnutoviec1992, 940 m od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdmírně zvýšené
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hornád, 820 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 820 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 820 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 11,1 mg/lmedián 9,27 mg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: 800m J od Arnutoviec1992, 430 m od vody. Srovnání: percentil 52 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)31 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Pyrit (FeS₂)29 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)11 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Rutil (TiO₂)11 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Anatas (TiO₂)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)4 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorků, maximálně 500 zrn
    • Cinabarit (HgS)3 vzorků, maximálně 25 zrn
    • Zlato (Au)3 vzorků, maximálně 2 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorku, maximálně 2 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    32752 zrna80 m
    32731 zrno110 m
    25651 zrno940 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)28 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)11 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Korund (Al₂O₃)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO41×
    • Mg-Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A6×
    • třída B4×
    • třída F2×
    • třída C1×

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzorky77 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzorky77 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 8,90 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzorky58 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 630 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,70 μg/lmedián 1,70 μg/l31 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 68,0 μg/lmedián 21,0 μg/l31 vzorky10 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzorky68 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,100 mg/lmedián 0,0100 mg/l31 vzorky48 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 184 μg/lmedián 25,0 μg/l31 vzorky19 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,80 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzorky48 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzorky71 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře22,30 Bq/l1,92 Bq/l
    zdroj415,3 Bq/l9,30 Bq/l
    vyvinutá pružina231,0 Bq/l22,2 Bq/l
    potok, řeka12,12 Bq/l2,12 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování111,1 Bq/l11,1 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování115,6 Bq/l15,6 Bq/l
    volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou11,38 Bq/l1,38 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Smižany – Spišská Nová Vescihlové surovinyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená1,8 km
    Smižany – Spišská Nová Vescihlové surovinyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená1,8 km
    Spišské Tomášovcestavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená2,1 km
    Spišské Tomášovcestavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená2,1 km
    Odorínvápenatá opukaZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava4,0 km
    Spišská Nová Ves – Novoveská HutasádraVytěžené ložisko – VSK, s.r.o.4,6 km
    Spišská Nová Ves – Novoveská HutaanhydritVytěžené ložisko – VSK, s.r.o.4,6 km
    Spišská Nová Ves IanhydritZáloha s očekávaným využitím rezerv – URANPRES, spol. s r.o.4,7 km
    Spišská Nová Ves IanhydritZáloha s očekávaným využitím rezerv – URANPRES, spol. s r.o.4,7 km
    Levoča – Balážštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – MATRIXSLOVAKIASERVIS, s.r.o.5,0 km

    Výskyty rud v metalogenní mapě

    VýskytTyp rudyKovyDruhZ vody
    MarkušovceHliníkové rudy (bauxity)Alvýskyt vkladu4,9 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    360 vrtů v pásmu 3 km, z toho 157 hydrogeologických a 203 ostatních; s číslem archivní zprávy 328.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m257×
    • 10–30 m25×
    • 30–100 m52×
    • 100–300 m11×
    • přes 300 m8×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Spišská Nová Ves3,5 m11624 114Aa69.pdf30 m
    4-271 Spišská Nová Veshydrogeologické7,0 m10174860 m
    Letanovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou40,0 m30007 113Bb20.pdf80 m
    Spišská Nová Ves3,6 m11624 114Aa70.pdf90 m
    Spišská Nová Vesvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou8,0 m15252 114Aa51.pdf100 m
    BK-VMr-33vklad6,4 m12892100 m
    Pb92inženýrsko-geologické1,8 m87338100 m
    Spišská Nová Vesvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou5,2 m11624 114Aa71.pdf110 m
    Spišská Nová Vesvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou4,7 m11619 114Aa57.pdf110 m
    Spišská Nová Vesvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou5,5 m11624 114Aa67.pdf120 m
    Spišská Nová Vesmonitorování vrtu6,0 m86652 114Aa132.pdf120 m
    SX-3zvláštní účely6,0 m86652120 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Letanovce – HKJ-425 °C8,0 l/s607 mCa-Mg-HCO3nepoužitý940 m
    Arnutovce – HKJ-331 °C11,8 l/s1133 mCa-Mg-HCO3nepoužitý1,1 km
    Danišovce – DH-1–0,1 l/s1000 m–nepoužitý3,6 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    HKJ-3geotermální voda22 – 385 – 1511,5 km
    kategorie a1minerální voda< 15< 5113,1 km
    kategorie a2minerální voda< 155-1517,3 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 537,7 km
    kategorie b2minerální voda15-225-1518,7 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 519,4 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Spišská Nová Ves – rušňové depoSK2004900F590 m

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Spišská Nová Ves450 m²1987–620 m
    Kúdelník I. – skládka TKO – Spišská Nová Ves35 000 m²1991monitorováno650 m
    Spišské Nová Ves – Spišská Nová Ves3 000 m²1988–680 m
    Smižany100 m²1990–740 m
    Smižany600 m²1989–1,0 km
    Kúdelník II. – Spišská Nová Ves26 650 m²1996monitorováno1,2 km
    Spišské Tomášovce250 m²1989–1,2 km
    Lieskovany100 m²1990–1,3 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova3×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Spišská Nová Ves1 revír · 12 km11Brusník11

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád