Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z 3 revírů Nejvíce revírů má nejlepší okno okolo 06:00. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 05:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 0 ze 3 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 0 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – HornádZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 27 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek63 % čiary vody 25 % flyš, 13 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,4modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 510 mg/l, tvrdá voda (17,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 7 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Nikel 56,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 36°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 29 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 46nGy/h dávkový príkon 21. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 10objektov do 3 km Najbližšie: odkalisko Rudňany (odkalisko), 1,7 km od vody. 2vzorky so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 5 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 518 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (700m Z od K538). 300vrtov do 3 km 839 rozborov vody v okolí Z toho 298 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 31°C na ústí vrtu 3 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Arnutovce – HKJ-3, výdatnosť 11,8 l/s, 6,4 km od vody. 37lokalít do 3 km 1 záťaž, 36 skládok Najbližšia záťaž: Spišská Nová Ves – rušňové depo, 2,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 81záznamov do 5 km 18 ložísk, 63 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 39plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 8 z 10 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,37typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 17,3°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,09 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 510mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 46nGy/h vo vzduchu rozsah 45 až 55 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 36 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 29 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: 700m Z od K538, 1993, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Levočský potok, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Levočský potok, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 800m S od K613 Lúč, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Odorica, potok, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Odorica, potok, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 540 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 580 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 300 vrtov v pásme 3 km, z toho 139 hydrogeologických a 161 ostatných; s číslom archívnej správy 298. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Bodrog a Hornád
Právě u vody
Dnes na toku Levočský potok
Průměr revírů toku
Kdy je nejlepší oknokolik revírů má své nejlepší dvouhodinové okno v danou hodinu
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Markušovce 34 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Levočský potok
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Levočský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 5× paleogén oligocén – miocén bielopotocké súvrstvie 2× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
73,2 mg/l78. percentil85,0 mg/l75. percentil23,5 mg/l74. percentil5,11 mg/l74. percentil279 mg/l71. percentil18,1 mg/l66. percentil12,4 mg/l63. percentil0,116 mg/l51. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,482 mg/l80. percentil11,6 mg/l78. percentil3,50 mg/l57. percentil0,0431 mg/l22. percentilKovy
522 μg/l95. percentil0,327 mg/l86. percentil62,5 μg/l68. percentil6,53 μg/l49. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
56,2 mg/kg95. percentil140 mg/kg95. percentil20,2 mg/kg95. percentil1,88 mg/kg95. percentil1,11 mg/kg95. percentil7,23 mg/kg95. percentil0,982 mg/kg94. percentil171 mg/kg85. percentil13,9 mg/kg84. percentil101 mg/kg82. percentil0,423 mg/kg80. percentil0,236 mg/kg61. percentil13,6 mg/kg38. percentil6,96 mg/kg26. percentil56,1 mg/kg20. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,13 %83. percentil835 mg/kg49. percentil1,47 %44. percentil747 mg/kg36. percentil1,57 %35. percentil4 074 mg/kg34. percentil5,05 %28. percentil0,714 %28. percentil2,27 %25. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
69,1 mg/kg73. percentil466 mg/kg71. percentil493 mg/kg68. percentil32,9 mg/kg67. percentil62,5 mg/kg62. percentil87,2 mg/kg46. percentil26,6 mg/kg44. percentil1,02 mg/kg29. percentil108 mg/kg23. percentil10,2 mg/kg21. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,32 %58. percentil2,33 ppm23. percentil6,32 ppm15. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 2970 1 zrno 50 m TP-2932 1 zrno 100 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián zdroj 19 28,4 Bq/l 2,10 Bq/l vrt s prelivom 1 0,900 Bq/l 0,900 Bq/l studňa 1 2,30 Bq/l 2,30 Bq/l upravený prameň 7 31,0 Bq/l 4,80 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 11,1 Bq/l 11,1 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 3 15,6 Bq/l 8,04 Bq/l potok, rieka 1 1,34 Bq/l 1,34 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody odkalisko Rudňany odkalisko 1,7 km Halda štôlne RŠT-1 halda vápence 1975 1,8 km Štôlňa RŠT-1 štôlňa vápence 1975 1,9 km Halda štôlne RŠT-2 halda vápence 1975 1,9 km Štôlňa RŠT-2 štôlňa vápence 1975 2,0 km Štôlňa RŠT-1 štôlňa vápence 1975 2,0 km Halda štôlne RŠT-3 halda vápence 1975 2,1 km Štôlňa RŠT-3 štôlňa vápence 1975 2,1 km Štôlňa RŠT-2 štôlňa vápence 1975 2,2 km Štôlňa RŠT-3 štôlňa vápence 1975 2,4 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Baláž I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ing. Babej Jozef B-Gas 120 m Levoča – Baláž štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MATRIXSLOVAKIASERVIS, s.r.o. 250 m Markušovce I barit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s. 1,6 km Markušovce I barit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s. 1,8 km Markušovce I barit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s. 1,8 km Markušovce vápenec vysokopercentný Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 2,3 km Markušovce vápenec vysokopercentný Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 2,3 km Odorín vápnitý slieň Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,5 km Rudňany stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o. 2,9 km Spišský Hrhov stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o. 3,4 km Matejovce nad Hornádom sadrovec Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,8 km Matejovce nad Hornádom anhydrit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,8 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Markušovce Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 1,9 km Matejovce nad Hornádom Uránovo-molybdénové rudy Cu, U, Mo ložiskový výskyt 2,5 km Rudňany – Severná žila Komplexné železné rudy Fe, Cu malé ložisko 3,6 km Závadka pri Nálepkove, Stožky Železné rudy Fe mineralogický výskyt 3,8 km Závadka pri Nálepkove, Slivníky Medené rudy Cu, U mineralogický výskyt 4,0 km Chrásť nad Hornádom Hliníkové rudy (bauxity) Al mineralogický výskyt 4,0 km Rudňany Komplexné železné rudy Fe, Cu, barit malé ložisko 4,2 km Chrasť nad Hornádom, žily Ján, Lendava a Miloj Komplexné železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 4,2 km Rudňany – Matej a Jakub žila Komplexné železné rudy Fe, Cu malé ložisko 4,3 km Hnilčík, žily Izabela, Farský grund a Baniská Komplexné železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 4,3 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody Harichovce pozorovací vrt SHMÚ 6,6 m 21365 114Aa6.pdf10 m JV 16-02 inžiniersko-geologický 5,0 m 8765420 m Levočská dolina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 150,2 m 66203 102Cc29.pdf40 m Levočské Lúky úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,7 m 13672 114Aa17.pdf40 m Levoča širokoprofilový vrt – 64931 102Cc23.pdf40 m Levočské Lúky úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,2 m 13672 114Aa19.pdf50 m BK-VMr-30 ložiskový 8,8 m 1289250 m Levočská dolina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,9 m 66203 102Cc31.pdf60 m BK-VMr-27 ložiskový 7,4 m 1289270 m V-2 inžiniersko-geologický 4,5 m 8723070 m Levoča 43,0 m 71466 102Cc39.pdf80 m BK-VMr-29 ložiskový 8,2 m 1289280 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Danišovce – DH-1 – 0,1 l/s 1000 m – nevyužívaný 2,5 km Arnutovce – HKJ-3 31 °C 11,8 l/s 1133 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 6,4 km Letanovce – HKJ-4 25 °C 8,0 l/s 607 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 8,7 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 480 m HKJ-3 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 6,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Spišská Nová Ves – rušňové depo SK2004900F 2,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Markušovce 210 m² 1985 – 30 m Levoča 300 m² 1985 – 50 m Levočské Lúky – Levoča 500 m² 1993 – 120 m Levoča 400 m² 1992 – 130 m Levoča 1 000 m² 1989 – 160 m Levočská dolina – Levoča 2 500 m² 1987 – 160 m Levoča 60 m² 1992 – 210 m Lieskovany 100 m² 1990 – 250 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
16z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 518 μg/lmedián 1,80 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,1 μg/lmedián 3,80 μg/l27 vzoriek
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,0 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 610 μg/lmedián 280 μg/l27 vzoriek
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 31,0 μg/lmedián 16,0 μg/l27 vzoriek
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l27 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,3 mg/lmedián 8,57 mg/l27 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 590 μg/lmedián 17,5 μg/l64 vzoriek5 % pod medzou stanovenia
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l64 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,100 μg/l64 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
HliníkAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,210 mg/lmedián 0,00750 mg/l64 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,250 μg/l64 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,250 μg/l64 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,10 μg/lmedián 0,700 μg/l64 vzoriek
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 540 μg/lmedián 5,00 μg/l64 vzoriek34 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




