Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku VN Vrbov

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 2 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná0
  • Nízká2

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

VN Vrbov č. 1, skóre okna 17.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 15:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    6456506556606650,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 kmč. 1
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 662 do 648 m n. m. na 0,8 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    648 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    648 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    662 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Vrbov z roku 2019
    2019snímkováno 24. 8. 2019
    Letecký snímek toku VN Vrbov z roku 2022
    2022snímkováno 27. 8. 2022
    Letecký snímek toku VN Vrbov z roku 2025
    2025snímkováno 21. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Vrbov

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku VN Vrbov

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 2 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 563 mg/l, tvrdá voda (20,5 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Molybden 0,974 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 94. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    54dávkový příkon nGy/h

    percentil 70 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektov do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    1vzorka so zlatom

    9 rudných minerálů v sedimentu

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (950 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 7ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 0,300 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 90 (Vrbov).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    27vrtov do 3 km

    166 rozborov vody v okolí

    Z toho 27 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    62°C u ústí vrtu

    10 geotermálnych vrtov do 10 km

    Nejteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, vydatnost 54,9 l/s, 8,8 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    15místa v okruhu 3 km

    15 skládok

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    1záznam do 5 km

    1 rudný výskyt

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    18plôch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • veľmi malý zdvih100%SR 6,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Popradská kotlina100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 2 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,26typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    20,5°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,65 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    563mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO4122 mg/lpercentil92
    • VápníkCa99,5 mg/lpercentil87
    • HořčíkMg28,5 mg/lpercentil83
    • ChloridyCl27,9 mg/lpercentil78
    • BikarbonátyHCO3266 mg/lpercentil68
    • DraslíkK4,17 mg/lpercentil66
    • SodíkNa11,9 mg/lpercentil61
    • FluoridyF0,104 mg/lpercentil45

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK5,47 mg/lpercentil85
    • AmmoniumNH40,142 mg/lpercentil58
    • FosfátyPO40,161 mg/lpercentil54
    • DusičnanyNO31,83 mg/lpercentil6

    Kovy

    • HliníkAl394 μg/lpercentil92
    • ŽelezoFe0,422 mg/lpercentil90
    • ManganMn147 μg/lpercentil86
    • ZinekZn7,02 μg/lpercentil52

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • MolybdenMo0,974 mg/kgpercentil94
    • NiklNi38,2 mg/kgpercentil87
    • CínSn4,47 mg/kgpercentil86
    • MěďCu40,2 mg/kgpercentil84
    • SelenSe0,461 mg/kgpercentil84
    • ChromCr95,9 mg/kgpercentil79
    • ArsenAs10,8 mg/kgpercentil78
    • VanadV82,7 mg/kgpercentil76
    • VizmutBi0,274 mg/kgpercentil68
    • AntimonSb0,832 mg/kgpercentil64
    • ZinekZn96,7 mg/kgpercentil51
    • KadmiumCd0,170 mg/kgpercentil46
    • KobaltCo7,30 mg/kgpercentil31
    • RtuťHg0,0664 mg/kgpercentil26
    • VéstPb11,2 mg/kgpercentil20

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • ManganMn2 224 mg/kgpercentil95
    • DraslíkK1,78 %percentil84
    • FosforP1 098 mg/kgpercentil76
    • ŽelezoFe3,31 %percentil76
    • HliníkAl6,40 %percentil73
    • SodíkNa0,927 %percentil61
    • VápníkCa2,52 %percentil59
    • TitanTi4 441 mg/kgpercentil49
    • HořčíkMg0,779 %percentil38
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi44,0 mg/kgpercentil93
    • RubidiumRb114 mg/kgpercentil90
    • StronciumSr194 mg/kgpercentil85
    • BorB74,5 mg/kgpercentil82
    • YttriumY31,9 mg/kgpercentil71
    • CeriumCe59,3 mg/kgpercentil50
    • BerylliumBe1,42 mg/kgpercentil50
    • GalliumGa13,8 mg/kgpercentil48
    • BaryumBa414 mg/kgpercentil42
    • ZirkoniumZr283 mg/kgpercentil18

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    54nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,53 %percentil86
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,62 ppm57. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,55 ppm57. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 378 Bq/m²43. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -23nT

    rozsah -23 až -22 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -50mGal

    zbytkový −9,6 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)571–792m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek689m a.s.l.
    • Průměrný sklon5,0°
    • Průměrná lednová teplota-5,3°C
    • Průměrná červencová teplota15,3°C
    • Roční srážky755mm

    Geomorfologické jednotky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Vrbov – nijaký (480 m od vody)Vrbov – nijaký (600 m od vody)Vrbov – nijaký (610 m od vody)Vrbov – nijaký (760 m od vody)Vrbov – nijaký (940 m od vody)Vrbov – nijaký (980 m od vody)Vrbov – nijaký (1,0 km od vody)Vlková – nijaký (1,0 km od vody)Vlková – nijaký (1,1 km od vody)Vlková – nijaký (1,6 km od vody)Vlková – nijaký (1,6 km od vody)Vlková – nijaký (1,7 km od vody)Vlková – nijaký (1,9 km od vody)Vlková – nijaký (2,0 km od vody)Žakovce Úsvit – Žakovce – nijaký (2,8 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (90 m od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (440 m od vody)Kežmarok – GTK-1 – nekúpeľný (4,9 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – nekúpeľný (7,9 km od vody)Gánovce – ŠHG-1 – nekúpeľný (8,0 km od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (8,1 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (8,2 km od vody)Gánovce – GA-1A – nekúpeľný (8,4 km od vody)Gánovce – GA-1 – nekúpeľný (8,4 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (8,8 km od vody)Vr-1,2 – l3 (910 m od vody)PP-1 – k4 (7,4 km od vody)FGP-1 – l3 (9,5 km od vody)a1 (660 m od vody)a1 (6,1 km od vody)b1 (6,3 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a2 (7,5 km od vody)a1 (8,0 km od vody)b1 (8,1 km od vody)b1 (8,2 km od vody)b2 (8,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,4 km od vody)c1 (8,6 km od vody)c1 (8,6 km od vody)a1 (8,7 km od vody)b1 (8,8 km od vody)b1 (8,8 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,1 km od vody)c1 (9,3 km od vody)c2 (9,4 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Vrbov (280 m od vody)Stará Lesná (8,6 km od vody)Žakovce – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,6 km od vody)LAHKOVCE – Zosuvy (110 m od vody)VRBOV – Zosuvy (840 m od vody)VRBOV – Zosuvy (1,1 km od vody)VLKOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)VRBOV – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)VRBOV – Zosuvy (1,7 km od vody)ZAKOVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (1,9 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,2 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)ABRAHAMOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)ABRAHAMOVCE – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (50 m od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (90 m od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Vrbov (870 m od vody)Vlková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Žakarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Vrbov – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,3 km od vody)Lipovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,3 km od vody)Vlková-hosp. dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)zlato 1 ks – zlato (950 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky v Slovensko leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: Vrbov, 120 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCubežná hodnota
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Srovnání: percentil 66 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAsbežná hodnota
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • BaryumBabežná hodnota
      nejvyšší 40,0 μg/lmedián 40,0 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Barit (BaSO₄)6 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorku, maximálně 155 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorku, maximálně 155 zrn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorku, maximálně 1 zrn
    • Zlato (Au)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    TP-26751 zrno950 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)10 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorku, maximálně 815 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)1 vzorku, maximálně 15 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzorky85 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky62 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,90 μg/lmedián 0,900 μg/l13 vzorky31 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzorky85 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 46,0 μg/lmedián 16,0 μg/l13 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 630 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky69 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 630 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 620 μg/lmedián 17,0 μg/l13 vzorky8 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzorky62 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzorky54 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,40 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l1 vzorka100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    studňa27,90 Bq/l7,80 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,80 Bq/l1,80 Bq/l
    vrt s prelivom11,80 Bq/l1,80 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody10,700 Bq/l0,700 Bq/l
    prameň115,3 Bq/l15,3 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    27 vrtov v pásme 3 km, z toho 10 hydrogeologické a 17 ostatní; s číslem archivní zprávy 27.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m11×
    • 10–30 m3×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m7×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Vrbovštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou1 200,0 m42952 101Dd11.pdf50 m
    V-3inžiniersko-geologický6,5 m8667280 m
    Vrbovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 m35858 101Dd10.pdf90 m
    Vrbovštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou1 742,0 m52584 101Dd12.pdf90 m
    V-2inžiniersko-geologický8,0 m86672120 m
    V-9inžiniersko-geologický6,0 m86672140 m
    V-1inžiniersko-geologický8,0 m86672150 m
    V-5inžiniersko-geologický7,0 m86672180 m
    V-4inžiniersko-geologický8,0 m86672190 m
    V-6inžiniersko-geologický6,5 m86672190 m
    V-8inžiniersko-geologický8,0 m86672250 m
    V-7inžiniersko-geologický8,0 m86672270 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný90 m
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný440 m
    Kežmarok – GTK-147 °C1,5 l/s2500 mNa-HCO3využívaný4,9 km
    Gánovce – ŠHG-225 °C2,5 l/s110 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,9 km
    Gánovce – ŠHG-126 °C3,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný8,0 km
    Poprad – PP-148 °C61,2 l/s1205 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný8,1 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný8,2 km
    Gánovce – GA-1A27 °C1,9 l/s276 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov8,4 km
    Gánovce – GA-123 °C2,8 l/s50 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný8,4 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,8 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––1280 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 515660 m
    Vr-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 301910 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 556,3 km
    PP-1geotermálna voda38 – 5531 – 5017,4 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1517,5 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1518,3 km
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––18,6 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 538,6 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1519,4 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Vrbov–1975–480 m
    Vrbov40 m²1960–600 m
    Vrbov100 m²1980–610 m
    Vrbov200 m²1980–760 m
    Vrbov40 m²1970–940 m
    Vrbov–1970–980 m
    Vrbov60 m²1970–1,0 km
    Vlková20 m²1960–1,0 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Zosuvy18×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny15×
    • Stabilizovaný3×

    Současný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova7×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0006×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Kežmarok2 revíry · 1,8 km16VN Vrbov č. 116

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád