Dnes na toku VVN Domaša

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VVN Domaša, skóre okna 21.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 16:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: stojatá voda

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Stojatá voda Jde o stojatou vodu, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1301401501600 km1 km2 km3 km4 km
    Výškový profil terénu (Stojatá voda): od 158 do 133 m n. m. na 4,6 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    134 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    133 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    158 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VVN Domaša z roku 2019
    2019snímkováno 19. 8. 2019
    Letecký snímek toku VVN Domaša z roku 2022
    2022snímkováno 27. 8. 2022
    Letecký snímek toku VVN Domaša z roku 2025
    2025snímkováno 24. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VVN Domaša

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VVN Domaša

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 5 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 136 mg/l, středně tvrdá voda (11,2 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Chrom 130 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 91. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohama

    45°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    48dávkový příkon nGy/h

    percentil 28 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    10 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 6ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 1,00 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 96 (Ondava).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    104vrtů do 3 km

    227 rozborů vody v okolí

    Z toho 104 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    7 zdrojů geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    14místa v okruhu 3 km

    14 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    10záznamů do 5 km

    10 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    53ploch do 3 km

    6 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×
    Kvartérníholocénříční sedimenty: resedimentované aluviální písčité štěrky v blízkém kanálu zóny1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • ORAVIKUM100%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Spiš–Šariš Paleogén100%SR 5,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 3 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pískovce100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)50%SR 15 %
    • ;;50%SR 0,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • Paleogénní pánev Ondava do Kučínu100%SR 2,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Humenné Ridge100%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,15typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    11,2°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    136mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • FluoridyF0,374 mg/lpercentil95
    • SodíkNa21,3 mg/lpercentil81
    • DraslíkK6,14 mg/lpercentil81
    • BikarbonátyHCO3274 mg/lpercentil70
    • SíranySO448,4 mg/lpercentil60
    • VápníkCa61,0 mg/lpercentil48
    • ChloridyCl6,57 mg/lpercentil42
    • HořčíkMg11,6 mg/lpercentil37

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO37,28 mg/lpercentil58
    • AmmoniumNH40,123 mg/lpercentil54
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,27 mg/lpercentil52
    • FosfátyPO40,0596 mg/lpercentil31

    Kovy

    • HliníkAl77,0 μg/lpercentil54
    • ŽelezoFe0,0609 mg/lpercentil29
    • ZinekZn3,37 μg/lpercentil24
    • ManganMn9,70 μg/lpercentil20

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ChromCr130 mg/kgpercentil91
    • MolybdenMo0,644 mg/kgpercentil83
    • NiklNi24,8 mg/kgpercentil51
    • VizmutBi0,162 mg/kgpercentil27
    • SelenSe0,138 mg/kgpercentil21
    • ArsenAs4,26 mg/kgpercentil15
    • VanadV53,4 mg/kgpercentil15
    • KobaltCo5,88 mg/kgpercentil14
    • MěďCu14,0 mg/kgpercentil8
    • CínSn1,54 mg/kgpercentil6
    • ZinekZn56,4 mg/kgpercentil5
    • KadmiumCd0,0541 mg/kgpercentil4
    • AntimonSb0,221 mg/kgpercentil4
    • RtuťHg0,0305 mg/kgpercentil4
    • VéstPb6,32 mg/kgpercentil3

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa3,04 %percentil66
    • ManganMn761 mg/kgpercentil40
    • SodíkNa0,787 %percentil33
    • TitanTi3 915 mg/kgpercentil28
    • DraslíkK1,31 %percentil21
    • ŽelezoFe2,03 %percentil12
    • HořčíkMg0,583 %percentil11
    • HliníkAl4,15 %percentil7
    • FosforP447 mg/kgpercentil5
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • ZirkoniumZr571 mg/kgpercentil90
    • BorB64,7 mg/kgpercentil62
    • StronciumSr120 mg/kgpercentil35
    • CeriumCe54,9 mg/kgpercentil35
    • YttriumY22,8 mg/kgpercentil25
    • LithiumLi24,5 mg/kgpercentil21
    • RubidiumRb71,9 mg/kgpercentil14
    • BerylliumBe0,611 mg/kgpercentil11
    • BaryumBa301 mg/kgpercentil5
    • GalliumGa3,90 mg/kgpercentil2

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    48nGy/h ve vzduchu

    rozsah 45 až 49 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,27 %percentil37
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,03 ppm37. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,34 ppm24. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 765 Bq/m²84. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -39nT

    rozsah -43 až -36 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -5mGal

    zbytkový +14,1 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    45 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Humenné Ridge100%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)119–749m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek293m a.s.l.
    • Průměrný sklon9,2°
    • Průměrná lednová teplota-3,6°C
    • Průměrná červencová teplota18,3°C
    • Roční srážky700mm

    Geomorfologické jednotky

    • Ondavská vysočina67%SR 4,4 %
    • Beskydy Foothills33%SR 1,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy100%SR 7,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • horské klima67%SR 33 %
    • klima povodí33%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum50%SR 2,9 %
    • Křída a paleogénní vnějších Karpat50%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Slovenská Kajňa – žádný (70 m od vody)Malá Domaša – nelze odhadnout (560 m od vody)Kvakovce – trvalý (680 m od vody)Slovenská Kajňa – žádný (950 m od vody)Slovenská Kajňa – žádný (1,2 km od vody)Beniakovce – Benkovce – nelze odhadnout (1,3 km od vody)Žalobín – nelze odhadnout (1,3 km od vody)Žalobín – nelze odhadnout (1,3 km od vody)Beniakovce – Benkovce – žádný (1,8 km od vody)Kvakovce – trvalý (2,0 km od vody)Giglovce – nelze odhadnout (2,2 km od vody)Benkovce – příležitostný (2,3 km od vody)Vyšný Kazimír – žádný (2,8 km od vody)Jasenovce – nelze odhadnout (2,9 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (9,4 km od vody)b1 (9,5 km od vody)Malá Domaša – štěrkovité písky – štěrk (680 m od vody)Malá Domaša – cihlové suroviny (1,0 km od vody)Kvakovce – stavební kámen – vápnitý pískovec (1,6 km od vody)Žalobín – cihlové suroviny (1,9 km od vody)Ondavské Matiašovce – štěrkovité písky – štěrk (1,9 km od vody)Kvakovce – cihlové suroviny (2,0 km od vody)Holčíkovce – cihlové suroviny (2,9 km od vody)Jasenovce – stavební kámen – pískovec (3,1 km od vody)Benkovce – štěrkovité písky – štěrk (3,2 km od vody)Poloma – stavební kámen – pískovec (4,2 km od vody)SLOVENSKA KAJNA – Sesuvy půdy (80 m od vody)– Sesuvy půdy (210 m od vody)VELKA DOMASA – Sesuvy půdy (360 m od vody)KVAKOVCE – Sesuvy půdy (360 m od vody)SLOVENSKA KAJNA – Sesuvy půdy (370 m od vody)SLOVENSKA KAJNA – Sesuvy půdy (420 m od vody)GIGLOVCE – Sesuvy půdy (430 m od vody)– Sesuvy půdy (590 m od vody)MALA DOMASA – Sesuvy půdy (610 m od vody)CICAVA – Sesuvy půdy (740 m od vody)SLOVENSKA KAJNA – Sesuvy půdy (740 m od vody)SLOVENSKA KAJNA – Sesuvy půdy (850 m od vody)MALA DOMASA – Sesuvy půdy (880 m od vody)SLOVENSKA KAJNA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)VYCHODNA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)GRUN – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)KVAKOVCE – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)HOLCIKOVCE – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)KVAKOVCE – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)GIGLOVCE – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)JASENOVCE – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)KVAKOVCE – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)HOLCIKOVCE – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)KVAKOVCE (2,1 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)GIGLOVCE – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)KVAKOVCE – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,3 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)GIGLOVCE – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)BENKOVCE – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)KVAKOVCE – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)GIGLOVCE – Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Sesuvy půdy (2,5 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,5 km od vody)GIGLOVCE – Sesuvy půdy (2,6 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,8 km od vody)HOLCIKOVCE – Sesuvy půdy (2,8 km od vody)BENKOVCE – Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)RUSKY KAZIMIR – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)RUSKY KAZIMIR – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)ZALOBIN – Sesuvy půdy (3,0 km od vody)V.D. Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (220 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (230 m od vody)Slovenská Kajňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (230 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (260 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (300 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (320 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (330 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (350 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (380 m od vody)Malá Domaša – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Slovenská Kajňa-Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Domaša – monitorování vrtu (410 m od vody)Slovenská Kajňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Slovenská Kajňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (500 m od vody)Slovenská Kajňa-Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Slovenská Kajňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Slovenská Kajňa-Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Veľká Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Domaša – negativní vrt (940 m od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)Slovenská Kajňa-Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Holčíkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Beniakovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Holčíkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Benkovce-Ondavské Matiašovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Holčíkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Benkovce-Ondavské Matiašovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Benkovce-Ondavské Matiašovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ondava, 60 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ondava2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ondava2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 76 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ondava2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBapod polovinou Slovenska
      nejvyšší 37,0 μg/lmedián 36,5 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ondava1999, 60 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ondava1999, 60 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)6 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorků, maximálně 2 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,350 mg/lmedián 0,0150 mg/l18 vzorky33 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1994, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzorky56 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzorky11 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,90 μg/lmedián 1,25 μg/l18 vzorky6 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 280 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 280 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 50,0 μg/lmedián 14,0 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1994, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 539 μg/lmedián 44,5 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,80 μg/lmedián 1,20 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 270 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 270 m od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 270 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    vyvinutá pružina445,8 Bq/l23,8 Bq/l
    zdroj10,760 Bq/l0,760 Bq/l
    dobře531,4 Bq/l12,7 Bq/l
    jiné10,670 Bq/l0,670 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování116,8 Bq/l16,8 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    104 vrtů v pásmu 3 km, z toho 74 hydrogeologických a 30 ostatních; s číslem archivní zprávy 104.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m43×
    • 10–30 m41×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m1×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    VS-2inženýrsko-geologické20,0 m285750 m
    VS-3inženýrsko-geologické20,0 m285760 m
    VR-1inženýrsko-geologické15,0 m2857110 m
    VS-1inženýrsko-geologické20,0 m2857120 m
    VR-3inženýrsko-geologické10,0 m2857140 m
    VR-2inženýrsko-geologické15,0 m2857210 m
    V.D. Domašavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou19,0 m21309 116Ab29.pdf220 m
    Domašamonitorování vrtu25,0 m39008 104Cd55.pdf220 m
    Domašamonitorování vrtu30,0 m39008 104Cd47.pdf230 m
    Slovenská Kajňavrt s širokým průměrem–61514 116Ab58.pdf230 m
    Domašamonitorování vrtu30,0 m39008 104Cd48.pdf260 m
    Domašamonitorování vrtu35,0 m39008 104Cd49.pdf300 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 566,1 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 519,5 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Slovenská Kajňa50 m²––70 m
    Malá Domaša–––560 m
    Kvakovce100 m²––680 m
    Slovenská Kajňa130 m²––950 m
    Slovenská Kajňa50 m²––1,2 km
    Beniakovce – Benkovce500 m²––1,3 km
    Žalobín30 m²––1,3 km
    Žalobín40 m²––1,3 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy52×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny30×
    • Stabilizovaný16×
    • Aktívny6×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00032×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova14×
    • P1×
    • Nedostatečně zdokumentováno1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Vranov nad Topľou1 revír · 4,6 km16VVN Domaša16

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád