Tok

Brezovský potok (Senica)

Povodí DunajSalmonidní voda (pstruh)
revír
1
délka revírů
20,1km
kraj
Trenčínský kraj
Letecký snímek toku Brezovský potok (Senica) se zvýrazněnou čarou
Modrá čára: průběh toku (orientačně). Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Mapy Google

Právě u vody

Dnes na toku Brezovský potok (Senica)

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Průměrná aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Brezovský potok (Senica), skóre okna 59.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 16:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Brezová pod Bradlom-5 cm6,0 °C
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 15:57

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu.

    1502002503003504000 km5 km10 km15 km20 km
    Výškový profil toku: od 384 do 210 m n. m. na 20,0 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    384 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    199 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    186 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    9,3 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,27

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Brezovský potok (Senica) z roku 2017
    2017snímkováno 19. 5. 2017
    Letecký snímek toku Brezovský potok (Senica) z roku 2020
    2020snímkováno 22. 8. 2020
    Letecký snímek toku Brezovský potok (Senica) z roku 2023
    2023snímkováno 27. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Brezovský potok (Senica)

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ

    01234ČOV Brezová pod Bradlom, pod, rkm 6,8: 2 ukazatelé (2024)Osuské, rkm 1,7: bez nesplněné normy (2025)rkm 7 (horní tok)rkm 2 (směrem k ústí)
    Zobrazit místa v tabulce (2)
    • ČOV Brezová pod Bradlom, podř. km 6,82 ukazatele
    • Osuskéř. km 1,7žádná nesplněná norma
    • norma nesplněna
    • žádná nesplněná norma
    • místo není v ročence

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Brezovský potok (Senica)

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 20 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny67 % vodní hladiny

    33% mladé sedimenty

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,0modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 648 mg/l, velmi těžké voda (22,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 43,0 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 91. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    58dávkový příkon nGy/h

    percentil 81 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Halda v Jablonici (halda), 2,3 km od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    11 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    3 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Stroncium 983 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 97 (Polianka – Siváčkovia, 400 m SV od k-399).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    214vrtů do 3 km

    625 rozborů vody v okolí

    Z toho 214 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    4 zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    53místa v okruhu 3 km

    2 ekologické zátěže, 22 skládek, 29 sedimentů

    Nejbližší zátěž: Myjava-Surovín – HGM-1, 1,4 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    25záznamů do 5 km

    7 ložisek, 18 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    3ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny67%SR 72 %
    • Mladé sedimenty33%SR 8,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologické stáří hornin

    • kvartér100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    kvartérholocénorganické sedimenty: rašeliny (slatiny a vrchoviská), humózne rašelinové hliny1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérní pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)75%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)25%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • veľmi veľký zdvih75%SR 2,3 %
    • stredný zdvih25%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • bradlové pásmo a pribradlová oblasť57%SR 2,2 %
    • jadrové pohoria29%SR 11 %
    • vnútrohorské panvy a kotliny14%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Myjavská pahorkatina57%SR 0,0 %
    • Malé Karpaty29%SR 1,4 %
    • Viedenská panva14%SR 4,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • rajón náplavov horských tokov50%SR 21 %
    • rajón náplavov nížinných tokov25%SR 20 %
    • rajón ílovcovo-vápencových hornín25%SR 1,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • formácia kvartérnych sedimentov75%SR 71 %
    • flyšová formácia25%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 6 z 8 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk33%SR 52 %
    • Ílovce33%SR 2,9 %
    • Zlepence33%SR 0,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)33%SR 2,8 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Zlepence; Nero)33%SR 0,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma83%SR 0,0 %
    • kvartér Myjavy17%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,99typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    22,4°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (4,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    648mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa107 mg/lpercentil91
    • BikarbonátyHCO3381 mg/lpercentil90
    • HořčíkMg32,1 mg/lpercentil86
    • SíranySO465,4 mg/lpercentil73
    • ChloridyCl22,2 mg/lpercentil72
    • FluoridyF0,156 mg/lpercentil68
    • DraslíkK3,65 mg/lpercentil60
    • SodíkNa11,1 mg/lpercentil58

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO317,9 mg/lpercentil90
    • AmmoniumNH40,202 mg/lpercentil68
    • FosfátyPO40,289 mg/lpercentil67
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,34 mg/lpercentil54

    Kovy

    • ManganMn37,1 μg/lpercentil54
    • ŽelezoFe0,104 mg/lpercentil51
    • HliníkAl60,1 μg/lpercentil48
    • ZinekZn6,39 μg/lpercentil48

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi43,0 mg/kgpercentil91
    • ChromCr101 mg/kgpercentil82
    • ZinekZn127 mg/kgpercentil72
    • MěďCu28,0 mg/kgpercentil66
    • AntimonSb0,864 mg/kgpercentil65
    • VizmutBi0,249 mg/kgpercentil61
    • ArsenAs6,73 mg/kgpercentil52
    • VéstPb14,3 mg/kgpercentil42
    • KobaltCo7,84 mg/kgpercentil40
    • VanadV63,9 mg/kgpercentil40
    • KadmiumCd0,126 mg/kgpercentil34
    • RtuťHg0,0710 mg/kgpercentil29
    • SelenSe0,161 mg/kgpercentil27
    • CínSn1,99 mg/kgpercentil20
    • MolybdenMo0,169 mg/kgpercentil11

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • DraslíkK1,84 %percentil88
    • HořčíkMg1,18 %percentil70
    • VápníkCa2,87 %percentil64
    • TitanTi4 391 mg/kgpercentil47
    • FosforP741 mg/kgpercentil35
    • HliníkAl5,19 %percentil34
    • ManganMn676 mg/kgpercentil29
    • SodíkNa0,763 %percentil28
    • ŽelezoFe2,32 %percentil28
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB77,0 mg/kgpercentil85
    • RubidiumRb93,2 mg/kgpercentil62
    • CeriumCe62,3 mg/kgpercentil61
    • LithiumLi31,5 mg/kgpercentil61
    • GalliumGa14,6 mg/kgpercentil55
    • ZirkoniumZr373 mg/kgpercentil39
    • StronciumSr117 mg/kgpercentil32
    • YttriumY23,7 mg/kgpercentil29
    • BerylliumBe0,973 mg/kgpercentil26
    • BaryumBa367 mg/kgpercentil23

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    58nGy/h ve vzduchu

    rozsah 45 až 70 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,54 %percentil86
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh8,47 ppm77. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,85 ppm76. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 486 Bq/m²49. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké71%SR 36 %
    • střední29%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +18nT

    rozsah 8 až 28 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -8mGal

    zbytkový +23,3 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)195–543m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek327m a.s.l.
    • Průměrný sklon7,3°
    • Průměrná lednová teplota-3,5°C
    • Průměrná červencová teplota18,5°C
    • Roční srážky700mm

    Geomorfologické jednotky

    • Myjavská pahorkatina100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy náchylné na acidifikáciu33%SR 31 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu33%SR 25 %
    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu33%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda71%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A29%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní50%SR 48 %
    • Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika50%SR 2,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Halda v Jablonici – 5 – halda (2,3 km od vody)Myjava – skládka galvanických kalov – Holičov vr – SK2000700F (1,7 km od vody)Jablonica – depo – SK1000100P (2,0 km od vody)Hradište pod Vrátnom – občasný (90 m od vody)Hradište pod Vrátnom – občasný (150 m od vody)Šibeničný járek – skládka inertného odpadu – Bre – občasný (350 m od vody)Hradište pod Vrátnom – nijaký (420 m od vody)Dieliky – stavebná suť – Brezová pod Bradlom – nijaký (460 m od vody)Brezová – židovský cintorín – Brezová pod Bradlo – občasný (580 m od vody)Hradište pod Vrátnom – občasný (590 m od vody)Brezová – nad družstvom – Brezová pod Bradlom – – (660 m od vody)Skládka kalov Valchek jarek Brezová pod Bradlom, – nijaký (1,2 km od vody)Jablonica – nijaký (1,2 km od vody)Brezová VIII. – Skládka KO Pod Bradlom – Brezová – nijaký (1,4 km od vody)Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kal – trvalý (1,5 km od vody)SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava – trvalý (1,5 km od vody)Osuské – trvalý (1,5 km od vody)Myjava I. – Suroviny – skládka KO – Myjava – trvalý (1,6 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka galvani – občasný (1,7 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka KO – Tu – trvalý (1,7 km od vody)Turá Lúka – Pokrivníky – stavebná suť s.r.o.Myja – občasný (1,9 km od vody)Brezová X. – Zimáci – Hradište pod Vrátnom – občasný (1,9 km od vody)Jablonka – Michaličkovia – Jablonka – trvalý (1,9 km od vody)Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka – trvalý (2,5 km od vody)Myjava – Vančiak – Myjava – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-1 – údolný (1,4 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-2 – údolný (1,6 km od vody)Myjava-Surovín – S-1 – údolný (1,6 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-1 – údolný (1,6 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – MK-6 – údolný (1,7 km od vody)Myjava-Surovín – S-4 – údolný (1,7 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-1 – údolný (1,7 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-2 – údolný (1,7 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-5 – údolný (1,7 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-2 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Surovín – S-5 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-3 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – MS-3 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-6 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-7 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-4 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-7 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-3 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Surovín – S-6 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Surovín – S-11 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-6 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-4 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – ZO – údolný (2,0 km od vody)Myjava-Surovín – S-7 – údolný (2,0 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-5 – údolný (2,0 km od vody)Myjava-Surovín – S-9 – údolný (2,1 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-8 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – S-8 – údolný (2,3 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – P-9 – údolný (2,4 km od vody)a1 (900 m od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,6 km od vody)Hradište pod Vrátnom – Dolinka – stavebný kameň (380 m od vody)Myjava – tehliarske suroviny (1,3 km od vody)Jablonica – stavebný kameň (2,4 km od vody)Hradište pod Vrátnom – Dolinka – stavebný kameň (380 m od vody)Myjava – tehliarske suroviny (1,3 km od vody)Jablonica – stavebný kameň (2,4 km od vody)Hradište pod Vrátnom – Dolinka – stavebný kameň (380 m od vody)Hradište pod Vrátnom – Fe rudy – hematit (300 m od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – vápenec (440 m od vody)Myjava – Siváčkovia – stavebný kameň – vápenec (1,4 km od vody)Hradište pod Vrátnom – stavebný kameň – vápenec (1,4 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (1,4 km od vody)Hradište pod Vrátnom – Fe rudy – limonit (1,7 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Hradište pod Vrátnom – Fe rudy – hematit (2,1 km od vody)Košariská – U Štefov – hnedé uhlie (2,5 km od vody)Jablonica – stavebný kameň – vápenec (2,6 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – vápenec (3,5 km od vody)Turá Lúka – U Dohánkov – stavebný kameň – slienitý vápenec (3,8 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Dobrá Voda – stavebný piesok – piesky (4,6 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – vápenec (4,6 km od vody)Osuské – U Slaných – stavebný piesok – pieskovec (4,7 km od vody)Jablonica – stavebný piesok – piesky (4,9 km od vody)Valchovský mlyn – všeobecná geológia (50 m od vody)Bradlo Hrombaba – všeobecná geológia (2,0 km od vody)Jablonica – všeobecná geológia (3,0 km od vody)Cerová-Lieskové – všeobecná geológia (3,8 km od vody)Turá Lúka – všeobecná geológia (3,8 km od vody)Košariská – všeobecná geológia (4,2 km od vody)– Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (920 m od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Hradište pod Vrátnom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Hradište pod Vrátnom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Hurbanova dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Osuské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Jablonica-Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (210 m od vody)Osuské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Brezová pod Bradlom – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (300 m od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Brezová pod Bradlom – monitorovací vrt (420 m od vody)Brezová pod Bradlom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)JRD Osuské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Osuské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Žriedlová dolina – Bukovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Jablonica-ČSD – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Myjava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Jablonica-kameňolom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Jablonica (2,7 km od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Jablonica (2,8 km od vody)Jablonica (2,8 km od vody)Jablonica (2,9 km od vody)Jablonica (2,9 km od vody)Jablonica (2,9 km od vody)Jablonica (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky v Slovensko leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • StronciumSrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 983 μg/lmedián 467 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Polianka – Siváčkovia, 400 m SV od k-399, 2004, 880 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 15,0 μg/lmedián 1,80 μg/l19 vzorky37 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pravostran. prítok Brezov. potoka, 200m za obcou, 2002, 170 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l19 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena, ľavostranný prítok Brezovej, 2012, 540 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,580 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Brezovský potok, 2002, 30 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků v Slovensko.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 103 μg/lmedián 44,0 μg/l14 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Brezová, potok, 2012, 80 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l19 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Brezovský, potok, 70 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 4,20 μg/lmedián 1,00 μg/l19 vzorky74 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Brezovský, potok, 1982, 70 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,930 μg/l18 vzorky44 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Brezová, potok, 2012, 70 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Brezovský potok, 2002, 30 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLipod polovinou Slovensko
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Myjava, potok, 2012, 850 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků v Slovensko.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 20,6 mg/lmedián 9,44 mg/l19 vzorky

      Nejvyšší hodnota: bez mena, pravostran. prítok Brezovského p., 2012, 440 m od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků v Slovensko.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Rutil (TiO₂)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorků, maximálně 3 zrn
    • Barit (BaSO₄)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Anatas (TiO₂)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorku, maximálně 2 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)14 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)14 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 27 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l50 vzorky52 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 4 213 μg/lmedián 66,0 μg/l50 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 480 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,30 μg/lmedián 1,35 μg/l50 vzorky32 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 380 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 114 μg/lmedián 11,5 μg/l50 vzorky8 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l50 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,0900 mg/lmedián 0,0500 mg/l50 vzorky32 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l50 vzorky82 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 900 m od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l50 vzorky78 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 190 m od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l50 vzorky84 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,40 μg/lmedián 0,800 μg/l50 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • RtuťHgpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l50 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    prameň631,1 Bq/l16,2 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,02 Bq/l1,02 Bq/l
    studňa1438,8 Bq/l7,65 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie46,60 Bq/l4,55 Bq/l
    upravený prameň, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie319,2 Bq/l14,8 Bq/l
    upravený prameň140,1 Bq/l40,1 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • halda1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Halda v Jablonicihaldastavebný kameň2,3 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Hradište pod Vrátnom – Dolinkastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke družstvo " Vrátno ", Hradište pod Vrátnom380 m
    Hradište pod Vrátnom – Dolinkastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke družstvo " Vrátno ", Hradište pod Vrátnom380 m
    Hradište pod Vrátnom – Dolinkastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke družstvo "Vrátno", Hradište pod Vrátnom380 m
    Myjavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT1,3 km
    Myjavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT1,3 km
    Jablonicastavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,4 km
    Jablonicastavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,4 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    214 vrtů v pásmu 3 km, z toho 38 hydrogeologických a 176 ostatních; s číslem archivní zprávy 214.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m97×
    • 10–30 m67×
    • 30–100 m21×
    • 100–300 m9×
    • nad 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Brezová pod Bradlomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,5 m56831 132Aa11.pdf20 m
    Hradište pod Vrátnomširokoprofilový vrt12,0 m44341 131Bb10.pdf30 m
    S-1inžiniersko-geologický12,5 m2310230 m
    Hradište pod Vrátnomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom73,0 m42191 131Bb9.pdf40 m
    S-4inžiniersko-geologický6,3 m2310240 m
    studňahydrogeologický–10185350 m
    Brezová pod Bradlomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m56675 132Aa8.pdf60 m
    BR-5inžiniersko-geologický6,0 m9239660 m
    S-2inžiniersko-geologický6,4 m2310260 m
    S-8inžiniersko-geologický6,3 m2310260 m
    S-12inžiniersko-geologický6,2 m2310270 m
    S-7inžiniersko-geologický6,2 m2310280 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 54900 m

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Myjava – skládka galvanických kalov – Holičov vrchSK2000700F1,7 km
    Jablonica – depoSK1000100P2,0 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Hradište pod Vrátnom600 m²1985–90 m
    Hradište pod Vrátnom1 200 m²1970–150 m
    Šibeničný járek – skládka inertného odpadu – Brezová pod Bradlom5 000 m²1987monitorovaná350 m
    Hradište pod Vrátnom130 m²1980–420 m
    Dieliky – stavebná suť – Brezová pod Bradlom4 150 m²2002monitorovaná460 m
    Brezová – židovský cintorín – Brezová pod Bradlom700 m²1976–580 m
    Hradište pod Vrátnom2 500 m²1980–590 m
    Brezová – nad družstvom – Brezová pod Bradlom250 m²1970–660 m

    Antropogenní sedimenty

    LokalitaUložený odpadZ vody
    Myjava-Surovín – HGM-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,4 km
    Myjava-Surovín – HGM-2Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,6 km
    Myjava-Surovín – S-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,6 km
    Myjava-Holíčov vrch – P-1Na skládke TKO sa zneškodňoval tuhý komunálny odpad. Okrem neho sa tu ukladali aj presne vymedzené druhy odpadov z pol'nohospodárskych a priemyselných1,6 km
    Myjava-Holíčov vrch – MK-6Na skládke TKO sa zneškodňoval tuhý komunálny odpad. Okrem neho sa tu ukladali aj presne vymedzené druhy odpadov z pol'nohospodárskych a priemyselných1,7 km
    Myjava-Surovín – S-4Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,7 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Zosuvy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×

    Současný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Senica1 revír · 20 km57Brezovský potok (Senica)57

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj