Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Kanál Malina č. 1, ablakpontszám 26. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Mérsékelt lejtés Az áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás 0 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 1 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – MorvaSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (45 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 92%-a 8% Fiatal üledékek Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,8modell szerinti becslés Víztípus Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizáció 507 mg/l, kemény víz (16,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 5 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Szelén 0,827 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 45°C 1000 m mélységben hőáramlás 58 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 83 °C (38 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 39NGY/H dózisteljesítmény 5. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 2objektum 3 km-en belül Legközelebbi: Halda pri V-938 štôlni (roncs), 3,0 km-re a víztől. 2aranyat tartalmazó minta 12 érc ásványi anyag az üledékben Legfeljebb 1 szem egy mintában (820 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből. 4 9 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Ólom 9,20 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 98. percentilis (ježovka, potok). 2 769fúrás 3 km-en belül 1084 vízelemzés a közelben Közülük 2232-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 10 km-en belül nem rögzítenek geotermikus fúrást vagy rugót. 19Telephelyek 3 km-en belül 12 környezeti terhelés, 7 hulladéklerakó Legközelebbi teher: MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OP, 300 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 84bejegyzés 5 km-en belül 52 telep, 32 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 2terület 3 km-en belül 2 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 16 pontjából 12-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,82tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 16,7°dH, kemény Kalcium és magnézium összege (2,97 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 507mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 39ngy/h a levegőben 29-57 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. alacsony A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. +24nT 4-36 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -42mGal maradék −10,3 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 45 / 83 °C1000 és 2000 m mélységben 38 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 58 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: ježovka, potok2004, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa2004, 820 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: kanál pretekajúci V okolo Záhorskej Vsi, cca 1 km od obce2003, 250 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Suchý, potok, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kuchynská Malina, potok2003, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa2004, 820 m-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Malina, potok2003, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Stupavský, potok2003, 220 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Morava2003, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: pravostranný prítok potoka Malina pred rybníkom od Jakubova2004, 360 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: studňa1994, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1994, 890 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1993, 240 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: drén1994, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1994, 890 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1994, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 570 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1994, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1994, 580 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 2 769 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 176 hidrogeológiai és 2593 egyéb; archív jelentés számával: 2232. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Duna
Most a víznél
Ma a(z) Kanál Malina vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Kanál Malina vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Problémás szennyvíztisztító telepek a horgászvizek közelében1 tisztító 2 km-en belül a horgászvíztől
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (4)
A(z) Kanál Malina vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 10× Négytagú Pleisztocén folyóvízi üledékek: túlnyomórészt homokos vagy kavicsszerű homokos fenékfelhalmozódások ártereken és alacsony teraszokon 1× Négytagú Pleisztocén proluviális üledékek: agyag és homokos kavics kőzetdarabokkal alacsony hordalékkúpokban 1× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Fő hidrogénező régió
A talajvíz genetikai típusa
Vegyi típusú talajvíz
Talajvíz minőségi osztály
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
91,5 mg/l86. percentilis23,0 mg/l83. percentilis29,9 mg/l80. percentilis5,79 mg/l79. percentilis86,9 mg/l77. percentilis19,6 mg/l65. percentilis0,138 mg/l61. percentilis234 mg/l57. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,760 mg/l90. percentilis0,713 mg/l90. percentilis6,05 mg/l88. percentilis14,0 mg/l84. percentilisFémek
176 μg/l88. percentilis15,6 μg/l80. percentilis0,122 mg/l57. percentilis52,7 μg/l44. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
0,827 mg/kg95. percentilis1,01 mg/kg95. percentilis266 mg/kg93. percentilis0,636 mg/kg93. percentilis54,5 mg/kg90. percentilis0,608 mg/kg89. percentilis3,36 mg/kg88. percentilis0,393 mg/kg87. percentilis35,0 mg/kg82. percentilis3,99 mg/kg81. percentilis21,1 mg/kg73. percentilis8,93 mg/kg71. percentilis9,05 mg/kg59. percentilis70,5 mg/kg47. percentilis59,7 mg/kg29. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
1 531 mg/kg90. percentilis1 208 mg/kg84. percentilis3,77 %73. percentilis2,49 %38. percentilis0,798 %35. percentilis0,735 %31. percentilis3 556 mg/kg16. percentilis4,54 %12. percentilis1,19 %10. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
564 mg/kg82. percentilis17,5 mg/kg78. percentilis147 mg/kg60. percentilis415 mg/kg54. percentilis0,746 mg/kg16. percentilis45,1 mg/kg16. percentilis20,0 mg/kg15. percentilis72,4 mg/kg14. percentilis45,9 mg/kg11. percentilis21,1 mg/kg8. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
1,16 %16. percentilis5,94 ppm9. percentilis1,64 ppm4. percentilis1 672 Bq/m²58. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Legközelebbi minták arannyal
Minta Arany a mintában A vízből 67 1 szem 370 m 77 1 szem 820 m Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső forrás 6 15,8 Bq/l 11,8 Bq/l jól 24 37,5 Bq/l 5,99 Bq/l rezervoár 1 4,56 Bq/l 4,56 Bq/l patak, folyó 2 1,44 Bq/l 1,27 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 6 13,1 Bq/l 9,93 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Halda pri V-938 štôlni roncs piritércek 3,0 km V-938 tárna tárna piritércek 3,0 km Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Feld éghető földgáz Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 30 m Feld éghető földgáz Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 30 m Feld éghető földgáz Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 30 m Jakubov félparaffin kőolaj Aláaknázott betét – NAFTA a.s. 740 m Jakubov félparaffin kőolaj Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 1,1 km Jakubov éghető földgáz Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 1,1 km Jakubov éghető földgáz Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 1,1 km Jakubov félparaffin kőolaj Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 1,1 km Jakubov – Dúbrava félparaffin kőolaj Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 1,3 km Jakubov – Dúbrava éghető földgáz Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 1,3 km Suchohrad – Gajar éghető földgáz Letét, ahol a geológiai feltárás folyik – NAFTA Production s.r.o. 1,3 km Jakubov éghető földgáz Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o. 1,3 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Kuchyňa- Švansbach Antimonércek Sb kisbetét 2,7 km Pernek-Krížnica Antimonércek Sb kisbetét 3,9 km Pernek Többfémes-precíz fémércek Pb, Ag ásványi jelenség 4,5 km Kuchyňa-Skalnatá Antimonércek Sb betét előfordulása 4,7 km Karol Pirit pirit, arzenopirit közepes betét 4,8 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből 3405 mérnök-geológiai 15,0 m 809010 m V-84 mérnök-geológiai 8,0 m 2419110 m ZM-96 mérnök-geológiai 4,5 m 970310 m 2 mérnök-geológiai 3,8 m 485610 m Cf La-86 letét 208,0 m – 10 m S-2 mérnök-geológiai 11,0 m 1634910 m ZM-19 mérnök-geológiai 3,6 m 970320 m ZM-14 mérnök-geológiai 3,5 m 970320 m S-17 mérnök-geológiai 10,0 m 970320 m S-19 mérnök-geológiai 8,0 m 970320 m ZM-98 mérnök-geológiai 4,0 m 970320 m 4 mérnök-geológiai 6,5 m 485630 m Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – hulladéklerakó s OP hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi csuromvíz / NH4+, sínek 46 b. (30-16) 300 m MA (006) / Malacka – ČS PHM Pezinská ul. üzemanyagtöltő állomás – áruk tárolása és forgalmazása nem poláros extrahálható anyagok (NEL) 25 pont (25) 490 m MA (012) / Malacka – bývalý závod ZŤS műszaki termelés – ipari termelés tetraklóretén 36 b. (36); 570 m MA (008) / Kuchyňa – letisko katonai repülőterek – katonai bázisok nem poláros extrahálható anyagok (NEL) 40 pont (40) 570 m Kuchyňa – letisko SK1000100P 570 m MA (010) / Láb – Búrkové – hulladéklerakó s OP hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi csuromvíz / NH4+, sínek 51 b. (32-19) 1,3 km MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – hulladéklerakó s OP hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi nem poláros extrahálható anyagok (NEL) 51 b. (35-16) 1,3 km MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s. vasúti raktár és állomás – szállítás nem poláros extrahálható anyagok (NEL) 24 b. (24) 1,8 km MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s. vasúti raktár és állomás – szállítás nem poláros extrahálható anyagok (NEL) 24 b. (24) 1,8 km MA (031) / Zohor – bývalý Agrochemický podnik mezőgazdasági vegyszerek tárolása és forgalmazása – mezőgazdasági termelés aldrin 33 b. (33) 2,1 km Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Zohor – NNO – Zohor 52 610 m² 1996 ellenőrzött 310 m Zohor – NO – Zohor 11 500 m² 2004 ellenőrzött 330 m Kuchyňa – 1979 – 630 m Pernek – 1980 – 1,5 km Devínske jazero I. – Devínska Nová Ves – 1990 – 1,5 km Devínske jazero II. – Devínska Nová Ves – 1990 – 1,7 km Devínske jazero III. – Devínska Nová Ves – 1990 – 2,6 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
14100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 9,20 μg/lmedián 2,50 μg/l37 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 170 μg/lmedián 66,0 μg/l37 minták
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,150 μg/l37 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 7,30 μg/lmedián 1,40 μg/l37 minták41 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,48 μg/lmedián 0,500 μg/l37 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l37 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l37 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l37 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 36,2 mg/lmedián 11,2 mg/l37 minták
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l81 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l81 minták22 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 10 556 μg/lmedián 94,0 μg/l81 minták
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,670 mg/lmedián 0,0100 mg/l81 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l81 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l81 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l81 minták72 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l81 minták65 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 10,1 μg/lmedián 1,30 μg/l81 minták
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 74,0 μg/lmedián 8,00 μg/l81 minták
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l81 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt