Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Kanál Malina

Cuenca: DanubioCiprínido
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
45,7km
región
Región de Bratislava
Imagen aérea del curso de agua Kanál Malina con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Kanál Malina

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Kanál Malina č. 1, puntuación de la ventana 25.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:05.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Pendiente moderada La corriente es perceptible, alternándose bajios y remansos. Transición entre un curso de agua de llanura y de piedemonte.

    1001502002500 km10 km20 km30 km40 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 238 a 141 m s. n. m. en 40,3 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    238 m a.s.l.
    Punto más bajo
    138 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    100 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    2,5 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,17

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Kanál Malina de 2017
    2017fotografiado 3 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Kanál Malina de 2020
    2020fotografiado 28 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Kanál Malina de 2023
    2023fotografiado 28 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Kanál Malina

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    0 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • Ninguna norma incumplida2

    Depuradoras problemáticas cerca de los cotos de pesca1 planta de tratamiento a menos de 2 km del coto de pesca

    • COV Zohorcarga 113%0,6 km

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Kuchyňa, aguas abajo, km de río 38,0: sin norma incumplida (2022)Jakubov, km de río 19,6: 4 indicadores (2023)Láb, km de río 12,4: 1 indicador (2024)Zohor, km de río 4,2: 4 indicadores (2025)rkm 38 (curso alto)rkm 4 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (4)
    • Kuchyňa, aguas abajokm de río 38,0ninguna norma incumplida
    • Jakubovkm de río 19,64 indicadores
    • Lábkm de río 12,41 indicador
    • Zohorkm de río 4,24 indicadores
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Kanál Malina

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 45 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek92 % čiary vody

    8 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 507 mg/l, tvrdá voda (16,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    5 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,827 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 58 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 38 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    39nGy/h dávkový príkon

    5. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    Najbližšie: Halda pri V-938 štôlni (halda), 3,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (820 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 9,20 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (ježovka, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    2769vrtov do 3 km

    1084 rozborov vody v okolí

    Z toho 2232 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    19lokalít do 3 km

    12 záťaží, 7 skládok

    Najbližšia záťaž: MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OP, 300 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    84záznamov do 5 km

    52 ložísk, 32 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek92%SR 72 %
    • Mladé sedimenty8,3%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív10×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: prevažne piesky až štrkovité piesky dnových akumulácií v nivách a nízkych terasách1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív36%SR 68 %
    • fluviáne sedimenty terás27%SR 3,1 %
    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov27%SR 2,5 %
    • eolické sedimenty9,1%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 5 – 1055%SR 20 %
    • 10 – 1518%SR 7,1 %
    • 30 – 4018%SR 1,5 %
    • 2 – 59,1%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)70%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)30%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih30%SR 6,4 %
    • stredný zdvih30%SR 32 %
    • stredný pokles20%SR 6,8 %
    • veľký zdvih10%SR 26 %
    • malý pokles10%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 12 z 16 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava77%SR 52 %
    • Arena23%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)31%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)23%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Eolické)15%SR 0,3 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Gravitačné)15%SR 0,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Eolick)7,7%SR 0,1 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)7,7%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • potamogénna mineralizácia33%SR 4,1 %
    • silikátovo-karbonátogénna, silikátovo-sulfidogénna mineralizácia27%SR 1,1 %
    • silikátogénna, resp. silikátovo-sulfidogénna mineralizácia20%SR 2,0 %
    • karbonátogénna, príp. karbonátovo-silikátogénna mineralizácia20%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3, resp. Ca-SO433%SR 3,4 %
    • Ca-HCO3, resp. Ca-HCO3-SO4-NO3, Ca-SO4-HCO3-NO327%SR 0,9 %
    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3 typ20%SR 1,7 %
    • Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-Mg-HCO3-SO4 typ20%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C56%SR 4,3 %
    • H22%SR 8,8 %
    • E11%SR 6,5 %
    • G11%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,82typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    16,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,97 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    507mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatosSO491,5 mg/l86. percentil
    • SodioNa23,0 mg/l83. percentil
    • ClorurosCl29,9 mg/l80. percentil
    • DraslíkK5,79 mg/l79. percentil
    • CalcioCa86,9 mg/l77. percentil
    • MagnesioMg19,6 mg/l65. percentil
    • FluorurosF0,138 mg/l61. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3234 mg/l57. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,760 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,713 mg/l90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,05 mg/l88. percentil
    • NitratosNO314,0 mg/l84. percentil

    Metales

    • ManganesoMn176 μg/l88. percentil
    • CincZn15,6 μg/l80. percentil
    • HierroFe0,122 mg/l57. percentil
    • AluminioAl52,7 μg/l44. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenioSe0,827 mg/kg95. percentil
    • MolibdenoMo1,01 mg/kg95. percentil
    • CincZn266 mg/kg93. percentil
    • BizmutBi0,636 mg/kg93. percentil
    • CobreCu54,5 mg/kg90. percentil
    • CadmioCd0,608 mg/kg89. percentil
    • AntimonioSb3,36 mg/kg88. percentil
    • MercurioHg0,393 mg/kg87. percentil
    • NíquelNi35,0 mg/kg82. percentil
    • CínSn3,99 mg/kg81. percentil
    • PlomoPb21,1 mg/kg73. percentil
    • ArsénicoAs8,93 mg/kg71. percentil
    • CobaltoCo9,05 mg/kg59. percentil
    • CromoCr70,5 mg/kg47. percentil
    • VanadioV59,7 mg/kg29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn1531 mg/kg90. percentil
    • FósforoP1208 mg/kg84. percentil
    • CalcioCa3,77 %73. percentil
    • HierroFe2,49 %38. percentil
    • SodioNa0,798 %35. percentil
    • MagnesioMg0,735 %31. percentil
    • TitánTi3556 mg/kg16. percentil
    • AluminioAl4,54 %12. percentil
    • DraslíkK1,19 %10. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa564 mg/kg82. percentil
    • GáliumGa17,5 mg/kg78. percentil
    • StronciumSr147 mg/kg60. percentil
    • ZirkónZr415 mg/kg54. percentil
    • BerilioBe0,746 mg/kg16. percentil
    • BoroB45,1 mg/kg16. percentil
    • YtriumY20,0 mg/kg15. percentil
    • RubídiumRb72,4 mg/kg14. percentil
    • CérCe45,9 mg/kg11. percentil
    • LítiumLi21,1 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    39nGy/h vo vzduchu

    rozsah 29 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,16 %16. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,94 ppm9. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,64 ppm4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 38 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 58 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri V-938 štôlni – 5 – halda (3,0 km od vody)V-938 štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Kuchyňa- Švansbach – Antimónové rudy (2,7 km od vody)Pernek-Krížnica – Antimónové rudy (3,9 km od vody)Pernek – Polymetalicko-drahokovové rudy (4,5 km od vody)Kuchyňa-Skalnatá – Antimónové rudy (4,7 km od vody)Karol – Pyrit (4,8 km od vody)MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (300 m od vody)MA (006) / Malacky – ČS PHM Pezinská ul. – čerpacia stanica PHM – skladovanie a dis (490 m od vody)MA (012) / Malacky – bývalý závod ZŤS – strojárska výroba – priemyselná výroba (570 m od vody)MA (008) / Kuchyňa – letisko – vojenské letiská – vojenské základne (570 m od vody)MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,3 km od vody)MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,3 km od vody)MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s. – železničné depo a stanica – doprava (1,8 km od vody)MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s. – železničné depo a stanica – doprava (1,8 km od vody)MA (031) / Zohor – bývalý Agrochemický podnik – skladovanie a distribúcia agrochemikálií (2,1 km od vody)MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,4 km od vody)MA (007) / Kostolište – Jakos v areáli PD – strojová a traktorová stanica – doprava (2,7 km od vody)Kuchyňa – letisko – SK1000100P (570 m od vody)Zohor – NNO – Zohor – nijaký (310 m od vody)Zohor – NO – Zohor – nijaký (330 m od vody)Kuchyňa – nijaký (630 m od vody)Pernek – trvalý (1,5 km od vody)Devínske jazero I. – Devínska Nová Ves – nijaký (1,5 km od vody)Devínske jazero II. – Devínska Nová Ves – nijaký (1,7 km od vody)Devínske jazero III. – Devínska Nová Ves – nijaký (2,6 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (30 m od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (1,1 km od vody)Jakubov – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Suchohrad – Gajary – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)Jakubov – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)PZZP Láb – 3. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (1,3 km od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (1,3 km od vody)Jakubov – Dúbrava – horľavý zemný plyn (1,5 km od vody)Jakubov – Dúbrava – ropa poloparafinická (1,5 km od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (2,6 km od vody)Jakubov – juh – horľavý zemný plyn (2,9 km od vody)PZZP Láb – 4. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (2,9 km od vody)Vysoká – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Pernek – stavebný kameň (3,3 km od vody)PZZP Láb – 1. + 2. + 5. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (3,5 km od vody)Láb – gazolín (3,5 km od vody)Láb – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Láb – ropa poloparafinická (3,5 km od vody)PZZP Láb – 4. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (3,5 km od vody)Vysoká pri Morave III, časť A – štrkopiesky a piesky (3,6 km od vody)Devínska Nová Ves – tehliarske suroviny (3,7 km od vody)Vysoká pri Morave III, časť B – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Záhorská Ves I – horľavý zemný plyn (4,7 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (4,7 km od vody)Bažantnica II – sklárske piesky (4,9 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (30 m od vody)Jakubov – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (1,1 km od vody)Jakubov – Dúbrava – ropa poloparafinická (1,3 km od vody)Jakubov – Dúbrava – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)Jakubov – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)Suchohrad – Gajary – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (1,3 km od vody)Vysoká – horľavý zemný plyn (2,2 km od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (2,6 km od vody)Jakubov – juh – horľavý zemný plyn (2,8 km od vody)Malacky – horľavý zemný plyn (3,2 km od vody)Pernek – stavebný kameň (3,3 km od vody)Láb – ropa poloparafinická (3,5 km od vody)Láb – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Láb – gazolín (3,5 km od vody)Bažantnica II – sklárske piesky (3,6 km od vody)Vysoká pri Morave III – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Devínska Nová Ves – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Záhorská Ves I – horľavý zemný plyn (4,7 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (4,8 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (30 m od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (740 m od vody)Bažantnica II – sklárske piesky (3,6 km od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (3,7 km od vody)Záhorská Ves – štrkopiesky a piesky (2,3 km od vody)Gajary – štrkopiesky a piesky (2,9 km od vody)Jakubov – ropa, zemný plyn (80 m od vody)Devínske Jazero – štrkopiesky (270 m od vody)Jakubov 53 – zemný plyn (270 m od vody)Devínske Jazero – štrkopiesky (380 m od vody)Láb 132 – zemný plyn (440 m od vody)Devínske Jazero – štrkopiesky (580 m od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (650 m od vody)Láb – piesky (1,1 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (1,8 km od vody)Láb – štrkopiesky (2,2 km od vody)Malacky Z 102 – zemný plyn, pzzp (2,3 km od vody)Kuchyňa – Švansbach – Sb rudy (2,7 km od vody)Láb – stavebný piesok – piesky (2,7 km od vody)Devínska Nová Ves – štrkopiesky (2,7 km od vody)Rohožník – stavebný kameň – vápenec (2,8 km od vody)Záhorská Ves (Lopaty) – štrkopiesky (2,9 km od vody)Lozorno – Pusté – Pod cisárskym borníkom – stavebný piesok – piesky (3,5 km od vody)Záhorská Ves 2 – ropa, zemný plyn (3,5 km od vody)Suchohrad – Gajary – zemný plyn, pzzp (3,5 km od vody)Malacky – zemný plyn (3,6 km od vody)Plavecký Štvrtok (pri naftovej veži) – štrkopiesky (3,9 km od vody)Devínska Nová Ves – štrkopiesky (4,1 km od vody)Kostolište – rašelina (4,3 km od vody)Gajary 125 – ropa, zemný plyn (4,3 km od vody)Pernek – stavebný kameň – amfibolit (4,6 km od vody)Plavecký Štvrtok – U Cigánov – stavebný piesok – piesky (4,8 km od vody)Pernek – Jahodnisko – antimónové rudy (4,4 km od vody)Prístodolok – všeobecná geológia (3,1 km od vody)Vysoká – všeobecná geológia (4,3 km od vody)Pernek, Krížnica – mineralógia (4,3 km od vody)Bezedné – Tančibok – hydrogeológia (4,8 km od vody)Vajarská – všeobecná geológia (5,0 km od vody)Devínska Nová Ves-Zohor – Zosuvy (150 m od vody)Devínska Nová Ves-Zohor – Zosuvy (190 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Malacky – monitorovací vrt (150 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Malacky – negatívny vrt (180 m od vody)Malacky – monitorovací vrt (190 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Pernek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Zohor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Malacky-Vinohrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Malacky-bažantnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (290 m od vody)Jakubov – pozorovací vrt SHMÚ (330 m od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)– monitorovací vrt (340 m od vody)– monitorovací vrt (360 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Zohor – Láb I. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Zohor-Láb I – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Malacky – monitorovací vrt (540 m od vody)Zohor-Láb I – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (550 m od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (560 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Zohor – kúpalisko – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (600 m od vody)Zohor – pozorovací vrt SHMÚ (600 m od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (610 m od vody)Láb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Devínske Jazero – pozorovací vrt SHMÚ (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Jakubov, 1100m SSZ od K149 – studňa (70 m od vody)Jakubov, 1600m JZ od K145 – studňa (80 m od vody)Kuchyňa, č.d. 515, 900m JV od K218 – studňa (120 m od vody)Kuchyňa, č.d. 488, 2100m JJz od k251 – studňa (130 m od vody)Kuchyňa, letisko severný lúč, 600m Z od K218 – vrt (130 m od vody)Vinohrádek, 3900m SV od K154 – studňa (150 m od vody)Temres, záhrady, 800m SZ od K170 – vrt (200 m od vody)Malacky-údržba diaľnice, 2000m Z od K179 – vrt (240 m od vody)Kuchyňa, letisko južný lúč, 1600m JJV odK200 – vrt (280 m od vody)Vinohrádek, 2500m SV od K154 – vrt (300 m od vody)Jakubov, 750m J od K146 – studňa (350 m od vody)Jakubov, 1200m SSV od K146 – vrt (370 m od vody)Kuchyňa, č.d. 215, 1400m JJZ od K251 – studňa (370 m od vody)Kuchyňa – RD, 700m V od K218 – vrt (480 m od vody)Plavecký Štvrtok-Rybníky, 500m Sv od K154 – studňa (480 m od vody)Jakubov, 750m JZ od K151 Hromový – studňa (490 m od vody)Malacky, Majer, 500m V od K181 – vrt (530 m od vody)Malacky, Partizánska 33, 1100m V od K157 – studňa (570 m od vody)Devínske Jazero, záhrady, 700m SV od K138 – studňa (580 m od vody)Piesky, 900m Z od K150 – studňa (580 m od vody)Láb, 400m JZ od K145 – vrt (680 m od vody)Zohor, č.d. 20, 1200m JJV od K144 – studňa (720 m od vody)Malacky, Rohožnícka 26, 900m Z od K181 – studňa (780 m od vody)Zohor, 800m ZJZ od K145 – studňa (780 m od vody)Suchohrad, 500m S od K148 – vrt (820 m od vody)Láb, 700m ZJZ od K144 – drenáž (830 m od vody)Pernek, horáreň Borek, 1100m SV od K201 – vrt (870 m od vody)Malacky, č.d. 143, 900m VSV od K170 – studňa (880 m od vody)Kuchyňa-kasárne, 900m J od K213 – studňa (890 m od vody)Zohor, 700m SZ od K145 – studňa (890 m od vody)Láb, 1200m VSV od K145 – vrt (930 m od vody)Zohor – RD, 900m JZ od K151 – studňa (940 m od vody)Kuchyňa, 700m JV od K195 – drenáž (950 m od vody)Jakubov, 1700m S od K146 – studňa (970 m od vody)Vysoká nad Moravou, 900m V od K138 – drenáž (1,0 km od vody)Kuchyňa, 1000m Z od K 557 – prameň (1,1 km od vody)Háje, 1400m JJZ od K154 – studňa (1,1 km od vody)Malacky-Kablo, 1900m Z od K179 – vrt (1,1 km od vody)Pernek, horáreň Borek, 900m SV od K201 – vrt (1,1 km od vody)Jakubov, 500m Z od K149 – vrt (1,2 km od vody)zlato 1 ks – zlato (370 m od vody)zlato 1 ks – zlato (820 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 2,50 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ježovka, potok, 2004, 370 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 170 μg/lmedián 66,0 μg/l37 vzoriek

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 820 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: kanál pretekajúci V okolo Záhorskej Vsi, cca 1 km od obce, 2003, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,150 μg/l37 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Suchý, potok, 350 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 7,30 μg/lmedián 1,40 μg/l37 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kuchynská Malina, potok, 2003, 730 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,48 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 820 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malina, potok, 2003, 130 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stupavský, potok, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Morava, 2003, 660 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 36,2 mg/lmedián 11,2 mg/l37 vzoriek

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok potoka Malina pred rybníkom od Jakubova, 2004, 360 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)41 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)38 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)33 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)26 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 50 zŕn
    • Oro (Au)2 vzorky, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    671 zrno370 m
    771 zrno820 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)41 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))41 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)41 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)41 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))41 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)40 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)40 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)40 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)39 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)4 vzorky, najviac 141 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO318×
    • Ca-Mg-HCO3-SO49×
    • Ca-SO4-HCO39×
    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-SO48×
    • Ca-HCO3-SO45×
    • Ca-Mg-NO3-SO42×
    • Ca-Na-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D23×
    • trieda H22×
    • trieda E10×
    • trieda C9×
    • trieda A7×
    • trieda F5×
    • trieda B3×
    • trieda G2×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l81 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10 556 μg/lmedián 94,0 μg/l81 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,670 mg/lmedián 0,0100 mg/l81 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l81 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l81 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 1,30 μg/l81 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 8,00 μg/l81 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l81 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 580 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente615,8 Bq/l11,8 Bq/l
    studňa2437,5 Bq/l5,99 Bq/l
    vodná nádrž14,56 Bq/l4,56 Bq/l
    potok, rieka21,44 Bq/l1,27 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie613,1 Bq/l9,93 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa1×
    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Halda pri V-938 štôlnihaldapyritové rudy3,0 km
    V-938 štôlňaštôlňapyritové rudy3,0 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.30 m
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.30 m
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.30 m
    Jakubovropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA a.s.740 m
    Jakubovropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Jakubovhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Jakubovhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Jakubovropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Jakubov – Dúbravaropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,3 km
    Jakubov – Dúbravahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,3 km
    Suchohrad – Gajaryhorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA Production s.r.o.1,3 km
    Jakubovhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,3 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Kuchyňa- ŠvansbachAntimónové rudySbmalé ložisko2,7 km
    Pernek-KrížnicaAntimónové rudySbmalé ložisko3,9 km
    PernekPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Agmineralogický výskyt4,5 km
    Kuchyňa-SkalnatáAntimónové rudySbložiskový výskyt4,7 km
    KarolPyritpyrit, arzenopyritstredné ložisko4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    2769 vrtov v pásme 3 km, z toho 176 hydrogeologických a 2593 ostatných; s číslom archívnej správy 2232.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m1767×
    • 10–30 m302×
    • 30–100 m70×
    • 100–300 m234×
    • nad 300 m151×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    3405inžiniersko-geologický15,0 m809010 m
    V-84inžiniersko-geologický8,0 m2419110 m
    ZM-96inžiniersko-geologický4,5 m970310 m
    2inžiniersko-geologický3,8 m485610 m
    Cf La-86ložiskový208,0 m–10 m
    S-2inžiniersko-geologický11,0 m1634910 m
    ZM-19inžiniersko-geologický3,6 m970320 m
    ZM-14inžiniersko-geologický3,5 m970320 m
    S-17inžiniersko-geologický10,0 m970320 m
    S-19inžiniersko-geologický8,0 m970320 m
    ZM-98inžiniersko-geologický4,0 m970320 m
    4inžiniersko-geologický6,5 m485630 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy46 b. (30-16)300 m
    MA (006) / Malacky – ČS PHM Pezinská ul.čerpacia stanica PHM – skladovanie a distribúcia tovarovnepolárne extrahovateľné látky (NEL)25b. (25)490 m
    MA (012) / Malacky – bývalý závod ZŤSstrojárska výroba – priemyselná výrobatetracloroeteno36 b. (36);570 m
    MA (008) / Kuchyňa – letiskovojenské letiská – vojenské základnenepolárne extrahovateľné látky (NEL)40b. (40)570 m
    Kuchyňa – letiskoSK1000100P570 m
    MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy51 b. (32-19)1,3 km
    MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadminepolárne extrahovateľné látky (NEL)51 b. (35-16)1,3 km
    MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s.železničné depo a stanica – dopravanepolárne extrahovateľné látky (NEL)24 b. (24)1,8 km
    MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s.železničné depo a stanica – dopravanepolárne extrahovateľné látky (NEL)24 b. (24)1,8 km
    MA (031) / Zohor – bývalý Agrochemický podnikskladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výrobaaldrin33 b. (33)2,1 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Zohor – NNO – Zohor52 610 m²1996monitorovaná310 m
    Zohor – NO – Zohor11 500 m²2004monitorovaná330 m
    Kuchyňa–1979–630 m
    Pernek–1980–1,5 km
    Devínske jazero I. – Devínska Nová Ves–1990–1,5 km
    Devínske jazero II. – Devínska Nová Ves–1990–1,7 km
    Devínske jazero III. – Devínska Nová Ves–1990–2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Záhorie2 cotos de pesca · 46 km15Kanál Malina č. 118

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio