Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Kanál Malina

parcours de pêche
2
longueur des parcours de pêche
45,7km
région
Région de Bratislava

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Kanál Malina

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible2

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Kanál Malina č. 1, score de la fenêtre 24.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Pente modérée Le courant est sensible, bas-fonds et calmes alternant. Transition entre un cours d'eau de plaine et de piémont.

    1001502002500 km10 km20 km30 km40 kmn° 2n° 1
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 238 à 141 m au-dessus du niveau de la mer sur 40,3 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    238 m a.s.l.
    Point le plus bas
    138 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    100 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    2,5 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,17

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Kanál Malina de 2017
    2017imagé 3 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Kanál Malina de 2020
    2020imagé 28 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Kanál Malina de 2023
    2023imagé 28 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Kanál Malina

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    0 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.

    • Aucune norme non respectée2

    Stations d’épuration problématiques près des parcours de pêche1 station d'épuration à moins de 2 km du parcours de pêche

    • COV Zohorcharge 113%0,6 km

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    01234Kuchyňa, en aval, pK 38,0 : sans norme non respectée (2022)Jakubov, pK 19,6 : 4 indicateurs (2023)Láb, pK 12,4 : 1 indicateur (2024)Zohor, pK 4,2 : 4 indicateurs (2025)rkm 38 (cours supérieur)rkm 4 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (4)
    • Kuchyňa, en avalkm de rivière 38,0aucune norme non respectée
    • Jakubovkm de rivière 19,64 indicateurs
    • Lábkm de rivière 12,41 indicateur
    • Zohorkm de rivière 4,24 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Kanál Malina

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 45 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek92 % čiary vody

    8 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 507 mg/l, tvrdá voda (16,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    5 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,827 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 58 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 38 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    39nGy/h dávkový príkon

    5. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    Najbližšie: Halda pri V-938 štôlni (halda), 3,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (820 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 9,20 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (ježovka, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    2 769vrtov do 3 km

    1084 rozborov vody v okolí

    Z toho 2232 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    19lokalít do 3 km

    12 záťaží, 7 skládok

    Najbližšia záťaž: MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OP, 300 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    84záznamov do 5 km

    52 ložísk, 32 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek92%SR 72 %
    • Mladé sedimenty8,3%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív10×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: prevažne piesky až štrkovité piesky dnových akumulácií v nivách a nízkych terasách1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív36%SR 68 %
    • fluviáne sedimenty terás27%SR 3,1 %
    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov27%SR 2,5 %
    • eolické sedimenty9,1%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 5 – 1055%SR 20 %
    • 10 – 1518%SR 7,1 %
    • 30 – 4018%SR 1,5 %
    • 2 – 59,1%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)70%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)30%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih30%SR 6,4 %
    • stredný zdvih30%SR 32 %
    • stredný pokles20%SR 6,8 %
    • veľký zdvih10%SR 26 %
    • malý pokles10%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 12 z 16 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier77%SR 52 %
    • Sable23%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)31%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)23%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Eolické)15%SR 0,3 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Gravitačné)15%SR 0,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Eolick)7,7%SR 0,1 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)7,7%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • potamogénna mineralizácia33%SR 4,1 %
    • silikátovo-karbonátogénna, silikátovo-sulfidogénna mineralizácia27%SR 1,1 %
    • silikátogénna, resp. silikátovo-sulfidogénna mineralizácia20%SR 2,0 %
    • karbonátogénna, príp. karbonátovo-silikátogénna mineralizácia20%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3, resp. Ca-SO433%SR 3,4 %
    • Ca-HCO3, resp. Ca-HCO3-SO4-NO3, Ca-SO4-HCO3-NO327%SR 0,9 %
    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3 typ20%SR 1,7 %
    • Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-Mg-HCO3-SO4 typ20%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C56%SR 4,3 %
    • H22%SR 8,8 %
    • E11%SR 6,5 %
    • G11%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,82typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    16,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,97 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    507mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatesSO491,5 mg/l86. percentil
    • SodiumNa23,0 mg/l83. percentil
    • ChloruresCl29,9 mg/l80. percentil
    • DraslíkK5,79 mg/l79. percentil
    • CalciumCa86,9 mg/l77. percentil
    • MagnésiumMg19,6 mg/l65. percentil
    • FluoruresF0,138 mg/l61. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3234 mg/l57. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,760 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,713 mg/l90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,05 mg/l88. percentil
    • NitratesNO314,0 mg/l84. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn176 μg/l88. percentil
    • ZincZn15,6 μg/l80. percentil
    • FerFe0,122 mg/l57. percentil
    • AluminiumAl52,7 μg/l44. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SéléniumSe0,827 mg/kg95. percentil
    • MolybdèneMo1,01 mg/kg95. percentil
    • ZincZn266 mg/kg93. percentil
    • BizmutBi0,636 mg/kg93. percentil
    • CuivreCu54,5 mg/kg90. percentil
    • CadmiumCd0,608 mg/kg89. percentil
    • AntimoineSb3,36 mg/kg88. percentil
    • MercureHg0,393 mg/kg87. percentil
    • NickelNi35,0 mg/kg82. percentil
    • CínSn3,99 mg/kg81. percentil
    • PlombPb21,1 mg/kg73. percentil
    • ArsenicAs8,93 mg/kg71. percentil
    • CobaltCo9,05 mg/kg59. percentil
    • ChromeCr70,5 mg/kg47. percentil
    • VanadiumV59,7 mg/kg29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn1 531 mg/kg90. percentil
    • PhosphoreP1 208 mg/kg84. percentil
    • CalciumCa3,77 %73. percentil
    • FerFe2,49 %38. percentil
    • SodiumNa0,798 %35. percentil
    • MagnésiumMg0,735 %31. percentil
    • TitánTi3 556 mg/kg16. percentil
    • AluminiumAl4,54 %12. percentil
    • DraslíkK1,19 %10. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa564 mg/kg82. percentil
    • GáliumGa17,5 mg/kg78. percentil
    • StronciumSr147 mg/kg60. percentil
    • ZirkónZr415 mg/kg54. percentil
    • BérylliumBe0,746 mg/kg16. percentil
    • BoreB45,1 mg/kg16. percentil
    • YtriumY20,0 mg/kg15. percentil
    • RubídiumRb72,4 mg/kg14. percentil
    • CérCe45,9 mg/kg11. percentil
    • LítiumLi21,1 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    39nGy/h vo vzduchu

    rozsah 29 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,16 %16. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,94 ppm9. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,64 ppm4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 38 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 58 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri V-938 štôlni – 5 – halda (3,0 km od vody)V-938 štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Kuchyňa- Švansbach – Antimónové rudy (2,7 km od vody)Pernek-Krížnica – Antimónové rudy (3,9 km od vody)Pernek – Polymetalicko-drahokovové rudy (4,5 km od vody)Kuchyňa-Skalnatá – Antimónové rudy (4,7 km od vody)Karol – Pyrit (4,8 km od vody)MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (300 m od vody)MA (006) / Malacky – ČS PHM Pezinská ul. – čerpacia stanica PHM – skladovanie a dis (490 m od vody)MA (012) / Malacky – bývalý závod ZŤS – strojárska výroba – priemyselná výroba (570 m od vody)MA (008) / Kuchyňa – letisko – vojenské letiská – vojenské základne (570 m od vody)MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,3 km od vody)MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,3 km od vody)MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s. – železničné depo a stanica – doprava (1,8 km od vody)MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s. – železničné depo a stanica – doprava (1,8 km od vody)MA (031) / Zohor – bývalý Agrochemický podnik – skladovanie a distribúcia agrochemikálií (2,1 km od vody)MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,4 km od vody)MA (007) / Kostolište – Jakos v areáli PD – strojová a traktorová stanica – doprava (2,7 km od vody)Kuchyňa – letisko – SK1000100P (570 m od vody)Zohor – NNO – Zohor – nijaký (310 m od vody)Zohor – NO – Zohor – nijaký (330 m od vody)Kuchyňa – nijaký (630 m od vody)Pernek – trvalý (1,5 km od vody)Devínske jazero I. – Devínska Nová Ves – nijaký (1,5 km od vody)Devínske jazero II. – Devínska Nová Ves – nijaký (1,7 km od vody)Devínske jazero III. – Devínska Nová Ves – nijaký (2,6 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (30 m od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (1,1 km od vody)Jakubov – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Suchohrad – Gajary – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)Jakubov – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)PZZP Láb – 3. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (1,3 km od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (1,3 km od vody)Jakubov – Dúbrava – horľavý zemný plyn (1,5 km od vody)Jakubov – Dúbrava – ropa poloparafinická (1,5 km od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (2,6 km od vody)Jakubov – juh – horľavý zemný plyn (2,9 km od vody)PZZP Láb – 4. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (2,9 km od vody)Vysoká – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Pernek – stavebný kameň (3,3 km od vody)PZZP Láb – 1. + 2. + 5. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (3,5 km od vody)Láb – gazolín (3,5 km od vody)Láb – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Láb – ropa poloparafinická (3,5 km od vody)PZZP Láb – 4. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (3,5 km od vody)Vysoká pri Morave III, časť A – štrkopiesky a piesky (3,6 km od vody)Devínska Nová Ves – tehliarske suroviny (3,7 km od vody)Vysoká pri Morave III, časť B – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Záhorská Ves I – horľavý zemný plyn (4,7 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (4,7 km od vody)Bažantnica II – sklárske piesky (4,9 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (30 m od vody)Jakubov – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (1,1 km od vody)Jakubov – Dúbrava – ropa poloparafinická (1,3 km od vody)Jakubov – Dúbrava – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)Jakubov – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)Suchohrad – Gajary – horľavý zemný plyn (1,3 km od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (1,3 km od vody)Vysoká – horľavý zemný plyn (2,2 km od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (2,6 km od vody)Jakubov – juh – horľavý zemný plyn (2,8 km od vody)Malacky – horľavý zemný plyn (3,2 km od vody)Pernek – stavebný kameň (3,3 km od vody)Láb – ropa poloparafinická (3,5 km od vody)Láb – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Láb – gazolín (3,5 km od vody)Bažantnica II – sklárske piesky (3,6 km od vody)Vysoká pri Morave III – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Devínska Nová Ves – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Záhorská Ves I – horľavý zemný plyn (4,7 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (4,8 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (30 m od vody)Jakubov – ropa poloparafinická (740 m od vody)Bažantnica II – sklárske piesky (3,6 km od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (3,7 km od vody)Záhorská Ves – štrkopiesky a piesky (2,3 km od vody)Gajary – štrkopiesky a piesky (2,9 km od vody)Jakubov – ropa, zemný plyn (80 m od vody)Devínske Jazero – štrkopiesky (270 m od vody)Jakubov 53 – zemný plyn (270 m od vody)Devínske Jazero – štrkopiesky (380 m od vody)Láb 132 – zemný plyn (440 m od vody)Devínske Jazero – štrkopiesky (580 m od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (650 m od vody)Láb – piesky (1,1 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (1,8 km od vody)Láb – štrkopiesky (2,2 km od vody)Malacky Z 102 – zemný plyn, pzzp (2,3 km od vody)Kuchyňa – Švansbach – Sb rudy (2,7 km od vody)Láb – stavebný piesok – piesky (2,7 km od vody)Devínska Nová Ves – štrkopiesky (2,7 km od vody)Rohožník – stavebný kameň – vápenec (2,8 km od vody)Záhorská Ves (Lopaty) – štrkopiesky (2,9 km od vody)Lozorno – Pusté – Pod cisárskym borníkom – stavebný piesok – piesky (3,5 km od vody)Záhorská Ves 2 – ropa, zemný plyn (3,5 km od vody)Suchohrad – Gajary – zemný plyn, pzzp (3,5 km od vody)Malacky – zemný plyn (3,6 km od vody)Plavecký Štvrtok (pri naftovej veži) – štrkopiesky (3,9 km od vody)Devínska Nová Ves – štrkopiesky (4,1 km od vody)Kostolište – rašelina (4,3 km od vody)Gajary 125 – ropa, zemný plyn (4,3 km od vody)Pernek – stavebný kameň – amfibolit (4,6 km od vody)Plavecký Štvrtok – U Cigánov – stavebný piesok – piesky (4,8 km od vody)Pernek – Jahodnisko – antimónové rudy (4,4 km od vody)Prístodolok – všeobecná geológia (3,1 km od vody)Vysoká – všeobecná geológia (4,3 km od vody)Pernek, Krížnica – mineralógia (4,3 km od vody)Bezedné – Tančibok – hydrogeológia (4,8 km od vody)Vajarská – všeobecná geológia (5,0 km od vody)Devínska Nová Ves-Zohor – Zosuvy (150 m od vody)Devínska Nová Ves-Zohor – Zosuvy (190 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Malacky – monitorovací vrt (150 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Malacky – negatívny vrt (180 m od vody)Malacky – monitorovací vrt (190 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Pernek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Zohor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Malacky-Vinohrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Malacky-bažantnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (290 m od vody)Jakubov – pozorovací vrt SHMÚ (330 m od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)– monitorovací vrt (340 m od vody)– monitorovací vrt (360 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Zohor – Láb I. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Zohor-Láb I – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Malacky – monitorovací vrt (540 m od vody)Zohor-Láb I – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (550 m od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (560 m od vody)Malacky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Zohor – kúpalisko – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (600 m od vody)Zohor – pozorovací vrt SHMÚ (600 m od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (610 m od vody)Láb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Devínske Jazero – pozorovací vrt SHMÚ (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Jakubov, 1100m SSZ od K149 – studňa (70 m od vody)Jakubov, 1600m JZ od K145 – studňa (80 m od vody)Kuchyňa, č.d. 515, 900m JV od K218 – studňa (120 m od vody)Kuchyňa, č.d. 488, 2100m JJz od k251 – studňa (130 m od vody)Kuchyňa, letisko severný lúč, 600m Z od K218 – vrt (130 m od vody)Vinohrádek, 3900m SV od K154 – studňa (150 m od vody)Temres, záhrady, 800m SZ od K170 – vrt (200 m od vody)Malacky-údržba diaľnice, 2000m Z od K179 – vrt (240 m od vody)Kuchyňa, letisko južný lúč, 1600m JJV odK200 – vrt (280 m od vody)Vinohrádek, 2500m SV od K154 – vrt (300 m od vody)Jakubov, 750m J od K146 – studňa (350 m od vody)Jakubov, 1200m SSV od K146 – vrt (370 m od vody)Kuchyňa, č.d. 215, 1400m JJZ od K251 – studňa (370 m od vody)Kuchyňa – RD, 700m V od K218 – vrt (480 m od vody)Plavecký Štvrtok-Rybníky, 500m Sv od K154 – studňa (480 m od vody)Jakubov, 750m JZ od K151 Hromový – studňa (490 m od vody)Malacky, Majer, 500m V od K181 – vrt (530 m od vody)Malacky, Partizánska 33, 1100m V od K157 – studňa (570 m od vody)Devínske Jazero, záhrady, 700m SV od K138 – studňa (580 m od vody)Piesky, 900m Z od K150 – studňa (580 m od vody)Láb, 400m JZ od K145 – vrt (680 m od vody)Zohor, č.d. 20, 1200m JJV od K144 – studňa (720 m od vody)Malacky, Rohožnícka 26, 900m Z od K181 – studňa (780 m od vody)Zohor, 800m ZJZ od K145 – studňa (780 m od vody)Suchohrad, 500m S od K148 – vrt (820 m od vody)Láb, 700m ZJZ od K144 – drenáž (830 m od vody)Pernek, horáreň Borek, 1100m SV od K201 – vrt (870 m od vody)Malacky, č.d. 143, 900m VSV od K170 – studňa (880 m od vody)Kuchyňa-kasárne, 900m J od K213 – studňa (890 m od vody)Zohor, 700m SZ od K145 – studňa (890 m od vody)Láb, 1200m VSV od K145 – vrt (930 m od vody)Zohor – RD, 900m JZ od K151 – studňa (940 m od vody)Kuchyňa, 700m JV od K195 – drenáž (950 m od vody)Jakubov, 1700m S od K146 – studňa (970 m od vody)Vysoká nad Moravou, 900m V od K138 – drenáž (1,0 km od vody)Kuchyňa, 1000m Z od K 557 – prameň (1,1 km od vody)Háje, 1400m JJZ od K154 – studňa (1,1 km od vody)Malacky-Kablo, 1900m Z od K179 – vrt (1,1 km od vody)Pernek, horáreň Borek, 900m SV od K201 – vrt (1,1 km od vody)Jakubov, 500m Z od K149 – vrt (1,2 km od vody)zlato 1 ks – zlato (370 m od vody)zlato 1 ks – zlato (820 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 2,50 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ježovka, potok, 2004, 370 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 170 μg/lmedián 66,0 μg/l37 vzoriek

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 820 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: kanál pretekajúci V okolo Záhorskej Vsi, cca 1 km od obce, 2003, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,150 μg/l37 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Suchý, potok, 350 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 7,30 μg/lmedián 1,40 μg/l37 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kuchynská Malina, potok, 2003, 730 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,48 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 820 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malina, potok, 2003, 130 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stupavský, potok, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Morava, 2003, 660 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 36,2 mg/lmedián 11,2 mg/l37 vzoriek

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok potoka Malina pred rybníkom od Jakubova, 2004, 360 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)41 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)38 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)33 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)26 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 50 zŕn
    • Or (Au)2 vzorky, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    671 zrno370 m
    771 zrno820 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)41 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))41 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)41 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)41 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))41 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)40 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)40 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)40 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)39 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)4 vzorky, najviac 141 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO318×
    • Ca-Mg-HCO3-SO49×
    • Ca-SO4-HCO39×
    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-SO48×
    • Ca-HCO3-SO45×
    • Ca-Mg-NO3-SO42×
    • Ca-Na-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D23×
    • trieda H22×
    • trieda E10×
    • trieda C9×
    • trieda A7×
    • trieda F5×
    • trieda B3×
    • trieda G2×

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l81 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10 556 μg/lmedián 94,0 μg/l81 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,670 mg/lmedián 0,0100 mg/l81 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l81 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l81 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 1,30 μg/l81 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 8,00 μg/l81 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l81 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 580 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source615,8 Bq/l11,8 Bq/l
    studňa2437,5 Bq/l5,99 Bq/l
    vodná nádrž14,56 Bq/l4,56 Bq/l
    potok, rieka21,44 Bq/l1,27 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie613,1 Bq/l9,93 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa1×
    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Halda pri V-938 štôlnihaldapyritové rudy3,0 km
    V-938 štôlňaštôlňapyritové rudy3,0 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.30 m
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.30 m
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.30 m
    Jakubovropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA a.s.740 m
    Jakubovropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Jakubovhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Jakubovhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Jakubovropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Jakubov – Dúbravaropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,3 km
    Jakubov – Dúbravahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,3 km
    Suchohrad – Gajaryhorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA Production s.r.o.1,3 km
    Jakubovhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,3 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Kuchyňa- ŠvansbachAntimónové rudySbmalé ložisko2,7 km
    Pernek-KrížnicaAntimónové rudySbmalé ložisko3,9 km
    PernekPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Agmineralogický výskyt4,5 km
    Kuchyňa-SkalnatáAntimónové rudySbložiskový výskyt4,7 km
    KarolPyritpyrit, arzenopyritstredné ložisko4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    2 769 vrtov v pásme 3 km, z toho 176 hydrogeologických a 2593 ostatných; s číslom archívnej správy 2232.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m1767×
    • 10–30 m302×
    • 30–100 m70×
    • 100–300 m234×
    • nad 300 m151×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    3405inžiniersko-geologický15,0 m809010 m
    V-84inžiniersko-geologický8,0 m2419110 m
    ZM-96inžiniersko-geologický4,5 m970310 m
    2inžiniersko-geologický3,8 m485610 m
    Cf La-86ložiskový208,0 m–10 m
    S-2inžiniersko-geologický11,0 m1634910 m
    ZM-19inžiniersko-geologický3,6 m970320 m
    ZM-14inžiniersko-geologický3,5 m970320 m
    S-17inžiniersko-geologický10,0 m970320 m
    S-19inžiniersko-geologický8,0 m970320 m
    ZM-98inžiniersko-geologický4,0 m970320 m
    4inžiniersko-geologický6,5 m485630 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy46 b. (30-16)300 m
    MA (006) / Malacky – ČS PHM Pezinská ul.čerpacia stanica PHM – skladovanie a distribúcia tovarovnepolárne extrahovateľné látky (NEL)25b. (25)490 m
    MA (012) / Malacky – bývalý závod ZŤSstrojárska výroba – priemyselná výrobatétrachloroéthène36 b. (36);570 m
    MA (008) / Kuchyňa – letiskovojenské letiská – vojenské základnenepolárne extrahovateľné látky (NEL)40b. (40)570 m
    Kuchyňa – letiskoSK1000100P570 m
    MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy51 b. (32-19)1,3 km
    MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadminepolárne extrahovateľné látky (NEL)51 b. (35-16)1,3 km
    MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s.železničné depo a stanica – dopravanepolárne extrahovateľné látky (NEL)24 b. (24)1,8 km
    MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s.železničné depo a stanica – dopravanepolárne extrahovateľné látky (NEL)24 b. (24)1,8 km
    MA (031) / Zohor – bývalý Agrochemický podnikskladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výrobaaldrin33 b. (33)2,1 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Zohor – NNO – Zohor52 610 m²1996monitorovaná310 m
    Zohor – NO – Zohor11 500 m²2004monitorovaná330 m
    Kuchyňa–1979–630 m
    Pernek–1980–1,5 km
    Devínske jazero I. – Devínska Nová Ves–1990–1,5 km
    Devínske jazero II. – Devínska Nová Ves–1990–1,7 km
    Devínske jazero III. – Devínska Nová Ves–1990–2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Záhorie2 parcours de pêche · 46 km14Kanál Malina č. 118

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube