Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z 3 revírů Nejvíce revírů má nejlepší okno okolo 06:00. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 08:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 3 ze 3 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 2 z 3 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – IpeľZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 51 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek75 % čiary vody 13 % sopečné horniny, 13 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,5modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 272 mg/l, mäkká voda (7,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 152 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 66°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 95 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 94 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 53nGy/h dávkový príkon 66. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Halda Hanišberg (halda), 220 m od vody. 0vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 6 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 3,44 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Babinský potok). 598vrtov do 3 km 1192 rozborov vody v okolí Z toho 598 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 28°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Dudince – S-4, výdatnosť 2,6 l/s, 6,5 km od vody. 18lokalít do 3 km 1 záťaž, 17 skládok Najbližšia záťaž: Rykynčice – sklad starých agrochemikálií, 160 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 37záznamov do 5 km 10 ložísk, 27 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 12plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 8 z 19 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,46typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 7,5°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,33 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 272mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 53nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 57 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 66 / 94 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 28 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Babinský potok, 2005, 400 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 380 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kltipoch, potok, 2005, 430 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Babinský potok, 2008, 840 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: KRUPINICA, 2001, 300 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kltipoch, potok, 2005, 430 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kltipoch, potok, 2005, 430 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kltipoch, potok, 430 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2005, 450 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 380 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Medovarce – pravostranný prítok potoka Krupinica, 100 m VJV , 2005, 210 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 900 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 598 vrtov v pásme 3 km, z toho 192 hydrogeologických a 406 ostatných; s číslom archívnej správy 598. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Hron
Právě u vody
Dnes na toku Krupinica
Průměr revírů toku
Kdy je nejlepší oknokolik revírů má své nejlepší dvouhodinové okno v danou hodinu
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Krupina 23 cm – Plášťovce 119 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Krupinica
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ
Zobrazit místa v tabulce (3)
Geológia a geochémia toku Krupinica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 6× neovulkanity stredný miocén formácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,… 1× kvartér pleistocén – holocén deluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
6,53 mg/l83. percentil14,2 mg/l68. percentil0,142 mg/l62. percentil13,5 mg/l60. percentil10,3 mg/l33. percentil152 mg/l32. percentil24,8 mg/l25. percentil36,4 mg/l24. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,671 mg/l88. percentil5,56 mg/l86. percentil0,411 mg/l83. percentil6,53 mg/l52. percentilKovy
0,561 mg/l94. percentil321 μg/l89. percentil22,8 μg/l89. percentil152 μg/l86. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
152 mg/kg95. percentil15,9 mg/kg95. percentil37,2 mg/kg91. percentil0,523 mg/kg86. percentil177 mg/kg86. percentil4,17 mg/kg83. percentil0,984 mg/kg71. percentil0,142 mg/kg64. percentil25,9 mg/kg59. percentil6,80 mg/kg52. percentil0,290 mg/kg32. percentil60,9 mg/kg31. percentil19,7 mg/kg28. percentil0,161 mg/kg26. percentil0,103 mg/kg11. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
9 300 mg/kg96. percentil4,74 %95. percentil1 354 mg/kg85. percentil1 148 mg/kg80. percentil6,69 %80. percentil0,840 %44. percentil0,755 %34. percentil1,33 %24. percentil1,17 %20. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
35,9 mg/kg86. percentil514 mg/kg82. percentil69,1 mg/kg78. percentil1,83 mg/kg74. percentil499 mg/kg70. percentil14,3 mg/kg52. percentil126 mg/kg41. percentil84,1 mg/kg38. percentil52,1 mg/kg27. percentil25,6 mg/kg26. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
8,63 ppm79. percentil2,89 ppm77. percentil1,13 %14. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 24 17,9 Bq/l 4,47 Bq/l potok, rieka 1 2,42 Bq/l 2,42 Bq/l minerálny prameň 2 25,2 Bq/l 19,2 Bq/l zdroj 16 47,9 Bq/l 7,89 Bq/l upravený prameň 3 5,61 Bq/l 4,41 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 2 13,9 Bq/l 9,74 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 3 14,7 Bq/l 4,54 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 3 46,1 Bq/l 13,7 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Halda Hanišberg halda stavebný kameň 220 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Krupina – Hanišberg stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 450 m Krupina – Hanišberg stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 450 m Krupina – Hanišberg stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 650 m Horné Turovce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAS, a.s. 730 m Horné Turovce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAS, a.s. 730 m Sása stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOtrans-LOMY, s.r.o. 1,8 km Sása stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOtrans-LOMY, s.r.o. 1,8 km Pliešovce stavebný kameň Ťažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,4 km Pliešovce stavebný kameň Ťažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,4 km Pliešovce stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,6 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Hontianske Nemce Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 3,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody DP-KS2 inžiniersko-geologický 2,4 m 10054410 m KS-2 inžiniersko-geologický 8,0 m 10054410 m KS-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 10054420 m DP-KS1 inžiniersko-geologický 3,0 m 10054420 m 3-22A Horné Turovce hydrogeologický 7,0 m 10174820 m Krupina širokoprofilový vrt 4,8 m 73044 123Cc9.pdf30 m KS-3 inžiniersko-geologický 7,0 m 10054430 m DP-KS3 inžiniersko-geologický 3,9 m 10054430 m ŠU-4 inžiniersko-geologický 5,0 m 2925630 m Medovarce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 m 9295 135Ac3.pdf40 m KS-4 inžiniersko-geologický 7,0 m 10054440 m DP-KS4 inžiniersko-geologický 2,3 m 10054440 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Dudince – S-5/A 22 °C 4,0 l/s 70 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – S-5 27 °C 9,0 l/s 65,37 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – S-3 27 °C 6,2 l/s 60,65 m Ca-HCO3 využívaný 6,5 km Dudince – S-4 28 °C 2,6 l/s 70,33 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – HVD-2 24 °C 0,2 l/s 80 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,6 km Dudince – HVD-1 28 °C 1,2 l/s 85 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 6 90 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 8 340 m H-1 geotermálna voda 15 – 22 < 5 1 3,7 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 4,4 km S-1 geotermálna voda 15 – 22 16 – 30 1 5,4 km kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 5,6 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 5,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 5,9 km kategória Dudince termálne kúpalisko – – 1 6,6 km Ck-1 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 8,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Rykynčice – sklad starých agrochemikálií SK200260FP 160 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Plášťovce – lom – Plášťovce 2 400 m² 1985 – 360 m Plášťovce 100 m² 1970 – 380 m Plášťovce – Rýha – Plášťovce 300 m² 1990 – 550 m Dolné Túrovce – ihrisko – Dolné Turovce – 1991 – 660 m Skládka odpadov Krupina – Biely Kameň – Krupina 16 752 m² 1976 monitorovaná 710 m Šahy – Družstvo – Šahy – 1970 – 850 m Horné Túrovce – Horné Turovce 5 000 m² 1991 – 860 m Preseľany nad Ipeľ – Preseľany nad Ipľom – 1970 – 1,2 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
15z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,44 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l37 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,05 μg/l36 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 63,0 μg/lmedián 5,00 μg/l36 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,8 μg/lmedián 2,00 μg/l37 vzoriek11 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,94 μg/lmedián 1,46 μg/l36 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,16 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,440 μg/lmedián 0,150 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 483 μg/lmedián 130 μg/l30 vzoriek
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 76,0 μg/lmedián 56,0 μg/l6 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 64,1 mg/lmedián 41,7 mg/l36 vzoriek
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 327 μg/lmedián 0,700 μg/l93 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 71,9 μg/lmedián 1,50 μg/l93 vzoriek
HliníkAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,700 mg/lmedián 0,0100 mg/l93 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,60 μg/lmedián 0,250 μg/l93 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 755 μg/lmedián 52,0 μg/l93 vzoriek
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,1 μg/lmedián 1,20 μg/l93 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
RtuťHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l93 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l93 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l93 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l93 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 29,0 μg/lmedián 3,00 μg/l93 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l43 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




