Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 3 horgászvíz átlaga A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 15:00 körül van. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás 3 / 3 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező 3 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – IpolySzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (51 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 75%-a 13% vulkanikus sziklák, 13% Fiatal üledékek Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,5modell szerinti becslés Víztípus Ca–HCO₃ Mineralizáció 272 mg/l, lágy víz (7,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 3 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Vanádium 152 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 66°C 1000 m mélységben hőáramlás 95 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 94 °C (28 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 53NGY/H dózisteljesítmény 66. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 1objektum 3 km-en belül Legközelebbi: Halda Hanišberg (roncs), 220 m-re a víztől. 0aranyat tartalmazó minta 12 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 6 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Szelén 3,44 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Babinský potok). 598fúrás 3 km-en belül 1192 vízelemzés a közelben Közülük 598-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 28°C a kútfejnél 6 geotermikus fúrás 10 km-en belül Legmelegebb: Dudince – S-4, hozam 2,6 l/s, 6,5 km-re a víztől. 18Telephelyek 3 km-en belül 1 környezeti terhelés, 17 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Rykynčice – sklad starých agrochemikálií, 160 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 37bejegyzés 5 km-en belül 10 telep, 27 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 12terület 3 km-en belül 1 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 19 pontjából 8-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,46tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 7,5°dH, lágy Kalcium és magnézium összege (1,33 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 272mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 53ngy/h a levegőben 50-57 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. alacsony A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -44nT -318-197 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -5mGal Maradék +2,4 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 66 / 94 °C1000 és 2000 m mélységben 28 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 95 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Babinský potok2005, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: bez mena, pravostranný prítok Krupinice2012, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kltipoch, potok2005, 430 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Babinský potok2008, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: KRUPINICA2001, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kltipoch, potok2005, 430 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kltipoch, potok2005, 430 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Kltipoch, potok, 430 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: bez mena2005, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: bez mena, pravostranný prítok Krupinice2012, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Medovarce – pravostranný prítok potoka Krupinica, 100 m VJV2005, 210 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: prameň1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1991, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1991, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1994, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1994, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1994, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 598 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 192 hidrogeológiai és 406 egyéb; archív jelentés számával: 598. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) Korpona-patak vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Korpona 23 cm – Plášťovce 119 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Korpona-patak vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (3)
A(z) Krupinica vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 6× neovulkáni kőzetek középső miocén formációk: A Štiavnice Stratovulcano I. szakasza, beleértve a Sebechleb Formációt, Zlatostudnianska, Šútovská, Starohutská,… 1× Négytagú Pleisztocén – holocén deluviális-poligenetikai üledékek: agyag-agyag és homokos lejtős agyagok 1× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Fő hidrogénező régió
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
6,53 mg/l83. percentilis14,2 mg/l68. percentilis0,142 mg/l62. percentilis13,5 mg/l60. percentilis10,3 mg/l33. percentilis152 mg/l32. percentilis24,8 mg/l25. percentilis36,4 mg/l24. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,671 mg/l88. percentilis5,56 mg/l86. percentilis0,411 mg/l83. percentilis6,53 mg/l52. percentilisFémek
0,561 mg/l94. percentilis321 μg/l89. percentilis22,8 μg/l89. percentilis152 μg/l86. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
152 mg/kg95. percentilis15,9 mg/kg95. percentilis37,2 mg/kg91. percentilis0,523 mg/kg86. percentilis177 mg/kg86. percentilis4,17 mg/kg83. percentilis0,984 mg/kg71. percentilis0,142 mg/kg64. percentilis25,9 mg/kg59. percentilis6,80 mg/kg52. percentilis0,290 mg/kg32. percentilis60,9 mg/kg31. percentilis19,7 mg/kg28. percentilis0,161 mg/kg26. percentilis0,103 mg/kg11. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
9 300 mg/kg96. percentilis4,74 %95. percentilis1 354 mg/kg85. percentilis1 148 mg/kg80. percentilis6,69 %80. percentilis0,840 %44. percentilis0,755 %34. percentilis1,33 %24. percentilis1,17 %20. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
35,9 mg/kg86. percentilis514 mg/kg82. percentilis69,1 mg/kg78. percentilis1,83 mg/kg74. percentilis499 mg/kg70. percentilis14,3 mg/kg52. percentilis126 mg/kg41. percentilis84,1 mg/kg38. percentilis52,1 mg/kg27. percentilis25,6 mg/kg26. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
8,63 ppm79. percentilis2,89 ppm77. percentilis1,13 %14. percentilis1 335 Bq/m²40. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső jól 24 17,9 Bq/l 4,47 Bq/l patak, folyó 1 2,42 Bq/l 2,42 Bq/l ásványrugó 2 25,2 Bq/l 19,2 Bq/l forrás 16 47,9 Bq/l 7,89 Bq/l fejlett rugó 3 5,61 Bq/l 4,41 Bq/l szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel 2 13,9 Bq/l 9,74 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 3 14,7 Bq/l 4,54 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 3 46,1 Bq/l 13,7 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Halda Hanišberg roncs építőkő 220 m Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Korpona – Hanišberg építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 450 m Korpona – Hanišberg építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 450 m Korpona – Hanišberg építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 650 m Horné Turovce építőkő Aláaknázott betét – KAS, a.s. 730 m Horné Turovce építőkő Aláaknázott betét – KAS, a.s. 730 m Sása építőkő Aláaknázott betét – GEOtrans-LOMY, s.r.o. 1,8 km Sása építőkő Aláaknázott betét – GEOtrans-LOMY, s.r.o. 1,8 km Pliešovce építőkő Aláaknázott betét – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,4 km Pliešovce építőkő Aláaknázott betét – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,4 km Pliešovce építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,6 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Hontianske Nemce Aranyércek Au ásványi jelenség 3,9 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből DP-KS2 mérnök-geológiai 2,4 m 10054410 m KS-2 mérnök-geológiai 8,0 m 10054410 m KS-1 mérnök-geológiai 8,0 m 10054420 m DP-KS1 mérnök-geológiai 3,0 m 10054420 m 3-22A Horné Turovce hidrogeológiai 7,0 m 10174820 m Korpona széles átmérőjű fúrólyuk 4,8 m 73044 123Cc9.pdf30 m KS-3 mérnök-geológiai 7,0 m 10054430 m DP-KS3 mérnök-geológiai 3,9 m 10054430 m ŠU-4 mérnök-geológiai 5,0 m 2925630 m Medovarce keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 20,0 m 9295 135Ac3.pdf40 m KS-4 mérnök-geológiai 7,0 m 10054440 m DP-KS4 mérnök-geológiai 2,3 m 10054440 m Geotermikus energia és ásványvizek
Fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Dudince – S-5/A 22 °C 4,0 l/s 70 m Ca-HCO3 felhasználatlan 6,5 km Dudince – S-5 27 °C 9,0 l/s 65,37 m Ca-HCO3 felhasználatlan 6,5 km Dudince – S-3 27 °C 6,2 l/s 60,65 m Ca-HCO3 használatban 6,5 km Dudince – S-4 28 °C 2,6 l/s 70,33 m Ca-HCO3 felhasználatlan 6,5 km Dudince – HVD-2 24 °C 0,2 l/s 80 m Ca-HCO3 felhasználatlan 6,6 km Dudince – HVD-1 28 °C 1,2 l/s 85 m Ca-HCO3 felhasználatlan 6,6 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória b1 ásványvíz 15-22 < 5 6 90 m kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 8 340 m H-1 geotermikus víz 15 – 22 < 5 1 3,7 km kategória b2 ásványvíz 15-22 5-15 1 4,4 km S-1 geotermikus víz 15 – 22 16 – 30 1 5,4 km kategória c5 ásványvíz 23-38 > 50 1 5,6 km kategória c2 ásványvíz 23-38 5-15 1 5,8 km kategória c1 ásványvíz 23-38 < 5 2 5,9 km kategória Dudince termálfürdő – – 1 6,6 km Ck-1 geotermikus víz 22 – 38 < 5 1 8,5 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Rykynčice – sklad starých agrochemikálií SK200260FP 160 m Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Plášťovce – lom – Plášťovce 2 400 m² 1985 – 360 m Plášťovce 100 m² 1970 – 380 m Plášťovce – Rýha – Plášťovce 300 m² 1990 – 550 m Dolné Túrovce – ihrisko – Dolné Turovce – 1991 – 660 m Szemétlerakó odpadov Krupina – Biely Kameň – Krupina 16 752 m² 1976 ellenőrzött 710 m Ipolyság – Družstvo – Ipolyság – 1970 – 850 m Horné Túrovce – Horné Turovce 5 000 m² 1991 – 860 m Preseľany nad Ipoly – Preseľany nad Ipľom – 1970 – 1,2 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
14100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,44 μg/lmedián 0,500 μg/l36 minták64 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l37 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 1,05 μg/l36 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 63,0 μg/lmedián 5,00 μg/l36 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 11,8 μg/lmedián 2,00 μg/l37 minták11 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,94 μg/lmedián 1,46 μg/l36 minták22 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,16 μg/lmedián 0,500 μg/l30 minták53 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,440 μg/lmedián 0,150 μg/l37 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 483 μg/lmedián 130 μg/l30 minták
BáriumBaenyhén emelkedett
Legmagasabb 76,0 μg/lmedián 56,0 μg/l6 minták
Szilícium-dioxidSiO2extrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 64,1 mg/lmedián 41,7 mg/l36 minták
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 327 μg/lmedián 0,700 μg/l93 minták40 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 71,9 μg/lmedián 1,50 μg/l93 minták
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,700 mg/lmedián 0,0100 mg/l93 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 5,60 μg/lmedián 0,250 μg/l93 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3 755 μg/lmedián 52,0 μg/l93 minták
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 12,1 μg/lmedián 1,20 μg/l93 minták41 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l93 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l93 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l93 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l93 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 29,0 μg/lmedián 3,00 μg/l93 minták26 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l43 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt




