Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnitt von 3 Fischereireviere Die meisten Fischereireviere haben ihr bestes Zeitfenster um 06:00. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:05. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 3 von 3 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf. 2 von 3 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Wasserverschmutzung im Flussgebiet EipelVerschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 51 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek75 % čiary vody 13 % sopečné horniny, 13 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,5modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 272 mg/l, mäkká voda (7,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 152 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 66°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 95 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 94 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 53nGy/h dávkový príkon 66. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Halda Hanišberg (halda), 220 m od vody. 0vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 6 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 3,44 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Babinský potok). 598vrtov do 3 km 1192 rozborov vody v okolí Z toho 598 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 28°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Dudince – S-4, výdatnosť 2,6 l/s, 6,5 km od vody. 18lokalít do 3 km 1 záťaž, 17 skládok Najbližšia záťaž: Rykynčice – sklad starých agrochemikálií, 160 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 37záznamov do 5 km 10 ložísk, 27 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 12plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 8 z 19 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,46typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 7,5°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,33 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 272mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 53nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 57 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 66 / 94 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 28 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Babinský potok, 2005, 400 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 380 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kltipoch, potok, 2005, 430 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Babinský potok, 2008, 840 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: KRUPINICA, 2001, 300 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kltipoch, potok, 2005, 430 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kltipoch, potok, 2005, 430 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kltipoch, potok, 430 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2005, 450 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 380 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Medovarce – pravostranný prítok potoka Krupinica, 100 m VJV , 2005, 210 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 900 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 598 vrtov v pásme 3 km, z toho 192 hydrogeologických a 406 ostatných; s číslom archívnej správy 598. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Gran
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Krupinica
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Wenn das beste Fenster istWie viele Fischereireviere haben in einer bestimmten Stunde ihr bestes Zwei-Stunden-Fenster?
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Wasserstand am Fließgewässer
Wasserstände am Fließgewässer
Station Status Ändern Temperatur Krupina 23 cm – Plášťovce 119 cm – Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Krupinica
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten
Websites in der Tabelle anzeigen (3)
Geológia a geochémia toku Krupinica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 6× neovulkanity stredný miocén formácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,… 1× kvartér pleistocén – holocén deluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
6,53 mg/l83. percentil14,2 mg/l68. percentil0,142 mg/l62. percentil13,5 mg/l60. percentil10,3 mg/l33. percentil152 mg/l32. percentil24,8 mg/l25. percentil36,4 mg/l24. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,671 mg/l88. percentil5,56 mg/l86. percentil0,411 mg/l83. percentil6,53 mg/l52. percentilMetalle
0,561 mg/l94. percentil321 μg/l89. percentil22,8 μg/l89. percentil152 μg/l86. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
152 mg/kg95. percentil15,9 mg/kg95. percentil37,2 mg/kg91. percentil0,523 mg/kg86. percentil177 mg/kg86. percentil4,17 mg/kg83. percentil0,984 mg/kg71. percentil0,142 mg/kg64. percentil25,9 mg/kg59. percentil6,80 mg/kg52. percentil0,290 mg/kg32. percentil60,9 mg/kg31. percentil19,7 mg/kg28. percentil0,161 mg/kg26. percentil0,103 mg/kg11. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
9.300 mg/kg96. percentil4,74 %95. percentil1.354 mg/kg85. percentil1.148 mg/kg80. percentil6,69 %80. percentil0,840 %44. percentil0,755 %34. percentil1,33 %24. percentil1,17 %20. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
35,9 mg/kg86. percentil514 mg/kg82. percentil69,1 mg/kg78. percentil1,83 mg/kg74. percentil499 mg/kg70. percentil14,3 mg/kg52. percentil126 mg/kg41. percentil84,1 mg/kg38. percentil52,1 mg/kg27. percentil25,6 mg/kg26. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
8,63 ppm79. percentil2,89 ppm77. percentil1,13 %14. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 24 17,9 Bq/l 4,47 Bq/l potok, rieka 1 2,42 Bq/l 2,42 Bq/l minerálny prameň 2 25,2 Bq/l 19,2 Bq/l Quelle 16 47,9 Bq/l 7,89 Bq/l upravený prameň 3 5,61 Bq/l 4,41 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 2 13,9 Bq/l 9,74 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 3 14,7 Bq/l 4,54 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 3 46,1 Bq/l 13,7 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Halda Hanišberg halda stavebný kameň 220 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Krupina – Hanišberg stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 450 m Krupina – Hanišberg stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 450 m Krupina – Hanišberg stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 650 m Horné Turovce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAS, a.s. 730 m Horné Turovce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAS, a.s. 730 m Sása stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOtrans-LOMY, s.r.o. 1,8 km Sása stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOtrans-LOMY, s.r.o. 1,8 km Pliešovce stavebný kameň Ťažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,4 km Pliešovce stavebný kameň Ťažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,4 km Pliešovce stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 2,6 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metalle Arten Od vody Hontianske Nemce Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 3,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody DP-KS2 inžiniersko-geologický 2,4 m 10054410 m KS-2 inžiniersko-geologický 8,0 m 10054410 m KS-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 10054420 m DP-KS1 inžiniersko-geologický 3,0 m 10054420 m 3-22A Horné Turovce hydrogeologický 7,0 m 10174820 m Krupina širokoprofilový vrt 4,8 m 73044 123Cc9.pdf30 m KS-3 inžiniersko-geologický 7,0 m 10054430 m DP-KS3 inžiniersko-geologický 3,9 m 10054430 m ŠU-4 inžiniersko-geologický 5,0 m 2925630 m Medovarce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 m 9295 135Ac3.pdf40 m KS-4 inžiniersko-geologický 7,0 m 10054440 m DP-KS4 inžiniersko-geologický 2,3 m 10054440 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Dudince – S-5/A 22 °C 4,0 l/s 70 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – S-5 27 °C 9,0 l/s 65,37 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – S-3 27 °C 6,2 l/s 60,65 m Ca-HCO3 využívaný 6,5 km Dudince – S-4 28 °C 2,6 l/s 70,33 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – HVD-2 24 °C 0,2 l/s 80 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,6 km Dudince – HVD-1 28 °C 1,2 l/s 85 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 6 90 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 8 340 m H-1 geotermálna voda 15 – 22 < 5 1 3,7 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 4,4 km S-1 geotermálna voda 15 – 22 16 – 30 1 5,4 km kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 5,6 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 5,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 5,9 km kategória Dudince termálne kúpalisko – – 1 6,6 km Ck-1 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 8,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Rykynčice – sklad starých agrochemikálií SK200260FP 160 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Plášťovce – lom – Plášťovce 2 400 m² 1985 – 360 m Plášťovce 100 m² 1970 – 380 m Plášťovce – Rýha – Plášťovce 300 m² 1990 – 550 m Dolné Túrovce – ihrisko – Dolné Turovce – 1991 – 660 m Skládka odpadov Krupina – Biely Kameň – Krupina 16 752 m² 1976 monitorovaná 710 m Šahy – Družstvo – Šahy – 1970 – 850 m Horné Túrovce – Horné Turovce 5 000 m² 1991 – 860 m Preseľany nad Eipel – Preseľany nad Ipľom – 1970 – 1,2 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
14aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,44 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l37 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,05 μg/l36 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 63,0 μg/lmedián 5,00 μg/l36 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,8 μg/lmedián 2,00 μg/l37 vzoriek11 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,94 μg/lmedián 1,46 μg/l36 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,16 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,440 μg/lmedián 0,150 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 483 μg/lmedián 130 μg/l30 vzoriek
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 76,0 μg/lmedián 56,0 μg/l6 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 64,1 mg/lmedián 41,7 mg/l36 vzoriek
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 327 μg/lmedián 0,700 μg/l93 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 71,9 μg/lmedián 1,50 μg/l93 vzoriek
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,700 mg/lmedián 0,0100 mg/l93 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,60 μg/lmedián 0,250 μg/l93 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 755 μg/lmedián 52,0 μg/l93 vzoriek
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,1 μg/lmedián 1,20 μg/l93 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l93 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l93 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l93 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l93 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 29,0 μg/lmedián 3,00 μg/l93 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l43 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




