Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 Tuhársky potok, skóre okna 38. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 08:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – IpeľZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek75 % čiary vody 25 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 206 mg/l, mäkká voda (5,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 110 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 53nGy/h dávkový príkon 67. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 38objektov do 3 km Najbližšie: Halda (halda), 760 m od vody. 23vzoriek so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (80 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 0 z 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Bárium 46,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 56. percentil (Tuhársky potok). 159vrtov do 3 km 507 rozborov vody v okolí Z toho 159 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 24 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 9lokalít do 3 km 9 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 39záznamov do 5 km 22 ložísk, 17 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,62typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 5,7°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,02 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 206mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 53nGy/h vo vzduchu rozsah 29 až 66 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2008, 130 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2008, 110 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 60 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2008, 70 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 860 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 159 vrtov v pásme 3 km, z toho 25 hydrogeologických a 134 ostatných; s číslom archívnej správy 159. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Hron
Právě u vody
Dnes na toku Tuhársky potok
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Lučenec 8 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Tuhársky potok
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ
Zobrazit místa v tabulce (3)
Geológia a geochémia toku Tuhársky potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
3,64 mg/l60. percentil6,79 mg/l43. percentil6,93 mg/l40. percentil112 mg/l22. percentil30,0 mg/l19. percentil6,59 mg/l18. percentil0,0603 mg/l17. percentil15,7 mg/l8. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,209 mg/l69. percentil3,62 mg/l60. percentil0,202 mg/l60. percentil3,41 mg/l21. percentilKovy
0,132 mg/l60. percentil22,6 μg/l42. percentil26,3 μg/l26. percentil3,49 μg/l25. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
110 mg/kg92. percentil10,7 mg/kg78. percentil3,58 mg/kg76. percentil95,1 mg/kg49. percentil0,0984 mg/kg48. percentil0,360 mg/kg47. percentil0,558 mg/kg42. percentil13,0 mg/kg34. percentil0,156 mg/kg25. percentil0,145 mg/kg22. percentil4,74 mg/kg22. percentil16,4 mg/kg16. percentil16,3 mg/kg16. percentil44,8 mg/kg11. percentil0,0619 mg/kg10. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,35 %92. percentil6 286 mg/kg88. percentil3,77 %87. percentil6,99 %86. percentil1 227 mg/kg85. percentil922 mg/kg58. percentil1,54 %54. percentil0,864 %48. percentil1,47 %31. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
792 mg/kg96. percentil94,0 mg/kg95. percentil228 mg/kg92. percentil646 mg/kg90. percentil34,9 mg/kg82. percentil15,8 mg/kg66. percentil1,55 mg/kg58. percentil90,9 mg/kg56. percentil23,3 mg/kg15. percentil37,2 mg/kg9. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
8,54 ppm78. percentil2,65 ppm60. percentil1,30 %49. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 425d 1 zrno 10 m 116 1 zrno 20 m 91 1 zrno 20 m 382d 1 zrno 30 m 426d 1 zrno 40 m 92 1 zrno 50 m 379d 1 zrno 50 m 297f 1 zrno 60 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 6 25,3 Bq/l 6,75 Bq/l zdroj 10 65,4 Bq/l 25,5 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 18,0 Bq/l 18,0 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Halda halda travertín 760 m Bohumil I. štôlňa magnezit 1965 1,6 km Javor štôlňa štôlňa kremeň 1962 1,6 km Bohumil I. obzor štôlňa magnezit 1965 1,6 km Ladislav obzor štôlňa magnezit 1965 1,7 km Bohumil II. obzor štôlňa magnezit 1965 1,7 km Bohumil I. štôlňa magnezit 1965 1,7 km Slepá hlavná šachta šachta magnezit 1965 1,7 km Javor štôlňa štôlňa kremeň 1962 1,7 km Antonín obzor štôlňa magnezit 1965 1,7 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Tuhár stavebný kameň Ťažené ložisko – SKC, s.r.o. 250 m Tuhár dekoračný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 480 m Tuhár stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 480 m Tuhár dekoračný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 580 m Tuhár stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 580 m Ružiná vápenec ostatný Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 1,1 km Ružiná stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 1,1 km Ružiná stavebný kameň Ťažené ložisko – VÁPENCOVÝ PRIEMYSEL RUŽINÁ, s.r.o. 1,3 km Ružiná vápenec ostatný Ťažené ložisko – VÁPENCOVÝ PRIEMYSEL RUŽINÁ, s.r.o. 1,3 km Stará Halič keramické íly Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – WMJ company, s.r.o. 1,7 km Stará Halič keramické íly Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – WMJ company, s.r.o. 1,7 km Gregorova Vieska keramické íly Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o. 1,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Ružiná Magnezit magnezit malé ložisko 1,9 km Podrečany Magnezit magnezit stredné ložisko 3,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody J-1 inžiniersko-geologický 5,0 m 8342330 m VLT-7/97 ložiskový 10,0 m 8278960 m J-3 inžiniersko-geologický 5,0 m 8342390 m J-2 inžiniersko-geologický 5,0 m 83423100 m 3-197A Stará Halič hydrogeologický 10,0 m 101748120 m Budiná 6,1 m 23663 123Db1.pdf130 m Tuhár úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 90,3 m 23913 124Cc11.pdf150 m Stará Halič úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 40001 124Cc16.pdf160 m Stará Halič negatívny vrt 32,0 m 5796 124Cc1.pdf420 m VLT-8/97 ložiskový 6,0 m 82789480 m 128 ložiskový 24,0 m 4858500 m VLT-20/97 ložiskový 20,0 m 82789580 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 19 4,1 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 8,2 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 8,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Halič – slovenská cesta – Halič – 1970 – 700 m Halič – križovatka – Stará Halič – 1960 – 780 m Skládka komunálneho odpadu – Tuhár Bachovec – Tuhár – 1960 monitorovaná 850 m Budiná – 1970 – 940 m Gregorova Vieska – 1970 – 1,9 km Políchno – Polichno – – – 2,1 km Tomášovce – 1960 – 2,3 km Lupoč – 1970 – 2,6 km Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
30z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 46,0 μg/lmedián 33,5 μg/l6 vzoriek
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MěďCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 27,5 mg/lmedián 24,8 mg/l6 vzoriek
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 26,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 010 μg/lmedián 6,00 μg/l39 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,0300 mg/l39 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,600 μg/l39 vzoriek
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,700 μg/l39 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 24,0 μg/lmedián 2,00 μg/l39 vzoriek49 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



