Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Tuhársky potok

Flussgebiet GranSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
15,3km
Region
Region Banská Bystrica
Luftbild von Fließgewässer Tuhársky potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Tuhársky potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Tuhársky potok, Fensterpunktzahl 37.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:40.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Lučenec8 cm–
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 08:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.

    2003004005006007000 km5 km10 km15 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 608 bis 247 m ü.d.M. über 15,3 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    608 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    235 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    373 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    24 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,06

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Tuhársky potok von 2018
    2018abgebildet 21. Sept. 2018
    Luftbild Fließgewässer Tuhársky potok von 2021
    2021abgebildet 6. Sept. 2021
    Luftbild Fließgewässer Tuhársky potok von 2024
    2024abgebildet 27. Juli 2024

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Tuhársky potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten

    01234Stará Halič, oberhalb, Fluss-km 12,6: kein fehlgeschlagener Standard (2025)Dolná Telka (unterhalb Halič, oberhalb des Stausees Ľadovo), Fluss-km 6,5: 3 Indikatoren (2024)Lučenec, oberhalb, Fluss-km 4,0: 1 Indikator (2023)Fluss km 13 (Oberlauf)Fluss-km 4 (zur Mündung)
    Websites in der Tabelle anzeigen (3)
    • Stará Halič, oberhalbFluss km 12,6keine nicht eingehaltene Norm
    • Dolná Telka (unterhalb Halič, oberhalb des Stausees Ľadovo)Fluss km 6,53 Indikatoren
    • Lučenec, oberhalbFluss km 4,01-Anzeige
    • Norm nicht eingehalten
    • keine nicht eingehaltene Norm
    • Messstelle nicht im Jahrbuch

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Tuhársky potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 206 mg/l, mäkká voda (5,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 110 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    53nGy/h dávkový príkon

    67. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    38objektov do 3 km

    Najbližšie: Halda (halda), 760 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    23vzoriek so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 2 zrná v jednej vzorke (80 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 46,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 56. percentil (Tuhársky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    159vrtov do 3 km

    507 rozborov vody v okolí

    Z toho 159 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    24 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    9 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    39záznamov do 5 km

    22 ložísk, 17 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Mladé sedimenty25%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • VEPORIKUM50%SR 5,4 %
    • TATRIKUM und VEPORIKUM50%SR 7,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Vápence40%SR 3,1 %
    • Metamorfity20%SR 2,4 %
    • Kyslé plutonity20%SR 3,7 %
    • Bázické vulkanity20%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Vápence; Nerozlíšené)40%SR 1,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)20%SR 2,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)20%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)20%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum Revúckej vrchoviny a Stolických vrchov v povodí Ipľa67%SR 0,0 %
    • neogén Lučenskej kotliny17%SR 0,0 %
    • neovulkanity Krupinskej planiny, Ostrôžok a Pôtorskej pahorkatiny17%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,62typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    5,7°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,02 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    206mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK3,64 mg/l60. percentil
    • ChlorideCl6,79 mg/l43. percentil
    • NatriumNa6,93 mg/l40. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3112 mg/l22. percentil
    • KalziumCa30,0 mg/l19. percentil
    • MagnesiumMg6,59 mg/l18. percentil
    • FluorideF0,0603 mg/l17. percentil
    • SulfateSO415,7 mg/l8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,209 mg/l69. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,62 mg/l60. percentil
    • FosforečnanyPO40,202 mg/l60. percentil
    • NitrateNO33,41 mg/l21. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,132 mg/l60. percentil
    • ManganMn22,6 μg/l42. percentil
    • AluminiumAl26,3 μg/l26. percentil
    • ZinkZn3,49 μg/l25. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV110 mg/kg92. percentil
    • KobaltCo10,7 mg/kg78. percentil
    • CínSn3,58 mg/kg76. percentil
    • ZinkZn95,1 mg/kg49. percentil
    • QuecksilberHg0,0984 mg/kg48. percentil
    • MolybdänMo0,360 mg/kg47. percentil
    • AntimonSb0,558 mg/kg42. percentil
    • FührenPb13,0 mg/kg34. percentil
    • BizmutBi0,156 mg/kg25. percentil
    • SelenSe0,145 mg/kg22. percentil
    • ArsenAs4,74 mg/kg22. percentil
    • KupferCu16,4 mg/kg16. percentil
    • NickelNi16,3 mg/kg16. percentil
    • ChromCr44,8 mg/kg11. percentil
    • CadmiumCd0,0619 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,35 %92. percentil
    • TitánTi6.286 mg/kg88. percentil
    • EisenFe3,77 %87. percentil
    • AluminiumAl6,99 %86. percentil
    • PhosphorP1.227 mg/kg85. percentil
    • ManganMn922 mg/kg58. percentil
    • DraslíkK1,54 %54. percentil
    • MagnesiumMg0,864 %48. percentil
    • KalziumCa1,47 %31. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr792 mg/kg96. percentil
    • CérCe94,0 mg/kg95. percentil
    • StronciumSr228 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa646 mg/kg90. percentil
    • YtriumY34,9 mg/kg82. percentil
    • GáliumGa15,8 mg/kg66. percentil
    • BerylliumBe1,55 mg/kg58. percentil
    • RubídiumRb90,9 mg/kg56. percentil
    • LítiumLi23,3 mg/kg15. percentil
    • BorB37,2 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    53nGy/h vo vzduchu

    rozsah 29 až 66 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,54 ppm78. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,65 ppm60. percentil
    • Kalium (K)K1,30 %49. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)160–880m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek391m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle9,7°
    • Priemerná januárová teplota-4,6°C
    • Priemerná júlová teplota17,2°C
    • Ročné zrážky763mm

    Geomorfologické celky

    • Revúcka vrchovina50%SR 2,4 %
    • Ostrôžky33%SR 0,0 %
    • Juhoslovenská kotlina17%SR 4,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské rudohorie50%SR 10 %
    • Slovenské stredohorie33%SR 9,1 %
    • Lučensko-košická zníženina17%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma75%SR 33 %
    • kotlinová klíma25%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda – 5 – halda (760 m od vody)Bohumil I. – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Bohumil I. – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Slepá hlavná šachta – 1 – šachta (1,7 km od vody)Javor štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Bohumil II. – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Bohumil III. – 2 – štôlňa (1,9 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Václav – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Jozef úpadnica – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)I. štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Róbert – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Črepková – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Tutz šachta – 1 – šachta (2,5 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Róbert – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Javor štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Bohumil I. obzor – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Ladislav obzor – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Bohumil II. obzor – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Antonín obzor – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Bohumil III. obzor – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Václav obzor – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Obzor – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)3. obzor – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Jozef úpadnica – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)2. obzor – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Róbert obzor – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Črepková obzor – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)I. štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Július obzor – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Karol obzor – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Ružiná – Magnezit (1,9 km od vody)Podrečany – Magnezit (3,8 km od vody)Halič – slovenská cesta – Halič – trvalý (700 m od vody)Halič – križovatka – Stará Halič – trvalý (780 m od vody)Skládka komunálneho odpadu – Tuhár Bachovec – Tu – nedá sa odhadnúť (850 m od vody)Budiná – nedá sa odhadnúť (940 m od vody)Gregorova Vieska – nijaký (1,9 km od vody)Políchno – Polichno – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Tomášovce – nijaký (2,3 km od vody)Lupoč – nijaký (2,6 km od vody)Tomášovce – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,0 km od vody)b1 (8,2 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)b1 (8,4 km od vody)c1 (8,5 km od vody)c1 (8,7 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,2 km od vody)b1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Tuhár – dekoračný kameň (580 m od vody)Tuhár – stavebný kameň (580 m od vody)Ružiná – stavebný kameň (1,3 km od vody)Ružiná – vápenec ostatný (1,3 km od vody)Stará Halič – keramické íly (1,7 km od vody)Gregorova Vieska – keramické íly (1,9 km od vody)Halič – Kopáň – keramické íly (2,2 km od vody)Halič – Kopáň – žiaruvzdorné ily (2,2 km od vody)Detva – Piešť – stavebný kameň (4,3 km od vody)Tuhár – dekoračný kameň (480 m od vody)Tuhár – stavebný kameň (480 m od vody)Ružiná – vápenec ostatný (1,1 km od vody)Ružiná – stavebný kameň (1,1 km od vody)Stará Halič – keramické íly (1,7 km od vody)Gregorova Vieska – keramické íly (1,9 km od vody)Halič – Kopáň – žiaruvzdorné ily (2,3 km od vody)Halič – Kopáň – keramické íly (2,3 km od vody)Podrečany – magnezit (3,5 km od vody)Detva – Piešť – stavebný kameň (4,3 km od vody)Tuhár – stavebný kameň (250 m od vody)Podrečany – ostatné suroviny (3,5 km od vody)Mýtna – Hrby – stavebný kameň (4,7 km od vody)Tuhársky mlyn – stavebný kameň – dolomit (90 m od vody)Tuhár – drahé a ozdobné kamene – mramor (510 m od vody)Tuhár II – dekoračný kameň (630 m od vody)Tuhár II – dekoračný kameň (720 m od vody)Tuhár II – dekoračný kameň (800 m od vody)Stará Halič – stavebný piesok – piesky (1,0 km od vody)Gregorova Vieska – Fe rudy – hematit, magnezit (1,7 km od vody)Budiná – Teplá dolina – stavebný kameň – žula (1,9 km od vody)Lupoč Lučenec okolie – stavebný kameň – ryolitové tufity (2,0 km od vody)Divín – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Tomášovce – štrkopiesky (2,9 km od vody)Divín – stavebný kameň – granit (3,1 km od vody)Tomášovce – štrkopiesky (4,4 km od vody) (4,5 km od vody)Mašková – kóta 262,6 Skalica – stavebný kameň – čadičové pyroklastiká (4,9 km od vody)Tuhár – všeobecná geológia (580 m od vody)Podrečany – mineralógia (3,7 km od vody)Budiná (130 m od vody)Tuhár – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Stará Halič – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Stará Halič – negatívny vrt (420 m od vody)Lehôtka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Gregorova Vieska – negatívny vrt (1,9 km od vody)– monitorovací vrt (2,0 km od vody)– monitorovací vrt (2,0 km od vody)– pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)– monitorovací vrt (2,1 km od vody)– monitorovací vrt (2,1 km od vody)Polichno – negatívny vrt (2,1 km od vody)Polichno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Halič – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Polichno – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Polichno – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Polichno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Polichno – monitorovací vrt (2,3 km od vody)– monitorovací vrt (2,3 km od vody)– pozorovací vrt SHMÚ (2,3 km od vody)Halič – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)– monitorovací vrt (2,4 km od vody)Halič – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)– monitorovací vrt (2,5 km od vody)Divín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)zlato 1 ks – zlato (10 m od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 1 ks – zlato (30 m od vody)zlato 1 ks – zlato (40 m od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 2 ks – zlato (80 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 2 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)zlato 2 ks – zlato (140 m od vody)zlato 1 ks – zlato (190 m od vody)zlato 2 ks – zlato (390 m od vody)zlato 1 ks – zlato (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (540 m od vody)zlato 1 ks – zlato (610 m od vody)zlato 1 ks – zlato (860 m od vody)zlato 1 ks – zlato (900 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 46,0 μg/lmedián 33,5 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2008, 130 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2008, 110 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 60 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 27,5 mg/lmedián 24,8 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2008, 70 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)182 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)154 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)148 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)123 vzoriek, najviac 3250 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)122 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)107 vzoriek, najviac 120 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)100 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)100 vzoriek, najviac 4029 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)82 vzoriek, najviac 1625 zŕn
    • Barit (BaSO₄)30 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Gold (Au)23 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)7 vzoriek, najviac 12 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 11 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    425d1 zrno10 m
    1161 zrno20 m
    911 zrno20 m
    382d1 zrno30 m
    426d1 zrno40 m
    921 zrno50 m
    379d1 zrno50 m
    297f1 zrno60 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)187 vzoriek, najviac 1500 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)185 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)173 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)163 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)163 vzoriek, najviac 326 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))156 vzoriek, najviac 2600 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))155 vzoriek, najviac 1850 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)115 vzoriek, najviac 2850 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)103 vzoriek, najviac 850 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)7 vzoriek, najviac 25 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 26,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 010 μg/lmedián 6,00 μg/l39 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 860 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,0300 mg/l39 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,600 μg/l39 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,700 μg/l39 vzoriek28 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 2,00 μg/l39 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa625,3 Bq/l6,75 Bq/l
    Quelle1065,4 Bq/l25,5 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie118,0 Bq/l18,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa33×
    • šachta2×
    • iný druh objektu2×
    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Haldahaldatravertín760 m
    Bohumil I.štôlňamagnezit19651,6 km
    Javor štôlňaštôlňakremeň19621,6 km
    Bohumil I. obzorštôlňamagnezit19651,6 km
    Ladislav obzorštôlňamagnezit19651,7 km
    Bohumil II. obzorštôlňamagnezit19651,7 km
    Bohumil I.štôlňamagnezit19651,7 km
    Slepá hlavná šachtašachtamagnezit19651,7 km
    Javor štôlňaštôlňakremeň19621,7 km
    Antonín obzorštôlňamagnezit19651,7 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Tuhárstavebný kameňŤažené ložisko – SKC, s.r.o.250 m
    Tuhárdekoračný kameňŤažené ložisko – GEOFARMA s.r.o.480 m
    Tuhárstavebný kameňŤažené ložisko – GEOFARMA s.r.o.480 m
    Tuhárdekoračný kameňŤažené ložisko – GEOFARMA s.r.o.580 m
    Tuhárstavebný kameňŤažené ložisko – GEOFARMA s.r.o.580 m
    Ružinávápenec ostatnýŤažené ložisko – GEOFARMA s.r.o.1,1 km
    Ružinástavebný kameňŤažené ložisko – GEOFARMA s.r.o.1,1 km
    Ružinástavebný kameňŤažené ložisko – VÁPENCOVÝ PRIEMYSEL RUŽINÁ, s.r.o.1,3 km
    Ružinávápenec ostatnýŤažené ložisko – VÁPENCOVÝ PRIEMYSEL RUŽINÁ, s.r.o.1,3 km
    Stará Haličkeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – WMJ company, s.r.o.1,7 km
    Stará Haličkeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – WMJ company, s.r.o.1,7 km
    Gregorova Vieskakeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o.1,9 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    RužináMagnezitmagnezitmalé ložisko1,9 km
    PodrečanyMagnezitmagnezitstredné ložisko3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    159 vrtov v pásme 3 km, z toho 25 hydrogeologických a 134 ostatných; s číslom archívnej správy 159.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m19×
    • 10–30 m67×
    • 30–100 m49×
    • 100–300 m12×
    • nad 300 m3×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    J-1inžiniersko-geologický5,0 m8342330 m
    VLT-7/97ložiskový10,0 m8278960 m
    J-3inžiniersko-geologický5,0 m8342390 m
    J-2inžiniersko-geologický5,0 m83423100 m
    3-197A Stará Haličhydrogeologický10,0 m101748120 m
    Budiná6,1 m23663 123Db1.pdf130 m
    Tuhárúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou90,3 m23913 124Cc11.pdf150 m
    Stará Haličúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m40001 124Cc16.pdf160 m
    Stará Haličnegatívny vrt32,0 m5796 124Cc1.pdf420 m
    VLT-8/97ložiskový6,0 m82789480 m
    128ložiskový24,0 m4858500 m
    VLT-20/97ložiskový20,0 m82789580 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5194,1 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 538,2 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 528,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Halič – slovenská cesta – Halič–1970–700 m
    Halič – križovatka – Stará Halič–1960–780 m
    Skládka komunálneho odpadu – Tuhár Bachovec – Tuhár–1960monitorovaná850 m
    Budiná–1970–940 m
    Gregorova Vieska–1970–1,9 km
    Políchno – Polichno–––2,1 km
    Tomášovce–1960–2,3 km
    Lupoč–1970–2,6 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Lučenec1 Fischereirevier · 15 km32Tuhársky potok32

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Gran