Vízfolyás

Tuhársky potok

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
15,3km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Tuhársky potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Tuhársky potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Tuhársky potok, ablakpontszám 38.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Losonc8 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 23:57

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    2003004005006007000 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 608-től 247 m tengerszint feletti magasságig 15,3 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    608 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    235 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    373 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    24 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,06

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Tuhársky potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 21.
    Tuhársky potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 6.
    Tuhársky potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Tuhársky potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Stará Halič, felett, fkm 12,6: nincs megszegett szabvány (2025)Dolná Telka (Halič alatt, Ľadovo-víztározó felett), fkm 6,5: 3 mutató (2024)Losonc, felett, fkm 4,0: 1 mutató (2023)rkm 13 (felső szakasz)rkm 4 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (3)
    • Stará Halič, felettrkm 12,6nincs nem teljesített norma
    • Dolná Telka (Halič alatt, Ľadovo-víztározó felett)rkm 6,53 mutató
    • Losonc, felettrkm 4,01 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Tuhársky potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (15 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 75%-a

    25% Fiatal üledékek

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,6modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 206 mg/l, lágy víz (5,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 110 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 92. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    53NGY/H dózisteljesítmény

    67. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    38objektum 3 km-en belül

    Legközelebbi: Halda (roncs), 760 m-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    23aranyat tartalmazó minta

    15 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 2 szem egy mintában (80 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Bárium 46,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 56. percentilis (Tuhársky potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    159fúrás 3 km-en belül

    507 vízelemzés a közelben

    Közülük 159-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    24 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    9Telephelyek 3 km-en belül

    9 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    39bejegyzés 5 km-en belül

    22 telep, 17 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék75%SR 72 %
    • Fiatal üledékek25%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai3×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális üledékek: túlnyomórészt loamy-stoney (alárendelt homokos kő) lejtők és törmelék1×

    Kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Tekonikus egységek

    • VEPORIKUM50%SR 5,4 %
    • TATRIKUM és VEPORIKUM50%SR 7,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 84 %
    • A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei50%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés100%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • vepor öv67%SR 6,4 %
    • házon belüli medencék17%SR 44 %
    • neovulkáni kőzetek17%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • kohút övezet50%SR 2,3 %
    • Dél-Szlovák medence17%SR 4,6 %
    • Kraľova Hoľa zóna17%SR 1,2 %
    • Közép-szlovák neovulkáni kőzetek17%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 6 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Mészkövek40%SR 3,1 %
    • Metamorf kőzetek20%SR 2,4 %
    • Savas plutonikus kőzetek20%SR 3,7 %
    • Alapvető vulkáni kőzetek20%SR 6,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Mészkövek; Nerozlíšené)40%SR 1,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Metamorf kőzetek)20%SR 2,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody20%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody20%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • kristályos alagsori Revúcká Vrchovina és Stolické Vrchy az Ipľa-medencében67%SR 0,0 %
    • A Lučenská-medence neogénje17%SR 0,0 %
    • A Krupinská-síkság neovulkáni sziklái, Ostrôžok a Pôtorskej pahorkatiny17%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,62tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    5,7°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,02 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    206mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK3,64 mg/l60. percentilis
    • KloridCl6,79 mg/l43. percentilis
    • NátriumNa6,93 mg/l40. percentilis
    • BikarbonátokHCO3112 mg/l22. percentilis
    • KalciumCa30,0 mg/l19. percentilis
    • MagnéziumMg6,59 mg/l18. percentilis
    • FluoridF0,0603 mg/l17. percentilis
    • SzulfátokSO415,7 mg/l8. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,209 mg/l69. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK3,62 mg/l60. percentilis
    • FoszfátokPO40,202 mg/l60. percentilis
    • NitrátokNO33,41 mg/l21. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,132 mg/l60. percentilis
    • MangánMn22,6 μg/l42. percentilis
    • AlumíniumAl26,3 μg/l26. percentilis
    • Cink-Zn3,49 μg/l25. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV110 mg/kg92. percentilis
    • KobaltCo10,7 mg/kg78. percentilis
    • Ón-Sn3,58 mg/kg76. percentilis
    • Cink-Zn95,1 mg/kg49. percentilis
    • HiganyHg0,0984 mg/kg48. percentilis
    • MolibdénMo0,360 mg/kg47. percentilis
    • AntimonSb0,558 mg/kg42. percentilis
    • ÓlomPb13,0 mg/kg34. percentilis
    • BizmutBi0,156 mg/kg25. percentilis
    • SzelénSe0,145 mg/kg22. percentilis
    • ArzénAs4,74 mg/kg22. percentilis
    • RézCu16,4 mg/kg16. percentilis
    • NikkelNi16,3 mg/kg16. percentilis
    • KrómCr44,8 mg/kg11. percentilis
    • KadmiumCd0,0619 mg/kg10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,35 %92. percentilis
    • TitánTi6 286 mg/kg88. percentilis
    • VasalóFe3,77 %87. percentilis
    • AlumíniumAl6,99 %86. percentilis
    • FoszforP1 227 mg/kg85. percentilis
    • MangánMn922 mg/kg58. percentilis
    • KáliumK1,54 %54. percentilis
    • MagnéziumMg0,864 %48. percentilis
    • KalciumCa1,47 %31. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • CirkóniumZr792 mg/kg96. percentilis
    • CériumCe94,0 mg/kg95. percentilis
    • StronciumSr228 mg/kg92. percentilis
    • BáriumBa646 mg/kg90. percentilis
    • IttriumY34,9 mg/kg82. percentilis
    • GalliumGa15,8 mg/kg66. percentilis
    • BerilliumBe1,55 mg/kg58. percentilis
    • RubídiumRb90,9 mg/kg56. percentilis
    • LítiumLi23,3 mg/kg15. percentilis
    • BórB37,2 mg/kg9. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    53ngy/h a levegőben

    29-66 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,54 ppm78. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,65 ppm60. percentilis
    • Kálium (K)K1,30 %49. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 156 Bq/m²28. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -69nT

    -90--40 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -1mGal

    Maradék +12,5 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)160–880m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága391m a.s.l.
    • Átlagos lejtés9,7°
    • Januári átlaghőmérséklet-4,6°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet17,2°C
    • Évi csapadék763mm

    Geomorfológiai egységek

    • Revúca Highlands50%SR 2,4 %
    • Ostrôžky33%SR 0,0 %
    • Dél-Szlovák medence17%SR 4,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák Ore-hegység50%SR 10 %
    • Szlovák központi hegyei33%SR 9,1 %
    • Lučenec–Košice depresszió17%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma75%SR 33 %
    • merítőiad25%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • savanyításra érzékeny talajok50%SR 31 %
    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok25%SR 25 %
    • A savasodásra nem érzékeny talajok25%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a83%SR 45 %
    • viszonylag tiszta talaj17%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A közép-nyugati Kárpátok plutonikus kőzetei33%SR 3,0 %
    • Neogén17%SR 48 %
    • A közép-nyugati-karpathai késő paleozoikum17%SR 1,9 %
    • a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok17%SR 10 %
    • Neogén vulkáni17%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Halda – 5 – roncs (760 m-re a víztől)Bohumil I. – 2 – tárna (1,6 km-re a víztől)Bohumil I. – 2 – tárna (1,7 km-re a víztől)Slepá hlavná šachta – 1 – nyél (1,7 km-re a víztől)Javor štôlňa – 2 – tárna (1,7 km-re a víztől)Bohumil II. – 2 – tárna (1,8 km-re a víztől)Bohumil III. – 2 – tárna (1,9 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,0 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,0 km-re a víztől)Václav – 2 – tárna (2,0 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,0 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,1 km-re a víztől)Jozef úpadnica – 6 – más típusú tárgy (2,1 km-re a víztől)I. štôlňa – 2 – tárna (2,2 km-re a víztől)Róbert – 2 – tárna (2,2 km-re a víztől)Črepková – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)Tutz šachta – 1 – nyél (2,5 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,6 km-re a víztől)Róbert – 2 – tárna (2,6 km-re a víztől)Javor štôlňa – 2 – tárna (1,6 km-re a víztől)Bohumil I. obzor – 2 – tárna (1,6 km-re a víztől)Ladislav obzor – 2 – tárna (1,7 km-re a víztől)Bohumil II. obzor – 2 – tárna (1,7 km-re a víztől)Antonín obzor – 2 – tárna (1,7 km-re a víztől)Bohumil III. obzor – 2 – tárna (1,7 km-re a víztől)Václav obzor – 2 – tárna (1,8 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,0 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,1 km-re a víztől)Obzor – 2 – tárna (2,1 km-re a víztől)3. obzor – 2 – tárna (2,1 km-re a víztől)Jozef úpadnica – 6 – más típusú tárgy (2,1 km-re a víztől)2. obzor – 2 – tárna (2,1 km-re a víztől)Róbert obzor – 2 – tárna (2,2 km-re a víztől)Črepková obzor – 2 – tárna (2,3 km-re a víztől)I. štôlňa – 2 – tárna (2,3 km-re a víztől)Július obzor – 2 – tárna (2,5 km-re a víztől)Karol obzor – 2 – tárna (2,5 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,6 km-re a víztől)Ružiná – Magnezit (1,9 km-re a víztől)Podrečany – Magnezit (3,8 km-re a víztől)Halič – slovenská cesta – Halič – állandó (700 m-re a víztől)Halič – križovatka – Stará Halič – állandó (780 m-re a víztől)Skládka komunálneho odpadu – Tuhár Bachovec – Tu – nem becsülhető meg (850 m-re a víztől)Budiná – nem becsülhető meg (940 m-re a víztől)Gregorova Vieska – egyik sem (1,9 km-re a víztől)Políchno – Polichno – nem becsülhető meg (2,1 km-re a víztől)Tomášovce – egyik sem (2,3 km-re a víztől)Lupoč – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Tomášovce – nem becsülhető meg (2,8 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)a1 (5,5 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (6,1 km-re a víztől)a1 (6,2 km-re a víztől)a1 (7,2 km-re a víztől)a1 (7,2 km-re a víztől)a1 (7,4 km-re a víztől)a1 (7,4 km-re a víztől)a1 (7,8 km-re a víztől)a1 (8,0 km-re a víztől)b1 (8,2 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)b1 (8,4 km-re a víztől)c1 (8,5 km-re a víztől)c1 (8,7 km-re a víztől)a1 (8,7 km-re a víztől)a1 (8,8 km-re a víztől)a1 (9,2 km-re a víztől)b1 (9,3 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)a1 (9,8 km-re a víztől)Tuhár – díszkő (580 m-re a víztől)Tuhár – építőkő (580 m-re a víztől)Ružiná – építőkő (1,3 km-re a víztől)Ružiná – mészkő, egyéb (1,3 km-re a víztől)Stará Halič – kerámia agyag (1,7 km-re a víztől)Gregorova Vieska – kerámia agyag (1,9 km-re a víztől)Halič – Kopáň – kerámia agyag (2,2 km-re a víztől)Halič – Kopáň – tűzálló agyagok (2,2 km-re a víztől)Detva – Piešť – építőkő (4,3 km-re a víztől)Tuhár – díszkő (480 m-re a víztől)Tuhár – építőkő (480 m-re a víztől)Ružiná – mészkő, egyéb (1,1 km-re a víztől)Ružiná – építőkő (1,1 km-re a víztől)Stará Halič – kerámia agyag (1,7 km-re a víztől)Gregorova Vieska – kerámia agyag (1,9 km-re a víztől)Halič – Kopáň – tűzálló agyagok (2,3 km-re a víztől)Halič – Kopáň – kerámia agyag (2,3 km-re a víztől)Podrečany – magnezit (3,5 km-re a víztől)Detva – Piešť – építőkő (4,3 km-re a víztől)Tuhár – építőkő (250 m-re a víztől)Podrečany – egyéb nyersanyagok (3,5 km-re a víztől)Mýtna – Hrby – építőkő (4,7 km-re a víztől)Tuhársky mlyn – építőkő – dolomit (90 m-re a víztől)Tuhár – drahé a ozdobné kamene – márvány- (510 m-re a víztől)Tuhár II – díszkő (630 m-re a víztől)Tuhár II – díszkő (720 m-re a víztől)Tuhár II – díszkő (800 m-re a víztől)Stará Halič – stavebný piesok – homok (1,0 km-re a víztől)Gregorova Vieska – Feércek – vörösvasérc, magnezit (1,7 km-re a víztől)Budiná – Teplá dolina – építőkő – gránit (1,9 km-re a víztől)Lupoč Lučenec okolie – építőkő – riolit tufitok (2,0 km-re a víztől)Divín – építőkő – mészkő (2,4 km-re a víztől)Tomášovce – kavicsos homok (2,9 km-re a víztől)Divín – építőkő – gránit (3,1 km-re a víztől)Tomášovce – kavicsos homok (4,4 km-re a víztől) (4,5 km-re a víztől)Mašková – kóta 262,6 Skalica – építőkő – bazaltpiroklasztika (4,9 km-re a víztől)Tuhár – általános geológia (580 m-re a víztől)Podrečany – ásványtan (3,7 km-re a víztől)Budiná (130 m-re a víztől)Tuhár – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m-re a víztől)Stará Halič – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m-re a víztől)Stará Halič – negatív fúrólyuk (420 m-re a víztől)Lehôtka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m-re a víztől)Gregorova Vieska – negatív fúrólyuk (1,9 km-re a víztől)– fúrás megfigyelése (2,0 km-re a víztől)– fúrás megfigyelése (2,0 km-re a víztől)– shmú megfigyelő fúrás (2,1 km-re a víztől)– fúrás megfigyelése (2,1 km-re a víztől)– fúrás megfigyelése (2,1 km-re a víztől)Polichno – negatív fúrólyuk (2,1 km-re a víztől)Polichno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Halič – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km-re a víztől)Polichno – fúrás megfigyelése (2,3 km-re a víztől)Polichno – fúrás megfigyelése (2,3 km-re a víztől)Polichno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Polichno – fúrás megfigyelése (2,3 km-re a víztől)– fúrás megfigyelése (2,3 km-re a víztől)– shmú megfigyelő fúrás (2,3 km-re a víztől)Halič – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km-re a víztől)– fúrás megfigyelése (2,4 km-re a víztől)Halič – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km-re a víztől)– fúrás megfigyelése (2,5 km-re a víztől)Divín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (10 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (20 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (20 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (30 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (40 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (60 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (60 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (70 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (80 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (100 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (140 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (190 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (390 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (530 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (540 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (610 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (860 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (900 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 46,0 μg/lmedián 33,5 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2008, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 56. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2008, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2003, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2003, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2003, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2003, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2003, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2003, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 27,5 mg/lmedián 24,8 mg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Tuhársky potok2008, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)182 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Rutil (TiO₂)154 minta, legfeljebb 555 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)148 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Anatas (TiO₂)123 minta, legfeljebb 3250 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)122 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Scheelit (CaWO₄)107 minta, legfeljebb 120 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)100 minta, legfeljebb 400 szem
    • Pirit (FeS₂)100 minta, legfeljebb 4029 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)82 minta, legfeljebb 1625 szem
    • Barit (BaSO₄)30 minta, legfeljebb 555 szem
    • Arany (Au)23 minta, legfeljebb 2 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)7 minta, legfeljebb 12 szem
    • Szfalerit (ZnS)6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kasiterit (SnO₂)2 minta, legfeljebb 1 szem
    • Arzenopirit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 11 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    425d1 szem10 m
    1161 szem20 m
    911 szem20 m
    382d1 szem30 m
    426d1 szem40 m
    921 szem50 m
    379d1 szem50 m
    297f1 szem60 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)187 minta, legfeljebb 1500 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)185 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)173 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)163 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)163 minta, legfeljebb 326 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))156 minta, legfeljebb 2600 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))155 minta, legfeljebb 1850 szem
    • Korund (Al₂O₃)115 minta, legfeljebb 2850 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)103 minta, legfeljebb 850 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)8 minta, legfeljebb 55 szem
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)7 minta, legfeljebb 25 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l39 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 26,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l39 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2 010 μg/lmedián 6,00 μg/l39 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,120 mg/lmedián 0,0300 mg/l39 minták10 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,50 μg/lmedián 0,600 μg/l39 minták

      Legmagasabb érték: vrt1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 minták51 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l39 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,80 μg/lmedián 0,700 μg/l39 minták28 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 2,00 μg/l39 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l39 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    jól625,3 Bq/l6,75 Bq/l
    forrás1065,4 Bq/l25,5 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás118,0 Bq/l18,0 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • tárna33×
    • nyél2×
    • más típusú tárgy2×
    • roncs1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Roncsroncstravertin760 m
    Bohumil I.tárnamagnezit19651,6 km
    Javor štôlňatárnakvarc19621,6 km
    Bohumil I. obzortárnamagnezit19651,6 km
    Ladislav obzortárnamagnezit19651,7 km
    Bohumil II. obzortárnamagnezit19651,7 km
    Bohumil I.tárnamagnezit19651,7 km
    Slepá hlavná šachtanyélmagnezit19651,7 km
    Javor štôlňatárnakvarc19621,7 km
    Antonín obzortárnamagnezit19651,7 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    TuhárépítőkőAláaknázott betét – SKC, s.r.o.250 m
    TuhárdíszkőAláaknázott betét – GEOFARMA s.r.o.480 m
    TuhárépítőkőAláaknázott betét – GEOFARMA s.r.o.480 m
    TuhárdíszkőAláaknázott betét – GEOFARMA s.r.o.580 m
    TuhárépítőkőAláaknázott betét – GEOFARMA s.r.o.580 m
    Ružinámészkő, egyébAláaknázott betét – GEOFARMA s.r.o.1,1 km
    RužináépítőkőAláaknázott betét – GEOFARMA s.r.o.1,1 km
    RužináépítőkőAláaknázott betét – VÁPENCOVÝ PRIEMYSEL RUŽINÁ, s.r.o.1,3 km
    Ružinámészkő, egyébAláaknázott betét – VÁPENCOVÝ PRIEMYSEL RUŽINÁ, s.r.o.1,3 km
    Stará Haličkerámia agyagLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – WMJ company, s.r.o.1,7 km
    Stará Haličkerámia agyagLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – WMJ company, s.r.o.1,7 km
    Gregorova Vieskakerámia agyagLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – LB MINERALS SK, s.r.o.1,9 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    RužináMagnezitmagnezitkisbetét1,9 km
    PodrečanyMagnezitmagnezitközepes betét3,8 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    159 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 25 hidrogeológiai és 134 egyéb; archív jelentés számával: 159.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m19×
    • 10–30 m67×
    • 30–100 m49×
    • 100–300 m12×
    • több mint 300 m3×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    J-1mérnök-geológiai5,0 m8342330 m
    VLT-7/97letét10,0 m8278960 m
    J-3mérnök-geológiai5,0 m8342390 m
    J-2mérnök-geológiai5,0 m83423100 m
    3-197A Stará Haličhidrogeológiai10,0 m101748120 m
    Budiná6,1 m23663 123Db1.pdf130 m
    Tuhárkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel90,3 m23913 124Cc11.pdf150 m
    Stará Haličkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel30,0 m40001 124Cc16.pdf160 m
    Stará Haličnegatív fúrólyuk32,0 m5796 124Cc1.pdf420 m
    VLT-8/97letét6,0 m82789480 m
    128letét24,0 m4858500 m
    VLT-20/97letét20,0 m82789580 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 5194,1 km
    kategória b1ásványvíz15-22< 538,2 km
    kategória c1ásványvíz23-38< 528,5 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Halič – slovenská cesta – Halič–1970–700 m
    Halič – križovatka – Stará Halič–1960–780 m
    Szemétlerakó komunálneho odpadu – Tuhár Bachovec – Tuhár–1960ellenőrzött850 m
    Budiná–1970–940 m
    Gregorova Vieska–1970–1,9 km
    Políchno – Polichno–––2,1 km
    Tomášovce–1960–2,3 km
    Lupoč–1970–2,6 km

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Losonc1 horgászvíz · 15 km27Tuhársky potok27

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam