Dnes na toku Biela Voda

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 2 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná1
  • Nízká1

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Biela Voda č. 2 (Púchov), skóre okna 44.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Dohňany21 cm–
    Ždiar – Lysá Poľana164 cm–
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 23:57

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    2003004005006007000 km5 km10 km15 km20 kmBiela Voda č. 2 (Púchov)Biela Voda č. 1 (Púchov)
    Výškový profil toku: od 582 do 257 m n. m. na 24,5 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    582 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    256 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    326 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    13 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,24

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Biela Voda z roku 2017
    2017snímkováno 31. 8. 2017
    Letecký snímek toku Biela Voda z roku 2020
    2020snímkováno 13. 8. 2020
    Letecký snímek toku Biela Voda z roku 2023
    2023snímkováno 13. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Biela Voda

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    2 ze 2 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele2

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    2 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)2

    Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ

    01234Lysá Poľana, rkm 8,2: bez nesplněné normy (2025)Vieska – Bezdedov, rkm 2,7: 2 ukazatelé (2025)rkm 8 (horní tok)rkm 3 (směrem k ústí)
    Zobrazit místa v tabulce (2)
    • Lysá Poľanař. km 8,2žádná nesplněná norma
    • Vieska – Bezdedovř. km 2,72 ukazatele
    • norma nesplněna
    • žádná nesplněná norma
    • místo není v ročence

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Biela Voda

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 24 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny80 % vodní hladiny

    20% mladé sedimenty

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,4modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 274 mg/l, středně tvrdá voda (9,0 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    2 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 45,4 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 93. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 63 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    45dávkový příkon nGy/h

    percentil 15 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    11 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    3 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Baryum 510 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 99 (Biela voda, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    287vrtů do 3 km

    663 rozborů vody v okolí

    Z toho 287 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    21°C u ústí vrtu

    4 geotermální vrty do 10 km

    Nejteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 8,4 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    15místa v okruhu 3 km

    2 ekologické zátěže, 13 skládek

    Nejbližší zátěž: Púchov – DEPO, 810 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    17záznamů do 5 km

    2 ložiska, 15 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    343ploch do 3 km

    31 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny80%SR 72 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí3×
    KvartérníPleistocénříční sedimenty: štěrk, písčitý štěrk a písky akumulace dna v nízkých terasách1×
    KvartérníPleistocén – holocéndeluviální sedimenty jako celek: litofaciální nediferencované svahy a trosky1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV86%SR 34 %
    • ORAVIKUM14%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)88%SR 60 %
    • negativní jednotka (mezihorské pánve)13%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih88%SR 32 %
    • malé poklesy13%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • flysch Belt100%SR 9,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Magura Flysch100%SR 5,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek33%SR 20 %
    • oblast nánosů horských toků33%SR 21 %
    • oblast koluviálních sedimentů17%SR 1,8 %
    • oblast muchových hornin17%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů83%SR 71 %
    • flysch Formation17%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 5 z 10 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk75%SR 52 %
    • Pískovce25%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)75%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)25%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogénní a mezozoické z Bradlovy zóny Javorník a severovýchodní části Bílých Karpat80%SR 1,8 %
    • kvartérní a neogenní pánev Ilava20%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,38typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    9,0°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (1,61 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    274mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa53,1 mg/lpercentil38
    • BikarbonátyHCO3159 mg/lpercentil34
    • SíranySO429,7 mg/lpercentil34
    • SodíkNa5,94 mg/lpercentil34
    • DraslíkK1,86 mg/lpercentil28
    • ChloridyCl3,65 mg/lpercentil25
    • HořčíkMg7,02 mg/lpercentil20
    • FluoridyF0,0549 mg/lpercentil11

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,147 mg/lpercentil60
    • DusičnanyNO37,12 mg/lpercentil57
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,01 mg/lpercentil20
    • FosfátyPO40,0330 mg/lpercentil19

    Kovy

    • ZinekZn7,38 μg/lpercentil54
    • HliníkAl35,4 μg/lpercentil33
    • ManganMn13,0 μg/lpercentil27
    • ŽelezoFe0,0353 mg/lpercentil13

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi45,4 mg/kgpercentil93
    • KobaltCo13,8 mg/kgpercentil92
    • ChromCr102 mg/kgpercentil82
    • SelenSe0,403 mg/kgpercentil78
    • MěďCu31,2 mg/kgpercentil73
    • ZinekZn128 mg/kgpercentil72
    • VanadV74,9 mg/kgpercentil64
    • VéstPb18,1 mg/kgpercentil62
    • MolybdenMo0,380 mg/kgpercentil51
    • ArsenAs6,64 mg/kgpercentil50
    • VizmutBi0,214 mg/kgpercentil49
    • KadmiumCd0,125 mg/kgpercentil34
    • CínSn2,20 mg/kgpercentil30
    • RtuťHg0,0691 mg/kgpercentil28
    • AntimonSb0,402 mg/kgpercentil24

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • ManganMn1 443 mg/kgpercentil88
    • VápníkCa5,55 %percentil83
    • FosforP798 mg/kgpercentil44
    • HořčíkMg0,773 %percentil37
    • ŽelezoFe2,44 %percentil35
    • DraslíkK1,26 %percentil15
    • TitanTi3 517 mg/kgpercentil15
    • HliníkAl4,62 %percentil14
    • SodíkNa0,527 %percentil5
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • StronciumSr169 mg/kgpercentil75
    • LithiumLi32,1 mg/kgpercentil64
    • BerylliumBe1,60 mg/kgpercentil62
    • BorB64,2 mg/kgpercentil61
    • BaryumBa444 mg/kgpercentil52
    • GalliumGa13,3 mg/kgpercentil44
    • RubidiumRb78,7 mg/kgpercentil25
    • ZirkoniumZr320 mg/kgpercentil25
    • CeriumCe49,6 mg/kgpercentil17
    • YttriumY17,1 mg/kgpercentil8

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    45nGy/h ve vzduchu

    rozsah 41 až 47 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,91 ppm30. percentil
    • Draslík (K)K1,23 %percentil26
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,01 ppm8. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 559 Bq/m²53. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +23nT

    rozsah 8 až 44 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -49mGal

    zbytkový −6,9 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)203–1 072m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek517m a.s.l.
    • Průměrný sklon12,9°
    • Průměrná lednová teplota-5,0°C
    • Průměrná červencová teplota16,3°C
    • Roční srážky840mm

    Geomorfologické jednotky

    • Javorníky86%SR 1,8 %
    • Údolí Považie14%SR 1,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • horské klima80%SR 33 %
    • klima povodí20%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení44%SR 31 %
    • půdy středně náchylné k okyselení44%SR 25 %
    • půdy slabě náchylné k okyselení11%SR 5,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a67%SR 45 %
    • poměrně čistá půda33%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Křída a paleogénní vnějších Karpat63%SR 9,5 %
    • Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum38%SR 2,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Púchov – DEPO – SK1000500P (810 m od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – SK1000500P (2,5 km od vody)Pri Bielej vode – Dubková – trvalý (20 m od vody)Pri Bielej vode – Hrabovka – Púchov – trvalý (40 m od vody)Olšové – Lazy pod Makytou – trvalý (60 m od vody)Pytlovec – Lazy pod Makytou – trvalý (60 m od vody)Dubková – Lúky – trvalý (70 m od vody)Dolné prúdy – Dohňany – trvalý (120 m od vody)Pri družstve – Mestečko – trvalý (270 m od vody)Baňa Chorkov – Lúky – žádný (270 m od vody)Molda – Streženice – žádný (1,5 km od vody)Zbora – trvalý (1,6 km od vody)Dolný Luh – Dolné Kočkovce – trvalý (2,4 km od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – Horenice – žádný (2,5 km od vody)Za salašom – Vydrná – nelze odhadnout (2,6 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – mimo SPA (7,9 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – mimo SPA (8,2 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – mimo SPA (8,3 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – mimo SPA (8,4 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,9 km od vody)b1 (8,1 km od vody)a1 (8,8 km od vody)b1 (8,9 km od vody)b1 (9,9 km od vody)b2 (10 km od vody)Belušské Slatiny (5,6 km od vody)Lúky pod Makytou – stavební kámen (300 m od vody)Lúky pod Makytou – stavební kámen (310 m od vody)Čertov – stavební kámen – pískovec (110 m od vody)Záriečie – keramické jíly (230 m od vody)Dubková – stavební kámen – pískovec (240 m od vody)Dubková – stavební kámen – pískovec (520 m od vody)Lysá pod Makytou – stavební kámen – pískovec (680 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Považská Bystric – štěrkovité písky (690 m od vody)Mladoňov – stavební kámen – pískovec (1,0 km od vody)Lazy pod Makytou – Potok – keramické jíly (1,4 km od vody)Dohňany – stavební kámen – vápenec (1,5 km od vody)Šustové – stavební kámen – pískovec (2,5 km od vody)Zbora – stavební kámen – pískovec (2,5 km od vody)Medné – stavební kámen – vápenec (2,7 km od vody)Dešná – Kopanica – stavební kámen – pískovec (3,2 km od vody)Dešná – stavební kámen – pískovec (3,7 km od vody)Zubák – keramické jíly (4,5 km od vody)Štepnická skala – obecná geologie (2,7 km od vody)Nosice – obecná geologie (4,2 km od vody)– Sesuvy půdy (80 m od vody)– Sesuvy půdy (80 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (90 m od vody)LAZY- CERTOV – Sesuvy půdy (100 m od vody)– Sesuvy půdy (110 m od vody)RIEKA – Sesuvy půdy (120 m od vody)VIESKA-BEZDEDOV – Sesuvy půdy (120 m od vody)LAZY- CERTOV – Sesuvy půdy (120 m od vody)LAZY- CERTOV – Sesuvy půdy (130 m od vody)DUBKOVA – Sesuvy půdy (140 m od vody)– Sesuvy půdy (150 m od vody)LAZY- CERTOV – Sesuvy půdy (150 m od vody)LAZY- CERTOV – Sesuvy půdy (160 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (170 m od vody)DOHNANY – Sesuvy půdy (170 m od vody)– Sesuvy půdy (170 m od vody)– Sesuvy půdy (180 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (180 m od vody)– Sesuvy půdy (190 m od vody)LAZY- KRIVE – Sesuvy půdy (210 m od vody)– Sesuvy půdy (210 m od vody)DUBKOVA – Sesuvy půdy (210 m od vody)– Sesuvy půdy (220 m od vody)DUBKOVA – Sesuvy půdy (220 m od vody)DOHNANY – Sesuvy půdy (240 m od vody)– Sesuvy půdy (240 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (240 m od vody)MESTECKO – Sesuvy půdy (240 m od vody)ZARIECIE – Sesuvy půdy (240 m od vody)– Sesuvy půdy (250 m od vody)– Sesuvy půdy (260 m od vody)LUKY – Sesuvy půdy (270 m od vody)– Sesuvy půdy (280 m od vody)LAZY- KRIVE – Sesuvy půdy (280 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (290 m od vody)– Sesuvy půdy (290 m od vody)– Sesuvy půdy (290 m od vody)LAZY- RIEKA – Sesuvy půdy (300 m od vody)– Sesuvy půdy (300 m od vody)DOHNANY – Sesuvy půdy (310 m od vody)– Sesuvy půdy (320 m od vody)DUBKOVA – Sesuvy půdy (320 m od vody)DUBKOVA – Sesuvy půdy (320 m od vody)LUKY – Sesuvy půdy (320 m od vody)– Sesuvy půdy (330 m od vody)– Sesuvy půdy (340 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (350 m od vody)– Sesuvy půdy (360 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (360 m od vody)LUKY – Sesuvy půdy (370 m od vody)DOHNANY – Sesuvy půdy (380 m od vody)MESTECKO – Sesuvy půdy (380 m od vody)LAZY- KRIVE – Sesuvy půdy (400 m od vody)DUBKOVA – Sesuvy půdy (400 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (410 m od vody)– Sesuvy půdy (420 m od vody)HRABOVKA – Sesuvy půdy (430 m od vody)Dubková – Sesuvy půdy (440 m od vody)LAZY- MLADONOV – Sesuvy půdy (450 m od vody)ZARIECIE – Sesuvy půdy (460 m od vody)– Sesuvy půdy (460 m od vody)– Sesuvy půdy (480 m od vody)– Sesuvy půdy (480 m od vody)MESTECKO – Sesuvy půdy (490 m od vody)DOHNANY – Sesuvy půdy (500 m od vody)ZARIECIE – Sesuvy půdy (500 m od vody)– Sesuvy půdy (500 m od vody)ZARIECIE – Sesuvy půdy (530 m od vody)– Sesuvy půdy (530 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (530 m od vody)VYDRNA – Sesuvy půdy (560 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (570 m od vody)LAZY- RIEKA – Sesuvy půdy (570 m od vody)DUBKOVA – Sesuvy půdy (580 m od vody)LAZY – Sesuvy půdy (580 m od vody)– Sesuvy půdy (580 m od vody)Záriečie – Sesuvy půdy (590 m od vody)– Sesuvy půdy (600 m od vody)– Sesuvy půdy (600 m od vody)LAZY- RIEKA – Sesuvy půdy (600 m od vody)Púchov-Vieska – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Považská Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov-Hrabovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Čertov-Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Zárečie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Púchov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Záriečie-Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Dohňany-Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Zariečie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Púchov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • BaryumBaextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 510 μg/lmedián 79,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Biela voda, potok1995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,80 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzorky77 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Biela voda, potok, 80 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 660 μg/lmedián 290 μg/l13 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Zálučie1995, 980 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Biela voda, potok1995, 60 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 4,20 μg/lmedián 1,30 μg/l13 vzorky38 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Krivé, 2200 m JV od K736 Nad Zalitým1996, 80 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,70 μg/lmedián 1,80 μg/l13 vzorky23 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Krivé, 2200 m JV od K736 Nad Zalitým1996, 80 m od vody. Srovnání: percentil 77 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie1995, 60 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie1995, 60 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie1995, 60 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie1995, 60 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 8,52 mg/lmedián 5,72 mg/l13 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Biela voda, potok1995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)36 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)36 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Baryt (BaSO₄)35 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Rutil (TiO₂)35 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Anatas (TiO₂)34 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)34 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)27 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Pyrit (FeS₂)26 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)6 vzorků, maximálně 3 zrn
    • Arsenopyrit (FeAsS)2 vzorků, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)36 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)35 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)34 vzorků, maximálně 1115 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)29 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)28 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))25 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)16 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorků, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • ZinekZnextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 6 950 μg/lmedián 9,00 μg/l54 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 11,2 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzorky74 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 830 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,260 mg/lmedián 0,0100 mg/l54 vzorky35 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 107 μg/lmedián 17,5 μg/l54 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 340 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,80 μg/lmedián 0,750 μg/l54 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 860 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzorky83 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 860 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře1114,3 Bq/l11,2 Bq/l
    zdroj1624,0 Bq/l3,42 Bq/l
    vyvinutá pružina324,1 Bq/l17,6 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování313,8 Bq/l6,27 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování28,62 Bq/l4,67 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Lúky pod Makytoustavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Drevkam Lúky, s. r. o.300 m
    Lúky pod Makytoustavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Drevkam Lúky, s. r. o.310 m

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    287 vrtů v pásmu 3 km, z toho 97 hydrogeologických a 190 ostatních; s číslem archivní zprávy 287.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m137×
    • 10–30 m119×
    • 30–100 m14×
    • 100–300 m2×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    KS1‐2inženýrsko-geologické0,8 m9985830 m
    DPS1‐2inženýrsko-geologické10,9 m9985830 m
    Púchov-Vieskavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou–65556 97Da74.pdf50 m
    Dohňanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou11,2 m25896 97Da39.pdf50 m
    Mestečkovrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou13,5 m88899 97Bc23.pdf70 m
    Považská Bystricavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou9,0 m64057 97Ad12.pdf70 m
    Púchovvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou10,0 m28159 97Da43.pdf70 m
    Púchovvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou15,0 m21827 97Da32.pdf70 m
    Lazy pod Makytouvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou–74248 97Ad14.pdf70 m
    Púchovvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou15,0 m21827 97Da34.pdf80 m
    Lúky pod Makytouvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou13,5 m37101 97Ad5.pdf80 m
    Lazy pod Makytouvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou7,0 m64057 97Ad10.pdf80 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nepoužitý7,9 km
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nepoužitý8,2 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nepoužitý8,3 km
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nepoužitý8,4 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 591,4 km
    kategorie Belušské Slatinytermální koupaliště––15,6 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 538,1 km
    kategorie b2minerální voda15-225-15110 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Púchov – DEPOSK1000500P810 m
    Lednické Rovne – skládka PodstránieSK1000500P2,5 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Pri Bielej vode – Dubková–1975–20 m
    Pri Bielej vode – Hrabovka – Púchov–1980–40 m
    Olšové – Lazy pod Makytou–1970–60 m
    Pytlovec – Lazy pod Makytou–1980–60 m
    Dubková – Lúky–1970–70 m
    Dolné prúdy – Dohňany–1975–120 m
    Pri družstve – Mestečko–1970–270 m
    Baňa Chorkov – Lúky800 m²1970–270 m

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy342×
    • Svahové toky1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny242×
    • Stabilizovaný68×
    • Aktívny29×
    • S potenciálními a aktivními formami2×
    • Se stabilizovanými a potenciálními formami2×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova152×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00096×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S26×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick9×
    • Nedostatečně zdokumentováno1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Púchov2 revíry · 25 km32Biela Voda č. 2 (Púchov)36

    Další toky v okolí

    Povodí Váh