Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Biela Voda

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
2
longueur des parcours de pêche
24,5km
région
Région de Trenčín

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Biela Voda

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité moyenne · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne1
  • Faible1

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Biela Voda č. 2 (Púchov), score de la fenêtre 40.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Dohňany22 cm–
    Ždiar – Lysá Poľana164 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 06:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    2003004005006007000 km5 km10 km15 km20 kmBiela Voda č. 2 (Púchov)Biela Voda č. 1 (Púchov)
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 582 à 257 m au-dessus du niveau de la mer sur 24,5 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    582 m a.s.l.
    Point le plus bas
    256 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    326 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    13 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,24

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Biela Voda de 2017
    2017imagé 31 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Biela Voda de 2020
    2020imagé 13 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Biela Voda de 2023
    2023imagé 13 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Biela Voda

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.

    • 1 à 2 indicateurs2

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)2

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    01234Lysá Poľana, pK 8,2 : sans norme non respectée (2025)Vieska – Bezdedov, pK 2,7 : 2 indicateurs (2025)rkm 8 (cours supérieur)rkm 3 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (2)
    • Lysá Poľanakm de rivière 8,2aucune norme non respectée
    • Vieska – Bezdedovkm de rivière 2,72 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Biela Voda

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek80 % čiary vody

    20 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 274 mg/l, stredne tvrdá voda (9,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 45,4 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 63 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    45nGy/h dávkový príkon

    15. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 510 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Biela voda, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    287vrtov do 3 km

    663 rozborov vody v okolí

    Z toho 287 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    21°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 8,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    2 záťaže, 13 skládok

    Najbližšia záťaž: Púchov – DEPO, 810 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    17záznamov do 5 km

    2 ložiská, 15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    343plôch do 3 km

    31 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek80%SR 72 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV86%SR 34 %
    • ORAVIKUM14%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)88%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)13%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih88%SR 32 %
    • malý pokles13%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier75%SR 52 %
    • Pieskovce25%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)75%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)25%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát80%SR 1,8 %
    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,38typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    9,0°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,61 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    274mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalciumCa53,1 mg/l38. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3159 mg/l34. percentil
    • SulfatesSO429,7 mg/l34. percentil
    • SodiumNa5,94 mg/l34. percentil
    • DraslíkK1,86 mg/l28. percentil
    • ChloruresCl3,65 mg/l25. percentil
    • MagnésiumMg7,02 mg/l20. percentil
    • FluoruresF0,0549 mg/l11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,147 mg/l60. percentil
    • NitratesNO37,12 mg/l57. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,01 mg/l20. percentil
    • FosforečnanyPO40,0330 mg/l19. percentil

    Métaux

    • ZincZn7,38 μg/l54. percentil
    • AluminiumAl35,4 μg/l33. percentil
    • ManganèseMn13,0 μg/l27. percentil
    • FerFe0,0353 mg/l13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi45,4 mg/kg93. percentil
    • CobaltCo13,8 mg/kg92. percentil
    • ChromeCr102 mg/kg82. percentil
    • SéléniumSe0,403 mg/kg78. percentil
    • CuivreCu31,2 mg/kg73. percentil
    • ZincZn128 mg/kg72. percentil
    • VanadiumV74,9 mg/kg64. percentil
    • PlombPb18,1 mg/kg62. percentil
    • MolybdèneMo0,380 mg/kg51. percentil
    • ArsenicAs6,64 mg/kg50. percentil
    • BizmutBi0,214 mg/kg49. percentil
    • CadmiumCd0,125 mg/kg34. percentil
    • CínSn2,20 mg/kg30. percentil
    • MercureHg0,0691 mg/kg28. percentil
    • AntimoineSb0,402 mg/kg24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn1 443 mg/kg88. percentil
    • CalciumCa5,55 %83. percentil
    • PhosphoreP798 mg/kg44. percentil
    • MagnésiumMg0,773 %37. percentil
    • FerFe2,44 %35. percentil
    • DraslíkK1,26 %15. percentil
    • TitánTi3 517 mg/kg15. percentil
    • AluminiumAl4,62 %14. percentil
    • SodiumNa0,527 %5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr169 mg/kg75. percentil
    • LítiumLi32,1 mg/kg64. percentil
    • BérylliumBe1,60 mg/kg62. percentil
    • BoreB64,2 mg/kg61. percentil
    • BáriumBa444 mg/kg52. percentil
    • GáliumGa13,3 mg/kg44. percentil
    • RubídiumRb78,7 mg/kg25. percentil
    • ZirkónZr320 mg/kg25. percentil
    • CérCe49,6 mg/kg17. percentil
    • YtriumY17,1 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    45nGy/h vo vzduchu

    rozsah 41 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,91 ppm30. percentil
    • Potassium (K)K1,23 %26. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,01 ppm8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,0°C
    • Priemerná júlová teplota16,3°C
    • Ročné zrážky840mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma80%SR 33 %
    • kotlinová klíma20%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Púchov – DEPO – SK1000500P (810 m od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – SK1000500P (2,5 km od vody)Pri Bielej vode – Dubková – trvalý (20 m od vody)Pri Bielej vode – Hrabovka – Púchov – trvalý (40 m od vody)Olšové – Lazy pod Makytou – trvalý (60 m od vody)Pytlovec – Lazy pod Makytou – trvalý (60 m od vody)Dubková – Lúky – trvalý (70 m od vody)Dolné prúdy – Dohňany – trvalý (120 m od vody)Pri družstve – Mestečko – trvalý (270 m od vody)Baňa Chorkov – Lúky – nijaký (270 m od vody)Molda – Streženice – nijaký (1,5 km od vody)Zbora – trvalý (1,6 km od vody)Dolný Luh – Dolné Kočkovce – trvalý (2,4 km od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – Horenice – nijaký (2,5 km od vody)Za salašom – Vydrná – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – nekúpeľný (7,9 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – nekúpeľný (8,2 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – nekúpeľný (8,4 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,9 km od vody)b1 (8,1 km od vody)a1 (8,8 km od vody)b1 (8,9 km od vody)b1 (9,9 km od vody)b2 (10 km od vody)Belušské Slatiny (5,6 km od vody)Lúky pod Makytou – stavebný kameň (300 m od vody)Lúky pod Makytou – stavebný kameň (310 m od vody)Čertov – stavebný kameň – pieskovec (110 m od vody)Záriečie – keramické íly (230 m od vody)Dubková – stavebný kameň – pieskovec (240 m od vody)Dubková – stavebný kameň – pieskovec (520 m od vody)Lysá pod Makytou – stavebný kameň – pieskovec (680 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Považská Bystric – štrkopiesky (690 m od vody)Mladoňov – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Lazy pod Makytou – Potok – keramické íly (1,4 km od vody)Dohňany – stavebný kameň – vápenec (1,5 km od vody)Šustové – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Zbora – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Medné – stavebný kameň – vápenec (2,7 km od vody)Dešná – Kopanica – stavebný kameň – pieskovec (3,2 km od vody)Dešná – stavebný kameň – pieskovec (3,7 km od vody)Zubák – keramické íly (4,5 km od vody)Štepnická skala – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Nosice – všeobecná geológia (4,2 km od vody)– Zosuvy (80 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)LAZY – Zosuvy (90 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)RIEKA – Zosuvy (120 m od vody)VIESKA-BEZDEDOV – Zosuvy (120 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (120 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (130 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (150 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (160 m od vody)LAZY – Zosuvy (170 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)LAZY – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)LAZY- KRIVE – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (220 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)LAZY – Zosuvy (240 m od vody)MESTECKO – Zosuvy (240 m od vody)ZARIECIE – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)LUKY – Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)LAZY- KRIVE – Zosuvy (280 m od vody)LAZY – Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)LAZY- RIEKA – Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (320 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (320 m od vody)LUKY – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (340 m od vody)LAZY – Zosuvy (350 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)LAZY – Zosuvy (360 m od vody)LUKY – Zosuvy (370 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (380 m od vody)MESTECKO – Zosuvy (380 m od vody)LAZY- KRIVE – Zosuvy (400 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (400 m od vody)LAZY – Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)HRABOVKA – Zosuvy (430 m od vody)Dubková – Zosuvy (440 m od vody)LAZY- MLADONOV – Zosuvy (450 m od vody)ZARIECIE – Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)MESTECKO – Zosuvy (490 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (500 m od vody)ZARIECIE – Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)ZARIECIE – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)LAZY – Zosuvy (530 m od vody)VYDRNA – Zosuvy (560 m od vody)LAZY – Zosuvy (570 m od vody)LAZY- RIEKA – Zosuvy (570 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (580 m od vody)LAZY – Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)Záriečie – Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)LAZY- RIEKA – Zosuvy (600 m od vody)Púchov-Vieska – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Považská Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov-Hrabovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Čertov-Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Zárečie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Púchov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Záriečie-Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Dohňany-Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Zariečie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Púchov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBaextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 510 μg/lmedián 79,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Biela voda, potok, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biela voda, potok, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 660 μg/lmedián 290 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zálučie, 1995, 980 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biela voda, potok, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 1,30 μg/l13 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivé, 2200 m JV od K736 Nad Zalitým, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,80 μg/l13 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivé, 2200 m JV od K736 Nad Zalitým, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,52 mg/lmedián 5,72 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Biela voda, potok, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)36 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)36 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)35 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)35 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Anatas (TiO₂)34 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)34 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)27 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)26 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)36 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)34 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)29 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)28 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))25 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6 950 μg/lmedián 9,00 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,2 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,260 mg/lmedián 0,0100 mg/l54 vzoriek35 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 107 μg/lmedián 17,5 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,750 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1114,3 Bq/l11,2 Bq/l
    source1624,0 Bq/l3,42 Bq/l
    upravený prameň324,1 Bq/l17,6 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie313,8 Bq/l6,27 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie28,62 Bq/l4,67 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lúky pod Makytoustavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Drevkam Lúky, s. r. o.300 m
    Lúky pod Makytoustavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Drevkam Lúky, s. r. o.310 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    287 vrtov v pásme 3 km, z toho 97 hydrogeologických a 190 ostatných; s číslom archívnej správy 287.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m137×
    • 10–30 m119×
    • 30–100 m14×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    KS1‐2inžiniersko-geologický0,8 m9985830 m
    DPS1‐2inžiniersko-geologický10,9 m9985830 m
    Púchov-Vieskaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–65556 97Da74.pdf50 m
    Dohňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,2 m25896 97Da39.pdf50 m
    Mestečkoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,5 m88899 97Bc23.pdf70 m
    Považská Bystricaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m64057 97Ad12.pdf70 m
    Púchovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m28159 97Da43.pdf70 m
    Púchovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m21827 97Da32.pdf70 m
    Lazy pod Makytouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–74248 97Ad14.pdf70 m
    Púchovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m21827 97Da34.pdf80 m
    Lúky pod Makytouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,5 m37101 97Ad5.pdf80 m
    Lazy pod Makytouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m64057 97Ad10.pdf80 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný7,9 km
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný8,2 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný8,3 km
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nevyužívaný8,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 591,4 km
    kategória Belušské Slatinytermálne kúpalisko––15,6 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 538,1 km
    kategória b2minerálna voda15-225-15110 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Púchov – DEPOSK1000500P810 m
    Lednické Rovne – skládka PodstránieSK1000500P2,5 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pri Bielej vode – Dubková–1975–20 m
    Pri Bielej vode – Hrabovka – Púchov–1980–40 m
    Olšové – Lazy pod Makytou–1970–60 m
    Pytlovec – Lazy pod Makytou–1980–60 m
    Dubková – Lúky–1970–70 m
    Dolné prúdy – Dohňany–1975–120 m
    Pri družstve – Mestečko–1970–270 m
    Baňa Chorkov – Lúky800 m²1970–270 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy342×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny242×
    • Stabilizovaný68×
    • Aktívny29×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova152×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00096×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S26×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick9×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Púchov2 parcours de pêche · 25 km37Biela Voda č. 2 (Púchov)40

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh