Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Biela Voda

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
24,5km
región
Región de Trenčín
Imagen aérea del curso de agua Biela Voda con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Biela Voda

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad media · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media1
  • Baja1

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Biela Voda č. 2 (Púchov), puntuación de ventana 40.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Dohňany22 cm–
    Ždiar – Lysá Poľana164 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 05:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    2003004005006007000 km5 km10 km15 km20 kmBiela Voda č. 2 (Púchov)Biela Voda č. 1 (Púchov)
    Perfil de elevación del curso de agua: de 582 a 257 m s. n. m. en 24,5 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    582 m a.s.l.
    Punto más bajo
    256 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    326 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    13 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,24

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Biela Voda de 2017
    2017fotografiado 31 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Biela Voda de 2020
    2020fotografiado 13 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Biela Voda de 2023
    2023fotografiado 13 ago 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Biela Voda

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores2

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    2 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)2

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Lysá Poľana, km de río 8,2: sin norma incumplida (2025)Vieska – Bezdedov, km de río 2,7: 2 indicadores (2025)rkm 8 (curso alto)rkm 3 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (2)
    • Lysá Poľanakm de río 8,2ninguna norma incumplida
    • Vieska – Bezdedovkm de río 2,72 indicadores
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Biela Voda

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek80 % čiary vody

    20 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 274 mg/l, stredne tvrdá voda (9,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 45,4 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 63 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    45nGy/h dávkový príkon

    15. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 510 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Biela voda, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    287vrtov do 3 km

    663 rozborov vody v okolí

    Z toho 287 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    21°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 8,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    2 záťaže, 13 skládok

    Najbližšia záťaž: Púchov – DEPO, 810 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    17záznamov do 5 km

    2 ložiská, 15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    343plôch do 3 km

    31 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek80%SR 72 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV86%SR 34 %
    • ORAVIKUM14%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)88%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)13%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih88%SR 32 %
    • malý pokles13%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava75%SR 52 %
    • Pieskovce25%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)75%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)25%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát80%SR 1,8 %
    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,38typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    9,0°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,61 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    274mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa53,1 mg/l38. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3159 mg/l34. percentil
    • SulfatosSO429,7 mg/l34. percentil
    • SodioNa5,94 mg/l34. percentil
    • DraslíkK1,86 mg/l28. percentil
    • ClorurosCl3,65 mg/l25. percentil
    • MagnesioMg7,02 mg/l20. percentil
    • FluorurosF0,0549 mg/l11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,147 mg/l60. percentil
    • NitratosNO37,12 mg/l57. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,01 mg/l20. percentil
    • FosforečnanyPO40,0330 mg/l19. percentil

    Metales

    • CincZn7,38 μg/l54. percentil
    • AluminioAl35,4 μg/l33. percentil
    • ManganesoMn13,0 μg/l27. percentil
    • HierroFe0,0353 mg/l13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NíquelNi45,4 mg/kg93. percentil
    • CobaltoCo13,8 mg/kg92. percentil
    • CromoCr102 mg/kg82. percentil
    • SelenioSe0,403 mg/kg78. percentil
    • CobreCu31,2 mg/kg73. percentil
    • CincZn128 mg/kg72. percentil
    • VanadioV74,9 mg/kg64. percentil
    • PlomoPb18,1 mg/kg62. percentil
    • MolibdenoMo0,380 mg/kg51. percentil
    • ArsénicoAs6,64 mg/kg50. percentil
    • BizmutBi0,214 mg/kg49. percentil
    • CadmioCd0,125 mg/kg34. percentil
    • CínSn2,20 mg/kg30. percentil
    • MercurioHg0,0691 mg/kg28. percentil
    • AntimonioSb0,402 mg/kg24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn1443 mg/kg88. percentil
    • CalcioCa5,55 %83. percentil
    • FósforoP798 mg/kg44. percentil
    • MagnesioMg0,773 %37. percentil
    • HierroFe2,44 %35. percentil
    • DraslíkK1,26 %15. percentil
    • TitánTi3517 mg/kg15. percentil
    • AluminioAl4,62 %14. percentil
    • SodioNa0,527 %5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr169 mg/kg75. percentil
    • LítiumLi32,1 mg/kg64. percentil
    • BerilioBe1,60 mg/kg62. percentil
    • BoroB64,2 mg/kg61. percentil
    • BáriumBa444 mg/kg52. percentil
    • GáliumGa13,3 mg/kg44. percentil
    • RubídiumRb78,7 mg/kg25. percentil
    • ZirkónZr320 mg/kg25. percentil
    • CérCe49,6 mg/kg17. percentil
    • YtriumY17,1 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    45nGy/h vo vzduchu

    rozsah 41 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,91 ppm30. percentil
    • Potasio (K)K1,23 %26. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,01 ppm8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,0°C
    • Priemerná júlová teplota16,3°C
    • Ročné zrážky840mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma80%SR 33 %
    • kotlinová klíma20%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Púchov – DEPO – SK1000500P (810 m od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – SK1000500P (2,5 km od vody)Pri Bielej vode – Dubková – trvalý (20 m od vody)Pri Bielej vode – Hrabovka – Púchov – trvalý (40 m od vody)Olšové – Lazy pod Makytou – trvalý (60 m od vody)Pytlovec – Lazy pod Makytou – trvalý (60 m od vody)Dubková – Lúky – trvalý (70 m od vody)Dolné prúdy – Dohňany – trvalý (120 m od vody)Pri družstve – Mestečko – trvalý (270 m od vody)Baňa Chorkov – Lúky – nijaký (270 m od vody)Molda – Streženice – nijaký (1,5 km od vody)Zbora – trvalý (1,6 km od vody)Dolný Luh – Dolné Kočkovce – trvalý (2,4 km od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – Horenice – nijaký (2,5 km od vody)Za salašom – Vydrná – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – nekúpeľný (7,9 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – nekúpeľný (8,2 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – nekúpeľný (8,4 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,9 km od vody)b1 (8,1 km od vody)a1 (8,8 km od vody)b1 (8,9 km od vody)b1 (9,9 km od vody)b2 (10 km od vody)Belušské Slatiny (5,6 km od vody)Lúky pod Makytou – stavebný kameň (300 m od vody)Lúky pod Makytou – stavebný kameň (310 m od vody)Čertov – stavebný kameň – pieskovec (110 m od vody)Záriečie – keramické íly (230 m od vody)Dubková – stavebný kameň – pieskovec (240 m od vody)Dubková – stavebný kameň – pieskovec (520 m od vody)Lysá pod Makytou – stavebný kameň – pieskovec (680 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Považská Bystric – štrkopiesky (690 m od vody)Mladoňov – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Lazy pod Makytou – Potok – keramické íly (1,4 km od vody)Dohňany – stavebný kameň – vápenec (1,5 km od vody)Šustové – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Zbora – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Medné – stavebný kameň – vápenec (2,7 km od vody)Dešná – Kopanica – stavebný kameň – pieskovec (3,2 km od vody)Dešná – stavebný kameň – pieskovec (3,7 km od vody)Zubák – keramické íly (4,5 km od vody)Štepnická skala – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Nosice – všeobecná geológia (4,2 km od vody)– Zosuvy (80 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)LAZY – Zosuvy (90 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)RIEKA – Zosuvy (120 m od vody)VIESKA-BEZDEDOV – Zosuvy (120 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (120 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (130 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (150 m od vody)LAZY- CERTOV – Zosuvy (160 m od vody)LAZY – Zosuvy (170 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)LAZY – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)LAZY- KRIVE – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (220 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)LAZY – Zosuvy (240 m od vody)MESTECKO – Zosuvy (240 m od vody)ZARIECIE – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)LUKY – Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)LAZY- KRIVE – Zosuvy (280 m od vody)LAZY – Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)LAZY- RIEKA – Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (320 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (320 m od vody)LUKY – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (340 m od vody)LAZY – Zosuvy (350 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)LAZY – Zosuvy (360 m od vody)LUKY – Zosuvy (370 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (380 m od vody)MESTECKO – Zosuvy (380 m od vody)LAZY- KRIVE – Zosuvy (400 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (400 m od vody)LAZY – Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)HRABOVKA – Zosuvy (430 m od vody)Dubková – Zosuvy (440 m od vody)LAZY- MLADONOV – Zosuvy (450 m od vody)ZARIECIE – Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)MESTECKO – Zosuvy (490 m od vody)DOHNANY – Zosuvy (500 m od vody)ZARIECIE – Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)ZARIECIE – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)LAZY – Zosuvy (530 m od vody)VYDRNA – Zosuvy (560 m od vody)LAZY – Zosuvy (570 m od vody)LAZY- RIEKA – Zosuvy (570 m od vody)DUBKOVA – Zosuvy (580 m od vody)LAZY – Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)Záriečie – Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)LAZY- RIEKA – Zosuvy (600 m od vody)Púchov-Vieska – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Považská Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov-Hrabovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Čertov-Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Zárečie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Púchov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Záriečie-Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Dohňany-Mestečko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lazy pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Zariečie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Lúky pod Makytou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Dohňany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Púchov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBaextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 510 μg/lmedián 79,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Biela voda, potok, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biela voda, potok, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 660 μg/lmedián 290 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zálučie, 1995, 980 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biela voda, potok, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 1,30 μg/l13 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivé, 2200 m JV od K736 Nad Zalitým, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,80 μg/l13 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivé, 2200 m JV od K736 Nad Zalitým, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrabovka, 900 m JJV od K445 Medzivŕšie, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,52 mg/lmedián 5,72 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Biela voda, potok, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)36 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)36 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)35 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)35 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Anatas (TiO₂)34 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)34 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)27 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)26 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)36 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)34 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)29 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)28 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))25 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6 950 μg/lmedián 9,00 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,2 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,260 mg/lmedián 0,0100 mg/l54 vzoriek35 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 107 μg/lmedián 17,5 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,750 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1114,3 Bq/l11,2 Bq/l
    fuente1624,0 Bq/l3,42 Bq/l
    upravený prameň324,1 Bq/l17,6 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie313,8 Bq/l6,27 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie28,62 Bq/l4,67 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lúky pod Makytoustavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Drevkam Lúky, s. r. o.300 m
    Lúky pod Makytoustavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Drevkam Lúky, s. r. o.310 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    287 vrtov v pásme 3 km, z toho 97 hydrogeologických a 190 ostatných; s číslom archívnej správy 287.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m137×
    • 10–30 m119×
    • 30–100 m14×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    KS1‐2inžiniersko-geologický0,8 m9985830 m
    DPS1‐2inžiniersko-geologický10,9 m9985830 m
    Púchov-Vieskaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–65556 97Da74.pdf50 m
    Dohňanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,2 m25896 97Da39.pdf50 m
    Mestečkoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,5 m88899 97Bc23.pdf70 m
    Považská Bystricaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m64057 97Ad12.pdf70 m
    Púchovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m28159 97Da43.pdf70 m
    Púchovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m21827 97Da32.pdf70 m
    Lazy pod Makytouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–74248 97Ad14.pdf70 m
    Púchovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m21827 97Da34.pdf80 m
    Lúky pod Makytouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,5 m37101 97Ad5.pdf80 m
    Lazy pod Makytouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m64057 97Ad10.pdf80 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný7,9 km
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný8,2 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný8,3 km
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nevyužívaný8,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 591,4 km
    kategória Belušské Slatinytermálne kúpalisko––15,6 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 538,1 km
    kategória b2minerálna voda15-225-15110 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Púchov – DEPOSK1000500P810 m
    Lednické Rovne – skládka PodstránieSK1000500P2,5 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pri Bielej vode – Dubková–1975–20 m
    Pri Bielej vode – Hrabovka – Púchov–1980–40 m
    Olšové – Lazy pod Makytou–1970–60 m
    Pytlovec – Lazy pod Makytou–1980–60 m
    Dubková – Lúky–1970–70 m
    Dolné prúdy – Dohňany–1975–120 m
    Pri družstve – Mestečko–1970–270 m
    Baňa Chorkov – Lúky800 m²1970–270 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy342×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny242×
    • Stabilizovaný68×
    • Aktívny29×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova152×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00096×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S26×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick9×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Púchov2 cotos de pesca · 25 km37Biela Voda č. 2 (Púchov)40

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh