Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Průměrná aktivita · průměr z jednoho revíru 15:00–17:00 Lazný potok, skóre okna 52. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 04:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 351 mg/l, stredne tvrdá voda (11,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Ortuť 2,70 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 70 °C (prírastok 25 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 61nGy/h dávkový príkon 89. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km Najbližšie: Halda Kamenec pod Vtáčnikom (halda), 2,3 km od vody. 0vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 3 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 1 200 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry). 352vrtov do 3 km 368 rozborov vody v okolí Z toho 352 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 59°C na ústí vrtu 11 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Nováky – Laskár – Koš – Š-1-NB II, výdatnosť 22,0 l/s, 5,2 km od vody. 11lokalít do 3 km 4 záťaže, 7 skládok Najbližšia záťaž: Bystričany – ENO – dočasné odkalisko, 1,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 44záznamov do 5 km 20 ložísk, 24 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 52plôch do 3 km 6 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 0 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,98typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 11,3°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,02 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 351mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 61nGy/h vo vzduchu rozsah 53 až 64 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 70 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 25 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 900m JZ od K235, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lazný potok, 80 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 900m JZ od K235, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lazný potok, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lazný potok, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lazný potok, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Lehotský potok, 1997, 250 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 352 vrtov v pásme 3 km, z toho 107 hydrogeologických a 245 ostatných; s číslom archívnej správy 352. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku Lazný potok
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Lazný potok
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Lazný potok
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
82,9 mg/l83. percentil26,9 mg/l77. percentil17,2 mg/l75. percentil3,97 mg/l64. percentil59,6 mg/l46. percentil13,1 mg/l42. percentil0,0978 mg/l40. percentil137 mg/l28. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,418 mg/l76. percentil8,15 mg/l64. percentil2,85 mg/l42. percentil0,0566 mg/l29. percentilKovy
444 μg/l94. percentil0,231 mg/l78. percentil81,9 μg/l76. percentil4,47 μg/l33. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
2,70 mg/kg95. percentil36,4 mg/kg95. percentil108 mg/kg91. percentil0,654 mg/kg84. percentil9,97 mg/kg71. percentil0,330 mg/kg68. percentil118 mg/kg67. percentil2,80 mg/kg56. percentil0,163 mg/kg45. percentil13,4 mg/kg36. percentil20,0 mg/kg33. percentil20,1 mg/kg29. percentil0,410 mg/kg25. percentil0,108 mg/kg8. percentil40,8 mg/kg8. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
6 644 mg/kg91. percentil3,95 %90. percentil1 324 mg/kg84. percentil6,63 %79. percentil1,23 %72. percentil3,14 %67. percentil0,868 %50. percentil798 mg/kg44. percentil1,19 %9. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
158 mg/kg68. percentil467 mg/kg60. percentil29,2 mg/kg59. percentil59,3 mg/kg51. percentil395 mg/kg47. percentil1,28 mg/kg42. percentil12,1 mg/kg34. percentil23,9 mg/kg18. percentil71,9 mg/kg14. percentil43,2 mg/kg14. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
3,36 ppm93. percentil9,75 ppm92. percentil1,37 %67. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián zdroj 6 25,7 Bq/l 8,92 Bq/l upravený prameň 2 1,41 Bq/l 1,04 Bq/l potok, rieka 2 0,520 Bq/l 0,335 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 8,07 Bq/l 8,07 Bq/l odkalisko 1 2,09 Bq/l 2,09 Bq/l výtok z banského diela 1 1,85 Bq/l 1,85 Bq/l studňa 1 8,89 Bq/l 8,89 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Halda Kamenec pod Vtáčnikom halda stavebný kameň 2,3 km Halda halda hnedé uhlie 2,5 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Malá Lehota stavebný kameň Ložisko s predpokladom využívania zásob – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o. 2,2 km Malá Lehota stavebný kameň Ložisko s predpokladom využívania zásob – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o. 2,2 km Podhradie stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ducký Zdenko KAMENTA 2,2 km Dolný Kamenec – Kamenec pod Vtáčnikom stavebný kameň Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 2,3 km Dolný Kamenec – Kamenec pod Vtáčnikom stavebný kameň Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 2,3 km Lehota pod Vtáčnikom stavebný kameň Ťažené ložisko – LANCAST s.r.o. 2,4 km Podhradie stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ducký Zdenko KAMENTA 2,4 km Malá Lehota I. – Vtáčnik stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 2,4 km Kamenec pod Vtáčnikom stavebný kameň Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 2,6 km Malá Lehota – Vtačník stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 2,6 km Malá Lehota – Vtačník stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 2,7 km Bystričany – Dolina stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody Lehota pod Vtáčnikom širokoprofilový vrt 42,0 m 49488 110Cc38.pdf30 m Kamenec pod Vtáčnikom úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,0 m 14577 110Cc5.pdf30 m S-9/III inžiniersko-geologický 5,0 m 512230 m S-7/III inžiniersko-geologický 5,0 m 512240 m Lehota pod Vtáčnikom úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 m 43749 110Cc39.pdf60 m S-8/III inžiniersko-geologický 5,0 m 512280 m Z-12 ložiskový – 795380 m Kamenec pod Vtáčnikom úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 21,7 m 17695 110Cc6.pdf90 m S-10/III inžiniersko-geologický 5,0 m 5122110 m S-6/III inžiniersko-geologický 5,0 m 5122120 m vrt monitorovací vrt – 90899140 m Lehota pod Vtáčnikom úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,0 m 49488 110Cc34.pdf150 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Chalmová – CH-4 42 °C 6,5 l/s 100 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 2,1 km Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3) 33 °C – 200 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 2,1 km Chalmová – BCH-3 39 °C – 150 m Ca-Mg-SO4-HCO3 2,1 km Nováky – Laskár – Koš – Š-1-NB II 59 °C 22,0 l/s 1851 m Ca-Na-Mg-HCO3-SO4 využívaný 5,2 km Prievidza – Púšť – Š1-NB IV 51 °C 23,0 l/s 2257 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,8 km Opatovce nad Nitrou – NB-1 34 °C – 983,5 m Ca-Mg-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 8,9 km Bojnice – NB-4 24 °C 0,1 l/s 510 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,3 km Bojnice – BR-2 52 °C 4,0 l/s 281 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,6 km Bojnice 46 °C 4,5 l/s – Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,6 km Bojnice – Z-2 46 °C 6,6 l/s 30 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,8 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 3 2,7 km kategória Chalmová termálne kúpalisko – – 1 2,7 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 3 2,8 km kategória d4 minerálna voda 39-55 31-50 1 3,1 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 4 3,2 km Š-1-NB-II geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 6,6 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 2 8,2 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Bystričany – ENO – dočasné odkalisko SK1000400P 1,1 km Zemianske Kostoľany – areál podniku Xella SK1000400P 1,3 km Nováky – NCHZ – areál závodu SK1000400P 2,0 km Zemianske Kostoľany – vojenský areál SK200140KF 2,2 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Kamenec pod Vtáčnikom 3 000 m² 1980 – 550 m Lehota pod Vtáčnikom – 1980 – 580 m Podhradie – Podhradie pri Novákoch – 1970 – 860 m Skládka stabilizátu – Vieska, Bystričany, Zemianske Kostoľany 367 700 m² 1999 monitorovaná 1,1 km Bystričany – Vieska 2 000 m² 1978 – 1,2 km Kamenec pod Vtáčnikom 2 000 m² 1970 – 1,7 km Poddubie – Nováky 110 000 m² 1970 – 2,9 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
BVN Nováky
1 revír
Salmonidní voda (pstruh)Bystrica (Prievidza)
1 revír
Salmonidní voda (pstruh)Osliansky potok
1 revírPSTRUHOVÉ RYBÁŘSKÉ REVÍRY – CELOSLOVENSKÁ OBLAST Cigliansky potok
1 revír
Kaprová voda, Lososový – pstruhovýHandlovka
2 revíry
Kaprová vodaVN Veľké Uherce
1 revír
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
43z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 200 μg/lmedián 3,20 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 111 μg/lmedián 7,50 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 670 μg/lmedián 190 μg/l7 vzoriek
MěďCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 20,0 μg/l7 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 38,2 mg/lmedián 22,4 mg/l9 vzoriek
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 70,0 μg/lmedián 1,20 μg/l30 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 328 μg/lmedián 45,5 μg/l30 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,60 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 29,0 μg/lmedián 1,50 μg/l30 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
HliníkAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia