Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Середня активність · середнє з однієї рибальської ділянки 15:00–17:00 Лазни поток, оцінка вікна 52. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 13:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 351 mg/l, stredne tvrdá voda (11,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Ortuť 2,70 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 70 °C (prírastok 25 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 61nGy/h dávkový príkon 89. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km Найбліжшіе: Halda Kamenec pod Vtáčnikom (halda), 2,3 km od vody. 0vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 3 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 1 200 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry). 352vrtov do 3 km 368 rozborov vody v okolí Z toho 352 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 59°C na ústí vrtu 11 geotermálnych vrtov do 10 km Найтеплейші: Nováky – Laskár – Koš – Š-1-NB II, výdatnosť 22,0 l/s, 5,2 km od vody. 11lokalít do 3 km 4 záťaže, 7 skládok Najbližšia záťaž: Bystričany – ENO – dočasné odkalisko, 1,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 44záznamov do 5 km 20 ložísk, 24 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 52plôch do 3 km 6 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 0 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,98typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 11,3°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,02 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 351mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 61nGy/h vo vzduchu rozsah 53 až 64 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. середнє Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. +11нТл rozsah -3 až 27 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -21mGal reziduálna +3,8 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 70 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 25 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 900m JZ od K235, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lazný potok, 80 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zemianske Kostoľany, 900m JZ od K235, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lazný potok, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lazný potok, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lazný potok, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Lehotský potok, 1997, 250 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 352 vrtov v pásme 3 km, z toho 107 hydrogeologických a 245 ostatných; s číslom archívnej správy 352. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Ваг
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Лазни поток
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Лазни поток
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Geológia a geochémia toku Lazný potok
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
82,9 мг/л83. percentil26,9 мг/л77. percentil17,2 мг/л75. percentil3,97 мг/л64. percentil59,6 мг/л46. percentil13,1 мг/л42. percentil0,0978 мг/л40. percentil137 мг/л28. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,418 мг/л76. percentil8,15 мг/л64. percentil2,85 мг/л42. percentil0,0566 мг/л29. percentilМетали
444 μg/l94. percentil0,231 мг/л78. percentil81,9 μg/l76. percentil4,47 μg/l33. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
2,70 мг/кг95. percentil36,4 мг/кг95. percentil108 мг/кг91. percentil0,654 мг/кг84. percentil9,97 мг/кг71. percentil0,330 мг/кг68. percentil118 мг/кг67. percentil2,80 мг/кг56. percentil0,163 мг/кг45. percentil13,4 мг/кг36. percentil20,0 мг/кг33. percentil20,1 мг/кг29. percentil0,410 мг/кг25. percentil0,108 мг/кг8. percentil40,8 мг/кг8. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
6 644 мг/кг91. percentil3,95 %90. percentil1 324 мг/кг84. percentil6,63 %79. percentil1,23 %72. percentil3,14 %67. percentil0,868 %50. percentil798 мг/кг44. percentil1,19 %9. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
158 мг/кг68. percentil467 мг/кг60. percentil29,2 мг/кг59. percentil59,3 мг/кг51. percentil395 мг/кг47. percentil1,28 мг/кг42. percentil12,1 мг/кг34. percentil23,9 мг/кг18. percentil71,9 мг/кг14. percentil43,2 мг/кг14. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Радоновий ризик підґрунтя
3,36 ppm93. percentil9,75 ppm92. percentil1,37 %67. percentil833 Bq/m²11. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан prameň 6 25,7 Bq/l 8,92 Bq/l upravený prameň 2 1,41 Bq/l 1,04 Bq/l potok, rieka 2 0,520 Bq/l 0,335 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 8,07 Bq/l 8,07 Bq/l odkalisko 1 2,09 Bq/l 2,09 Bq/l výtok z banského diela 1 1,85 Bq/l 1,85 Bq/l studňa 1 8,89 Bq/l 8,89 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody Halda Kamenec pod Vtáčnikom halda stavebný kameň 2,3 км Halda halda hnedé uhlie 2,5 км Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Malá Lehota stavebný kameň Ložisko s predpokladom využívania zásob – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o. 2,2 км Malá Lehota stavebný kameň Ložisko s predpokladom využívania zásob – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o. 2,2 км Podhradie stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ducký Zdenko KAMENTA 2,2 км Dolný Kamenec – Kamenec pod Vtáčnikom stavebný kameň Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 2,3 км Dolný Kamenec – Kamenec pod Vtáčnikom stavebný kameň Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 2,3 км Lehota pod Vtáčnikom stavebný kameň Ťažené ložisko – LANCAST s.r.o. 2,4 км Podhradie stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ducký Zdenko KAMENTA 2,4 км Malá Lehota I. – Vtáčnik stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 2,4 км Kamenec pod Vtáčnikom stavebný kameň Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 2,6 км Malá Lehota – Vtačník stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 2,6 км Malá Lehota – Vtačník stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 2,7 км Bystričany – Dolina stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,9 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody Lehota pod Vtáčnikom širokoprofilový vrt 42,0 м 49488 110Cc38.pdf30 м Kamenec pod Vtáčnikom úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,0 м 14577 110Cc5.pdf30 м S-9/III inžiniersko-geologický 5,0 м 512230 м S-7/III inžiniersko-geologický 5,0 м 512240 м Lehota pod Vtáčnikom úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 м 43749 110Cc39.pdf60 м S-8/III inžiniersko-geologický 5,0 м 512280 м Z-12 ložiskový – 795380 м Kamenec pod Vtáčnikom úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 21,7 м 17695 110Cc6.pdf90 м S-10/III inžiniersko-geologický 5,0 м 5122110 м S-6/III inžiniersko-geologický 5,0 м 5122120 м vrt monitorovací vrt – 90899140 м Lehota pod Vtáčnikom úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,0 м 49488 110Cc34.pdf150 м Geotermálna energia a minerálne vody
Врт Температура Видатность Глибина Chemický typ vody Виужіваніе Od vody Chalmová – CH-4 42 °C 6,5 л/с 100 м Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 2,1 км Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3) 33 °C – 200 м Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 2,1 км Chalmová – BCH-3 39 °C – 150 м Ca-Mg-SO4-HCO3 2,1 км Nováky – Laskár – Koš – Š-1-NB II 59 °C 22,0 л/с 1851 м Ca-Na-Mg-HCO3-SO4 využívaný 5,2 км Prievidza – Púšť – Š1-NB IV 51 °C 23,0 л/с 2257 м Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,8 км Opatovce nad Nitrou – NB-1 34 °C – 983,5 м Ca-Mg-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 8,9 км Bojnice – NB-4 24 °C 0,1 л/с 510 м Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,3 км Bojnice – BR-2 52 °C 4,0 л/с 281 м Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,6 км Bojnice 46 °C 4,5 л/с – Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,6 км Bojnice – Z-2 46 °C 6,6 л/с 30 м Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,8 км Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 3 2,7 км kategória Chalmová termálne kúpalisko – – 1 2,7 км kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 3 2,8 км kategória d4 minerálna voda 39-55 31-50 1 3,1 км kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 4 3,2 км Š-1-NB-II geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 6,6 км kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 2 8,2 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Локація Чінность Латка Класіфікаціа Od vody Bystričany – ENO – dočasné odkalisko SK1000400P 1,1 км Zemianske Kostoľany – areál podniku Xella SK1000400P 1,3 км Nováky – NCHZ – areál závodu SK1000400P 2,0 км Zemianske Kostoľany – vojenský areál SK200140KF 2,2 км Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Kamenec pod Vtáčnikom 3 000 м² 1980 – 550 м Lehota pod Vtáčnikom – 1980 – 580 м Podhradie – Podhradie pri Novákoch – 1970 – 860 м Skládka stabilizátu – Vieska, Bystričany, Zemianske Kostoľany 367 700 м² 1999 monitorovaná 1,1 км Bystričany – Vieska 2 000 м² 1978 – 1,2 км Kamenec pod Vtáčnikom 2 000 м² 1970 – 1,7 км Poddubie – Nováky 110 000 м² 1970 – 2,9 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
БВН Новаки
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіБистріца (Пріевідза)
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіОсліански поток
1 рибальська ділянкаФОРЕЛЕВІ РИБАЛЬСЬКІ ДІЛЯНКИ – ЗАГАЛЬНОСЛОВАЦЬКА ЗОНА Cigliansky potok
1 рибальська ділянка
Коропові, Лососевий – форелевийГандловка
2 рибальські ділянки
КороповіВН Вельке Угерце
1 рибальська ділянка
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
43з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 200 μg/lmedián 3,20 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
najvyššie 111 μg/lmedián 7,50 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 670 μg/lmedián 190 μg/l7 vzoriek
МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбmierne zvýšená
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
БаріумБаbežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 20,0 μg/l7 vzoriek
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 38,2 мг/лmedián 22,4 мг/л9 vzoriek
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 70,0 μg/lmedián 1,20 μg/l30 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
РтутьГґextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 328 μg/lmedián 45,5 μg/l30 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,60 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
СеленСеzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіmierne zvýšená
najvyššie 29,0 μg/lmedián 1,50 μg/l30 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
АлюмінійАлmierne zvýšená
najvyššie 0,0300 мг/лmedián 0,00500 мг/л30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ХромЦрbežná hodnota
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia