Dnes na toku VN Košiare

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Košiare, skóre okna 18.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 16:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    4644664684704720,0 km0,2 km0,4 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 471 do 465 m n. m. na 0,6 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    465 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    465 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    471 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Košiare z roku 2018
    2018snímkováno 10. 9. 2018
    Letecký snímek toku VN Košiare z roku 2021
    2021snímkováno 8. 9. 2021
    Letecký snímek toku VN Košiare z roku 2024
    2024snímkováno 23. 8. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Košiare

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Košiare

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 1 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,9modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 412 mg/l, tvrdá voda (14,9 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Selen 0,501 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 86. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km25 °C45 °C

    Teplo pod nohama

    25°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 45 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    37dávkový příkon nGy/h

    percentil 4 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    8 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 0,250 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 75 (Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K509).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    72vrtů do 3 km

    150 rozborů vody v okolí

    Z toho 72 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    42°C u ústí vrtu

    14 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, vydatnost 13,4 l/s, 6,2 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    7místa v okruhu 3 km

    7 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    24záznamů do 5 km

    8 ložisek, 16 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    7ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negativní jednotka (mezihorské pánve)100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velmi malé poklesy100%SR 7,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • základní hory100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Pohoří Strážov100%SR 1,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • uhličitan, resp. silikátovo-karbonatogenní mineralizace100%SR 0,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • CA-HCO3 nebo CA-MG-HCO3100%SR 0,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • A100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Žilina100%SR 1,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,91typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    14,9°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,65 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    412mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • HořčíkMg20,3 mg/lpercentil67
    • BikarbonátyHCO3248 mg/lpercentil62
    • VápníkCa72,9 mg/lpercentil62
    • SíranySO445,0 mg/lpercentil56
    • FluoridyF0,113 mg/lpercentil50
    • ChloridyCl8,42 mg/lpercentil49
    • DraslíkK0,992 mg/lpercentil10
    • SodíkNa2,62 mg/lpercentil9

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO313,2 mg/lpercentil82
    • AmmoniumNH40,0444 mg/lpercentil22
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,95 mg/lpercentil18
    • FosfátyPO40,0212 mg/lpercentil10

    Kovy

    • HliníkAl703 μg/lpercentil95
    • ManganMn10,9 μg/lpercentil23
    • ZinekZn2,49 μg/lpercentil16
    • ŽelezoFe0,00425 mg/lpercentil0

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,501 mg/kgpercentil86
    • VéstPb20,6 mg/kgpercentil72
    • RtuťHg0,180 mg/kgpercentil71
    • CínSn3,31 mg/kgpercentil70
    • NiklNi29,6 mg/kgpercentil69
    • ZinekZn115 mg/kgpercentil66
    • ArsenAs7,13 mg/kgpercentil56
    • MěďCu22,1 mg/kgpercentil42
    • VizmutBi0,188 mg/kgpercentil38
    • KobaltCo7,37 mg/kgpercentil32
    • AntimonSb0,459 mg/kgpercentil31
    • ChromCr59,4 mg/kgpercentil29
    • MolybdenMo0,194 mg/kgpercentil15
    • VanadV53,0 mg/kgpercentil14
    • KadmiumCd0,0638 mg/kgpercentil11

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa11,1 %percentil96
    • HořčíkMg2,63 %percentil94
    • FosforP847 mg/kgpercentil50
    • ManganMn651 mg/kgpercentil26
    • ŽelezoFe2,11 %percentil15
    • DraslíkK1,19 %percentil9
    • TitanTi3 054 mg/kgpercentil7
    • HliníkAl4,09 %percentil6
    • SodíkNa0,381 %percentil3
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • StronciumSr205 mg/kgpercentil88
    • BorB56,3 mg/kgpercentil37
    • LithiumLi27,0 mg/kgpercentil35
    • BaryumBa346 mg/kgpercentil15
    • YttriumY16,6 mg/kgpercentil8
    • ZirkoniumZr202 mg/kgpercentil8
    • RubidiumRb63,3 mg/kgpercentil6
    • BerylliumBe0,443 mg/kgpercentil5
    • CeriumCe40,3 mg/kgpercentil5
    • GalliumGa5,70 mg/kgpercentil4

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    37nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,53 ppm43. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh4,65 ppm4. percentil
    • Draslík (K)K0,800 %percentil4

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 431 Bq/m²46. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -16nT

    rozsah -16 až -16 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -40mGal

    zbytkový −1,7 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km25 °C45 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    25 / 45 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Žilina100%SR 1,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)383–650m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek483m a.s.l.
    • Průměrný sklon5,4°
    • Průměrná lednová teplota-4,8°C
    • Průměrná červencová teplota16,5°C
    • Roční srážky725mm

    Geomorfologické jednotky

    • Povodí Žilina100%SR 1,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Rajec – Šuja 1 – Šuja – žádný (1,0 km od vody)Rajec – Šuja 2 – Šuja – žádný (1,1 km od vody)Rajec 3 – Rajec – žádný (2,0 km od vody)Malá Čierna – lom Baranová – Malá Čierna – žádný (2,1 km od vody)Rajecká Lesná 2 – Rajecká Lesná – žádný (2,5 km od vody)Rajec 1 – Rajec – žádný (2,5 km od vody)Rajecká Lesná 1 – Rajecká Lesná – žádný (2,8 km od vody)Rajec – Rk-22 – mimo SPA (2,5 km od vody)Kamenná Poruba – RTŠ-1 – mimo SPA (6,2 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-20 – lázně (7,6 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-14 – lázně (7,6 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-19 – lázně (7,6 km od vody)Rajecké Teplice – RT-1 – lázně (7,6 km od vody)Rajecké Teplice – B-1 – lázně (7,6 km od vody)Rajecké Teplice – B-2 – lázně (7,6 km od vody)Rajecké Teplice – B-3 – lázně (7,6 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-21A – lázně (7,7 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-21 – lázně (7,7 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-22 – lázně (7,7 km od vody)Rajecké Teplice – P-2 – lázně (7,7 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-23 – lázně (7,8 km od vody)RTŠ-1 – j2 (6,1 km od vody)c1 (1,3 km od vody)d1 (5,5 km od vody)c1 (6,0 km od vody)c1 (6,3 km od vody)a1 (8,8 km od vody)Rajec (1,6 km od vody)Rajecké Teplice (7,7 km od vody)Rajec – Šuja – dolomit (1,3 km od vody)Veľká Čierna – Baranová – stavební kámen (1,5 km od vody)Veľká Čierna – Petrová – dolomit (1,7 km od vody)Veľká Čierna – Baranová – stavební kámen (1,5 km od vody)Veľká Čierna – Petrová – dolomit (1,7 km od vody)Rajecká Lesná – dolomit (4,3 km od vody)Rajec – stavební kámen (1,1 km od vody)Rajecká Lesná – stavební kámen (4,2 km od vody)Malé Lednice (Veľký háj) – stavební kámen – konglomerát, brekcie, dolo (1,1 km od vody)Malé Lednice (Zákružné) – stavební kámen – konglomerát (1,1 km od vody)Malé Lednice (Chráska) – stavebný piesok – pískovec, konglomerát (1,5 km od vody)Malé Lednice – stavebný piesok – pískovec (1,9 km od vody)Malé Lednice (Nižovsie) – stavební kámen – dolomitická brekcia (3,0 km od vody)Malé Lednice – Hájiky – stavební kámen – dolomitická brekcia (3,0 km od vody)Malá Čierna – stavební kámen – konglomerát (3,8 km od vody)Jasenové (Dubová) – stavební kámen – vápenec (3,8 km od vody)Rajecká Lesná (Predný vrch) – stavební kámen – dolomit, dolomitický pi (4,1 km od vody)Kardošova Vieska – stavební kámen – konglomerát (4,2 km od vody)Kardošova Vieska (Košiare) – stavebný piesok – pískovec (4,4 km od vody)Jasenové – štěrkovité písky (4,4 km od vody)Bodiná – stavební kámen – konglomerát (4,6 km od vody)Domaniža (Biele vŕšky) – stavebný piesok – pískovec (4,6 km od vody)Domaniža – stavební kámen – konglomerát (4,6 km od vody)Súľov – Hradná – stavebný piesok – pískovec (4,9 km od vody)– Sesuvy půdy (530 m od vody)RAJEC – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)RAJEC – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,2 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)Veľká Čierna – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Veľká a Malá Čierna – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Veľká Čierna – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Veľká Čierna – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Šuja – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Šuja – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Šuja – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Šuja – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Rajec – SHMú pozorovací vrt (1,9 km od vody)Rajecká Lesná-Trstená – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rajecká Lesná-osada Trstená – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veľká Čierna (2,1 km od vody)Rajecká Lesná-osada Trstená – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rajec (2,4 km od vody)Rajec – negativní vrt (2,6 km od vody)Rajec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Rajec-závod PS – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (630 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (740 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (840 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (850 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,5 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,8 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,8 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)Rajec,1400m JV od K504 – zdroj (810 m od vody)Šuja, 500m S od K479 – dobře (1,3 km od vody)Šuja, 600m ZJZ od K497 Diel – dobře (1,3 km od vody)Šuja za rašeliniskom, 1150m JV od K640 – zdroj (1,5 km od vody)Malé Lednice – zdroj (2,3 km od vody)Veľká Čierna, 950m ZJZ od K504 – dobře (2,5 km od vody)Malá Čierna-Dubová, 500m JZ od K728 – zdroj (2,6 km od vody)Trstená, 1400m SV od K793 – dobře (2,8 km od vody)JV ćasť obce, lokalita "Zadok zahrada" resp. "Na – zdroj (2,9 km od vody)Malé Lednice, záhrada – dobře (2,9 km od vody)Kardošova Vieska, 800m JZ od K539 – zdroj (3,0 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdmírně zvýšené
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K509, 780 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,40 μg/lmedián 1,40 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 60 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 100 μg/lmedián 100 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 28 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBapod polovinou Slovenska
      nejvyšší 20,0 μg/lmedián 20,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 23 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,17 mg/lmedián 5,17 mg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rajec-Veľká Čierna, 500m SZ od K5091993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 14 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Baryt (BaSO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorku, maximálně 15 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)3 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO34×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A6×
    • třída B3×
    • třída F1×
    • třída E1×

    Kovy v podzemních vodách

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 77,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzorky9 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,60 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzorky45 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,0900 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzorky73 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzorky55 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzorky27 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 5,30 μg/lmedián 1,10 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 872 μg/lmedián 71,0 μg/l11 vzorky9 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky82 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře112,7 Bq/l12,7 Bq/l
    vyvinutá pružina217,0 Bq/l16,2 Bq/l
    volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou16,37 Bq/l6,37 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Rajecstavební kámenVytěžené ložisko – ERPOS, spol. s r.o.1,1 km
    Rajec – ŠujadolomitVytěžené ložisko – DOLKAM Šuja a.s.1,3 km
    Veľká Čierna – Baranovástavební kámenVytěžené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen1,5 km
    Veľká Čierna – Baranovástavební kámenVytěžené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen1,5 km
    Veľká Čierna – PetrovádolomitVytěžené ložisko – Bekam, s.r.o.1,7 km
    Veľká Čierna – PetrovádolomitVytěžené ložisko – Bekam, s.r.o.1,7 km
    Rajecká Lesnástavební kámenVytěžené ložisko – International Innovation Center, s.r.o.4,2 km
    Rajecká LesnádolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava4,3 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    72 vrtů v pásmu 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 55 ostatních; s číslem archivní zprávy 72.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m45×
    • 10–30 m6×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m2×
    • přes 300 m1×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Veľká Čiernavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou50,0 m75663 98Cc31.pdf460 m
    Veľká a Malá Čiernavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou50,0 m75663 98Cc30.pdf630 m
    Veľká Čiernavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou100,0 m75663 98Cc29.pdf740 m
    V-4vklad27,0 m3061760 m
    V-9vklad28,8 m3061830 m
    JR-3inženýrsko-geologické5,0 m83614850 m
    V-15vklad35,0 m3061850 m
    V-7vklad33,0 m3061850 m
    V-7inženýrsko-geologické9,0 m87683860 m
    V-8vklad23,0 m3061890 m
    V-13vklad30,0 m3061910 m
    V-9inženýrsko-geologické12,0 m87683920 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Rajec – Rk-2226 °C22,0 l/s1308 mCa-Mg-HCO3při použití2,5 km
    Kamenná Poruba – RTŠ-142 °C13,4 l/s1831 mCa-Mg-HCO3nepoužitý6,2 km
    Rajecké Teplice – BJ-2029 °C1,0 l/s136 mCa-Mg-HCO3nepoužitý7,6 km
    Rajecké Teplice – BJ-14––10 mCa-Mg-HCO3nepoužitý7,6 km
    Rajecké Teplice – BJ-1934 °C1,3 l/s161 mCa-Mg-HCO3při použití7,6 km
    Rajecké Teplice – RT-139 °C3,8 l/s303 mCa-Mg-HCO3nepoužitý7,6 km
    Rajecké Teplice – B-138 °C2,4 l/s27,3 mCa-Mg-HCO3při použití7,6 km
    Rajecké Teplice – B-238 °C2,5 l/s22,1 mCa-Mg-HCO3při použití7,6 km
    Rajecké Teplice – B-338 °C–30,1 mCa-Mg-HCO3při použití7,6 km
    Rajecké Teplice – BJ-21A34 °C5,5 l/s30 mCa-Mg-HCO3při použití7,7 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie c1minerální voda23-38< 531,3 km
    kategorie Rajectermální koupaliště––11,6 km
    kategorie d1minerální voda39-55< 515,5 km
    RTŠ-1geotermální voda22 – 385 – 1516,1 km
    kategorie Rajecké Teplicetermální koupaliště––17,7 km
    kategorie a1minerální voda< 15< 518,8 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Rajec – Šuja 1 – Šuja–1987monitorováno1,0 km
    Rajec – Šuja 2 – Šuja–––1,1 km
    Rajec 3 – Rajec300 m²––2,0 km
    Malá Čierna – lom Baranová – Malá Čierna––monitorováno2,1 km
    Rajecká Lesná 2 – Rajecká Lesná–––2,5 km
    Rajec 1 – Rajec–––2,5 km
    Rajecká Lesná 1 – Rajecká Lesná120 m²––2,8 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy7×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny5×
    • Stabilizovaný2×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0002×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Žilina1 revír · 0,6 km15VN Košiare15

    Další toky v okolí

    Povodí Váh