Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku VN Suchá nad Parnou

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Suchá nad Parnou, skóre okna 20.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 09:05.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1002003004005000 km5 km10 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 468 do 176 m n. m. na 14,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    211 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    176 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    468 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Suchá nad Parnou z roku 2017
    2017snímkováno 3. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Suchá nad Parnou z roku 2020
    2020snímkováno 28. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Suchá nad Parnou z roku 2023
    2023snímkováno 28. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Suchá nad Parnou

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku VN Suchá nad Parnou

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek60 % čiary vody

    40 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 488 mg/l, tvrdá voda (16,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,416 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 79. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km38 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    38°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 38 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    62. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    8objektov do 3 km

    ťažené: Cu

    Najbližšie: Povrchové dobývky (iný druh objektu), 2,8 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 434 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (potok, 800 m JV od kóty Geldek 495).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    342vrtov do 3 km

    532 rozborov vody v okolí

    Z toho 271 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    1 záťaž, 10 skládok

    Najbližšia záťaž: PK (004) / Doľany – Košiar – skládka s OP, 850 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    19záznamov do 5 km

    19 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek60%SR 72 %
    • Mladé sedimenty40%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín až rezíduá v nižších stredných náplavových k1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy1×

    Kvartérny pokryv

    • eolické sedimenty100%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)50%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih50%SR 7,7 %
    • stredný zdvih50%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón proluviálnych kužeľov a plášťov100%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Íly50%SR 3,9 %
    • Štěrk50%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)50%SR 3,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)50%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát75%SR 0,0 %
    • neogén Trnavskej pahorkatiny25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátogénne až polygénne50%SR 1,1 %
    • silikátogénne50%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A67%SR 36 %
    • F33%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,99typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    16,8°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    488mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • VápníkCa88,5 mg/l78. percentil
    • SíranySO461,4 mg/l70. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3266 mg/l67. percentil
    • ChloridyCl19,0 mg/l67. percentil
    • HořčíkMg19,2 mg/l63. percentil
    • FluoridyF0,126 mg/l56. percentil
    • DraslíkK3,19 mg/l53. percentil
    • SodíkNa9,13 mg/l50. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • DusičnanyNO318,2 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,296 mg/l77. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,25 mg/l71. percentil
    • FosforečnanyPO40,217 mg/l61. percentil

    Kovy

    • ManganMn107 μg/l81. percentil
    • ZinekZn11,9 μg/l71. percentil
    • ŽelezoFe0,0551 mg/l25. percentil
    • HliníkAl22,1 μg/l21. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,416 mg/kg79. percentil
    • KadmiumCd0,355 mg/kg77. percentil
    • MolybdenMo0,507 mg/kg70. percentil
    • ArsenAs8,45 mg/kg68. percentil
    • MěďCu26,3 mg/kg61. percentil
    • AntimonSb0,747 mg/kg59. percentil
    • OlovoPb17,0 mg/kg57. percentil
    • BizmutBi0,224 mg/kg53. percentil
    • ZinekZn95,2 mg/kg49. percentil
    • KobaltCo8,21 mg/kg46. percentil
    • NiklNi23,7 mg/kg46. percentil
    • RtuťHg0,0838 mg/kg39. percentil
    • VanadV58,6 mg/kg26. percentil
    • ChromCr54,5 mg/kg22. percentil
    • CínSn1,75 mg/kg12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodíkNa0,939 %63. percentil
    • VápníkCa2,40 %57. percentil
    • ManganMn814 mg/kg47. percentil
    • DraslíkK1,48 %45. percentil
    • TitánTi4 274 mg/kg43. percentil
    • HořčíkMg0,789 %39. percentil
    • HliníkAl5,31 %39. percentil
    • FosforP697 mg/kg30. percentil
    • ŽelezoFe2,24 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa21,1 mg/kg94. percentil
    • BáriumBa478 mg/kg63. percentil
    • RubídiumRb87,3 mg/kg47. percentil
    • StronciumSr127 mg/kg41. percentil
    • BorB57,2 mg/kg40. percentil
    • CérCe55,1 mg/kg36. percentil
    • ZirkónZr347 mg/kg31. percentil
    • LítiumLi25,5 mg/kg26. percentil
    • YtriumY22,9 mg/kg25. percentil
    • BerylliumBe0,807 mg/kg18. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 55 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Draslík (K)K1,39 %70. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,62 ppm59. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,61 ppm56. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km38 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    38 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 38 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)124–709m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek243m a.s.l.
    • Průměrný sklon4,1°
    • Priemerná januárová teplota-3,4°C
    • Priemerná júlová teplota18,4°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina75%SR 10 %
    • Malé Karpaty25%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina75%SR 18 %
    • Fatransko-tatranská oblasť25%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma67%SR 38 %
    • horská klíma33%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Povrchové dobývky – 6 – iný druh objektu (2,8 km od vody)Halda pri povrchových dobývkach – 5 – halda (2,8 km od vody)Horná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Halda pri Hornej Mária štôlni – 5 – halda (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pingy – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Dolná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Dolná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Častá – Polymetalické rudy (3,1 km od vody)PK (004) / Doľany – Košiar – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (850 m od vody)Suchá nad Parnou – nijaký (230 m od vody)skl.TKO "Košiar" – Doľany – nijaký (490 m od vody)Borová – Ompitálsky výmoľ – Borová – nijaký (970 m od vody)Nové Vinohrady – Suchá nad Parnou – nijaký (1,5 km od vody)Borová – nijaký (2,3 km od vody)Borová – nijaký (2,4 km od vody)Zvončín – občasný (2,4 km od vody)Vlčia dolina – Suchá nad Parnou – nijaký (2,5 km od vody)Borová – nijaký (2,5 km od vody)Borová – nijaký (2,6 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Doľany I – stavebný kameň – kremitá rula (30 m od vody)Doľany – stavebný kameň – kremitá rula (80 m od vody)Doľany – Zabité II – stavebný kameň – vápenec (80 m od vody)Doľany – Zabité I – stavebný kameň – fylit (90 m od vody)Dlhá – štrkopiesky, štrky (220 m od vody)Častá – keramické suroviny (1,7 km od vody)Častá II – stavebný kameň – biotitická kremitá rula (2,2 km od vody)Častá – Zn rudy – sfalerit (2,2 km od vody)Častá – stavebný kameň – fylit (2,9 km od vody)Píla – keramické suroviny (2,9 km od vody)Horné Orešany – Rybárňa – stavebný kameň – vápenec (3,4 km od vody)Častá I – stavebný kameň – kremenec (3,5 km od vody)Budmerice – Horný dvor – stavebný piesok – piesky (3,8 km od vody)Ružindol – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Píla – stavebný kameň – vápenec (4,1 km od vody)Suchá 2 – ropa, zemný plyn (4,3 km od vody)Horné Orešany – Olšovský mlyn – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Častá – polymetalické rudy (2,5 km od vody)Lošonec – všeobecná geológia (4,2 km od vody)CASTA – Zosuvy (1,2 km od vody)Borcová – monitorovací vrt (200 m od vody)Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)JRD Dlhá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Suchá nad Parnou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (750 m od vody)Doľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Borcová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)JRD Štefanová – negatívny vrt (1,4 km od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)JRD Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Košolná (1,6 km od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Dolné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Dolné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Dolné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Dolné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)JRD Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)JRD Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Štefanová – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Štefanová – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Tomky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)JRD Suchá nas Parnou – negatívny vrt (2,4 km od vody)Častá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Častá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Dolné Orešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Zvončín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Suchá nad Parnou /Zvončín/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Borová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (150 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (330 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (430 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (430 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (550 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (570 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (570 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (850 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (880 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (930 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (990 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)Doľany – Zabité, 1100m SSZ od K574 – prameň (100 m od vody)Doľany, 1000m SSV od K574 – prameň (120 m od vody)Doľany – prameň (140 m od vody)Doľany – vrt (150 m od vody)Sklená Huta, 1000m V od K695 – prameň (190 m od vody)Sklená Huta, 800m JZ od K550 – prameň (240 m od vody)Doľany – studňa (250 m od vody)Doľany, 650m JJZ od K469 Kukučková – prameň (340 m od vody)Doľany, 1550m Jv od K550 – prameň (720 m od vody)Doľany, 200m JV od K550 Klokočia – prameň (840 m od vody)Sklená Huta, 1200m S od K695 – prameň (1,0 km od vody)Sklená Huta, 1100m SZ odK695 – prameň (1,4 km od vody)Plavecké Podhradie – prameň (1,4 km od vody)Častá, 2500m JV od K574 – studňa (1,7 km od vody)Plavecké Podhradie – prameň (1,8 km od vody)Častá, Častianska dolina, 1150m JZ od K574 – prameň (1,8 km od vody)Častá, 2250m JJV od K574 – studňa (2,1 km od vody)Majdán – vrt (2,5 km od vody)Sološnica, 400m SZ od K542 – prameň (2,5 km od vody)Horné Orešany – Rybáre, 1750m SSV od K469 – prameň (2,6 km od vody)Častá – vrt (2,7 km od vody)Biela Skala, 600m V od K309 – prameň (2,7 km od vody)Sološnica, 1000m JZ od K542 – prameň (2,8 km od vody)Majdán – vrt (2,9 km od vody)Biela Skala, 200m S od K309 – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBaextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 434 μg/lmedián 56,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: potok, 800 m JV od kóty Geldek 495, 1999, 400 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 9,60 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bosniacky, potok, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Medzi Koš. a Dlhou, pri moste, 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1 km J od dediny Nad Rozárkou, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé pole, na hr. kat., 1999, 490 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé pole, na hr. kat., 1999, 490 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé pole, na hr. kat., 1999, 490 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé pole, na hr. kat., 1999, 490 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé pole, na hr. kat., 490 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 18,1 mg/lmedián 13,2 mg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1 km J od dediny Nad Rozárkou, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)15 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)13 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)13 vzoriek, najviac 558 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)10 vzoriek, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • CaHCO318×
    • Ca-HCO32×
    • CaMgHCO32×
    • CaHCO3SO41×
    • CaSO41×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A16×
    • trieda F4×
    • trieda D2×
    • trieda B2×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 170 μg/lmedián 9,00 μg/l42 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l42 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6 000 μg/lmedián 56,5 μg/l42 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,500 μg/l42 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,80 μg/lmedián 0,800 μg/l42 vzoriek21 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 1,20 μg/l42 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l42 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 0,500 μg/l42 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 330 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,0100 mg/l42 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l42 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l42 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa825,5 Bq/l7,61 Bq/l
    iné16,64 Bq/l6,64 Bq/l
    potok, rieka34,54 Bq/l3,52 Bq/l
    zdroj539,7 Bq/l16,9 Bq/l
    upravený prameň16,93 Bq/l6,93 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie136,5 Bq/l36,5 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Cu2×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa3×
    • halda2×
    • pinga, pingový ťah2×
    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NázevDruhŤaženéUkončenieOd vody
    Povrchové dobývkyiný druh objektuAu? (asi zámena s chalkopyritom)16772,8 km
    Halda pri povrchových dobývkachhaldaAu? (asi zámena s chalkopyritom)16772,8 km
    Horná Mária štôlňaštôlňapyrit-chalkopyritové rudy19302,8 km
    Halda pri Hornej Mária štôlnihaldapyrit-chalkopyritové rudy19302,8 km
    Pingapinga, pingový ťahCu rudy(?)2,9 km
    Dolná Mária štôlňaštôlňapyrit – chalkopyritové rudy19542,9 km
    Pingypinga, pingový ťahCu rudy(?)2,9 km
    Dolná Mária štôlňaštôlňapyrit – chalkopyritové rudy19543,0 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyKovyDruhOd vody
    ČastáPolymetalické rudyCu, Pbmineralogický výskyt3,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    342 vrtov v pásme 3 km, z toho 32 hydrogeologických a 310 ostatných; s číslom archívnej správy 271.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m213×
    • 10–30 m22×
    • 30–100 m15×
    • 100–300 m19×
    • nad 300 m53×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Cf Bh-218ložiskový307,0 m–40 m
    Zvončín-14ložiskový763,0 m–80 m
    Cf Om-13ložiskový––90 m
    Cf Bh-219ložiskový304,0 m–160 m
    Borcovámonitorovací vrt25,0 m76437 131Dd33.pdf200 m
    Cf Bh-231ložiskový306,0 m–230 m
    Cf Om-14ložiskový––230 m
    Cf Bh-232ložiskový303,0 m–230 m
    Cf Om-12ložiskový––260 m
    Suchá nad Parnouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m36109 131Dd9.pdf290 m
    Čt-2/66ložiskový173,2 m80957390 m
    V-3inžiniersko-geologický7,0 m75878390 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 541,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalitaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    PK (004) / Doľany – Košiar – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)850 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Suchá nad Parnou5 000 m²1965–230 m
    skl.TKO "Košiar" – Doľany–1965–490 m
    Borová – Ompitálsky výmoľ – Borová5 000 m²1980monitorovaná970 m
    Nové Vinohrady – Suchá nad Parnou50 000 m²1975–1,5 km
    Borová2 500 m²1980–2,3 km
    Borová4 000 m²1980–2,4 km
    Zvončín4 000 m²1975–2,4 km
    Vlčia dolina – Suchá nad Parnou3 000 m²1970–2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Trnava1 revír · 14 km11VN Suchá nad Parnou11

    Další toky v okolí

    Povodí Váh