Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 VN Žilina, skóre okna 18. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 12:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Výška terénu podél revíru a přibližná hladina. Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů). Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – VáhZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,7modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 440 mg/l, stredne tvrdá voda (14,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Zinok 153 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 81. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 49nGy/h dávkový príkon 39. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 5objektov do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 1,5 km od vody. 0vzoriek so zlatom Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 4 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 5 600 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 100. percentil (TP-1 (sledovanie VD Žilina)). 456vrtov do 3 km 349 rozborov vody v okolí Z toho 454 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 33°C na ústí vrtu 2 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Žilina – Chrastie – HŽK-10, výdatnosť 0,0 l/s, 2,4 km od vody. 59lokalít do 3 km 2 záťaže, 57 skládok Najbližšia záťaž: Žilina – východné priemyselné pásmo, 1,4 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 17záznamov do 5 km 9 ložísk, 8 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 93plôch do 3 km 8 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,66typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 14,0°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,50 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 440mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 49nGy/h vo vzduchu rozsah 46 až 54 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. nízké Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. +25nT rozsah 18 až 33 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -53mGal reziduálna -9,8 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: TP-1 (sledovanie VD Žilina), 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: V-4 (sledovanie VD Žilina), 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: V-2 (sledovanie VD Žilina), 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: VP-1 (sledovanie VD Žilina), 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: TP-1 (sledovanie VD Žilina), 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Varín, 1450m Z od K545, 780 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Varín, 1450m Z od K545, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Varín, 1450m Z od K545, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Varín, 1450m Z od K545, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Varín, 1450m Z od K545, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Varín, 1450m Z od K545, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 400 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 400 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 456 vrtov v pásme 3 km, z toho 148 hydrogeologických a 308 ostatných; s číslom archívnej správy 454. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku VN Žilina
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil: vodní nádrž
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku VN Žilina
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VN Žilina
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér pleistocén – holocén deluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy 1× kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
8,75 mg/l90. percentil16,4 mg/l64. percentil251 mg/l63. percentil73,8 mg/l63. percentil44,9 mg/l56. percentil9,91 mg/l53. percentil16,0 mg/l53. percentil0,109 mg/l47. percentilŽiviny a organické znečistenie
2,64 mg/l96. percentil3,00 mg/l95. percentil5,09 mg/l82. percentil11,9 mg/l79. percentilKovy
291 μg/l87. percentil17,3 μg/l83. percentil92,2 μg/l78. percentil0,0853 mg/l42. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
153 mg/kg81. percentil0,420 mg/kg80. percentil23,2 mg/kg78. percentil0,227 mg/kg77. percentil93,6 mg/kg77. percentil10,3 mg/kg76. percentil1,25 mg/kg76. percentil3,62 mg/kg76. percentil30,4 mg/kg72. percentil24,1 mg/kg48. percentil0,339 mg/kg42. percentil0,197 mg/kg41. percentil0,144 mg/kg39. percentil7,74 mg/kg38. percentil58,0 mg/kg24. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,94 %88. percentil6,39 %86. percentil1 175 mg/kg82. percentil985 mg/kg64. percentil0,811 %38. percentil1,37 %28. percentil2,29 %25. percentil3 773 mg/kg23. percentil4,86 %21. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
173 mg/kg76. percentil497 mg/kg69. percentil30,9 mg/kg58. percentil61,3 mg/kg52. percentil58,5 mg/kg48. percentil316 mg/kg24. percentil21,9 mg/kg21. percentil0,689 mg/kg14. percentil8,63 mg/kg13. percentil70,4 mg/kg12. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Radonové riziko podloží
2,60 ppm53. percentil1,30 %48. percentil6,88 ppm29. percentil2 721 Bq/m²84. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 3 67,0 Bq/l 13,8 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 3,87 Bq/l 3,87 Bq/l studňa 1 29,2 Bq/l 29,2 Bq/l zdroj 3 15,2 Bq/l 13,6 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Štôlňa štôlňa Fe 1,5 km Štôlňa štôlňa Fe 1,6 km Halda halda dolomit 2,0 km Štôlňa štôlňa limonit 2,8 km Štôlňa Jozef štôlňa Fe, hematit 2,9 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Varín štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – D.A.L., spol.s r.o. 410 m Stráňavy – Strečno – Kosová dolomit Ťažené ložisko – DOBÝVANIE, s.r.o. 3,1 km Stráňavy – Polom – haldy vápenec ostatný Ťažené ložisko – DOBÝVANIE, s.r.o. 3,1 km Stráňavy – Polom vápenec ostatný Ťažené ložisko – DOBÝVANIE, s.r.o. 3,1 km Stráňavy – Polom stavebný kameň Ťažené ložisko – DOBÝVANIE, s.r.o. 3,1 km Stráňavy – Polom vápenec ostatný Ťažené ložisko – DOBÝVANIE, s.r.o. 3,2 km Stráňavy – Polom – haldy vápenec ostatný Ťažené ložisko – DOBÝVANIE, s.r.o. 3,2 km Stráňavy – Strečno – Kosová dolomit Ťažené ložisko – DOBÝVANIE, s.r.o. 3,2 km Stráňavy – Polom stavebný kameň Ťažené ložisko – DOBÝVANIE, s.r.o. 3,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Strečno I-II Medené rudy Cu mineralogický výskyt 3,2 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody Js-211 inžiniersko-geologický 10,0 m 1875040 m J-3 inžiniersko-geologický 6,0 m 2814850 m Js-214 inžiniersko-geologický 17,0 m 1875090 m J-4 inžiniersko-geologický 8,0 m 28148100 m HJs-212 hydrogeologický 10,0 m 18750100 m Žilina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 3,0 m 34939 98Bc52.pdf110 m Jb-118 inžiniersko-geologický 16,0 m 18750110 m HJs-202 hydrogeologický 10,0 m 18750110 m teplička – Varín úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,5 m 8013 98Bc45.pdf120 m Js-208 inžiniersko-geologický 12,0 m 18750120 m S-4 ložiskový 11,0 m 13350130 m Varín úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,5 m 57957 98Bc80.pdf140 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Stráňavy – HŽK-2 24 °C 22,0 l/s 600 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný bez nahlasovania údajov 2,1 km Žilina – Chrastie – HŽK-10 33 °C 0,0 l/s 2258 m Na-Cl nevyužívaný 2,4 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória Stráňavy termálne kúpalisko – – 1 2,8 km kategória b4 minerálna voda 15-22 31-50 1 3,3 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 3 4,3 km kategória a5 minerálna voda < 15 > 50 1 9,7 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Žilina – východné priemyselné pásmo SK1000500P 1,4 km Žilina – Trnové – odkalisko popolčeka SK2001800F 1,7 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Mojšova Lúčka 3 – Mojšova Lúčka – – – 60 m Žilina 11 – Žilina – – – 80 m Mojš 3 – Mojš – – – 90 m Mojš 2 – Mojš – – – 100 m Žilina 12 – Žilina – – – 120 m Varín 2 – Varín – – – 130 m Mojšova Lúčka 2 – Mojšova Lúčka – 1985 – 130 m Mojš 4 – Mojš 300 m² – – 160 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
8z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
StronciumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 600 μg/lmedián 3 580 μg/l9 vzoriek
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,0 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 23,0 μg/lmedián 1,50 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,0 μg/lmedián 1,10 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,05 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 40,0 μg/lmedián 40,0 μg/l1 vzorka
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,1 mg/lmedián 11,1 mg/l1 vzorka
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 1,05 μg/l26 vzoriek
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 140 μg/lmedián 134 μg/l26 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 53,0 μg/lmedián 5,00 μg/l26 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
RtuťHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
HliníkAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
