Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Batizovský potok

Flussgebiet Bodrog und HernadSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
6,5km
Region
Region Prešov
Luftbild von Fließgewässer Batizovský potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Batizovský potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Batizovský potok, Fensterpunktzahl 31.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 12:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.

    7007508008500 km2 km4 km6 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 816 bis 710 m ü.d.M. über 6,5 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    816 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    702 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    115 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    18 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,07

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Batizovský potok von 2019
    2019abgebildet 24. Aug. 2019
    Luftbild Fließgewässer Batizovský potok von 2022
    2022abgebildet 27. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer Batizovský potok von 2025
    2025abgebildet 10. Aug. 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Batizovský potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Batizovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 83,8 mg/l, mäkká voda (2,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 3,96 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 81. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    35. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    9objektov do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Odkalisko Batizovce (odkalisko), 360 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    3vzorky so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 3 zrná v jednej vzorke (650 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 4,10 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 87. percentil (Poprad-letisko, 700 m JZ od K694).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    337vrtov do 3 km

    281 rozborov vody v okolí

    Z toho 337 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    58°C na ústí vrtu

    7 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Stará Lesná – FGP-1, výdatnosť 22,0 l/s, 9,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    24lokalít do 3 km

    2 záťaže, 22 skládok

    Najbližšia záťaž: Svit – skládka Chemosvit, 1,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    27záznamov do 5 km

    4 ložiská, 23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    8plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • glacifluviálne sedimenty100%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Popradská kotlina100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón riečnoľadovcových sedimentov100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies50%SR 52 %
    • Pieskovce50%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)50%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)50%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia100%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,62typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    2,6°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,46 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    83,8mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorideF0,0822 mg/l31. percentil
    • ChlorideCl2,49 mg/l14. percentil
    • NatriumNa2,96 mg/l12. percentil
    • DraslíkK0,806 mg/l7. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO346,5 mg/l6. percentil
    • KalziumCa13,1 mg/l5. percentil
    • MagnesiumMg3,16 mg/l4. percentil
    • SulfateSO411,0 mg/l3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,252 mg/l74. percentil
    • FosforečnanyPO40,115 mg/l46. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,80 mg/l40. percentil
    • NitrateNO32,96 mg/l16. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl153 μg/l72. percentil
    • ZinkZn11,0 μg/l68. percentil
    • EisenFe0,136 mg/l61. percentil
    • ManganMn47,9 μg/l61. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn3,96 mg/kg81. percentil
    • AntimonSb1,24 mg/kg76. percentil
    • CadmiumCd0,330 mg/kg74. percentil
    • SelenSe0,342 mg/kg70. percentil
    • BizmutBi0,255 mg/kg63. percentil
    • FührenPb18,1 mg/kg62. percentil
    • ZinkZn109 mg/kg62. percentil
    • QuecksilberHg0,125 mg/kg59. percentil
    • MolybdänMo0,324 mg/kg39. percentil
    • VanadiumV60,8 mg/kg31. percentil
    • NickelNi19,1 mg/kg25. percentil
    • ArsenAs4,84 mg/kg23. percentil
    • KupferCu17,4 mg/kg21. percentil
    • ChromCr51,9 mg/kg19. percentil
    • KobaltCo5,08 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,69 %96. percentil
    • AluminiumAl6,75 %81. percentil
    • PhosphorP1.107 mg/kg77. percentil
    • DraslíkK1,58 %61. percentil
    • ManganMn826 mg/kg48. percentil
    • MagnesiumMg0,838 %45. percentil
    • KalziumCa1,69 %39. percentil
    • EisenFe2,39 %32. percentil
    • TitánTi3.705 mg/kg21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe131 mg/kg96. percentil
    • StronciumSr291 mg/kg95. percentil
    • BáriumBa607 mg/kg86. percentil
    • GáliumGa16,3 mg/kg70. percentil
    • LítiumLi31,0 mg/kg59. percentil
    • BerylliumBe1,54 mg/kg57. percentil
    • YtriumY27,3 mg/kg48. percentil
    • RubídiumRb87,6 mg/kg48. percentil
    • ZirkónZr383 mg/kg43. percentil
    • BorB47,6 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Radonrisiko im Grundgestein

    mittel

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Kalium (K)K1,42 %76. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,76 ppm26. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,25 ppm18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371.532 Bq/m²51. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • mittel100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -17nT

    rozsah -37 až -5 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -55mGal

    reziduálna -11,5 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m45°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)657–1 083m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek765m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle2,0°
    • Priemerná januárová teplota-5,3°C
    • Priemerná júlová teplota15,3°C
    • Ročné zrážky755mm

    Geomorfologické celky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • prirodzene kyslé pôdy100%SR 8,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Batizovce – 3 – odkalisko (360 m od vody)Šachtica č. 2 – 1 – šachta (1,7 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (2,0 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (2,0 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (2,0 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (2,0 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Šachtica č. 1 – 1 – šachta (2,2 km od vody)Svit – skládka Chemosvit – SK1001000P (1,2 km od vody)Svit – ČS PHM Hlavná ul. – SK1001000P (1,3 km od vody)Batizovce – nijaký (120 m od vody)Batizovce – nijaký (290 m od vody)Batizovce – nijaký (900 m od vody)Mengušovce – nedá sa odhadnúť (1,0 km od vody)Svit za COV – Svit – nijaký (1,0 km od vody)Mengušovce – sanatorór – Batizovce – občasný (1,2 km od vody)Svit – pri Babe – Svit – nedá sa odhadnúť (1,3 km od vody)Svit – nijaký (1,3 km od vody)Svit – nijaký (1,4 km od vody)Mengušovce – nijaký (1,4 km od vody)Mengušovce – pri lome – Mengušovce – nijaký (1,5 km od vody)Svit – Podskalka – Svit – nijaký (2,0 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,2 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,2 km od vody)Svit – nijaký (2,2 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,2 km od vody)Mengušovce – nijaký (2,3 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,6 km od vody)Spišská Teplica – pri ES – Spišská Teplica – nijaký (2,7 km od vody)Lučivná – nijaký (2,7 km od vody)Lučivná – nijaký (2,8 km od vody)Gerlachov – Gerlachov pod Tatrami – nijaký (2,9 km od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Veľký Slavkov – VSČ-1 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Gánovce – GA-1A – nekúpeľný (7,7 km od vody)Gánovce – GA-1 – nekúpeľný (7,7 km od vody)Gánovce – ŠHG-1 – nekúpeľný (8,4 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – nekúpeľný (8,6 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (9,6 km od vody)PP-1 – k4 (6,1 km od vody)FGP-1 – l3 (9,7 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,5 km od vody)b1 (6,3 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,4 km od vody)c1 (8,2 km od vody)c2 (8,3 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)b1 (8,8 km od vody)c1 (9,0 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,3 km od vody)b1 (9,6 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Stará Lesná (8,8 km od vody)Batizovce – juh – štrkopiesky a piesky (960 m od vody)Batizovce – juh – štrkopiesky a piesky (950 m od vody)Lom Bor – Spišská Teplica – stavebný kameň (1,9 km od vody)Gerlachov – Juh – štrkopiesky a piesky (3,6 km od vody)Mengusovce – štrkopiesky (950 m od vody)Mengusovce – štrkopiesky (1,0 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit, vápenec (1,6 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Gerlachov – stavebný piesok – piesčitý štrk (1,8 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (1,8 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (1,8 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (1,8 km od vody)Mengusovce – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,2 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,5 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,8 km od vody)Lučivná – stavebný kameň – dolomit (2,8 km od vody)Lučivná – stavebný kameň – dolomit (2,9 km od vody)Spišská Teplica – štrkopiesky (3,0 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – vápenec (3,1 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – vápenec (3,6 km od vody)Gerlachov – stavebný piesok – piesčitý štrk (3,6 km od vody)Tatranská Polianka – štrkopiesky (3,7 km od vody)LUCIVNA – Zosuvy (1,6 km od vody)SVIT – Zosuvy (1,8 km od vody)SVIT – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)MENGUSOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)SPISSKA TEPLICA – Zosuvy (2,9 km od vody)SPISSKA TEPLICA – Zosuvy (3,0 km od vody)Batizovce – pozorovací vrt SHMÚ (80 m od vody)Štóla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Štóla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Štóla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Štóla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Batizovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Štôla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Gerlachov – pozorovací vrt SHMÚ (2,3 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Spišská Teplica – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Spišská Teplica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Poprad – pozorovací vrt SHMÚ (2,6 km od vody)JRD Gerlachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Lučivná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Lučivná – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)SpišskáTeplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Lučivná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)zlato 2 ks – zlato (620 m od vody)zlato 3 ks – zlato (650 m od vody)zlato 2 ks – zlato (680 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 4,10 μg/lmedián 3,15 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad-letisko, 700 m JZ od K694, 1997, 720 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,910 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Haganský, potok, 1997, 560 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrbežná hodnota
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Batizovce, 900 m V od K738, 1997, 540 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,860 μg/lmedián 0,540 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Mlynica, Železná voda, 1997, 560 m od vody. Porovnanie: 48. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 162 μg/lmedián 92,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Haganský, potok, 1997, 620 m od vody. Porovnanie: 48. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Haganský, potok, 1997, 560 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad-letisko, 700 m JZ od K694, 1997, 720 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Haganský, potok, 1997, 560 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad-letisko, 700 m JZ od K694, 720 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 17,9 mg/lmedián 16,1 mg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Velický, potok, 1997, 560 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)26 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)20 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)13 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Gold (Au)3 vzorky, najviac 3 zŕn
    • Cinabarit (HgS)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    19382 zrná620 m
    19363 zrná650 m
    19372 zrná680 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)8 vzoriek, najviac 212 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,80 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,750 μg/l22 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 380 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l22 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 380 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 mg/lmedián 0,0100 mg/l22 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 43,0 μg/lmedián 9,00 μg/l22 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 748 μg/lmedián 2,50 μg/l22 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,550 μg/l22 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l22 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa620,6 Bq/l3,82 Bq/l
    upravený prameň13,98 Bq/l3,98 Bq/l
    potok, rieka20,700 Bq/l0,545 Bq/l
    Quelle434,0 Bq/l4,79 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe8×

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah6×
    • šachta2×
    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Batizovceodkaliskoštrkopiesky360 m
    Šachtica č. 2šachtaFe rudy – limonit, hematit1,7 km
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit1,7 km
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit2,0 km
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit2,0 km
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit2,0 km
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit2,0 km
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit2,1 km
    Šachtica č. 1šachtaFe rudy – limonit, hematit2,2 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Batizovce – juhštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach950 m
    Batizovce – juhštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach960 m
    Lom Bor – Spišská Teplicastavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici1,9 km
    Gerlachov – Juhštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Poľnohospodárske družstvo TATRAN3,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    337 vrtov v pásme 3 km, z toho 24 hydrogeologických a 313 ostatných; s číslom archívnej správy 337.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m235×
    • 10–30 m80×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    J 147inžiniersko-geologický11,0 m7953550 m
    SV-1ložiskový5,0 m3417360 m
    SV-2ložiskový5,5 m3417370 m
    Batizovcepozorovací vrt SHMÚ6,0 m12547 101Cd3.pdf80 m
    SV-6ložiskový4,0 m34173120 m
    J 149inžiniersko-geologický9,0 m79535150 m
    J 27inžiniersko-geologický10,0 m79535170 m
    J 148inžiniersko-geologický11,0 m79535180 m
    J 146inžiniersko-geologický12,0 m79535210 m
    V-28ložiskový4,9 m3050240 m
    V-19ložiskový4,7 m3050270 m
    J 145inžiniersko-geologický10,0 m79535280 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Popper – PP-148 °C61,2 l/s1205 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný5,4 km
    Veľký Slavkov – VSČ-157 °C–2400 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný5,4 km
    Gánovce – GA-1A27 °C1,9 l/s276 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov7,7 km
    Gánovce – GA-123 °C2,8 l/s50 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,7 km
    Gánovce – ŠHG-126 °C3,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný8,4 km
    Gánovce – ŠHG-225 °C2,5 l/s110 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný8,6 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný9,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5115,2 km
    PP-1geotermálna voda38 – 5531 – 5016,1 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 536,3 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 528,2 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1518,3 km
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––18,8 km
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3019,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Svit – skládka ChemosvitSK1001000P1,2 km
    Svit – ČS PHM Hlavná ul.SK1001000P1,3 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Batizovce–1960–120 m
    Batizovce–1960–290 m
    Batizovce–1970–900 m
    Mengušovce–1960–1,0 km
    Svit za COV – Svit600 m²1960–1,0 km
    Mengušovce – sanatorór – Batizovce–1980–1,2 km
    Svit – pri Babe – Svit–1935–1,3 km
    Svit–1970–1,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy8×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny5×
    • Stabilizovaný3×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Svit1 Fischereirevier · 6,5 km28Batizovský potok28

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad