Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Dubovický potok

Flussgebiet Bodrog und HernadSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
7,4km
Region
Region Prešov
Luftbild von Fließgewässer Dubovický potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Dubovický potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Dubovický potok, Fensterpunktzahl 27.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:46.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise.

    3004005006007008009000 km2 km4 km6 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 777 bis 389 m ü.d.M. über 7,4 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    777 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    361 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    416 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    56 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,11

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Dubovický potok von 2019
    2019abgebildet 26. Aug. 2019
    Luftbild Fließgewässer Dubovický potok von 2022
    2022abgebildet 4. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer Dubovický potok von 2025
    2025abgebildet 7. Aug. 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Dubovický potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Dubovický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 381 mg/l, stredne tvrdá voda (13,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,590 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    56nGy/h dávkový príkon

    75. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (90 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 60,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Lipany).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    114vrtov do 3 km

    297 rozborov vody v okolí

    Z toho 113 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    90°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Lipany – L-1, výdatnosť 10,0 l/s, 1,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    2 záťaže, 1 skládka

    Najbližšia záťaž: Lipany – areál ZVL, 170 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    6 ložísk, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    80plôch do 3 km

    19 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Mladé sedimenty50%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,9m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 5 – 1025%SR 20 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • spišsko-šarišský paleogén100%SR 5,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov33%SR 21 %
    • rajón ílovcovo-prachovcových hornín33%SR 0,3 %
    • rajón koluviálnych sedimentov33%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov67%SR 71 %
    • flyšová formácia33%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón potenciálne nestabilných území75%SR 4,4 %
    • Rajón stabilných území25%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce67%SR 15 %
    • Kies33%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Spišsko-šarišského medzihoria, Bachurne a Šarišskej vrchoviny v povodí Torysy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,43typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    13,5°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,41 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    381mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorideF0,170 mg/l72. percentil
    • DraslíkK3,97 mg/l64. percentil
    • MagnesiumMg17,3 mg/l57. percentil
    • KalziumCa67,9 mg/l56. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3226 mg/l54. percentil
    • SulfateSO443,4 mg/l54. percentil
    • NatriumNa9,40 mg/l51. percentil
    • ChlorideCl7,85 mg/l47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,42 mg/l56. percentil
    • AmóniumNH40,0984 mg/l46. percentil
    • FosforečnanyPO40,0714 mg/l36. percentil
    • NitrateNO34,74 mg/l35. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl118 μg/l65. percentil
    • ZinkZn7,91 μg/l56. percentil
    • EisenFe0,117 mg/l55. percentil
    • ManganMn12,4 μg/l26. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,590 mg/kg91. percentil
    • NickelNi41,2 mg/kg90. percentil
    • MolybdänMo0,774 mg/kg90. percentil
    • ChromCr111 mg/kg87. percentil
    • VanadiumV85,4 mg/kg79. percentil
    • BizmutBi0,301 mg/kg73. percentil
    • KobaltCo9,39 mg/kg64. percentil
    • ArsenAs7,84 mg/kg63. percentil
    • KupferCu23,5 mg/kg50. percentil
    • CínSn2,43 mg/kg41. percentil
    • AntimonSb0,520 mg/kg38. percentil
    • CadmiumCd0,131 mg/kg36. percentil
    • QuecksilberHg0,0721 mg/kg30. percentil
    • ZinkZn78,2 mg/kg29. percentil
    • FührenPb11,6 mg/kg23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn1.902 mg/kg95. percentil
    • DraslíkK1,70 %77. percentil
    • NatriumNa0,976 %69. percentil
    • KalziumCa3,22 %68. percentil
    • EisenFe2,95 %63. percentil
    • MagnesiumMg0,989 %59. percentil
    • AluminiumAl5,82 %56. percentil
    • TitánTi4.130 mg/kg37. percentil
    • PhosphorP706 mg/kg31. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi43,2 mg/kg92. percentil
    • BorB73,2 mg/kg81. percentil
    • RubídiumRb99,9 mg/kg76. percentil
    • YtriumY29,1 mg/kg58. percentil
    • CérCe59,7 mg/kg52. percentil
    • StronciumSr138 mg/kg51. percentil
    • ZirkónZr370 mg/kg38. percentil
    • GáliumGa11,3 mg/kg29. percentil
    • BáriumBa357 mg/kg19. percentil
    • BerylliumBe0,677 mg/kg13. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    56nGy/h vo vzduchu

    rozsah 50 až 58 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kalium (K)K1,59 %88. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,98 ppm68. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,56 ppm47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)314–1 079m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek658m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle13,7°

    Geomorfologické celky

    • Bachureň100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Lipany – areál ZVL – SK1001200P (170 m od vody)Rožkovany – mrak chlórovaných uhľovodíkov – SK1001200P (2,3 km od vody)TKO Lipany – Všivavec – Lipany – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Lipany – L-1 – nekúpeľný (1,7 km od vody)Lipany – L-2 – nekúpeľný (3,8 km od vody)Šariš – Š-1 – nekúpeľný (7,8 km od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a2 (8,5 km od vody)b1 (8,6 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Lipany – Červenica – štrkopiesky a piesky (1,3 km od vody)Lipany – Červenica – štrkopiesky a piesky (1,3 km od vody)Lipany – horľavý zemný plyn (3,6 km od vody)Lipany – ropa poloparafinická (3,6 km od vody)Lipany – ropa poloparafinická (3,9 km od vody)Lipany – horľavý zemný plyn (3,9 km od vody)Lipany 3 – ropa, zemný plyn (2,2 km od vody)Renčišov – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Kamenica – stavebný kameň – pieskovec (3,6 km od vody)Lipany 2 – ropa, zemný plyn (3,9 km od vody)Vyšný Slavkov – stavebný kameň – vápenec (4,1 km od vody)Kamenica – tehliarske suroviny (4,6 km od vody)Vyšný Slavkov – hydrogeológia (4,9 km od vody)– Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (70 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (170 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)ZADNE BANDOVCE – Zosuvy (270 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (310 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (340 m od vody)ZADNE BANDOVCE – Zosuvy (340 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (710 m od vody)PREDNE BANDOVCE – Blokové polia (710 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (740 m od vody)DUBOVICA – Zosuvy (800 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)VYSOKA – Zosuvy (910 m od vody)– Blokové polia (980 m od vody)NIZNY SLAVKOV – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)VYSOKA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)NIZNY SLAVKOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)VYSOKA – Zosuvy (1,5 km od vody)DUBOVICA – Zosuvy (1,5 km od vody)NIZNY SLAVKOV – Zosuvy (1,5 km od vody)Dačov – Zosuvy (1,7 km od vody)VYSOKA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,0 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,0 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)ROZKOVANY – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,1 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,1 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,2 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,3 km od vody)ROZKOVANY – Zosuvy (2,3 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Blokové polia (2,3 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)RENCISOV – Zosuvy (2,5 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,5 km od vody)DACOV – Blokové polia (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,6 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,6 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,6 km od vody)BACHUREN – Zosuvy (2,6 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)Dačov – Zosuvy (2,7 km od vody)VYSOKA – Zosuvy (2,8 km od vody)RENCISOV – Zosuvy (2,8 km od vody)Dubovica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dubovica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Lipany-OZKN – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Lipany (430 m od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (530 m od vody)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Lipany Prešov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (610 m od vody)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m od vody)Lipany-Rožkovany – monitorovací vrt (870 m od vody)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Lipany-Rožkovany – monitorovací vrt (890 m od vody)Lipany-Rožkovany – monitorovací vrt (920 m od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (950 m od vody)Lipany-Rožkovany – monitorovací vrt (980 m od vody)Lipany-Rožkovany – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Rožkovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Rožkovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Rožkovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Lipany – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (1,6 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Lipany – vrt pre vodné dielo (1,6 km od vody)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (370 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Čirč – vrt (440 m od vody)Ruská Voľa – vrt (850 m od vody)Lipany – vrt (2,7 km od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 35,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Lipany, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Dubovica, 70 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Dubovica, 2003, 70 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Dubovica, 2003, 70 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Lipany, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 20,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Lipany, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Dubovica, 2003, 70 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)22 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)8 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)7 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Markazit (FeS₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Gold (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    TP-40841 zrno90 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)23 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO32×
    • Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda C2×
    • trieda A1×

    Kovy v podzemnej vode

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l23 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 180 μg/lmedián 7,00 μg/l23 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,600 μg/l23 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 21,0 μg/l23 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrbežná hodnota
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l23 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    Quelle42,70 Bq/l2,10 Bq/l
    upravený prameň416,5 Bq/l8,85 Bq/l
    studňa332,4 Bq/l6,36 Bq/l
    potok, rieka10,810 Bq/l0,810 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lipany – Rotfederštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,3 km
    Lipany – Rotfederštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,3 km
    Lipanyhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,6 km
    Lipanyropa poloparafinickáLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,6 km
    Lipanyropa poloparafinickáLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,9 km
    Lipanyhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    114 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 57 ostatných; s číslom archívnej správy 113.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m59×
    • 10–30 m36×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m3×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    VD-1inžiniersko-geologický6,0 m8547020 m
    VD-2inžiniersko-geologický6,0 m8547020 m
    VD-3inžiniersko-geologický6,0 m8547030 m
    PST-25inžiniersko-geologický2,5 m1614040 m
    Dubovicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m76924 102Db63.pdf50 m
    Dubovicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou53,0 m74365 102Db62.pdf130 m
    VN307-8životné prostredie12,5 m–180 m
    Lipanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,8 m48731 102Db33.pdf210 m
    Lipany-OZKNširokoprofilový vrt10,6 m58126 102Db52.pdf240 m
    PST-24inžiniersko-geologický2,5 m16140250 m
    Lipanyširokoprofilový vrt8,0 m54238 102Db35.pdf370 m
    Lipanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m32881 102Db24.pdf390 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Lipany – L-190 °C10,0 l/s4000 mNa-HCO3-Cl-SO4nevyužívaný1,7 km
    Lipany – L-251 °C4,5 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný3,8 km
    Šariš – Š-128 °C0,2 l/s5000 mNa-Clnevyužívaný7,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5211,3 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1518,5 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 518,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Lipany – areál ZVLSK1001200P170 m
    Rožkovany – mrak chlórovaných uhľovodíkovSK1001200P2,3 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    TKO Lipany – Všivavec – Lipany15 200 m²1984–2,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy76×
    • Blokové polia4×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny52×
    • Aktívny19×
    • Stabilizovaný9×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova46×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S11×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Sabinov1 Fischereirevier · 7,4 km18Dubovický potok18

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad