Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 Lúčanský potok, Fensterpunktzahl 33. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:05. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Verschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek67 % čiary vody 33 % pieskovce a zlepence Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 409 mg/l, stredne tvrdá voda (14,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 110 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 51nGy/h dávkový príkon 54. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 aus 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 60,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Lipany). 219vrtov do 3 km 457 rozborov vody v okolí Z toho 218 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 90°C na ústí vrtu 2 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Lipany – L-1, výdatnosť 10,0 l/s, 290 m od vody. 4lokalít do 3 km 2 záťaže, 2 skládky Najbližšia záťaž: Lipany – areál ZVL, 910 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 13záznamov do 5 km 7 ložísk, 6 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 38plôch do 3 km 7 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,34typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 14,0°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,50 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 409mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 51nGy/h vo vzduchu rozsah 47 až 56 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Lipany, 2003, 180 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lipany, 180 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lipany, 2003, 180 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lipany, 2003, 180 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: potok Lúčanka, 2007, 140 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lipany, 2003, 180 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lipany, 2003, 180 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: potok Lúčanka, 2007, 140 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: potok Lúčanka, 2007, 140 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: potok Lúčanka, 2007, 140 m od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 219 vrtov v pásme 3 km, z toho 55 hydrogeologických a 164 ostatných; s číslom archívnej správy 218. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Bodrog und Hernad
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Lúčanský potok
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Lúčanský potok
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Lúčanský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× flyš eocén "pestré vrstvy" a globigerínové sliene: pestré ílovce, Mn konkrécie, vložky pieskovcov 1× Kvartérny pokryv
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,153 mg/l67. percentil4,20 mg/l66. percentil244 mg/l61. percentil18,3 mg/l61. percentil69,9 mg/l58. percentil9,57 mg/l52. percentil40,1 mg/l50. percentil8,74 mg/l49. percentilŽiviny a organické znečistenie
6,39 mg/l51. percentil0,106 mg/l44. percentil0,0617 mg/l31. percentil2,26 mg/l26. percentilMetalle
59,4 μg/l47. percentil3,55 μg/l25. percentil9,42 μg/l19. percentil0,0432 mg/l18. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
110 mg/kg86. percentil0,430 mg/kg81. percentil32,3 mg/kg76. percentil0,292 mg/kg71. percentil0,474 mg/kg65. percentil66,0 mg/kg45. percentil6,15 mg/kg44. percentil0,0890 mg/kg43. percentil22,0 mg/kg42. percentil88,3 mg/kg41. percentil0,538 mg/kg40. percentil2,40 mg/kg39. percentil0,125 mg/kg34. percentil6,81 mg/kg24. percentil11,0 mg/kg19. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,04 %76. percentil2,72 %62. percentil1,02 %61. percentil1,58 %61. percentil833 mg/kg49. percentil5,45 %44. percentil2,49 %38. percentil4.105 mg/kg36. percentil694 mg/kg30. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
76,5 mg/kg85. percentil37,7 mg/kg83. percentil91,5 mg/kg58. percentil27,1 mg/kg48. percentil374 mg/kg40. percentil52,9 mg/kg27. percentil0,978 mg/kg26. percentil109 mg/kg23. percentil10,4 mg/kg22. percentil359 mg/kg20. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,45 %80. percentil7,03 ppm37. percentil2,47 ppm37. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián Quelle 12 29,3 Bq/l 3,45 Bq/l studňa 4 32,4 Bq/l 3,63 Bq/l potok, rieka 1 0,810 Bq/l 0,810 Bq/l upravený prameň 2 18,4 Bq/l 11,2 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Lipany – Rotfeder štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 570 m Lipany – Rotfeder štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 570 m Lipany horľavý zemný plyn Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,3 km Lipany ropa poloparafinická Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,3 km Lipany ropa poloparafinická Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,5 km Lipany horľavý zemný plyn Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,5 km Pečovská Nová Ves štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PEhAES, a.s. 4,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody Lipany širokoprofilový vrt 12,0 m 31177 102Db25.pdf50 m Lipany širokoprofilový vrt 15,0 m 23510 102Db2.pdf60 m Potoky úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 100,3 m 81480 102Bd19.pdf60 m Lipany vrt pre vodné dielo 11,0 m 20882 102Db18.pdf60 m COH-123 hydrogeologický 100,3 m 8148060 m Lúčka širokoprofilový vrt 17,0 m 62419 102Bd11.pdf90 m Lipany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,7 m 54328 102Db36.pdf140 m Lipany-Rožkovany monitorovací vrt 7,0 m 73440 102Db59.pdf270 m Lipany-Rožkovany monitorovací vrt 7,0 m 73440 102Db58.pdf290 m Lipany-Rožkovany monitorovací vrt 7,0 m 73440 102Db57.pdf290 m Rožkovany širokoprofilový vrt 10,0 m 44126 102Db32.pdf290 m Lipany-Rožkovany monitorovací vrt 7,0 m 73440 102Db56.pdf380 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Lipany – L-1 90 °C 10,0 l/s 4000 m Na-HCO3-Cl-SO4 nevyužívaný 290 m Lipany – L-2 51 °C 4,5 l/s 3500 m Na-Cl nevyužívaný 2,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 200 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Lipany – areál ZVL SK1001200P 910 m Rožkovany – mrak chlórovaných uhľovodíkov SK1001200P 1,6 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody TKO Lipany – Všivavec – Lipany 15 200 m² 1984 – 860 m Livovská Huta 200 m² 1985 – 2,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Lipiansky potok
1 Fischereirevier
Karpfengewässer, Salmonid – ForelleTarza
10 Fischereireviere
Salmonidengewässer (Forelle)Ľutinka
1 FischereirevierVolianský potok
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Dubovický potok
1 FischereirevierŠtrkovisko Ľubotín
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
26aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 60,0 μg/lmedián 25,0 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia
FührenPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 72,0 μg/lmedián 65,0 μg/l4 vzorky
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia
KupferCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 7,34 mg/lmedián 7,34 mg/l1 vzorka
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 180 μg/lmedián 7,00 μg/l31 vzoriek6 % pod medzou stanovenia
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 45,0 μg/lmedián 9,00 μg/l31 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia