Ma a(z) Dubovický potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Dubovický potok, ablakpontszám 29.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    3004005006007008009000 km2 km4 km6 km
    A vízfolyás magassági profilja: 777-től 389 m tengerszint feletti magasságig 7,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    777 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    361 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    416 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    56 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,11

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Dubovický potok vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 26.
    Dubovický potok vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 4.
    Dubovický potok vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 7.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Dubovický potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Dubovický potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (7 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 50%-a

    50% Fiatal üledékek

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,4modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 381 mg/l, közepesen kemény víz (13,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,590 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 91. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    56NGY/H dózisteljesítmény

    75. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    1aranyat tartalmazó minta

    11 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (90 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 7 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Lítium 60,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 97. percentilis (Lipany).

    Fúrások és talajvízelemzések

    114fúrás 3 km-en belül

    297 vízelemzés a közelben

    Közülük 113-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    90°C a kútfejnél

    3 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Lipany – L-1, hozam 10,0 l/s, 1,7 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    3Telephelyek 3 km-en belül

    2 környezeti terhelés, 1 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Lipany – areál ZVL, 170 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    12bejegyzés 5 km-en belül

    6 telep, 6 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    80terület 3 km-en belül

    19 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék50%SR 72 %
    • Fiatal üledékek50%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális üledékek: túlnyomórészt loamy-stoney (alárendelt homokos kő) lejtők és törmelék1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei50%SR 68 %
    • tengeri üzérkedések50%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,9m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 5 – 1025%SR 20 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés100%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • belső kárpata paleogén100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Spiš–šariš paleogén100%SR 5,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója33%SR 21 %
    • az agyagkő-eresztő kőzetek régiója33%SR 0,3 %
    • kolluviális üledékek területe33%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása67%SR 71 %
    • légyölő formáció33%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Potenciálisan instabil területek régiója75%SR 4,4 %
    • Stabil területek régiója25%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 4 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Homokkő67%SR 15 %
    • Kavics33%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homokkő)67%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)33%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • Spiš-šarišské Medzihoria, Bachurne és Šarišská Vrchovina paleogénje a Torysy-medencében100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Levoča-medence – Nem rész100%SR 5,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,43tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    13,5°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,41 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    381mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,170 mg/l72. percentilis
    • KáliumK3,97 mg/l64. percentilis
    • MagnéziumMg17,3 mg/l57. percentilis
    • KalciumCa67,9 mg/l56. percentilis
    • BikarbonátokHCO3226 mg/l54. percentilis
    • SzulfátokSO443,4 mg/l54. percentilis
    • NátriumNa9,40 mg/l51. percentilis
    • KloridCl7,85 mg/l47. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK3,42 mg/l56. percentilis
    • AmmóniaNH40,0984 mg/l46. percentilis
    • FoszfátokPO40,0714 mg/l36. percentilis
    • NitrátokNO34,74 mg/l35. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl118 μg/l65. percentilis
    • Cink-Zn7,91 μg/l56. percentilis
    • VasalóFe0,117 mg/l55. percentilis
    • MangánMn12,4 μg/l26. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • SzelénSe0,590 mg/kg91. percentilis
    • NikkelNi41,2 mg/kg90. percentilis
    • MolibdénMo0,774 mg/kg90. percentilis
    • KrómCr111 mg/kg87. percentilis
    • VanádiumV85,4 mg/kg79. percentilis
    • BizmutBi0,301 mg/kg73. percentilis
    • KobaltCo9,39 mg/kg64. percentilis
    • ArzénAs7,84 mg/kg63. percentilis
    • RézCu23,5 mg/kg50. percentilis
    • Ón-Sn2,43 mg/kg41. percentilis
    • AntimonSb0,520 mg/kg38. percentilis
    • KadmiumCd0,131 mg/kg36. percentilis
    • HiganyHg0,0721 mg/kg30. percentilis
    • Cink-Zn78,2 mg/kg29. percentilis
    • ÓlomPb11,6 mg/kg23. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn1 902 mg/kg95. percentilis
    • KáliumK1,70 %77. percentilis
    • NátriumNa0,976 %69. percentilis
    • KalciumCa3,22 %68. percentilis
    • VasalóFe2,95 %63. percentilis
    • MagnéziumMg0,989 %59. percentilis
    • AlumíniumAl5,82 %56. percentilis
    • TitánTi4 130 mg/kg37. percentilis
    • FoszforP706 mg/kg31. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • LítiumLi43,2 mg/kg92. percentilis
    • BórB73,2 mg/kg81. percentilis
    • RubídiumRb99,9 mg/kg76. percentilis
    • IttriumY29,1 mg/kg58. percentilis
    • CériumCe59,7 mg/kg52. percentilis
    • StronciumSr138 mg/kg51. percentilis
    • CirkóniumZr370 mg/kg38. percentilis
    • GalliumGa11,3 mg/kg29. percentilis
    • BáriumBa357 mg/kg19. percentilis
    • BerilliumBe0,677 mg/kg13. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    56ngy/h a levegőben

    50-58 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,59 %88. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,98 ppm68. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,56 ppm47. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 072 Bq/m²22. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes75%SR 64 %
    • alacsony25%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -33nT

    -34--31 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -29mGal

    Maradék +5,1 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Levoča-medence – Nem rész100%SR 5,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)314–1 079m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága658m a.s.l.
    • Átlagos lejtés13,7°

    Geomorfológiai egységek

    • Bachureň100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Podhôľne–Magura körzet100%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • savanyításra érzékeny talajok100%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Belső kárpata paleogén100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Lipany – areál ZVL – SK1001200P (170 m-re a víztől)Rožkovany – mrak chlórovaných uhľovodíkov – SK1001200P (2,3 km-re a víztől)TKO Lipany – Všivavec – Lipany – nem becsülhető meg (2,3 km-re a víztől)Lipany – L-1 – spanyollal hajó (1,7 km-re a víztől)Lipany – L-2 – spanyollal hajó (3,8 km-re a víztől)Šariš – Š-1 – spanyollal hajó (7,8 km-re a víztől)a1 (1,3 km-re a víztől)a1 (2,0 km-re a víztől)a1 (3,0 km-re a víztől)a1 (3,4 km-re a víztől)a1 (3,8 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)a1 (5,6 km-re a víztől)a1 (6,0 km-re a víztől)a1 (6,4 km-re a víztől)a1 (6,6 km-re a víztől)a1 (6,9 km-re a víztől)a1 (7,0 km-re a víztől)a1 (7,4 km-re a víztől)a1 (7,5 km-re a víztől)a1 (7,5 km-re a víztől)a1 (7,5 km-re a víztől)a1 (7,7 km-re a víztől)a1 (8,4 km-re a víztől)a2 (8,5 km-re a víztől)b1 (8,6 km-re a víztől)a1 (8,8 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)a1 (9,4 km-re a víztől)Lipany – Červenica – kavicsos homok és homok (1,3 km-re a víztől)Lipany – Červenica – kavicsos homok és homok (1,3 km-re a víztől)Lipany – éghető földgáz (3,6 km-re a víztől)Lipany – félparaffin kőolaj (3,6 km-re a víztől)Lipany – félparaffin kőolaj (3,9 km-re a víztől)Lipany – éghető földgáz (3,9 km-re a víztől)Lipany 3 – nyersolaj, földgáz (2,2 km-re a víztől)Renčišov – téglalap (3,1 km-re a víztől)Kamenica – építőkő – homokkő (3,6 km-re a víztől)Lipany 2 – nyersolaj, földgáz (3,9 km-re a víztől)Vyšný Slavkov – építőkő – mészkő (4,1 km-re a víztől)Kamenica – téglalap (4,6 km-re a víztől)Vyšný Slavkov – hidrogeológia (4,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (60 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (70 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (80 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (120 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (190 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (260 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)ZADNE BANDOVCE – Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (310 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)ZADNE BANDOVCE – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (380 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (590 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (640 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (650 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (670 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (670 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (690 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (710 m-re a víztől)PREDNE BANDOVCE – Mezők blokkolása (710 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (720 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (740 m-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (800 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (870 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (910 m-re a víztől)VYSOKA – Földcsuszamlások (910 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (980 m-re a víztől)NIZNY SLAVKOV – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)VYSOKA – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)NIZNY SLAVKOV – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)VYSOKA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)DUBOVICA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)NIZNY SLAVKOV – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)VYSOKA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)ROZKOVANY – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)ROZKOVANY – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,3 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)RENCISOV – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)DACOV – Mezők blokkolása (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)BACHUREN – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)Dačov – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)VYSOKA – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)RENCISOV – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)Dubovica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m-re a víztől)Dubovica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m-re a víztől)Lipany-OZKN – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m-re a víztől)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m-re a víztől)Lipany (430 m-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (530 m-re a víztől)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m-re a víztől)Lipany Prešov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (610 m-re a víztől)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m-re a víztől)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m-re a víztől)Lipany-Rožkovany – fúrás megfigyelése (870 m-re a víztől)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m-re a víztől)Lipany-Rožkovany – fúrás megfigyelése (890 m-re a víztől)Lipany-Rožkovany – fúrás megfigyelése (920 m-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (950 m-re a víztől)Lipany-Rožkovany – fúrás megfigyelése (980 m-re a víztől)Lipany-Rožkovany – fúrás megfigyelése (1,0 km-re a víztől)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km-re a víztől)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km-re a víztől)Rožkovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km-re a víztől)Rožkovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km-re a víztől)Rožkovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km-re a víztől)Lipany – szerkezeti fúrás termálvízzel, minerálnou v (1,6 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km-re a víztől)Lipany – fúrólyuk egy vízműhöz (1,6 km-re a víztől)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km-re a víztől)Lipany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km-re a víztől)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Lipany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Rožkovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (210 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (370 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (950 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (1,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,0 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,4 km-re a víztől)prameň sírnej minerálnej vody – Talajvízforrások (2,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,6 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (3,0 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (3,0 km-re a víztől)Čirč – fúrás (440 m-re a víztől)Ruská Voľa – fúrás (850 m-re a víztől)Lipany – fúrás (2,7 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (90 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 60,0 μg/lmedián 35,0 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Lipany2003, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Dubovica, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Dubovica2003, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Dubovica2003, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Lipany2003, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 60,0 μg/lmedián 20,0 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Lipany2003, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: 71. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Dubovica2003, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Barit (BaSO₄)22 minta, legfeljebb 555 szem
    • Pirit (FeS₂)13 minta, legfeljebb 315 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)8 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)8 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)7 minta, legfeljebb 815 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)6 minta, legfeljebb 315 szem
    • Anatas (TiO₂)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Markazit (FeS₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)2 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arany (Au)1 minta, legfeljebb 1 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    TP-40841 szem90 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)23 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)8 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)8 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO32×
    • Ca-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály C2×
    • osztály A1×

    Fémek a talajvízben

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l23 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,20 μg/lmedián 0,500 μg/l23 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l23 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2 180 μg/lmedián 7,00 μg/l23 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 9,10 μg/lmedián 0,600 μg/l23 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 57,0 μg/lmedián 21,0 μg/l23 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrszokásos érték
      Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l23 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 69. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l23 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l23 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 40. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l23 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 38. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 30. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás42,70 Bq/l2,10 Bq/l
    fejlett rugó416,5 Bq/l8,85 Bq/l
    jól332,4 Bq/l6,36 Bq/l
    patak, folyó10,810 Bq/l0,810 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Lipany – Vörösszárnyú keszegkavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená1,3 km
    Lipany – Vörösszárnyú keszegkavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená1,3 km
    Lipanyéghető földgázBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony3,6 km
    Lipanyfélparaffin kőolajBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony3,6 km
    Lipanyfélparaffin kőolajBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony3,9 km
    Lipanyéghető földgázBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony3,9 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    114 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 57 hidrogeológiai és 57 egyéb; archív jelentés számával: 113.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m59×
    • 10–30 m36×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m0×
    • több mint 300 m3×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    VD-1mérnök-geológiai6,0 m8547020 m
    VD-2mérnök-geológiai6,0 m8547020 m
    VD-3mérnök-geológiai6,0 m8547030 m
    PST-25mérnök-geológiai2,5 m1614040 m
    Dubovicakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel60,0 m76924 102Db63.pdf50 m
    Dubovicakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel53,0 m74365 102Db62.pdf130 m
    VN307-8környezet12,5 m–180 m
    Lipanykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel8,8 m48731 102Db33.pdf210 m
    Lipany-OZKNszéles átmérőjű fúrólyuk10,6 m58126 102Db52.pdf240 m
    PST-24mérnök-geológiai2,5 m16140250 m
    Lipanyszéles átmérőjű fúrólyuk8,0 m54238 102Db35.pdf370 m
    Lipanykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel10,0 m32881 102Db24.pdf390 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Lipany – L-190 °C10,0 l/s4000 mNa-HCO3-Cl-SO4felhasználatlan1,7 km
    Lipany – L-251 °C4,5 l/s3500 mNa-Clfelhasználatlan3,8 km
    Šariš – Š-128 °C0,2 l/s5000 mNa-Clfelhasználatlan7,8 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 5211,3 km
    kategória a2ásványvíz< 155-1518,5 km
    kategória b1ásványvíz15-22< 518,6 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Lipany – areál ZVLSK1001200P170 m
    Rožkovany – mrak chlórovaných uhľovodíkovSK1001200P2,3 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    TKO Lipany – Všivavec – Lipany15 200 m²1984–2,3 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások76×
    • Mezők blokkolása4×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny52×
    • Aktívny19×
    • Stabilizovaný9×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova46×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S11×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel3×
    • Nem kellően dokumentált1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Szeben1 horgászvíz · 7,4 km20Dubovický potok20

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád