Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Ľutinka

Flussgebiet Bodrog und HernadSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
10,2km
Region
Region Prešov
Luftbild von Fließgewässer Ľutinka mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Ľutinka

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Ľutinka č.1, Fensterpunktzahl 33.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 08:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Ľutina17 cm–
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 07:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.

    3003504004505005506000 km5 km10 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 540 bis 354 m ü.d.M. über 10,2 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    555 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    344 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    211 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    21 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,12

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Ľutinka von 2019
    2019abgebildet 26. Aug. 2019
    Luftbild Fließgewässer Ľutinka von 2022
    2022abgebildet 5. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer Ľutinka von 2025
    2025abgebildet 12. Aug. 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Ľutinka

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • Ľutinka č.1Ľutinka · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt1-Anzeige

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten

    01234Majdan, oberhalb, Fluss-km 11,0: 1 Indikator (2023)Pečovská Nová Ves, oberhalb, Fluss-km 2,7: 2 Indikatoren (2023)Fluss km 11 (Oberlauf)Fluss-km 3 (zur Mündung)
    Websites in der Tabelle anzeigen (2)
    • Majdan, oberhalbFluss km 11,01-Anzeige
    • Pečovská Nová Ves, oberhalbFluss km 2,72 Indikatoren
    • Norm nicht eingehalten
    • keine nicht eingehaltene Norm
    • Messstelle nicht im Jahrbuch

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Ľutinka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 347 mg/l, stredne tvrdá voda (12,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,516 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    41nGy/h dávkový príkon

    8. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (90 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 0,300 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 90. percentil (Pečovská Nová Ves).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    125vrtov do 3 km

    436 rozborov vody v okolí

    Z toho 124 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    90°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Lipany – L-1, výdatnosť 10,0 l/s, 5,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    0lokalít do 3 km

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    7 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    46plôch do 3 km

    9 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Spišsko-šarišského medzihoria, Bachurne a Šarišskej vrchoviny v povodí Torysy50%SR 0,0 %
    • paleogén Čergova50%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • F50%SR 8,8 %
    • A50%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,20typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    12,0°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,14 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    347mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorideF0,118 mg/l52. percentil
    • MagnesiumMg14,9 mg/l49. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3209 mg/l49. percentil
    • KalziumCa60,9 mg/l47. percentil
    • DraslíkK2,72 mg/l45. percentil
    • SulfateSO433,5 mg/l40. percentil
    • NatriumNa6,78 mg/l39. percentil
    • ChlorideCl4,90 mg/l33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO34,38 mg/l31. percentil
    • AmóniumNH40,0573 mg/l29. percentil
    • FosforečnanyPO40,0497 mg/l27. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,71 mg/l13. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl87,9 μg/l58. percentil
    • EisenFe0,0593 mg/l28. percentil
    • ZinkZn2,72 μg/l18. percentil
    • ManganMn8,42 μg/l17. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,516 mg/kg87. percentil
    • AntimonSb1,47 mg/kg79. percentil
    • ChromCr83,1 mg/kg66. percentil
    • MolybdänMo0,445 mg/kg61. percentil
    • NickelNi25,4 mg/kg54. percentil
    • CadmiumCd0,151 mg/kg41. percentil
    • BizmutBi0,188 mg/kg38. percentil
    • CínSn2,29 mg/kg34. percentil
    • VanadiumV61,6 mg/kg33. percentil
    • QuecksilberHg0,0667 mg/kg26. percentil
    • ArsenAs4,82 mg/kg23. percentil
    • KupferCu17,7 mg/kg22. percentil
    • KobaltCo6,53 mg/kg20. percentil
    • ZinkZn68,9 mg/kg17. percentil
    • FührenPb5,97 mg/kg3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,08 %79. percentil
    • KalziumCa3,87 %74. percentil
    • DraslíkK1,49 %46. percentil
    • MagnesiumMg0,796 %40. percentil
    • TitánTi4.107 mg/kg36. percentil
    • AluminiumAl5,11 %31. percentil
    • EisenFe2,32 %28. percentil
    • ManganMn641 mg/kg24. percentil
    • PhosphorP639 mg/kg22. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BorB61,3 mg/kg52. percentil
    • GáliumGa13,8 mg/kg48. percentil
    • BerylliumBe1,33 mg/kg45. percentil
    • LítiumLi27,1 mg/kg36. percentil
    • RubídiumRb81,4 mg/kg31. percentil
    • StronciumSr112 mg/kg26. percentil
    • ZirkónZr322 mg/kg25. percentil
    • BáriumBa356 mg/kg19. percentil
    • YtriumY20,7 mg/kg18. percentil
    • CérCe49,3 mg/kg17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    41nGy/h vo vzduchu

    rozsah 35 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kalium (K)K1,22 %24. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,97 ppm7. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,49 ppm5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,1°C
    • Priemerná júlová teplota15,9°C
    • Ročné zrážky800mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma67%SR 29 %
    • horská klíma33%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Lipany – L-2 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Lipany – L-1 – nekúpeľný (5,0 km od vody)a1 (830 m od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Lipany – Červenica – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Lipany – horľavý zemný plyn (2,5 km od vody)Lipany – ropa poloparafinická (2,5 km od vody)Lipany – Červenica – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Lipany – ropa poloparafinická (2,3 km od vody)Lipany – horľavý zemný plyn (2,3 km od vody)Pečovská Nová Ves – štrkopiesky a piesky (100 m od vody)Hanigovce – stavebný kameň – vápenec (1,7 km od vody)Lipany 2 – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Olejníkov, osada Majdan – stavebný kameň – pieskovec (2,3 km od vody)Lipany 3 – ropa, zemný plyn (4,1 km od vody)Uzovský Šalgov – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Pečovská Nová Ves – Zosuvy (170 m od vody)Pečovská Nová Ves – Zosuvy (180 m od vody)Pečovská Nová Ves – Zosuvy (210 m od vody)LUTINA – Zosuvy (210 m od vody)Pečovská Nová Ves – Zosuvy (220 m od vody)Pečovská Nová Ves – Zosuvy (230 m od vody)Pečovská Nová Ves – Zosuvy (240 m od vody)PECOVSKA NOVA VES – Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)LUTINA – Zosuvy (280 m od vody)PECOV NOVA VES – Zosuvy (310 m od vody)Pečovská Nová Ves – Zosuvy (370 m od vody)LUTINA – Zosuvy (520 m od vody)PECOV NOVA VES – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)LUTINA – Zosuvy (630 m od vody)JAKUBOVA VOLA – Zosuvy (900 m od vody)LUTINA – Zosuvy (940 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)CERVENICA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)OLEJNOKOV – Zosuvy (1,3 km od vody)LUTINA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)CERVENICA – Zosuvy (1,6 km od vody)CERVENICA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)JAKUBOVA VOLA – Zosuvy (1,7 km od vody)CERVENICA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)CERVENICA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)CERVENICA – Zosuvy (2,7 km od vody)MILPOS – Zosuvy (2,8 km od vody)MILPOS – Zosuvy (3,0 km od vody)Ľutina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Ľutina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Olejníkov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (80 m od vody)Ľutina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Ľutina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lutina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (210 m od vody)Ľutina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Pečovská Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Červenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Červenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Červenica – monitorovací vrt (690 m od vody)Červenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Majdan – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Sabinov – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Sabinov-Ostrovany – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Sabinov – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Sabinov – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Sabinov – monitorovací vrt (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (360 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (370 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (370 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (390 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (450 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (470 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (480 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (480 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (530 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (530 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (540 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (550 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (580 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (660 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (690 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (710 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (800 m od vody)Olejnikov, 1600m SSV od K 733 – prameň (40 m od vody)Majdan, 1300m JZ od K661 – prameň (70 m od vody)Lutina – vrt (80 m od vody)Majdan – vrt (80 m od vody)Majdan, dom č.69 – studňa (100 m od vody)Majdan, 500m J od K661 – prameň (110 m od vody)Olejnikov, 1750m SSV od K733 – prameň (180 m od vody)osada – prameň (370 m od vody)Majdan – vrt (490 m od vody)Lutina, 600m JV od K 691 – prameň (510 m od vody)Olejníkov – vrt (560 m od vody)Lutina, 900m SV od K654 – prameň (720 m od vody)Olejníkov – vrt (1,2 km od vody)Olejnikov, dolina potoka Drahocín – prameň (1,2 km od vody)Olejníkov – vrt (1,2 km od vody)Majdan, dolina potoka Ľutinka – prameň (1,3 km od vody)Olejnikov, dolina potoka Drahocín – prameň (1,6 km od vody)Toharen, 1400m J od K1008 – prameň (1,6 km od vody)Jakovany, 1km S,350m JJV od K630 – prameň (1,7 km od vody)Majdan, dolina Trepešského potoka – prameň (1,8 km od vody)Majdan, 900m J od K1009 – prameň (1,8 km od vody)Majdan, dolina potoka Horošov – prameň (1,8 km od vody)Jakovany – dom č.47 – prameň (1,9 km od vody)Olejníkov – vrt (1,9 km od vody)Olejnikov, 800m ZJZ od K886 – prameň (2,0 km od vody)Olejnikov, 2200 m SZ – prameň (2,0 km od vody)Majdan, sedlo Priehyba, 1300m SZ od K805 – prameň (2,1 km od vody)Olejnikov, 2100 m SSZ – prameň (2,3 km od vody)Majdan, 2 km VJV – prameň (2,3 km od vody)Jakovany, 1km SV, 900m JV od K630 – prameň (2,4 km od vody)Majdan, dolina potoka Tokarňa – prameň (2,4 km od vody)Hanigovce, 800m JZ od K790 – prameň (2,5 km od vody)pred d.č. 53 – prameň (2,5 km od vody)dolina Lutinky, 1000m SV od K884 – prameň (2,6 km od vody)Majdan, dolina potoka Horosov, 1000m VJV odK1009 – prameň (2,7 km od vody)Olejníkov – vrt (2,7 km od vody)Olejnikov, dolina potoka Drahocín – prameň (2,8 km od vody)Červená Voda, d.č.92 – studňa (2,9 km od vody)Livov, dolina Vlčieho potoka – prameň (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pečovská Nová Ves, 980 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pečovská Nová Ves, 2003, 980 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lutina, 2003, 110 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pečovská Nová Ves, 2003, 980 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 77,0 μg/lmedián 50,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: potok Drahotin, 2007, 190 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pečovská Nová Ves, 2003, 980 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pečovská Nová Ves, 2003, 980 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ľubotina, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ľubotina, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,32 mg/lmedián 7,13 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Drahotin, 2007, 190 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Gold (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    TP-41631 zrno90 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO319×
    • Ca-Mg-HCO317×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Na-Ca-HCO31×
    • Na-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A27×
    • trieda B6×
    • trieda C2×
    • trieda G2×
    • trieda H1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 845 μg/lmedián 7,00 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 7,00 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň312,9 Bq/l9,57 Bq/l
    potok, rieka20,410 Bq/l0,405 Bq/l
    studňa216,8 Bq/l8,69 Bq/l
    Quelle1116,1 Bq/l7,00 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,80 Bq/l2,80 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Pečovská Nová Vesštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PEhAES, a.s.100 m
    Lipanyropa poloparafinickáLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,3 km
    Lipanyhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,3 km
    Lipanyhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,5 km
    Lipanyropa poloparafinickáLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,5 km
    Lipany – Rotfederštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,4 km
    Lipany – Rotfederštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    125 vrtov v pásme 3 km, z toho 51 hydrogeologických a 74 ostatných; s číslom archívnej správy 124.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m86×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    PST-34inžiniersko-geologický2,5 m1614020 m
    Ľutinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m64150 103Ca65.pdf40 m
    RV-6inžiniersko-geologický9,2 m1106240 m
    RV-7inžiniersko-geologický7,0 m1106240 m
    CPH-15hydrogeologický7,0 m6415040 m
    J-6inžiniersko-geologický3,0 m7749750 m
    Ľutinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m64150 103Ca64.pdf80 m
    Olejníkovštruktúrny vrt s obyčajnou vodou100,0 m64150 103Ac8.pdf80 m
    J-2inžiniersko-geologický6,0 m7749780 m
    CPH-14hydrogeologický8,0 m6415080 m
    COH-11hydrogeologický100,0 m6415080 m
    COH-117hydrogeologický100,0 m8148080 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Lipany – L-251 °C4,5 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný2,2 km
    Lipany – L-190 °C10,0 l/s4000 mNa-HCO3-Cl-SO4nevyužívaný5,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 510830 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy46×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny29×
    • Aktívny9×
    • Stabilizovaný8×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova20×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S11×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Sabinov1 Fischereirevier · 10 km26Ľutinka č.126

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad