Ma a(z) Ľutinka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Ľutinka č.1, ablakpontszám 34.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Ľutina17 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 17:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    3003504004505005506000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 540-től 354 m tengerszint feletti magasságig 10,2 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    555 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    344 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    211 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    21 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,12

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Ľutinka vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 26.
    Ľutinka vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 5.
    Ľutinka vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 12.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Ľutinka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Ľutinka č.1Ľutinka · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Majdan, felett, fkm 11,0: 1 mutató (2023)Pečovská Nová Ves, felett, fkm 2,7: 2 mutató (2023)rkm 11 (felső szakasz)rkm 3 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Majdan, felettrkm 11,01 mutató
    • Pečovská Nová Ves, felettrkm 2,72 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Ľutinka vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (10 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 347 mg/l, közepesen kemény víz (12,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,516 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 87. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    41NGY/H dózisteljesítmény

    8. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    1aranyat tartalmazó minta

    13 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (90 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Kadmium 0,300 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 90. percentilis (Pečovská Nová Ves).

    Fúrások és talajvízelemzések

    125fúrás 3 km-en belül

    436 vízelemzés a közelben

    Közülük 124-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    90°C a kútfejnél

    2 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Lipany – L-1, hozam 10,0 l/s, 5,0 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    0Telephelyek 3 km-en belül

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    12bejegyzés 5 km-en belül

    7 telep, 5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    46terület 3 km-en belül

    9 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai4×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • belső kárpata paleogén67%SR 11 %
    • Klippen öv és a szomszédos klippen övezet33%SR 2,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Spiš–šariš paleogén67%SR 5,8 %
    • Šariš szakasz33%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 4 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • Spiš-šarišské Medzihoria, Bachurne és Šarišská Vrchovina paleogénje a Torysy-medencében50%SR 0,0 %
    • Čergov paleogén50%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Vegyi típusú talajvíz

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • F50%SR 8,8 %
    • A50%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Levoča-medence – Nem rész100%SR 5,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,20tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    12,0°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,14 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    347mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,118 mg/l52. percentilis
    • MagnéziumMg14,9 mg/l49. percentilis
    • BikarbonátokHCO3209 mg/l49. percentilis
    • KalciumCa60,9 mg/l47. percentilis
    • KáliumK2,72 mg/l45. percentilis
    • SzulfátokSO433,5 mg/l40. percentilis
    • NátriumNa6,78 mg/l39. percentilis
    • KloridCl4,90 mg/l33. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO34,38 mg/l31. percentilis
    • AmmóniaNH40,0573 mg/l29. percentilis
    • FoszfátokPO40,0497 mg/l27. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK1,71 mg/l13. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl87,9 μg/l58. percentilis
    • VasalóFe0,0593 mg/l28. percentilis
    • Cink-Zn2,72 μg/l18. percentilis
    • MangánMn8,42 μg/l17. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • SzelénSe0,516 mg/kg87. percentilis
    • AntimonSb1,47 mg/kg79. percentilis
    • KrómCr83,1 mg/kg66. percentilis
    • MolibdénMo0,445 mg/kg61. percentilis
    • NikkelNi25,4 mg/kg54. percentilis
    • KadmiumCd0,151 mg/kg41. percentilis
    • BizmutBi0,188 mg/kg38. percentilis
    • Ón-Sn2,29 mg/kg34. percentilis
    • VanádiumV61,6 mg/kg33. percentilis
    • HiganyHg0,0667 mg/kg26. percentilis
    • ArzénAs4,82 mg/kg23. percentilis
    • RézCu17,7 mg/kg22. percentilis
    • KobaltCo6,53 mg/kg20. percentilis
    • Cink-Zn68,9 mg/kg17. percentilis
    • ÓlomPb5,97 mg/kg3. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,08 %79. percentilis
    • KalciumCa3,87 %74. percentilis
    • KáliumK1,49 %46. percentilis
    • MagnéziumMg0,796 %40. percentilis
    • TitánTi4 107 mg/kg36. percentilis
    • AlumíniumAl5,11 %31. percentilis
    • VasalóFe2,32 %28. percentilis
    • MangánMn641 mg/kg24. percentilis
    • FoszforP639 mg/kg22. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BórB61,3 mg/kg52. percentilis
    • GalliumGa13,8 mg/kg48. percentilis
    • BerilliumBe1,33 mg/kg45. percentilis
    • LítiumLi27,1 mg/kg36. percentilis
    • RubídiumRb81,4 mg/kg31. percentilis
    • StronciumSr112 mg/kg26. percentilis
    • CirkóniumZr322 mg/kg25. percentilis
    • BáriumBa356 mg/kg19. percentilis
    • IttriumY20,7 mg/kg18. percentilis
    • CériumCe49,3 mg/kg17. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    41ngy/h a levegőben

    35-50 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,22 %24. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU1,97 ppm7. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh5,49 ppm5. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 376 Bq/m²43. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -41nT

    -52--25 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -30mGal

    Maradék +4,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Levoča-medence – Nem rész100%SR 5,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)314–1 157m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága705m a.s.l.
    • Átlagos lejtés16,1°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,1°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,9°C
    • Évi csapadék800mm

    Geomorfológiai egységek

    • Čergov67%SR 0,0 %
    • Bachureň33%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Východné Beskydy67%SR 1,3 %
    • Podhôľne–Magura körzet33%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad67%SR 29 %
    • hegyi klíma33%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • savanyításra érzékeny talajok50%SR 31 %
    • természetesen savas talajok50%SR 8,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a50%SR 45 %
    • viszonylag tiszta talaj50%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A Klippen-öv kréta és paleogénjének agyagos-homokos üledékei, a Tatricum és a Hronicum100%SR 2,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Lipany – L-2 – spanyollal hajó (2,2 km-re a víztől)Lipany – L-1 – spanyollal hajó (5,0 km-re a víztől)a1 (830 m-re a víztől)a1 (2,5 km-re a víztől)a1 (3,2 km-re a víztől)a1 (4,5 km-re a víztől)a1 (5,2 km-re a víztől)a1 (5,5 km-re a víztől)a1 (8,5 km-re a víztől)a1 (9,2 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)Lipany – Červenica – kavicsos homok és homok (4,4 km-re a víztől)Lipany – éghető földgáz (2,5 km-re a víztől)Lipany – félparaffin kőolaj (2,5 km-re a víztől)Lipany – Červenica – kavicsos homok és homok (4,4 km-re a víztől)Lipany – félparaffin kőolaj (2,3 km-re a víztől)Lipany – éghető földgáz (2,3 km-re a víztől)Pečovská Nová Ves – kavicsos homok és homok (100 m-re a víztől)Hanigovce – építőkő – mészkő (1,7 km-re a víztől)Lipany 2 – nyersolaj, földgáz (2,1 km-re a víztől)Olejníkov, osada Majdan – építőkő – homokkő (2,3 km-re a víztől)Lipany 3 – nyersolaj, földgáz (4,1 km-re a víztől)Uzovský Šalgov – téglalap (4,3 km-re a víztől)Pečovská Nová Ves – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)LUTINA – Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – Földcsuszamlások (220 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – Földcsuszamlások (240 m-re a víztől)PECOVSKA NOVA VES – Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)LUTINA – Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)PECOV NOVA VES – Földcsuszamlások (310 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – Földcsuszamlások (370 m-re a víztől)LUTINA – Földcsuszamlások (520 m-re a víztől)PECOV NOVA VES – Földcsuszamlások (530 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (580 m-re a víztől)LUTINA – Földcsuszamlások (630 m-re a víztől)JAKUBOVA VOLA – Földcsuszamlások (900 m-re a víztől)LUTINA – Földcsuszamlások (940 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (950 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (960 m-re a víztől)CERVENICA – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)OLEJNOKOV – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)LUTINA – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)CERVENICA – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)CERVENICA – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)JAKUBOVA VOLA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)CERVENICA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)CERVENICA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)CERVENICA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)MILPOS – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)MILPOS – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Ľutina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m-re a víztől)Ľutina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Olejníkov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (80 m-re a víztől)Ľutina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m-re a víztől)Ľutina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m-re a víztől)Lutina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (210 m-re a víztől)Ľutina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m-re a víztől)Červenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m-re a víztől)Červenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m-re a víztől)Červenica – fúrás megfigyelése (690 m-re a víztől)Červenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Majdan – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Sabinov – fúrás megfigyelése (2,1 km-re a víztől)Sabinov-Ostrovany – fúrás megfigyelése (2,1 km-re a víztől)Pečovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Sabinov – fúrás megfigyelése (2,3 km-re a víztől)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Sabinov – fúrás megfigyelése (2,5 km-re a víztől)Sabinov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Sabinov – fúrás megfigyelése (2,6 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (40 m-re a víztől)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hidrogeológiai fúrások (40 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (60 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hidrogeológiai fúrások (80 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (80 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (90 m-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (100 m-re a víztől)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hidrogeológiai fúrások (100 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (120 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (180 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (210 m-re a víztől)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hidrogeológiai fúrások (220 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (230 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (280 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (350 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (360 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (370 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (370 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (390 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (400 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (450 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (470 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (480 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (480 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (520 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (530 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (530 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (540 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (550 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (580 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (600 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (600 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (650 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (660 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (690 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (710 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (720 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (730 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (800 m-re a víztől)Olejnikov, 1600m SSV od K 733 – forrás (40 m-re a víztől)Majdan, 1300m JZ od K661 – forrás (70 m-re a víztől)Lutina – fúrás (80 m-re a víztől)Majdan – fúrás (80 m-re a víztől)Majdan, dom č.69 – jól (100 m-re a víztől)Majdan, 500m J od K661 – forrás (110 m-re a víztől)Olejnikov, 1750m SSV od K733 – forrás (180 m-re a víztől)osada – forrás (370 m-re a víztől)Majdan – fúrás (490 m-re a víztől)Lutina, 600m JV od K 691 – forrás (510 m-re a víztől)Olejníkov – fúrás (560 m-re a víztől)Lutina, 900m SV od K654 – forrás (720 m-re a víztől)Olejníkov – fúrás (1,2 km-re a víztől)Olejnikov, dolina potoka Drahocín – forrás (1,2 km-re a víztől)Olejníkov – fúrás (1,2 km-re a víztől)Majdan, dolina potoka Ľutinka – forrás (1,3 km-re a víztől)Olejnikov, dolina potoka Drahocín – forrás (1,6 km-re a víztől)Toharen, 1400m J od K1008 – forrás (1,6 km-re a víztől)Jakovany, 1km S,350m JJV od K630 – forrás (1,7 km-re a víztől)Majdan, dolina Trepešského potoka – forrás (1,8 km-re a víztől)Majdan, 900m J od K1009 – forrás (1,8 km-re a víztől)Majdan, dolina potoka Horošov – forrás (1,8 km-re a víztől)Jakovany – dom č.47 – forrás (1,9 km-re a víztől)Olejníkov – fúrás (1,9 km-re a víztől)Olejnikov, 800m ZJZ od K886 – forrás (2,0 km-re a víztől)Olejnikov, 2200 m SZ – forrás (2,0 km-re a víztől)Majdan, sedlo Priehyba, 1300m SZ od K805 – forrás (2,1 km-re a víztől)Olejnikov, 2100 m SSZ – forrás (2,3 km-re a víztől)Majdan, 2 km VJV – forrás (2,3 km-re a víztől)Jakovany, 1km SV, 900m JV od K630 – forrás (2,4 km-re a víztől)Majdan, dolina potoka Tokarňa – forrás (2,4 km-re a víztől)Hanigovce, 800m JZ od K790 – forrás (2,5 km-re a víztől)pred d.č. 53 – forrás (2,5 km-re a víztől)dolina Lutinky, 1000m SV od K884 – forrás (2,6 km-re a víztől)Majdan, dolina potoka Horosov, 1000m VJV odK1009 – forrás (2,7 km-re a víztől)Olejníkov – fúrás (2,7 km-re a víztől)Olejnikov, dolina potoka Drahocín – forrás (2,8 km-re a víztől)Červená Voda, d.č.92 – jól (2,9 km-re a víztől)Livov, dolina Vlčieho potoka – forrás (2,9 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (90 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l7 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Pečovská Nová Ves, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l7 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Pečovská Nová Ves2003, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lutina2003, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Pečovská Nová Ves2003, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 77,0 μg/lmedián 50,0 μg/l7 minták

      Legmagasabb érték: potok Drahotin2007, 190 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Pečovská Nová Ves2003, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Pečovská Nová Ves2003, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Ľubotina2007, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Ľubotina2007, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 9,32 mg/lmedián 7,13 mg/l4 minta

      Legmagasabb érték: potok Drahotin2007, 190 m-re a víztől. Összehasonlítás: 42. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Barit (BaSO₄)10 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)5 minta, legfeljebb 315 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 minta, legfeljebb 815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 minta, legfeljebb 315 szem
    • Rutil (TiO₂)5 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pirit (FeS₂)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 minta, legfeljebb 15 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Markazit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arany (Au)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    TP-41631 szem90 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)12 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)5 minta, legfeljebb 815 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO319×
    • Ca-Mg-HCO317×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Na-Ca-HCO31×
    • Na-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A27×
    • osztály B6×
    • osztály C2×
    • osztály G2×
    • osztály H1×
    • osztály D1×

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 17,0 μg/lmedián 1,00 μg/l31 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,20 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 9,10 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 845 μg/lmedián 7,00 μg/l31 minták29 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l31 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 40,0 μg/lmedián 7,00 μg/l31 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l31 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 85. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    fejlett rugó312,9 Bq/l9,57 Bq/l
    patak, folyó20,410 Bq/l0,405 Bq/l
    jól216,8 Bq/l8,69 Bq/l
    forrás1116,1 Bq/l7,00 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás12,80 Bq/l2,80 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Pečovská Nová Veskavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – PEhAES, a.s.100 m
    Lipanyfélparaffin kőolajBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony2,3 km
    Lipanyéghető földgázBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony2,3 km
    Lipanyéghető földgázBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony2,5 km
    Lipanyfélparaffin kőolajBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony2,5 km
    Lipany – Vörösszárnyú keszegkavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená4,4 km
    Lipany – Vörösszárnyú keszegkavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená4,4 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    125 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 51 hidrogeológiai és 74 egyéb; archív jelentés számával: 124.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m86×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m11×
    • több mint 300 m4×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    PST-34mérnök-geológiai2,5 m1614020 m
    Ľutinakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel7,0 m64150 103Ca65.pdf40 m
    RV-6mérnök-geológiai9,2 m1106240 m
    RV-7mérnök-geológiai7,0 m1106240 m
    CPH-15hidrogeológiai7,0 m6415040 m
    J-6mérnök-geológiai3,0 m7749750 m
    Ľutinakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel8,0 m64150 103Ca64.pdf80 m
    Olejníkovszerkezeti fúrás közönséges vízzel100,0 m64150 103Ac8.pdf80 m
    J-2mérnök-geológiai6,0 m7749780 m
    CPH-14hidrogeológiai8,0 m6415080 m
    COH-11hidrogeológiai100,0 m6415080 m
    COH-117hidrogeológiai100,0 m8148080 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Lipany – L-251 °C4,5 l/s3500 mNa-Clfelhasználatlan2,2 km
    Lipany – L-190 °C10,0 l/s4000 mNa-HCO3-Cl-SO4felhasználatlan5,0 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 510830 m

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások46×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny29×
    • Aktívny9×
    • Stabilizovaný8×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova20×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S11×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel7×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Szeben1 horgászvíz · 10 km27Ľutinka č.127

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád